MagazínSedmnáctiletý syn zpěvačky Sinead O'Connor spáchal sebevraždu

Sedmnáctiletý syn zpěvačky Sinead O’Connor spáchal sebevraždu

Sedmnáctiletý syn zpěvačky Sinéad O’Connor zemřel, potvrdil v sobotu zpěvaččin manažer. Mladík byl několik dnů pohřešovaný. Informuje o tom CNN.

Mluvčí policie v pátek deníku Irish Mirror sdělil, že se našlo tělo a že policie odložila pátrání po pohřešovaném Shane O’Connorovi.

Hudebnice, která se proslavila hitem „Nothing compares 2U“ sdílela na svém neověřeném twitterovém účtu několik krátkých prohlášení. V nich mimo jiné uvedla, že se její syn „rozhodl ukončit svůj pozemský boj“, a vyzvala ostatní, aby nečinili totéž.

Můj krásný syn, Nevi’im Nesta Ali Shane O’Connor, světlo mého života, dnes ukončil svůj pozemský boj a nyní je u Boha. Ať odpočívá v pokoji a ať nikdo nenásleduje jeho příkladu. Mé dítě. Tolik tě miluji. Prosím, buď v pokoji,“ napsal O’Connor na Twitteru.

https://twitter.com/OhSineady/status/1479876961220665346

Irské úřady nejprve ve čtvrtek vydaly prohlášení o pohřešované osobě a požádaly veřejnost o pomoc při pátrání po místě pobytu Shanea O’Connora. Mezi pohřešovanými byl od 6. ledna.

Shane byl naposledy spatřen dnes ráno v oblasti Tallaght, Dublin 24,“ uvádí se ve čtvrtečním prohlášení Gardai – irské národní policie.

Píseň od Marleyho

Po synově zmizení zveřejnila irská hudebnice sérii tweetů, v nichž zoufale prosila, aby se její syn vydal úřadům.

https://www.youtube.com/watch?v=5wkiFHdHQak

Na žádost o komentář Gardai sdělila CNN, že vzhledem k předpisům o ochraně osobních údajů nepotvrdí pravdivost tweetů Sinead O’Connor ani status pohřešovaného Shanea O’Connora.

Irská zpěvačka, která v minulosti otevřeně hovořila o svých vlastních psychických problémech a sebevražedných myšlenkách vzdala svému synovi hold tím, že mu na Twitteru věnovala píseň „Ride Natty Ride“ od Boba Marleyho.

https://twitter.com/OhSineady/status/1479618504185819141

Tohle je pro mého Shaneyho. Světlu mého života. Lampa mé duše. Mému modrookému dítěti. Vždycky budeš mým světlem. Vždycky budeme spolu. Žádná hranice nás nerozdělí,“ napsala O’Connor.

Reklama

Doporučujeme

Nejsušší poušť světa skrývá víc života, než se čekalo

I v extrémně suché poušti Atacama přežívají rozmanité formy života ukryté v půdě. Vědci nově zjistili, že zde prosperují mikroskopičtí červi, takzvaní hlísti, a jejich rozmanitost je větší, než se dosud předpokládalo. Výzkum ukazuje, že i v podmínkách téměř bez vody může vzniknout stabilní ekosystém.

OpenAI stopla britský projekt Stargate

OpenAI pozastavila svůj britský projekt Stargate, který měl posílit místní výpočetní infrastrukturu pro umělou inteligenci. Firma jako hlavní důvody uvádí drahou energii a nejistotu kolem regulace. Projekt přitom měl být jedním z viditelných pilířů britských ambicí v oblasti AI.

V Íránu počet obětí války přesáhl 3000, uvedl dnes Teherán

Počet obětí války přesáhl v Íránu od zahájení americko-izraelských úderů 3000. Podle agentury Reuters to dnes médiím řekl šéf íránského orgánu forenzní medicíny.

Čtyři migranti zahynuli při pokusu o přeplutí v Lamanšského průlivu

Čtyři lidé dnes ráno zahynuli v Lamanšském průlivu při pokusu o nalodění do člunu s migranty, kteří měli namířeno do Británie. Oznámily to dnes podle agentury AFP francouzské úřady.

Británie a Francie naléhají na úplné otevření Hormuzského průlivu

Britská ministryně zahraničí Yvette Cooper naléhá na úplné otevření Hormuzského průlivu i na to, aby lodě v něm mohly proplouvat bez nutnosti platit poplatky. Tato výzva od šéfky britské diplomacie podle BBC zazní v jejím projevu, v němž později během dneška představí priority britské zahraniční politiky. Francouzský ministr zahraničí Jean-Noël Barrot dnes odsoudil izraelské útoky na Libanon.

Příměří nepříměří, doprava v Hormuzském průlivu drhne

Doprava v Hormuzském průlivu se po vyhlášení dvoutýdenního příměří nezměnila. Denně touto důležitou vodní trasou pro přepravu ropy propluje kolem deseti až jedenácti plavidel, což je hluboko pod hodnotami z předválečného období. Kontrolují ji totiž Íránské revoluční gardy. USA jsou na tom nyní hůře než před začátkem války, upozornil bývalý představitel americké bezpečnosti.

Ukrajina a Rusko informují o mrtvých a raněných po vzájemných útocích

Jednu oběť na životě a šest raněných si vyžádaly ruské útoky na jihovýchodě Ukrajiny za uplynulou noc, uvedly místní úřady. Ruské drony opět zaútočily na kritickou infrastrukturu v Oděské oblasti na jihu země. O jednom mrtvém a jedné zraněné při útocích ukrajinských dronů informují také ruské úřady.

USA na odchodu z NATO? Rutte po schůzce s Trumpem naznačil napětí

Americký prezident Donald Trump je zjevně zklamán odmítnutím spojenců ze Severoatlantické aliance (NATO) podpořit ho ve válce s Íránem. V rozhovoru se CNN to po soukromé schůzce s Trumpem ve Washingtonu uvedl generální tajemník NATO Mark Rutte. O tom, zda hovořili o možném americkém vystoupení z aliance, se však nezmínil.

George Clooney ostře kritizuje Donalda Trumpa kvůli Íránu

Hollywoodská hvězda znovu vstupuje do politiky. George Clooney se pustil do ostré kritiky Donalda Trumpa a jeho výroků o Íránu. Tentokrát ale nejde jen o osobní spor.

Král Karel a Cartier dávají šanci nové generaci hodinářů

Luxusní značka šperků a hodinek a královská nadace spojují síly. Vzniká program, který otevírá dveře do světa precizního řemesla a dává šanci těm, kteří chtějí tvořit skutečné hodinářské umění.

Medveděv se v Monte Carlu zhroutil a utrpěl nejhorší porážku kariéry

Daniil Medveděv zažil v Monte Carlu jeden z nejhorších dnů své kariéry. V utkání proti Matteo Berrettini naprosto odešel. Prohrál 0:6, 0:6 a poprvé v životě inkasoval takzvaný double bagel.

Migrující sladkovodní ryby mizí rekordním tempem

Populace migrujících sladkovodních ryb po celém světě se od roku 1970 propadly zhruba o 81 procent. Jde o jeden z nejprudších poklesů mezi obratlovci. Ryby, které jsou závislé na dlouhých a propojených říčních systémech, narážejí na stále větší množství překážek a jejich přirozené tahy se rychle rozpadají.

Řecko už příští rok zakáže sociální sítě dětem pod patnáct let

Řecko hodlá už příští rok zakázat přístup k sociálním sítím dětem mladším 15 let. Zařadilo se tak mezi rostoucí počet evropských zemí, které se snaží omezit vliv online platforem na mladistvé.

Příměří mezi USA a Íránem uvítali šéf OSN či Německo, vyzvali k trvalému míru

Generální tajemník OSN António Guterres uvítal dvoutýdenní příměří mezi USA a Íránem, uvedl podle agentury AFP jeho mluvčí. Šéf OSN zároveň vyzval všechny strany konfliktu, aby pracovaly na dosažení trvalého míru na Blízkém východě. Příměří vítá také německý kancléř Friedrich Merz, podle něhož je nyní nutné vyjednat trvalý mír.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama