Více
  29.3 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Samsung představil microSD kartu, která při správném zacházení vydrží až 16 let

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Samsung představila nový model microSD karty PRO Endurance, která je speciálně určena pro bezpečnostní, palubní a tělesné kamery. Informoval o tom server CNET a TechRadar.

  Při nákupu paměťových karet do kamer, které běží skoro nepřetržitě, je životnost hlavní vlastností. Na to se zaměřila společnost Samsung a představila novou SD kartu PRO Endurance, která je vybaveny flash pamětí NAND. 256GB verze PRO Endurance může údajně poskytnout až 16 let (140 160 hodin) nepřetržitého záznamu.

  „Od kamer CCTV až po kamery pro domovní zvonky – potřeba dlouhotrvajících a vysoce výkonných řešení video dohledu neustále roste a PRO Endurance byl navržen tak, aby tuto poptávku podpořil,“ uvedl KyuYoung Lee, viceprezident týmu Memory Brand Product Biz společnosti Samsung Electronics.

  Karta je vhodná i do horších podmínek

  Karta je vodotěsná, teplotně odolná (funguje při teplotách od -25 °C do 85 °C), odolná vůči rentgenovému záření a magnetickému poli menší intenzity. PRO Endurance je také schopná přežít pád z výšky pěti metrů a je odolná proti opotřebení. Do zařízení ji můžete při správném zacházení vložit a vyjmout až 10 000krát.

  „Spotřebitelé i firemní uživatelé si mohou být jisti, že naše nová paměťová karta zajistí nepřetržitý záznam ve vysokém rozlišení i za extrémních podmínek,“ uvedla společnost Samsung. Zajímavé ale je, že nabízené záruky na karty zdaleka nedosahují jejich udávané životnosti.

  Jak informuje server TechRadar, nová paměťová karta Samsung nabízí rychlost čtení až 100 MB/s a zápisu až 40 MB/s. Karta je zařazena do třídy 10 a její rychlostní třída UHS je 3. Díky tomu je ideální pro práci s velkými soubory ve vysokém rozlišení a zároveň umožňuje bezproblémové nahrávání a přehrávání v rozlišení Full HD a 4K.

  PRO Endurance je k dispozici ve čtyřech různých kapacitách: 32 GB, 64 GB, 128 GB a 256 GB. Karta je již k dispozici k předobjednání za 579 korun za nejmenší variantu a až za 1799 korun za 256GB variantu.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS