ITBoxReddit přidá NFT avatary postavené na blockchainu Polygon

Reddit přidá NFT avatary postavené na blockchainu Polygon

V nadcházejících týdnech Reddit spustí nové tržiště sběratelských avatarů, které bude využívat non-fungible tokens (NFT) hostované na blockchainu společnosti Polygon. O zprávě informoval server Decrypt.

Webová stránka, která je domovem nesčetných fór a online komunit, bude spolupracovat s nezávislými umělci na vytváření jedinečných avatarů, které si uživatelé Redditu budou moci koupit za fixní cenu a přizpůsobit si je pomocí výbavy, což tvůrcům přinese podíl z prodeje. O novince informoval server Decrypt.

Nákup těchto avatarů dává jejich majitelům kromě možnosti chlubit se také licenci na používání těchto uměleckých děl na Redditu i mimo něj.

Profily s nastavenými sběratelskými avatary jako profilovým obrázkem budou mít podle tiskové zprávy také „efekt podobný světélkování“ v komentářové sekci.

Sběratelské avatary však bude možné zakoupit pouze v místních měnách, například v amerických dolarech. V současné době neexistuje možnost nákupu v kryptoměnách, ani je nelze vydražit na sekundárním trhu, jako je OpenSea.

„V budoucnu vidíme blockchain jako jeden ze způsobů, jak přinést komunitám na Redditu více pravomocí a nezávislosti,“ uvedla společnost. „Sběratelské avatary podporované blockchainem jsou jedním z prvních kroků, které podnikáme, abychom otestovali potenciální výhody tohoto konceptu na Redditu.“

Tržiště je postaveno na blockchainu společnosti Polygon kvůli jeho nízkonákladovým transakcím a závazkům udržitelnosti, uvádí se v tiskové zprávě Redditu.

Spolu s tržištěm Polygon spustí Reddit také peněženku kompatibilní s Ethereum nazvanou Vault.

Webová stránka spustila fórum, které poskytne předběžný přístup k novým službám a umožní lidem zřídit si digitální peněženku dříve.

V době psaní tohoto článku je k vidění pouze reklama ve stylu 80. let, která propaguje avatary ve stylu reklamy na retro hračky a uvádí, že zpočátku bude na výběr 87 různých avatarů.

Reddit, krypto a NFT avatary

Dnešní novinka je pro Reddit jen posledním kryptoexperimentem.

Společnost před dvěma lety spustila nástroj Avatar Builder, který uživatelům umožnil vytvořit si vlastní Snoo, jak se přezdívá mimozemskému maskotovi Redditu, a který bylo možné nastavit jako profilový obrázek pro účty na síti.

V lednu letošního roku pak přišla s nápadem propojit tyto Snoo s různými NFT. Mluvčí Redditu tehdy uvedl, že se jednalo o „malý, interní test a nebylo učiněno žádné rozhodnutí o rozšíření nebo zavedení této možnosti“.

Kromě přidání funkcí NFT k avatarům spustil Reddit v prosinci také zkušební verzi svých Community Points poháněnou kryptoměnami.

„Community Points jsou prvním krokem k jiné budoucnosti online komunit,“ píše se na stránkách Redditu. „Tyto tokeny žijí na blockchainu, což znamená, že jsou skutečně vlastněny komunitou. Postupem času bude vaše komunita těžit z ještě větší kontroly a nezávislosti – na Redditu i mimo něj.“

Reddit není jediná společnost, která se v poslední době věduje NFT. Cristiano Ronaldo nedávno oznámil smlouvu s kryptoměnovou burzou Binance za účelem vytváření NFT. Binance.US se také snaží přilákat investory tím, že nedávno odebrala poplatky při obchodování s Bitcoinem.

Doporučujeme

Nové továrny a datová centra. Jižní Korea spouští historický technologický plán

Jižní Korea chce vsadit svou budoucnost na čipy a umělou inteligenci (AI). Prezident I Če-mjong v pondělí představil investiční plán v hodnotě nejméně 880 miliard dolarů (zhruba 18,7 bilionu korun), který má během příštích let proměnit zemi v jednu z technologických velmocí.

Malajsie o rok prodloužila pátrání po zmizelém letounu z letu MH370

Malajsie o rok prodloužila smlouvu s americko-britskou firmou Ocean Infinity, která se zabývá hlubokomořským průzkumem. Nadále tak bude pokračovat podvodní pátrání po pohřešovaném letu MH370 společnosti Malaysia Airlines, oznámilo dnes malajsijské ministerstvo dopravy, které citovala agentura Reuters.

Nejvyšší soud USA bude před letní pauzou rozhodovat o Trumpových pravomocech

Nejvyšší soud Spojených států završuje zasedací období, v němž se hojně zabýval široce pojatým výkladem prezidentských pravomocí, které prosazuje šéf Bílého domu Donald Trump. Očekává se, že tento týden rozhodne v osmi případech, které mu zbývají před tím, než se soudci rozejdou na letní přestávku. Je mezi nimi spor o Trumpovu snahu omezit automatické udělování amerického občanství dětem narozeným v USA či pokus odvolat guvernérku centrální banky USA (Fed) Lisu Cookovou. Píše o tom agentura AP.

Pákistán udeřil na Afghánistán. Tálibán hlásí desítky mrtvých

Pákistán v neděli provedl letecké i pozemní údery na afghánské provincie podél svých hranic. Podle úřadů pod správou hnutí Tálibán zemřely a byly zraněny desítky lidí. Kábul obviňuje Islamábád z útočení na civilní infrastrukturu, Pákistán však tvrdí, že cílil na úkryty teroristů. Údery následovaly po sebevražedném útoku na velitelství elitní pákistánské jednotky v Karáčí. Pákistán dlouhodobě obviňuje Afghánistán z ukrývání teroristů.

Tisíce Srbů pokračují v protestech i po oznámení rezignace prezidenta Vučiće

Oznámení prezidenta Aleksandara Vučiće o chystané rezignaci protesty v Srbsku nezastavilo. Do ulic města Kraljevo znovu vyšly tisíce lidí, kteří se obávají, že si dlouholetý prezident udrží vliv i po odchodu z funkce. Demonstrace navazují na studentské protesty, které před více než rokem odstartovala tragédie na nádraží v Novém Sadu.

WHO: Vlna veder má v Evropě na svědomí 1300 životů

Bezprecedentní vlna veder, která na přelomu června a července zasáhla Evropu, mohla být příčinou stovek úmrtí navíc. Uvedl to šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, podle něhož bylo od 21. června v souvislosti s extrémními teplotami zaznamenáno více než 1300 nadměrných úmrtí.

Při pádu vrtulníku Saudi Aramco zemřelo 14 lidí

Vrtulník patřící ropné společnosti Saudi Aramco se zřítil v Ras Tanura na východním pobřeží Saúdské Arábie. Nehodu nepřežil nikdo ze 14 lidí na palubě, všichni mrtví byli saúdští občané.

Putin přiznal nedostatek paliva v některých ruských regionech

Ruský prezident Vladimir Putin dnes přiznal, že problémy s dodávkami paliva vedly k jeho nedostatku v některých ruských regionech. Informovala o tom agentura Reuters.

BIS varuje před investiční bublinou kolem umělé inteligence

Masivní výdaje technologických firem na umělou inteligenci mohou podle Banky pro mezinárodní platby skončit dlouhým investičním útlumem. Pokud se očekávané výnosy nenaplní, hrozí rychlé ochlazení financování AI firem a otřesy na finančních trzích.

Tělo sedmnáctileté Thajky bylo nalezeno v kufru. Z vraždy je obviněn Australan

Thajská policie obvinila australského občana z vraždy sedmnáctileté dívky, jejíž tělo našli v kufru odloženém u železniční tratě v letovisku Pattaya. Muže zadrželi na bangkokském letišti krátce před odletem do Austrálie. Rodina oběti žádá nejpřísnější možný trest.

Při pádu malého letadla na předměstí Nancy ve Francii zahynulo 11 lidí

Jedenáct lidí dnes přišlo o život při pádu malého letadla v Tomblaine na předměstí Nancy na severovýchodě Francie, píší agentury AFP a Reuters s odvoláním na prefekturu departementu Meurthe-et-Moselle. Na místo neštěstí míří francouzský ministr vnitra Laurent Nuňez. Letoun dopadl na travnatou plochu u silnice v obytné zóně. Přepravoval skupinu lidí, kteří se chystali k seskoku padákem. Podle AFP řadí počet obětí nehodu mezi nejtragičtější havárie lehkých letadel ve Francii.

Ukrajinský dronový útok zabil člověka na jihu Ruska, způsobil požár v rafinerii

Ukrajinský dronový útok zabil jednoho člověka a dalšího zranil v Krasnodarském kraji na jihu Ruska. Rovněž způsobil požár v ropné rafinerii, oznámil dnes gubernátor Veniamin Kondratěv. Padající trosky z dronů podle něj poškodily několik obytných domů. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že Kyjev rovněž zaútočil na rafinerii v Jaroslavské oblasti severovýchodně od Moskvy. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že protivzdušná obrana země v noci na dnešek zneškodnila 213 bezpilotních letounů vyslaných Ukrajinou.

Írán v noci zaútočil na Kuvajt a Bahrajn, je to odveta za údery USA, tvrdí

Írán v noci na dnešek zaútočil na Kuvajt a Bahrajn v reakci na poslední americké údery. Potvrdily to íránské revoluční gardy, které také varovaly, že by mohly být zcela zastaveny mírové rozhovory s USA, pokud budou americké útoky na Írán pokračovat. Gardy varovaly, že budou reagovat s ještě větší silou na jakékoli další porušení stávajícího příměří ze strany USA. Kuvajt v noci na dnešek potvrdil, že čelí útokům nepřátelských raket a dronů, protivzdušný poplach byl i v Bahrajnu, uvedla agentura Reuters.

Trump vyhrožuje Evropě stoprocentními cly kvůli digitální dani

Americký prezident Donald Trump pohrozil evropským zemím zavedením 100% dovozních cel, pokud zavedou daň z digitálních služeb zaměřenou na velké americké technologické společnosti. Oznámil to v příspěvku na své platformě Truth Social.

Malé letadlo narazilo do nejvyššího mrakodrapu v čínském hlavním městě

Neobvyklá letecká nehoda otřásla čínskou metropolí. Malé sportovní letadlo narazilo do nejvyšší budovy v Pekingu, pilot zemřel a dalších 13 lidí utrpělo zranění. Úřady okolnosti nehody vyšetřují. Otazníky ale vyvolává nejen samotný incident, ale také to, jak se letadlo vůbec dostalo nad přísně střežené centrum města.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama