MagazínRingo Starr se nakazil covidem, ruší americké turné

Ringo Starr se nakazil covidem, ruší americké turné

Legendární bubeník a zpěvák Ringo Starr zrušil několik nadcházejících koncertů svého severoamerického turné poté, co se nakazil covidem. Informuje o tom BBC, magazín Billboard a další média.

Bývalý člen Beatles, kterému je 82 let, měl se svou kapelou All-Starr odehrát řadu koncertů v USA a Kanadě. O víkendu ale onemocněl.

Poté, co na poslední chvíli zrušil dvě vystoupení, se potvrdilo, že Ringo je pozitivní na koronavirus. „Turné bude pozastaveno,“ uvedl podle BBC jeho mluvčí. Dodal, že bubeník se „zotavuje doma“ a doufá, že brzy bude pokračovat v koncertech.

Termíny turné plánované na tento týden v Saskatchewanu, Albertě a Britské Kolumbii byly zrušeny. O nadcházejících koncertech v USA a Mexiku se zatím nerozhodlo.

O dalších novinkách a změnách budeme fanoušky informovat,“ oznámil Ringův mluvčí.

Ringo se loni přiznal, že v prvních dnech pandemie se jen zřídkakdy vydával ven, aby se vyhnul nákaze covidem. „Od loňského března jsem z domu vyšel šestkrát,“ řekl loni deníku USA Today. „Člověk si musí pomoci chránit se, pokud může“. O Ringovi je také známo, že si už v době před pandemií covidu zásadně nepodával s nikým ruku, aby se něčím nenakazil.

Přestože byl plně očkovaný, řekl, že je ohledně turné v roce 2021 pesimistický. „Nemyslím si, že to bude bezpečné. A to je vše. Žijeme přítomností,“ prohlásil tehdy.

Turné nakonec pokračovalo letos v květnu v Kanadě a Starr od té doby odehrál více než 25 koncertů.

Přes 50 let na sólové dráze

Hudebník, vlastním jménem Richard Starkey, se proslavil v šedesátých letech jako lakonický, bezstarostný bubeník skupiny Beatles. Byl hlavním zpěvákem ve skladbách jako With A Little Help From My Friends nebo Yellow Submarine. Po rozpadu Beatles v roce 1970 zahájil úspěšnou sólovou kariéru.

V roce 1989 založil svou kapelu All-Starr, kde „každý na pódiu je hvězdou sám za sebe“. V neustále se měnící sestavě se vystřídaly rockové legendy jako Joe Walsh, Peter Frampton, Todd Rundgren nebo Sheila E.

Sir Ringo obdržel v roce 2018 rytířský titul a v roce 2015 byl jako sólový umělec uveden do Rock n‘rollové síně slávy.

Jak píše Billboard, Starr patří k mnoha umělcům, kteří museli od obnovení kulturního života zrušit kvůli covidu svá vystoupení. Kvůli koronaviru už rušili nebo odložili svá vystoupení také Drake, The Rolling Stones, Alan Jackson, Melissa Etheridge a Justin Bieber.

Doporučujeme

Tisíce Maročanů pronikly do sousedního španělského města Ceuta, to volá armádu

Tisíce Maročanů dnes pronikly do španělského autonomního města Ceuta, když ze sousedního Maroka přeplavali či přešli po souši, informuje deník El País. Španělští policisté podle něj takovému množství nedokázali čelit. Ceuta se potýká s větší migrační vlnou už několik dnů a její starosta Juan Jesús Vivas kvůli tomu tento týden požádal španělskou vládu o vyhlášení stavu národní nouze. Dnes k tomu ještě požádal o nasazení armády.

Lehečka v Los Cabos překvapivě skončil, Svrčina postoupil do čtvrtfinále

Jiří Lehečka vstoupil do přípravy na US Open nečekanou porážkou. Na turnaji v mexickém Los Cabos nestačil ve druhém kole na Colemana Wonga z Hongkongu, přestože první set zvládl jednoznačně. Naopak Dalibor Svrčina využil zdravotních potíží Luciana Darderiho a po skreči italského favorita si zajistil postup do čtvrtfinále.

EK vyplatila Ukrajině 3,47 miliardy eur z půjčky, jsou určené na drony a rakety

Evropská komise dnes vyplatila Ukrajině dalších 3,47 miliardy eur (asi 84 miliard Kč) z vojenské části půjčky pro Ukrajinu. Peníze jsou určené na nákup dronů, raket a stíhaček, uvedla komise. Platba navazuje na převod prvních 3,2 miliardy eur (77,4 miliardy Kč) v rámci makrofinanční podpory, kterou oznámila šéfka EK Ursula von der Leyen 25. června.

Čtyři migranti zemřeli při pokusu přeplout Lamanšský průliv na malých člunech

Francouzské úřady vyšetřují dvě tragédie v Lamanšském průlivu, při nichž během jediné noci zahynuli čtyři migranti pokoušející se na malých člunech doplout do Spojeného království. Mezi zraněnými je také roční dítě.

Požáry na jihozápadě Francie sílí a hrozí další vlna veder

Jihozápad Francie dál bojuje s rozsáhlými lesními požáry, které přiživují vysoké teploty i silný vítr. Hasiči nasadili tisíce lidí, úřady evakuovaly statisíce obyvatel a turistů a meteorologové varují před dalším zhoršením. Situaci navíc komplikuje vzácný jev známý jako ohnivý mrak, který může požáry ještě více zesilovat.

Neumíme vykouzlit nižší ceny. Fed ponechal sazby beze změny

Nemám žádný kouzelný proutek, který by ulevil Američanům od vysokých cen, vzkázal nový předseda Federálního rezervního systému (Fed) Kevin Warsh. Centrální banka ponechala základní úrokovou sazbu neměnnou.

Nejméně 25 mrtvých po zemětřesení v Japonsku, bilance dál roste

Nejméně 25 lidí zahynulo při úterním zemětřesení na jihozápadě Japonska, napsala dnes agentura Reuters. Dalších přinejmenším 63 lidí utrpělo zranění, z toho pět jich je ve vážném stavu. Podle agentury AP to oznámily úřady prefektury Kumamoto s tím, že místní policie eviduje až 28 úmrtí. Část případů ale nemusí souviset přímo se zemětřesením a úřady proto prověřují přesné okolnosti.

Střela, která dopadla na východě Polska, byla zřejmě ruská, uvedl premiér Tusk

Střela, která dopadla na východě Polska, byla zřejmě ruská, uvedl dnes polský premiér Donald Tusk podle agentury Reuters. Chce ale mít větší jistotu o jejím typu a o tom, kdo ji vyslal. Ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha již dříve na sociálních sítích uvedl, že se jednalo o ruskou raketu Ch-101.

Rekordní vedra připravují Evropu o vodu

Evropu letos zasáhlo mimořádně silné sucho, které nevzniklo jen kvůli nedostatku srážek. Rekordní vedra výrazně zvýšila odpařování vody z půdy, řek i vegetace a urychlila vysychání krajiny. Důsledky jsou patrné v zemědělství, energetice i vodním hospodářství.

Americké údery v Íránu zabily rodinu s malým dítětem, Teherán hrozí odvetou

Při amerických útocích zemřeli v noci na dnešek v Íránu tři členové jedné rodiny včetně dvouletého dítěte, uvedla ráno agentura Fars. Další dvě děti utrpěly zranění. Americká armáda podnikla další vzdušné údery na Írán v reakci na to, že se Írán o den dříve pokusil zaútočit na americké vojenské základny na Blízkém východě, uvedlo oblastní velitelství amerických sil CENTCOM. Jordánsko oznámilo, že dnes už zneškodnilo pět střel vyslaných z Íránu. Íránské revoluční gardy ráno uvedly, že agresora potrestají, píše agentura Reuters. Kuvajt dnes oznámil, že íránský útok, který v zemi zasáhl čínskou firmu, zabil člověka, píše agentura AFP.

Fidži: U souostroví Lau zmizela loď se zdravotníky. Našel se jen kapitán

Šest zdravotníků se nadále pohřešuje ve vodách u souostroví Lau. Dnes ráno byl nalezen kapitán lodi, která plula na ostrov Ono-i-Lau, potvrdilo ministerstvo zdravotnictví.

Kvůli požárům evakuovali na jihu Kréty na 8000 lidi z letoviska Agia Galini

Kvůli lesním požárům na jihu řeckého ostrova Kréta bylo ve středu večer evakuováno na 8000 lidí z letoviska Agia Galini, informuje agentura AFP. S požáry tam bojuje už několik stovek hasičů, práci jim ale komplikuje silný a proměnlivý vítr, kvůli němuž mohou také jen omezeně hasit z letadel. Lesy hoří i na řeckém Peloponésu či ostrově Lesbos. Požáry v Řecku si vyžádaly už tři oběti z řad hasičů, napsala dnes agentura DPA.

Stíhačka F-16 byla v noci vyslána proti objektu letícímu na východě Polska

Vojenský letoun F-16 byl v noci na dnešek vyslán k zásahu proti objektu letícímu na východě Polska, uvedla ráno polská armáda. V Lublinu a některých dalších obcích se na několik minut rozezněly sirény ohlašující letecký poplach, informovaly úřady. Na některých místech lidé hlásili, že slyší hukot letícího objektu. Asi 45 kilometrů jižně od Lublina poté vojáci objevili v poli asi deset metrů velký kráter, který následně zajistili a prověřují hasiči a policisté.

Žádné mobilní telefony. Americká armáda zvažuje jejich zákaz na Blízkém východě

Americká armáda zvažuje, že vojákům na Blízkém východě odebere mobilní telefony. Některým vojákům v Jordánsku již bylo sděleno, že své smartphony budou muset odevzdat. Opatření by se mohlo rozšířit po celém regionu.

Útočníka na Salmana Rushdieho uznal federální soud vinným z terorismu

Muž, který v roce 2022 zaútočil nožem na spisovatele Salmana Rushdieho, čelí dalšímu trestu. Federální soud v USA ho uznal vinným z teroristických činů a podpory libanonského hnutí Hizballáh. Už dříve přitom dostal 25 let vězení za pokus o vraždu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama