Více
  25.5 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Šestnáctiletý pilot Mack Rutherford na cestě kolem světa přistál v Keni

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mack Rutherford si plní sen stát se nejmladším člověkem, který sám obletí svět. Belgicko-britský teenager ve středu se svým ultralightem přistál v Nairobi, hlavním městě Keni. Informovala o tom agentura Reuters a další servery.

  Mladý letec se za svým cílem vydal z letiště poblíž bulharského hlavního města Sofie v březnu. Snaží se zapsat do Guinnessovy knihy rekordů. Prvenství aktuálně drží jeho krajan Travis Ludlow, kterému bylo 18 let, když loni náročnou cestu dokončil.

  „Doufám, že touto cestou inspiruji mladé lidi, aby následovali své sny,“ řekl dle Reuters Rutherford poté, co vystoupil ze svého ultralehkého letounu Shark na Wilson Airport.

  Výrobce letadla Shark Aero cestu vyhodnotil jako příliš riskantní a na Rutherfordově projektu odmítl spolupracovat. „Mack je bezpochyby zručný pilot. Nechceme však posouvat věkovou hranici na nejnižší možný bod u cest, kde se nelze vyhnout určité míře rizika,“ uvedla společnost na svém webu.

  Viditelnost byla podle jeho vyjádření problematická při letu přes Saharu, scenérie to nicméně více než vynahrazovala. „Nezklamalo mě to,“ prohlásil šestnáctiletý pilot.

  Rutherford během svého putování navštíví další čtyři země Afriky a Indického oceánu, poté zamíří na Blízký východ, do Asie a Severní Ameriky. Nakonec se vrátí do Evropy.

  Létání má Rutherford v krvi

  Rutherford, jehož rodiče jsou také piloti, toužil po létání už odmala. „Poprvé jsem se vlastě chopil kniplu a letěl, když mi bylo sedm… Od té doby moje vášeň jen rostla,“ prozradil.

  V 15 letech se stal nejmladším pilotem na světě a nyní jde ve stopách své starší sestry Zary, nejmladší ženy, která ve věku 19 let obletěla svět.

  „Bez ní bych to vlastně nezvládl,“ řekl dle France 24 Rutherford na její konto. „Vždycky jsem věděl, že chci ve své letecké kariéře udělat něco speciálního, ale teprve poté, co Zara obletěla svět, jsem věděl, že je to to, co chci,“ poznamenal, než se za splněním snu vydal.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS