e-SportsSentinels si chtějí pojistit tahouna. Případ „TenZ“ má ale velký finanční háček

Sentinels si chtějí pojistit tahouna. Případ „TenZ“ má ale velký finanční háček

Když se před časem rozjela vlna přechodů hráčů z CSGO na Valorant, americký klučina „TenZ“ byl mezi prvními. Ve hře se stal prakticky ihned hvězdou, pak ale kariéra nabrala nečekaný spád. Odchod ze scény, vlastní tvorba, pak návrat. Teď se o jeho služby zajímají Sentinels. Je to ale o dost složitější.

Pokud vám jméno Tyson „TenZ“ Ngo nic neříká, tak můžeme trochu pomoct. Rodákovi ze Spojených států amerických je teprve 19 let, už toho ale během své kariéry stihl více než dost. Začal nejprve u Counter-Striku, pak se ale rozhodl přesedlat.

Rozbroje mezi CSGO a Valorantem zná asi každý fanoušek počítačových her. Legenda versus hodně průbojný nováček, tak by se dal stav charakterizovat. Když se v roce 2020 druhá jmenovaná střílečka rozjela na plné obrátky, „TenZ“ neváhal ani na minutu.

Zástupce USA s vietnamskými kořeny zužitkoval bohaté zkušenosti a ve Valorantu se z něj vlastně ze dne na den stala hvězda. Své služby upsal výběru Cloud9, ve kterém ale na začátku letošního roku o pozici profesionálního hráče přišel.

Zlákal ho Twitch a myšlenka tvořit si obsah dle vlastního uvážení. Streamy, videa, nikým nelimitované věci. Tohle všechno si „TenZ“ nějaký čas užíval, potom se ale do hry vložili Sentinels. A Američan věděl, že se bude něco dít.

Cloud9 chce šílené výkupné

U Sentinels nedávno skončil, tedy alespoň dočasně, „sinatraa“, kterého bývalá přítelkyně obvinila ze sexuálního obtěžování. Jeho místo tak formou hostování zaplnil „Tenz“. Týmu přinesla jeho přítomnost nebývalý úspěch, je tak jasné, že si ho navtrvalo chtějí pojistit i do budoucna.

Jenže tady nastává problém. Ngo tvoří pro Cloud9 zmiňovaný obsah, proto má pro celou organizaci nevyčíslitelnou hodnotu. Navíc prý není možné, aby za jeden tým hrál a druhému tvořil videa a celý obsah.

Nastává tak patová situace. „Nikam nejde,“ říká vedení Cloudu9. Pokud by ale přeci jen Sentinels chtěli, museli by za něj zaplatit zhruba 5 milionů dolarů, tedy něco kolem 110 milionů korun. V současné době špička severoamerické scény podmínky hodně, hodně zvažuje.

Pokud by se však rozhodli kývnout na podmínky, byla by to pro ně výhra. V rukávu by totiž měli nejen hvězdu profesionálního herního prostředí, ale také úžasného tvůrce. Uvidíme.

Doporučujeme

Americký stát Washington vyhlásil kvůli rychle se šířícím požárům stav nouze

V americkém státě Washington na severozápadě země donutil rychle se šířící požár k evakuaci tisíce obyvatel města Spokane. Stát Washington vyhlásil stav nouze, jelikož čelí jedné z nejhorších požárních sezón ve své historii. Informovaly o tom dnes světové agentury a místní média.

Výbuch bomby v restauraci v Moskvě zabil nejméně tři lidi

Nejméně tři lidé zahynuli a dalších 21 utrpělo zranění při explozi v italské restauraci Balzi Rossi v centru Moskvy. Podle ruských státních médií, která se odvolávají na bezpečnostní zdroje, výbuch způsobilo podomácku vyrobené výbušné zařízení.

Izraelské údery zabily v noci v Pásmu Gazy devět lidí, uvedly palestinské úřady

Izraelské údery v noci na dnešek zasáhly několik domů v Pásmu Gazy a zabily devět lidí. Podle agentury Reuters to uvedli zdravotníci v Pásmu Gazy. Dalších osm obětí zaznamenala civilní ochrana kontrolovaná Hamásem po izraelských úderech už v sobotu. Alespoň v jednom případě byly údery vedené proti velitelům teroristické organizace Hamásu, uvedla izraelská armáda.

USA a Izrael odloží chystané tvrdé údery na Írán, uvedl Trump

Spojené státy a Izrael se dohodly na odložení chystaného tvrdého útoku na Írán, uvedl americký prezident Donald Trump s tím, že o to prý požádal Teherán a další země regionu. Podmínkou je podle Trumpa brzké dosažení dohody, která umožní plné otevření Hormuzského průlivu. Íránská oficiální média s odkazem na své zdroje označují Trumpovo tvrzení o žádosti Teheránu za lež.

Vysoké teploty a pesticidy zvyšují úhyn čmeláků

Mrtví čmeláci na chodnících nejsou v létě ničím neobvyklým. Část z nich umírá přirozeně na konci svého krátkého života, stále větší roli ale hrají také vlny veder, úbytek přirozeného prostředí a používání pesticidů. Kombinace těchto faktorů může oslabovat celé populace důležitých opylovačů.

Rusko za noc zničilo přes 600 ukrajinských dronů, uvedlo ministerstvo obrany

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že protivzdušná obrana zničila v noci na dnešek přes 600 ukrajinských dronů. Na jihu Ruska v Saratovské oblasti místní představitelé tvrdí, že ukrajinský úder ze vzduchu zabil dva lidi. Píše to dnes agentura AFP. Ukrajinská protivzdušná obrana v noci ze soboty na dnešek sestřelila 109 dronů, uvedlo ukrajinské letectvo. Za posledních 24 hodin zemřeli na Ukrajině podle místních médií tři lidé a zhruba 50 jich bylo zraněno.

Osamělý vlk přiblíží osud československého pilota Josefa Františka

Do českých kin míří dokudrama o Josefu Františkovi, jednom z nejúspěšnějších československých stíhacích pilotů druhé světové války. Snímek režiséra Ondřeje Veverky se nejprve představí v Prostějově, který je úzce spojený s pilotovým životem.

Americká ekonomika zpomalila. Růst brzdí dovoz a vysoké ceny

Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí rostla pomaleji, než se očekávalo. Spotřeba domácností zůstala silná, celkový výsledek však zhoršil prudší růst dovozu, nižší vládní výdaje a přetrvávající cenové tlaky.

Zemětřesení u Neapole poničilo domy, přístav i elektrickou síť

Oblast západně od Neapole zasáhlo zemětřesení o síle 4,7. Nejméně 26 lidí utrpělo zranění a přibližně 300 obyvatel města Pozzuoli muselo opustit své domovy. Otřesy poškodily budovy i dopravní infrastrukturu.

Věřitelé zkrachovalé FTX dostanou dalších 900 milionů dolarů

Majetek zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX se znovu rozděluje mezi její bývalé zákazníky a další věřitele. Páté kolo výplat má dosáhnout přibližně 900 milionů dolarů. Některé skupiny získají více než sto procent uznané hodnoty svých nároků, původní kryptoměny jim však vráceny nebudou.

Hasiči druhým dnem zasahují proti agresivnímu požáru u Korintského zálivu

Hasiči druhým dnem zasahují proti rychle se šířícímu požáru u Korintského zálivu v letovisku Porto Germeno. Píší to dnes řecká média. Z oblasti bylo v noci několik lidí evakuováno za použití lodě. Situaci na místě komplikuje silný vítr, který pomáhá šíření ohně a ztěžuje zásahy ze vzduchu. Lesním požárům Řecko čelí i na dalších místech, například na Krétě.

Španělsko začalo s umisťováním bariéry proti migrantům na moři u Ceuty

U španělského města Ceuta, které je na severu Afriky, dnes ráno začala instalace bariéry proti migrantům na moři. Podle médií o tom informovalo ministerstvo vnitra. Právě přes moře se dostalo do Ceuty mnoho lidí při čtvrtečním živelném přechodu hranice. Situace ve městě je dnes ráno klidná.

Na Kubě se kvůli sankcím USA zavřely tři čtvrtiny hotelů

Téměř tři čtvrtiny hotelů na Kubě se už musely uzavřít kvůli americkým sankcím a ropnému embargu, které letos výrazně zhoršilo ekonomickou krizi, s níž se tento desetimilionový karibský ostrov potýká už řadu let. O uzavření hotelů informovala podle agentury AFP tento týden kubánská vláda.

Kontrolované vypalování pomáhá chránit obří sekvoje před požáry

Obří sekvoje přežívají v kalifornských horách tisíce let a po většinu své historie jim pravidelný oheň prospíval. Nový výzkum ukazuje, že pečlivě řízené vypalování lesa výrazně zvyšuje jejich šanci přežít i dnešní mimořádně ničivé požáry. V oblastech, kde se kontrolované požáry uskutečnily během posledních deseti let, měly stromy téměř čtyřikrát vyšší pravděpodobnost přežití.

Britská služba informuje o útocích na dvě lodě u Hormuzského průlivu

Britská námořní služba (UKMTO) dnes ráno informovala o útocích na dvě lodě u ománských břehů v oblasti Hormuzského průlivu. Jedna loď byla podle informací UKMTO zasažena projektilem, což poškodilo její strojovnu. Loď tak nemá kontrolu nad směrem své plavby. Další loď zaznamenala ve své blízkosti velký výbuch, nebyla ale zasažena. Oba incidenty prošetřují úřady.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama