Více
  20.2 C
  Czech
  Pátek 24. března 2023

  Candida auris. Amerikou se šíří smrtelná houbová infekce

  Americkými zdravotnickými zařízeními a domovy pro seniory se alarmující rychlostí šíří smrtelná kvasinková infekce rezistentní vůči léčbě. Zemře přitom jeden ze tří nakažených. Houba vyvolává závažná onemocnění u lidí s oslabenou imunitou.

  Bitcoin dosáhl úrovně 27 000 dolarů, nového devítiměsíčního maxima

  Bitcoin dosáhl 17. března nového devítiměsíčního maxima, neboť nejnovější události v rostoucí bankovní krizi ve Spojených státech podpořily trhy s kryptoměnami. Podle údajů Cointelegraph Markets Pro a TradingView dosáhl kurz BTC/USD na Bitstampu 27 025 dolarů, než došlo ke konsolidaci.

  Švýcarský software pro rozpoznávání obličeje ukázal 90% verdikt v případu ženy tvrdící, že je Madeleine

  Odhalit pravdu v případu Polky Julie Wendell (21), která o sobě tvrdí, že je ztracená Britka Madeleine McCann, se rozhodla firma ve Švýcarsku. Totožnost Julie s Madeleine měl potvrdit či vyvrátit software pro rozpoznávání obličeje. Povedlo se to s 90% úspěšností.

  Rekordní denní přírůstek nakažených koronavirem

  Podle Světové zdravotnické organizace přibyl v neděli celosvětově rekordní počet nových případů onemocnění Covid 19. Celkem se jednalo o 307 930 případů. Je to největší denní přírůstek od 6. září, kdy bylo potvrzeno 306 857 případů.

  Bezmála třetina onemocnění připadána Indii. Přes čtyřicet tisíc nakažených hlásí také Spojené státy a Brazílie. Podle agentury Reuters má ale počet nakažených v USA i Brazílii sestupný trend. Přesto se Spojené státy podílejí téměř čtvrtinou na celkových globálních pandemických statistikách a zaznamenaly také celosvětově nejvyšší počet s koronavirem souvisejících úmrtí – více než 194 000.

  Severní a Jižní Amerika se pak společně dělí o zhruba polovinu všech dosud zaznamenaných případů onemocnění.

  Server BBC upozorňuje, že k prudkému nárůstu dochází také v mnoha evropských zemích. Evropa se s téměř pěti miliony případů blíží počtu onemocnění zaznamenaných od začátku pandemie v celé jihovýchodní Asii. V některých zemích tak dochází k opětovnému zavádění přísných hygienických opatření, často plošného charakteru.

  Izrael, který v posledních dnech zaznamenal nárůsty v množství mezi třemi a čtyřmi tisíci případů denně, přikročil k zavedení celostátní karantény. Ministerský předseda Benjamin Netanjahu ve svém včerejším prohlášení uvedl, že tzv. lockdown bude trvat nejméně tři týdny. Občané Izraele podle něj za toto nevyhnutelné opatření „zaplatí vysokou cenu“.

  Sledujte nás na sítích

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.