Více
  16.6 C
  Czech
  Středa, 10 srpna, 2022

  Riot ruší omezení středoškolských turnajů v League of Legends

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pořadatelé středoškolských turnajů v League of Legends dostali po středeční aktualizaci od Riot Scholastic Association of America větší prostor pro pořádání soutěží. Tato aktualizace ukončuje exkluzivní partnerství, které společnost Riot Games uzavřela se společností PlayVS, ziskovou platformou pro středoškolský esport, při pořádání schválených středoškolských soutěží ve hře League of Legends.

  Vyvojáři hry na svých webových stránkách aktualizovali komunitní pokyny pro středoškolské esportové turnaje. Dříve mohly turnaje League of Legends, které nebyly pořádány prostřednictvím PlayVS, trvat pouze dva týdny a v popisu události nesměly používat slova sezóna, univerzita nebo mistrovství. Nyní je jediným platným omezením to, že se soutěží mohou účastnit pouze školy ze stejného státu nebo provincie.

  Vyjádření ze strany Riotu

  „S okamžitou platností jsme aktualizovali komunitní směrnice NA League of Legends. Učinili jsme tak, abychom organizátorům poskytli větší prostor pro pořádání větších soutěží po delší dobu na více místech,“ uvádí se v prohlášení.

  V návaznosti na toto oznámení vydala společnost PlayVS na Twitteru prohlášení. V něm stálo, že Riot učinil toto rozhodnutí na základě diskuse o společné vizi středoškolské League of Legends. Společnost PlayVS také zdůraznila fakt, že Riot Games je aktivním investorem společnosti.

  Nadále zůstáváme nadchnuti budoucností League of Legends. Budeme i nadále investovat do naší komunity, která jej hraje,“ uvedla společnost PlayVS.

  V březnu Upcomer informoval, že společnost PlayVS vytlačila z tohoto prostoru jiné – často neziskové – organizátory středoškolského esportu. Společnost studentům předložila soutežní poplatek 64 dolarů za každého studenta.

  Společnost PlayVS nikdo v aktualizaci komunity nezmínil. V prohlášení přesto stojí, že změny v jejím přístupu jsou reakcí na zpětnou vazbu od celé komunity školního esportu.

  „Do budoucna je naši prioritou v oblasti středoškolského esportu vytvořit více příležitostí pro školy a hráče. Aby se mohli rozhodnout, jak, kdy a kde chtějí soutěžit. Díky aktivnímu naslouchání jejich potřebám budou Riot a RSAA hledat způsoby, jak je podpořit tam, kde je to nejdůležitější,“ uvádí se v prohlášení.

  Změny v pravidlech

  Riot uvedl, že dlouhodobým cílem je podpora oficiálních šampionátů League of Legends prostřednictvím organizátorů třetích stran.

  Se změnami ve středoškolském ekosystému přišly i některé posuny na poli univerzitním. Nové pokyny pro akce určené pro vysoké školy jsou následující:

  • Turnaje mají maximální trvání 45 dnů
  • Řídící orgán esportu nesmí sponzorovat nebo sankciovat turnaje
  • Jednoho turnaje se nesmí zúčastnit více než 32 škol

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS