9.7 C
Czech
Čtvrtek 22. února 2024

Ekvádor zrušil slib zbraní pro Ukrajinu kvůli ruskému embargu na jeho banány

Ekvádor odvolal slib, že dodá Ukrajině prostřednictvím Spojených států zbraně sovětské výroby. Nabídku stáhl v pondělí poté, co příslib vyvolal hněv Moskvy a zákaz dovozu ekvádorských banánů do Ruska, napsala agentura AFP.

Při úderu ruského dronu na dům v Sumské oblasti zemřelo pět lidí, uvedly úřady

Životy pěti civilistů si vyžádal dnešní ranní ruský vzdušný útok, při kterém dron zasáhl soukromý dům v Sumské oblasti na severu Ukrajiny. S odvoláním na armádu a místní úřady o tom informovala agentura AFP a ukrajinská stanice Suspilne, podle které zahynula pětičlenná rodina. Sumská oblast se nachází u hranic s Ruskem.

Rekordní rok 2021 společnosti Moto-Profil

Sledujte nás na sítích

Praha 31. ledna 2022 (PROTEXT) – Posledních 12 měsíců bylo pro společnost Moto-Profil, pod kterou spadá síť servisů ProfiAuto, jedinečných nejenom z hlediska růstu tržeb, ale i organizačních změn. Členové představenstva shrnují poslední čtyři kvartály a dělí se o prognózy na rok 2022 pro celé odvětví aftermarketu a pro společnost samotnou.

„Vlastní obchodní aktivity jsme v roce 2020 poměrně rychle přizpůsobili podmínkám panujícím během pandemie. Díky tomu jsme v následujícím roce mohli pokračovat v rámci Moto-Profil i sítě ProfiAuto v zavádění rozvojových projektů. Postupně ve zvyšující se míře investujeme do nových technologií, jako je třeba ProfiAuto Virtual Workshop. Zároveň profesionalizujeme síť autoservisů, podporujeme ji formou školení, marketingu a pomocí stále rozsáhlejšího katalogu dílů, který je z hlediska dodavatelů rozmanitější. V současné době již obsahuje více než 350 000 referencí. Tato diverzifikace a rozsah našeho podnikání se prokázaly jako klíčové za situace, kdy měl celý svět kvůli koronaviru problémy s výrobou a dodávkou komponentů. Tyto vlastnosti zůstávají zásadní pro každou prodejnu, velkoobchod nebo autodílnu i v blízké budoucnosti,“ předjímá Michał Tochowicz, který v listopadu 2021 převzal funkci předsedy představenstva společnosti Moto-Profil.

Síť ProfiAuto se neustále rozrůstá

Zástupci společnosti Moto-Profil naznačují, že situace na trhu v posledních dvou letech přeje nezávislým distributorům automobilových dílů, což potvrzuje – a tím pádem i sílu značky ProfiAuto – nárůst počtu nových partnerů a připojení se dalších automobilových maloobchodních či velkoobchodních prodejců. Celkem pod řetězec ve všech zemích spadá již 260 prodejen a velkoobchodů a více než 2200 dílen.

Moto-Profil také neúnavně rozvíjí spolupráci se svými evropskými partnery. V současné době pocházejí zejména z Polska, České republiky a Slovenska, ale jejich počet stoupá i v Německu, Itálii a pobaltských zemích. Tyto výsledky se promítly do 20 % růstu tržeb společnosti Moto-Profil ve srovnání s rokem 2020.

„Již několik let zvyšujeme efektivitu podnikání zaváděním procesního přístupu a vhodných digitálních nástrojů. Díky tomu je Moto-Profil silným, stabilním organismem, který postupně navyšuje zisk. Zaměřujeme se na moderní IT řešení, která urychlují informační reporting a účetnictví, a zároveň umožňují vysokou efektivitu při dynamicky rostoucím počtu transakcí. Je to přínosem i pro zákazníky, protože účinnost našich finančních postupů má přímý dopad na výsledky jejich podnikání,“ říká Adam Pawlak, finanční ředitel a člen představenstva společnosti Moto-Profil.

Moderní technologie pro aftermarket a řidiče

Rok 2021 byl pro společnost a odvětví distributorů dílů dalším krokem ve vývoji průkopnických řešení. Je dobré zmínit ProfiAuto Virtual Workshop – aplikaci vycházející z virtuální reality. ProfiAuto se výrazně podílí na tradičním a distančním vzdělávání mladých mechaniků a povzbuzuje jejich starší kolegy, aby i nadále rozvíjeli své dovednosti, např. formou soutěží v oblasti odborných znalostí.

„I když se pokaždé orientujeme na aktuální potřeby trhu a svých partnerů, myslíme dopředu, jak se v jedenadvacátém století sluší a patří. Pozorně sledujeme nejenom měnící se místní a evropské předpisy, ale i nové generace zákazníků a mechaniků. Všimli jsme si, že postupná digitalizace služeb a elektrifikace automobilového průmyslu s sebou přinášejí potřebu zavádět řešení, která se za pár či několik let stanou normou. Jako moderní společnost, která si je vědoma své pozice, chceme být lídrem v čele těchto změn a poskytovat zákazníkům nástroje, díky kterým budou čelit konkurenci a nebudou za ní v budoucnu v těsném závěsu,“ říká Adam Kapek, viceprezident společnosti Moto-Profil odpovědný mj. za obchodní a IT oddělení.

„Vývoj moderních IT systémů v dnešním aftermarketu není podle našeho názoru ani tak přidanou hodnotou, spíše nutností, pokud majitelům firem záleží na budování podnikání v dlouhodobém měřítku. S elektrifikací automobilů se digitalizuje i automobilový průmysl a v Moto-Profilu jsme si toho velmi dobře vědomi. Proto našim partnerům dodáváme profesionální IT systémy, které jsou na jedné straně reakcí na dnešní potřeby a na výzvy budoucnosti na straně druhé,“ dodává Adam Kapek.

Nové marketingové projekty a rozvoj značky ProfiPower

V roce 2021 pokračovala značka ProfiAuto v rozsáhlé propagační činnosti ohledně samotné sítě, ale i vlastní značky automobilových dílů a příslušenství – ProfiPower, která byla představena v roce 2020. Vzhledem k její popularitě se Moto-Profil rozhodl za posledních 12 měsíců rozšířit nabídku ProfiPower o nový sortiment. Kromě autobaterií, filtrů a komponentů brzdového systému, které byly uvedeny před dvěma lety, nabízí nyní také i například autokosmetiku a prvky odpružení.

Vzhledem k celospolečenské situaci ohledně covid-19, ale také v souladu s duchem doby, ProfiAuto posílilo reklamní aktivity na internetu i v televizi. Společnost se také stala v minulé sezóně hlavním sponzorem polského Mistrovství v automobilovém rallye („ProfiAuto RSMP“). To silně zdůraznilo sportovní zaměření značky. Je třeba zdůraznit, že série RSMP má věrné fanoušky jak v Polsku, tak v České republice a na Slovensku.

„Naše marketingové strategie proto vycházejí z aktuálních trendů i podmínek, za jakých dnešní svět funguje. Je pro nás důležité, abychom fungovali efektivně bez ohledu na okolnosti a současně i nadále vytyčovali nové propagační normy v oboru,“ říká Łukasz Kopiec, člen představenstva, zodpovědný za marketingové a PR oddělení společnosti Moto-Profil.

Nevyhnutelná elektrifikace a příprava na změny v nadcházejících letech

Jak zdůrazňují zástupci Moto-Profil, společnost velmi pečlivě sleduje směřování elektromobility a čile se připravuje na změny v této oblasti avizované Evropskou unií. Spadají sem i otázky kybernetické bezpečnosti a přístupu k datům, které mohou mít klíčový dopad nejen na vývoj, ale také na udržení dobré kondice nezávislého automobilového trhu. To všechno usnadňuje například členství představitelů společnosti v dozorčí radě TEMOT International, tedy mezinárodní asociaci distributorů dílů, která spolupracuje s organizacemi lobbujícími ve prospěch odvětví aftermarketu, jako je FIGIEFA. Výsledkem v rámci aktuálního fungování Moto-Profil je třeba skutečnost, že v roce 2021 zintenzivnilo pořádání školení v oblasti oprav hybridních automobilů nebo těch vybavených asistenčními systémy pro řidiče – ADAS.

„Letos i v nadcházejících letech bude v oboru aftermarketu klíčovým slovem flexibilita. V souvislosti s pandemií, legislativními změnami nebo logistickými výzvami musí distributoři dílů přizpůsobovat své postupy, systémy a obchodní procesy rychlým změnám na trhu. A přesně to v Moto-Profilu děláme. Vyžaduje to samozřejmě dobře sehraný tým, dlouhodobou perspektivu a kvalitní spolupráci s obchodními partnery. Základem a charakteristickým rysem naší činnosti od počátků byly – a vždy budou – otevřené a transparentní vztahy se zákazníky. Kombinace takového přístupu společně s prozíravým pohledem a využitím moderních technologií je podle našeho názoru receptem na úspěch v roce 2022 i v delším horizontu,“ dodává Michał Tochowicz.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nákladní loď poničila most v Číně, pět lidí přišlo o život

Pět lidí v noci na dnešek zahynulo, když do mostu v čínské provincii Kuang-tung narazila velká loď a část mostní konstrukce se i s autobusem a několika auty zřítila do vody. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na čínská média.

Palestinští útočníci u Jeruzaléma zabili jednoho člověka, dalších osm zranili

Při střelbě na dálnici u Jeruzaléma dnes zemřel jeden člověk a několik dalších utrpělo zranění. Dvě osoby jsou ve vážném stavu, informoval server The Times of Israel s odvoláním na místní záchranáře. Policie uvedla, že šlo o teroristický útok provedený třemi Palestinci, kteří byli zneškodněni.

Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, bude vydán do USA

Spoluzakladatel společnosti Terraform Labs Do Kwon zamíří do USA, kde čelí obvinění z podvodu v souvislosti s obrovskými ztrátami amerických investorů spojených s algoritmickým stablecoinem TerraUSD a tokenem Luna.

Izraelská armáda v noci opět ostřelovala i Rafáh, uvádí palestinské zdroje

Izraelská armáda v noci opět ostřelovala i město Rafáh na jihu Pásma Gazy, nejméně tři lidé při tom zemřeli, informoval dnes server The Times of Israel (ToI) s odvoláním na palestinské zdroje. V oblasti Ráfahu je nyní víc než milion lidí, kteří tam od loňského října utekli před boji v jiných částech Pásma Gazy.

Biden před listopadovými volbami zvažuje zpřísnění migrační politiky

Americký prezident Joe Biden před listopadovými volbami zvažuje zákaz nelegálního vstupu migrantům přes americko-mexickou hranici. Manévr, jenž připomíná politiku exprezidenta Donalda Trumpa, může podle amerických médií pobouřit liberální demokraty.

Policie ve Španělsku zatkla kněze za obchodování s Viagrou. Prodával ji se svým partnerem, píší média

Ve Španělsku byl zatčen kněz, který údajně ze svého domu provozoval obchod s lékem na erektilní dysfunkci Viagra. Na nelegální činnosti se měl podle španělských médií podílet i jeho milostný partner.

DOPORUČUJEME

Experti: Do konce příštího roku se velká část českých firem stane obětí deepfake útoku

Praha 22. února 2024 (PROTEXT) - Stále jednodušší přístup k nástrojům pro snadnou tvorbu deepfake obrázků, videí a zvuku přináší obrovské negativní dopady i...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nákladní loď poničila most v Číně, pět lidí přišlo o život

Pět lidí v noci na dnešek zahynulo, když do mostu v čínské provincii Kuang-tung narazila velká loď a část mostní konstrukce se i s autobusem a několika auty zřítila do vody. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na čínská média.

Palestinští útočníci u Jeruzaléma zabili jednoho člověka, dalších osm zranili

Při střelbě na dálnici u Jeruzaléma dnes zemřel jeden člověk a několik dalších utrpělo zranění. Dvě osoby jsou ve vážném stavu, informoval server The Times of Israel s odvoláním na místní záchranáře. Policie uvedla, že šlo o teroristický útok provedený třemi Palestinci, kteří byli zneškodněni.

Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, bude vydán do USA

Spoluzakladatel společnosti Terraform Labs Do Kwon zamíří do USA, kde čelí obvinění z podvodu v souvislosti s obrovskými ztrátami amerických investorů spojených s algoritmickým stablecoinem TerraUSD a tokenem Luna.

Izraelská armáda v noci opět ostřelovala i Rafáh, uvádí palestinské zdroje

Izraelská armáda v noci opět ostřelovala i město Rafáh na jihu Pásma Gazy, nejméně tři lidé při tom zemřeli, informoval dnes server The Times of Israel (ToI) s odvoláním na palestinské zdroje. V oblasti Ráfahu je nyní víc než milion lidí, kteří tam od loňského října utekli před boji v jiných částech Pásma Gazy.

Biden před listopadovými volbami zvažuje zpřísnění migrační politiky

Americký prezident Joe Biden před listopadovými volbami zvažuje zákaz nelegálního vstupu migrantům přes americko-mexickou hranici. Manévr, jenž připomíná politiku exprezidenta Donalda Trumpa, může podle amerických médií pobouřit liberální demokraty.

Policie ve Španělsku zatkla kněze za obchodování s Viagrou. Prodával ji se svým partnerem, píší média

Ve Španělsku byl zatčen kněz, který údajně ze svého domu provozoval obchod s lékem na erektilní dysfunkci Viagra. Na nelegální činnosti se měl podle španělských médií podílet i jeho milostný partner.

Dvojčatům Hilary Swank bude v dubnu rok, jejich jména herečka prozradila teprve před pár dny

Americká herečka Hilary Swank se v roli matky našla. Držitelka Oscara tento týden v rozhovoru prohlásila, že nyní rozumí radosti z rodičovství. Popsala také příběhy, které ji při výběru jmen pro potomky dovedly k neobvyklé volbě: Aya a Ohm.

Simona Kijonková odchází z vedení Packety po 13 letech úspěšného podnikání

Po třinácti letech úspěšného řízení a rozvoje Zásilkovny, Simona Kijonková, zakladatelka a generální ředitelka, opouští vedení skupiny Packeta. Tento krok následuje po nedávném prodeji společnosti konsorciu Emma Capital a CVC Capital Partners.