Reklama

Samsung představil 3 nové notebooky, dva mají panel AMOLED a jeden dotykový displej

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Společnost Samsung představila tři nové notebooky, Galaxy Book, Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360.

Všechny tři notebooky jsou vybaveny hardwarem nové generace, včetně procesoru Intel Core 11. generace a grafiky Intel Iris Xe. Každý notebook má rozlišení 1920×1080 pixelů a volitelnou čtečku otisků prstů.

Samsung Galaxy Book

Jedná se o základní model, který je z trojce nejdostupnější. Má 15,6″ TFT LCD displej a procesor Intel Core 11. generace. K dispozici budou i cenově dostupnější verze s procesorem Pentium Gold a Celeron. Grafiku má již zmíněnou Intel Iris Xe nebo, pokud si připlatíte, výkonnější Nvidia GeForce MX450. Operační paměť (LPPDR4X) začíná na 4 GB a k dispozici jsou upgrady na 8 nebo 16 GB. K dispozici je maximálně 512 GB SSD úložiště, je zde ale možnost přidání druhého disku.

Co se týče portů, má Samsung Galaxy Book dva porty USB-C, dva USB-A 3.2, HDMI, kombinovaný konektor a sloty pro microSD a nano-SIM.

Samsung Galaxy Book Pro

Jsou k dispozici dva modely, jeden s velikostí panele 13,3″ a druhý 15,6″. Oba jsou velmi tenké, váží kolem jednoho kila a mají AMOLED displej. Oba modely nesou certifikaci DisplayHDR 500, což znamená, že mají široký barevný gamut a jas až 500 nitů. Také mají 120% pokrytí barevného gamutu DCI-P3 a dobu odezvy 0,2 ms.

Oba modely jsou poháněny procesory Intel Core 11. generace, můžete si vybrat mezi procesory i3, i5 a i7 a mezi 8/16/32 GB operační paměti LPPDR4X. Oba notebooky mají SSD NVMe s kapacitou až 1 TB. Varianty i5 a i7 se dodávají s grafikou Iris Xe, ale k dispozici je i volitelný grafický procesor GeForce MX450. K dispozici je několik výkonnostních režimů, včetně tichého a dokonce režimu „bez ventilátoru“.

Výběr portů je docela slušný – dokonce i u 15,6″ modelu, který má jeden Thunderbolt 4, jeden USB-C, jeden USB-A 3.2, port HDMI, 3,5mm kombinaci sluchátek/mikrofonu a slot microSD. Model s úhlopříčkou 13,3″ ztrácí port HDMI, ale získává volitelný slot na nano SIM.

Samsung Galaxy Book Pro 360

Pokud chcete dotykový displej nebo plánujete používat stylus, je tento notebook pro vás. Dodává se ve verzích s úhlopříčkou 13,3″ a 15,6″, displej Super AMOLED podporuje jak dotykový vstup, tak vstup stylusem. Bohužel u tohoto modelu není k dispozici Nvidia MX450 takže si budete muset vystačit s Iris Xe Graphics. Na výběr je až 32 GB RAM (u menšího modelu maximálně 16 GB) a maximálně 1TB NVMe SSD disk. Součástí balení je S pen.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Skládací iPhone by Apple mohl představit v roce 2023
Podle jednoho z nejspolehlivějších analytiků společnosti Apple Ming-Chi Kuo pracuje společnost na prvním skládacím iPhonu, který by měl vyjít v roce 2023.
Samsung Galaxy Fold
Na internet se dostalo několik snímků propagačních materiálů nových skládacích telefonů Samsung Galaxy Z Flip 3 a Fold 3, které ještě neměly být veřejnosti dostupné.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama