Více
  10.8 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  CNN: Ukrajina obvinila ruského vojáka z pokusu o vraždu; útok natočil dron

  Ukrajinská policie v nepřítomnosti obvinila z válečných zločinů ruského vojáka, který je podezřelý, že postřelil civilistu během útoku zachyceného ukrajinským dronem. Mezi důkazy jsou i nahrávky telefonních hovorů, které Rus vedl s manželkou a přítelem. Americká televize CNN na svých internetových stránkách zveřejnila video zachycující loňskou červnovou událost nedaleko Izjumu.

  Běžecký pás pro virtuální realitu Omni One od společnosti Virtuix se dostává k prvním zákazníkům

  Společnost Virtuix, která stojí za běžeckým pásem Omni VR, zahájila v roce 2020 investiční kampaň na financování Virtuix Omni One, domácího pohybového zařízení pro virtuální realitu. Nyní společnost odhalila finální verzi, kterou rozesílá prvním investorům.

  Sice skoro nehraje, o popularitě by ale mohl vyučovat. Woods dostal prémii 185 milionů

  Legendární golfista Tiger Woods prožil rok jako na horské dráze. Únor loňského roku se z jeho pohledu nesl ve znamení trápení a strachu o vlastní život. Během cesty domů havaroval a musel podstoupil operaci nohy. Ze všeho se ale naštěstí dokázal dostat a ke golfu se dokonce vrátil. Popularita mu navíc stoupla natolik, že ovládl anketu PGA a vyinkasoval v přepočtu 185 milionů korun.

  Je tomu rok a několik dní k tomu od doby, kdy Tiger Woods ošklivě havaroval ve svém voze při cestě do své vily. Auto se několikrát přetočilo, golfistu museli z vozu vystříhat. Tehdy se mluvilo o tom, že už se nikdy nepostaví, natož aby znovu hrál profesionální turnaje. To se ale změnilo.

  Woods podstoupil několik operací a pravá noha byla zachráněna. Ba co víc, Američana už ani nelimituje natolik, aby přestal hrát. Naposledy se procházel po hřišti a pálil do míčků v polovině prosince, kdy spolu se svým synkem odehrál populární PNC Championship. Dvojice skončila druhá.

  Jinak majitel 15 majorů do golfového dění příliš nezasáhl. To ale v případě vítězství prémie, kterou vypsalo vedení PGA Tour, vůbec nevadilo. Jak je možné, že vyhrál právě Woods? Řešilo se celkem pět kritérií.

  • Internet: počet vyhledání hráčova jména na internetu;
  • Média: počet článků, které obsahují hráčovo jméno;
  • Sociální sítě: skóre na sociálních sítích, která berou v úvahu hráčův dosah, konverzaci a zapojení do dění;
  • Televize: doba trvání, po kterou se na obrazovce objeví logo hráčova sponzora hráče, většinou během sobotního a nedělního vysílání PGA Tour;
  • Celkové povědomí: celkové povědomí o hráči mezi širokou americkou populací.

  „Jejda“

  Většina lidí si myslela, že má v kapse prémii Phil Mickelson. Woodsův krajan už dokonce na svých sociálních sítích napsal v prosinci poděkování. Jenže to se přepočítal, komisaři z PGA Tour nakonec přisoudili největší balík peněz z celkové částky 40 milionů dolarů Woodsovi.

  „Jejda,“ okomentoval Woods příspěvek Mickelsona.

  Tiger dostal milionů osm, v přepočtu oněch 185 milionů korun, Mickelsonovi přistálo na účtu šest milionů. Dalšími oblíbenci byli Rory McIlroy, Jordan Spieth, Bryson DeChambeua, Justin Thomas, Dustin Johnson nebo Brooks Koepka.

  Jak to vypadá u Woodse s profi turnaji? Před turnajem Genesis Invitational, který sám pořádá, se na toto téma rozpovídal. „Chci vědět, kdy budu zase hrát, ale aktuálně nevím. Moje golfové aktivity byly velmi omezené. Můžu čipovat a patovat, ale na dlouhé rány to ještě není. Stále také pracuji na chůzi,“ pronesl.

  Tak mu držme palce!

  Sledujte nás na sítích

  Musíte více podporovat rodiče s malými dětmi, vyzvala princezna Kate zaměstnavatele

  Prvních pět let našeho života je nejdůležitějších pro formování kritického myšlení, odolnosti, kreativity nebo spolupráce. To se ve svém nejnovějším projektu snaží britským zaměstnavatelům vštípit Kate Middleton. Podle ní totiž mají mít větší zodpovědnost za zdraví a spokojenost svých pracovníků, kteří vychovávají malé děti.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Musíte více podporovat rodiče s malými dětmi, vyzvala princezna Kate zaměstnavatele

  Prvních pět let našeho života je nejdůležitějších pro formování kritického myšlení, odolnosti, kreativity nebo spolupráce. To se ve svém nejnovějším projektu snaží britským zaměstnavatelům vštípit Kate Middleton. Podle ní totiž mají mít větší zodpovědnost za zdraví a spokojenost svých pracovníků, kteří vychovávají malé děti.