Více
  2.7 C
  Czech
  Pondělí 28. listopadu 2022

  Rekordní rok 2021 společnosti Moto-Profil

  Praha 31. ledna 2022 (PROTEXT) – Posledních 12 měsíců bylo pro společnost Moto-Profil, pod kterou spadá síť servisů ProfiAuto, jedinečných nejenom z hlediska růstu tržeb, ale i organizačních změn. Členové představenstva shrnují poslední čtyři kvartály a dělí se o prognózy na rok 2022 pro celé odvětví aftermarketu a pro společnost samotnou.

  „Vlastní obchodní aktivity jsme v roce 2020 poměrně rychle přizpůsobili podmínkám panujícím během pandemie. Díky tomu jsme v následujícím roce mohli pokračovat v rámci Moto-Profil i sítě ProfiAuto v zavádění rozvojových projektů. Postupně ve zvyšující se míře investujeme do nových technologií, jako je třeba ProfiAuto Virtual Workshop. Zároveň profesionalizujeme síť autoservisů, podporujeme ji formou školení, marketingu a pomocí stále rozsáhlejšího katalogu dílů, který je z hlediska dodavatelů rozmanitější. V současné době již obsahuje více než 350 000 referencí. Tato diverzifikace a rozsah našeho podnikání se prokázaly jako klíčové za situace, kdy měl celý svět kvůli koronaviru problémy s výrobou a dodávkou komponentů. Tyto vlastnosti zůstávají zásadní pro každou prodejnu, velkoobchod nebo autodílnu i v blízké budoucnosti,“ předjímá Michał Tochowicz, který v listopadu 2021 převzal funkci předsedy představenstva společnosti Moto-Profil.

  Síť ProfiAuto se neustále rozrůstá

  Zástupci společnosti Moto-Profil naznačují, že situace na trhu v posledních dvou letech přeje nezávislým distributorům automobilových dílů, což potvrzuje – a tím pádem i sílu značky ProfiAuto – nárůst počtu nových partnerů a připojení se dalších automobilových maloobchodních či velkoobchodních prodejců. Celkem pod řetězec ve všech zemích spadá již 260 prodejen a velkoobchodů a více než 2200 dílen.

  Moto-Profil také neúnavně rozvíjí spolupráci se svými evropskými partnery. V současné době pocházejí zejména z Polska, České republiky a Slovenska, ale jejich počet stoupá i v Německu, Itálii a pobaltských zemích. Tyto výsledky se promítly do 20 % růstu tržeb společnosti Moto-Profil ve srovnání s rokem 2020.

  „Již několik let zvyšujeme efektivitu podnikání zaváděním procesního přístupu a vhodných digitálních nástrojů. Díky tomu je Moto-Profil silným, stabilním organismem, který postupně navyšuje zisk. Zaměřujeme se na moderní IT řešení, která urychlují informační reporting a účetnictví, a zároveň umožňují vysokou efektivitu při dynamicky rostoucím počtu transakcí. Je to přínosem i pro zákazníky, protože účinnost našich finančních postupů má přímý dopad na výsledky jejich podnikání,“ říká Adam Pawlak, finanční ředitel a člen představenstva společnosti Moto-Profil.

  Moderní technologie pro aftermarket a řidiče

  Rok 2021 byl pro společnost a odvětví distributorů dílů dalším krokem ve vývoji průkopnických řešení. Je dobré zmínit ProfiAuto Virtual Workshop – aplikaci vycházející z virtuální reality. ProfiAuto se výrazně podílí na tradičním a distančním vzdělávání mladých mechaniků a povzbuzuje jejich starší kolegy, aby i nadále rozvíjeli své dovednosti, např. formou soutěží v oblasti odborných znalostí.

  „I když se pokaždé orientujeme na aktuální potřeby trhu a svých partnerů, myslíme dopředu, jak se v jedenadvacátém století sluší a patří. Pozorně sledujeme nejenom měnící se místní a evropské předpisy, ale i nové generace zákazníků a mechaniků. Všimli jsme si, že postupná digitalizace služeb a elektrifikace automobilového průmyslu s sebou přinášejí potřebu zavádět řešení, která se za pár či několik let stanou normou. Jako moderní společnost, která si je vědoma své pozice, chceme být lídrem v čele těchto změn a poskytovat zákazníkům nástroje, díky kterým budou čelit konkurenci a nebudou za ní v budoucnu v těsném závěsu,“ říká Adam Kapek, viceprezident společnosti Moto-Profil odpovědný mj. za obchodní a IT oddělení.

  „Vývoj moderních IT systémů v dnešním aftermarketu není podle našeho názoru ani tak přidanou hodnotou, spíše nutností, pokud majitelům firem záleží na budování podnikání v dlouhodobém měřítku. S elektrifikací automobilů se digitalizuje i automobilový průmysl a v Moto-Profilu jsme si toho velmi dobře vědomi. Proto našim partnerům dodáváme profesionální IT systémy, které jsou na jedné straně reakcí na dnešní potřeby a na výzvy budoucnosti na straně druhé,“ dodává Adam Kapek.

  Nové marketingové projekty a rozvoj značky ProfiPower

  V roce 2021 pokračovala značka ProfiAuto v rozsáhlé propagační činnosti ohledně samotné sítě, ale i vlastní značky automobilových dílů a příslušenství – ProfiPower, která byla představena v roce 2020. Vzhledem k její popularitě se Moto-Profil rozhodl za posledních 12 měsíců rozšířit nabídku ProfiPower o nový sortiment. Kromě autobaterií, filtrů a komponentů brzdového systému, které byly uvedeny před dvěma lety, nabízí nyní také i například autokosmetiku a prvky odpružení.

  Vzhledem k celospolečenské situaci ohledně covid-19, ale také v souladu s duchem doby, ProfiAuto posílilo reklamní aktivity na internetu i v televizi. Společnost se také stala v minulé sezóně hlavním sponzorem polského Mistrovství v automobilovém rallye („ProfiAuto RSMP“). To silně zdůraznilo sportovní zaměření značky. Je třeba zdůraznit, že série RSMP má věrné fanoušky jak v Polsku, tak v České republice a na Slovensku.

  „Naše marketingové strategie proto vycházejí z aktuálních trendů i podmínek, za jakých dnešní svět funguje. Je pro nás důležité, abychom fungovali efektivně bez ohledu na okolnosti a současně i nadále vytyčovali nové propagační normy v oboru,“ říká Łukasz Kopiec, člen představenstva, zodpovědný za marketingové a PR oddělení společnosti Moto-Profil.

  Nevyhnutelná elektrifikace a příprava na změny v nadcházejících letech

  Jak zdůrazňují zástupci Moto-Profil, společnost velmi pečlivě sleduje směřování elektromobility a čile se připravuje na změny v této oblasti avizované Evropskou unií. Spadají sem i otázky kybernetické bezpečnosti a přístupu k datům, které mohou mít klíčový dopad nejen na vývoj, ale také na udržení dobré kondice nezávislého automobilového trhu. To všechno usnadňuje například členství představitelů společnosti v dozorčí radě TEMOT International, tedy mezinárodní asociaci distributorů dílů, která spolupracuje s organizacemi lobbujícími ve prospěch odvětví aftermarketu, jako je FIGIEFA. Výsledkem v rámci aktuálního fungování Moto-Profil je třeba skutečnost, že v roce 2021 zintenzivnilo pořádání školení v oblasti oprav hybridních automobilů nebo těch vybavených asistenčními systémy pro řidiče – ADAS.

  „Letos i v nadcházejících letech bude v oboru aftermarketu klíčovým slovem flexibilita. V souvislosti s pandemií, legislativními změnami nebo logistickými výzvami musí distributoři dílů přizpůsobovat své postupy, systémy a obchodní procesy rychlým změnám na trhu. A přesně to v Moto-Profilu děláme. Vyžaduje to samozřejmě dobře sehraný tým, dlouhodobou perspektivu a kvalitní spolupráci s obchodními partnery. Základem a charakteristickým rysem naší činnosti od počátků byly – a vždy budou – otevřené a transparentní vztahy se zákazníky. Kombinace takového přístupu společně s prozíravým pohledem a využitím moderních technologií je podle našeho názoru receptem na úspěch v roce 2022 i v delším horizontu,“ dodává Michał Tochowicz.

  ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

  Sledujte nás na sítích

  Politiku mexického prezidenta v hlavním městě podpořily desetitisíce lidí

  Politiku mexického prezidenta Andrése Manuela Lópeze Obradora v neděli v hlavním městě země podpořily desetitisíce lidí. Mnozí z jeho stoupenců do metropole přijeli autobusy, někteří v průvodu nesli mexické vlajky. Desetitisíce lidí zaplnily ulice Mexika už před dvěma týdny, tehdy ovšem prezidentovi kritici demonstrovali proti jeho návrhu změn volebního systému.

  Zelenskyj varoval lidi na Ukrajině před dalšími ruskými raketovými útoky

  Rusko podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v tomto týdnu chystá další raketové útoky, jimiž poškozuje energetickou infrastrukturu na Ukrajině. Příští dny tak budou podobně náročné jako ty předchozí, upozornil.

  Suverénní Ukrajina je třeba, aby Rusko nebylo hrozbou pro Evropu, míní Orbán

  Suverénní Ukrajiny je zapotřebí k tomu, aby Rusko nepředstavovalo pro Evropu hrozbu, uvedl podle agentury MTI maďarský premiér Viktor Orbán. V době vrcholícího sporu o vyplacení peněz z regionálních fondů Evropské unie jde o změnu rétoriky šéfa maďarské vlády, který v souvislosti s ruskou agresí vůči sousední zemi dával podle západních pozorovatelů opakovaně najevo spíše proruské postoje.

  Na italském ostrově Ischia jsou potvrzeny dvě oběti, po dalších se pátrá

  Záchranáři dnes našli druhou oběť sobotního sesuvu půdy na italském ostrově Ischia. Je jí pětiletá až šestiletá holčička, uvedl server listu La Stampa. Po dalších deseti pohřešovaných stále pátrají.

  Protesty v Číně kvůli přísným uzávěrám pokračují. Demonstranti požadují odstoupení prezidenta

  Lidé v Číně vyšli o víkendu do ulic, aby protestovali proti pokračujícím tvrdým uzávěrám. Nechtějí nadále tolerovat přísná pravidla takzvané politiky nulové tolerance koronaviru. Někteří demonstrující proto volali po odstoupení prezidenta Si Ťin-pchinga i komunistické strany. Takové protesty nejsou přitom vzhledem k přísné kontrole jakéhokoli odporu v Číně zvykem.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Politiku mexického prezidenta v hlavním městě podpořily desetitisíce lidí

  Politiku mexického prezidenta Andrése Manuela Lópeze Obradora v neděli v hlavním městě země podpořily desetitisíce lidí. Mnozí z jeho stoupenců do metropole přijeli autobusy, někteří v průvodu nesli mexické vlajky. Desetitisíce lidí zaplnily ulice Mexika už před dvěma týdny, tehdy ovšem prezidentovi kritici demonstrovali proti jeho návrhu změn volebního systému.

  Zelenskyj varoval lidi na Ukrajině před dalšími ruskými raketovými útoky

  Rusko podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v tomto týdnu chystá další raketové útoky, jimiž poškozuje energetickou infrastrukturu na Ukrajině. Příští dny tak budou podobně náročné jako ty předchozí, upozornil.

  Suverénní Ukrajina je třeba, aby Rusko nebylo hrozbou pro Evropu, míní Orbán

  Suverénní Ukrajiny je zapotřebí k tomu, aby Rusko nepředstavovalo pro Evropu hrozbu, uvedl podle agentury MTI maďarský premiér Viktor Orbán. V době vrcholícího sporu o vyplacení peněz z regionálních fondů Evropské unie jde o změnu rétoriky šéfa maďarské vlády, který v souvislosti s ruskou agresí vůči sousední zemi dával podle západních pozorovatelů opakovaně najevo spíše proruské postoje.

  Na italském ostrově Ischia jsou potvrzeny dvě oběti, po dalších se pátrá

  Záchranáři dnes našli druhou oběť sobotního sesuvu půdy na italském ostrově Ischia. Je jí pětiletá až šestiletá holčička, uvedl server listu La Stampa. Po dalších deseti pohřešovaných stále pátrají.

  Protesty v Číně kvůli přísným uzávěrám pokračují. Demonstranti požadují odstoupení prezidenta

  Lidé v Číně vyšli o víkendu do ulic, aby protestovali proti pokračujícím tvrdým uzávěrám. Nechtějí nadále tolerovat přísná pravidla takzvané politiky nulové tolerance koronaviru. Někteří demonstrující proto volali po odstoupení prezidenta Si Ťin-pchinga i komunistické strany. Takové protesty nejsou přitom vzhledem k přísné kontrole jakéhokoli odporu v Číně zvykem.