ITBoxReddit přidá NFT avatary postavené na blockchainu Polygon

Reddit přidá NFT avatary postavené na blockchainu Polygon

V nadcházejících týdnech Reddit spustí nové tržiště sběratelských avatarů, které bude využívat non-fungible tokens (NFT) hostované na blockchainu společnosti Polygon. O zprávě informoval server Decrypt.

Webová stránka, která je domovem nesčetných fór a online komunit, bude spolupracovat s nezávislými umělci na vytváření jedinečných avatarů, které si uživatelé Redditu budou moci koupit za fixní cenu a přizpůsobit si je pomocí výbavy, což tvůrcům přinese podíl z prodeje. O novince informoval server Decrypt.

Nákup těchto avatarů dává jejich majitelům kromě možnosti chlubit se také licenci na používání těchto uměleckých děl na Redditu i mimo něj.

Profily s nastavenými sběratelskými avatary jako profilovým obrázkem budou mít podle tiskové zprávy také „efekt podobný světélkování“ v komentářové sekci.

Sběratelské avatary však bude možné zakoupit pouze v místních měnách, například v amerických dolarech. V současné době neexistuje možnost nákupu v kryptoměnách, ani je nelze vydražit na sekundárním trhu, jako je OpenSea.

„V budoucnu vidíme blockchain jako jeden ze způsobů, jak přinést komunitám na Redditu více pravomocí a nezávislosti,“ uvedla společnost. „Sběratelské avatary podporované blockchainem jsou jedním z prvních kroků, které podnikáme, abychom otestovali potenciální výhody tohoto konceptu na Redditu.“

Tržiště je postaveno na blockchainu společnosti Polygon kvůli jeho nízkonákladovým transakcím a závazkům udržitelnosti, uvádí se v tiskové zprávě Redditu.

Spolu s tržištěm Polygon spustí Reddit také peněženku kompatibilní s Ethereum nazvanou Vault.

Webová stránka spustila fórum, které poskytne předběžný přístup k novým službám a umožní lidem zřídit si digitální peněženku dříve.

V době psaní tohoto článku je k vidění pouze reklama ve stylu 80. let, která propaguje avatary ve stylu reklamy na retro hračky a uvádí, že zpočátku bude na výběr 87 různých avatarů.

Reddit, krypto a NFT avatary

Dnešní novinka je pro Reddit jen posledním kryptoexperimentem.

Společnost před dvěma lety spustila nástroj Avatar Builder, který uživatelům umožnil vytvořit si vlastní Snoo, jak se přezdívá mimozemskému maskotovi Redditu, a který bylo možné nastavit jako profilový obrázek pro účty na síti.

V lednu letošního roku pak přišla s nápadem propojit tyto Snoo s různými NFT. Mluvčí Redditu tehdy uvedl, že se jednalo o „malý, interní test a nebylo učiněno žádné rozhodnutí o rozšíření nebo zavedení této možnosti“.

Kromě přidání funkcí NFT k avatarům spustil Reddit v prosinci také zkušební verzi svých Community Points poháněnou kryptoměnami.

„Community Points jsou prvním krokem k jiné budoucnosti online komunit,“ píše se na stránkách Redditu. „Tyto tokeny žijí na blockchainu, což znamená, že jsou skutečně vlastněny komunitou. Postupem času bude vaše komunita těžit z ještě větší kontroly a nezávislosti – na Redditu i mimo něj.“

Reddit není jediná společnost, která se v poslední době věduje NFT. Cristiano Ronaldo nedávno oznámil smlouvu s kryptoměnovou burzou Binance za účelem vytváření NFT. Binance.US se také snaží přilákat investory tím, že nedávno odebrala poplatky při obchodování s Bitcoinem.

Doporučujeme

Magyar oznámil, že jeho vláda spustí odvolání hlavy státu ústavním dodatkem

Maďarský premiér Péter Magyar dnes v parlamentu oznámil, že jeho vláda se rozhodla dosáhnout odchodu prezidenta Tamáse Sulyoka z funkce ústavním dodatkem. Uvedl také, že v září začne příprava komplexní reformy ústavy, do které se má podle představ nové vlády zapojit celá společnost. Následně bude návrh ústavy předložen občanům ke schválení v referendu, uvedl podle agentur.

Tříletý chlapec, vhozený do krokodýlího výběhu v britské zoo, je z nejhoršího venku

Tříletý chlapec, který ve čtvrtek utrpěl vážná zranění po incidentu ve výběhu s krokodýly v zoologickém areálu Johnsons of Old Hurst v britském hrabství Cambridgeshire, již není v kritickém stavu. Policie oznámila, že jeho zdravotní stav se stabilizoval.

Andy Burnham uvedl, že bude usilovat o post šéfa labouristů a britského premiéra

Bývalý starosta Manchesteru a nynější poslanec Andy Burnham dnes oznámil, že se bude ucházet o post lídra Labouristické strany a tím i předsedy britské vlády. Učinil tak podle všeobecného očekávání krátce poté, co na funkci vůdce labouristů pod sílícím tlakem vlastních spolustraníků rezignoval premiér Keir Starmer. Burnham mu poděkoval za jeho působení v roli předsedy vlády.

Chalamet a Gomez propůjčí hlasy nové animované dvojici

Timothée Chalamet a Selena Gomez se potkají v novém animovaném filmu Not Alone. Chystá ho studio Illumination, které stojí za značkami jako Já, padouch, Mimoni nebo Super Mario Bros. ve filmu.

Írán souhlasil s návratem inspektorů jaderné agentury, řekl J. D. Vance

Teherán souhlasil s návratem inspektorů Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) do Íránu. Na tiskové konferenci to dnes uvedl americký viceprezident J. D. Vance poté, co v noci na dnešek skončilo ve švýcarském Bürgenstocku první kolo americko-íránských rozhovorů na vysoké úrovni. Jednání o působení inspektorů začne již tento týden, dodal Vance s tím, že půjde o první krok k trvalému ukončení íránského programu vývoje jaderných zbraní. Teherán opakovaně popírá, že by o atomovou zbraň usiloval.

Evropu dusí extrémní vedra. Ve Francii zemřeli tři lidé, Británii čeká až 40 stupňů

Evropu zasáhla jedna z nejvýraznějších vln veder letošního roku. Teploty ve Francii a Španělsku překračují 40 stupňů Celsia, úřady vydávají nejvyšší výstrahy a horko si už vyžádalo první oběti. Mimořádně teplé počasí míří také do Británie, kde meteorologové varují před podmínkami ohrožujícími zdraví i běžný chod země.

KOMENTÁŘ: Růst o stovky procent za rok. Intel a Micron jsou teď ve středu AI mánie

Poprask kolem akcií spojených s umělou inteligencí nadále trvá, momentum po Nvidii přebírají další dvě americké firmy. Intel a Micron předvádějí na burze extrémně vysoké zhodnocení. První jmenovaný nově těží i z dohody s Applem, kterou oslavil i Donald Trump.

Počet potvrzených případů eboly v Kongu přesáhl 1000

Počet potvrzených případů eboly v Kongu přesáhl 1000. K nedělnímu večeru oznámily místní úřady 1003 nakažených a 254 zemřelých, informovala dnes agentura Reuters. V sobotní aktualizaci konžská vláda uvedla, že počet potvrzených případů činí 956 a počet úmrtí 247.

Jihokorejský exministr spravedlnosti dostal 25 let za podíl na stanném právu

Jihokorejský soud dnes uložil exministru spravedlnosti Pak Song-čeovi 25 let vězení za jeho klíčovou roli při vzpouře tím, že se předloni podílel na snaze někdejšího prezidenta Jun Sok-jola vyhlásit stanné právo. Napsala to agentura Jonhap. Kvůli mimořádnému stavu dostal Jun doživotí a vysoké tresty vězení dostali i další členové vlády včetně expremiéra.

Ceny ropy klesají. Pokrok v rozhovorech mezi USA a Íránem ulidňuje trhy

Ceny ropy si v posledních dnech drží volatilní povahu. Po oznámení Íránu o opětovném uzavření Hormuzského průlivu mírně vzrostly. Mediátoři Katar a Pákistán však následně oznámili pokrok po prvním dni jednání mezi americkými a íránskými představiteli ve Švýcarsku, což poslalo ceny černého zlata níže. Obě strany se dohodly na plánu, jehož cílem je dosáhnout konečné dohody do 60 dní. Rozhovory budou pokračovat po zbytek týdne, přičemž jedním z hlavních témat budou boje mezi Izraelem a Hizballáhem.

Na Moskvu útočily desítky ukrajinských dronů, metropole dočasně zavřela letiště

Protivzdušná obrana od začátku dnešního dnes zneškodnila 80 ukrajinských dronů mířících na Moskvu, ohlásil její starosta Sergej Sobjanin. Informace o případných škodách nejsou k dispozici. Nad ránem byla na půldruhé hodiny zavřená čtyři letiště v ruském hlavním městě.

Britský premiér Keir Starmer rezignoval. V čele britské vlády zůstane do výběru nástupce

Britský premiér Keir Starmer dnes oznámil, že odstupuje z funkce lídra vládní Labouristické strany. V čele kabinetu zůstane, dokud strana v příštích týdnech nevybere jeho nástupce. Starmer to řekl novinářům před premiérským úřadem v londýnské Downing Street.

První jednání mezi Íránem a USA ve Švýcarsku skončilo, Teherán hovoří o pokroku

Írán a Spojené státy se dohodly na cestovní mapě směřující k dosažení konečné dohody do 60 dní. Uvedly to dnes brzy ráno Katar a Pákistán, které zprostředkovávají jednání o trvalém ukončení války s Íránem. Technické diskuse se povedou do konce týdne, uvádí v prohlášení ke konci víkendového prvního kola jednání ve Švýcarsku na základě memoranda o porozumění podepsaného minulý týden. Íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí dnes podle agentur pochválil Pákistán a Katar za jejich zprostředkování rozhovorů ve Švýcarsku a uvedl, že "dosáhli významného pokroku".

Rusové pronikají do klíčového města. Zvyšují úsilí o dobytí Donbasu

Ruský postup na Ukrajině se v posledních měsících zastavil. Obránci podle svých slov letos dobyli více území, než kolik ztratili. Podařilo se jim dokonce narušit zásobovací trasy na Krym. Ukrajinské síly mezitím provádějí mohutné dronové údery hluboko uvnitř Ruska. V plamenech se ocitla i Moskva. Zatímco to vypadá, že situace hraje do karet Kyjevu, nepřítel infiltroval strategicky důležité město Kosťantynivka.

Manželka španělského premiéra Sáncheze nesmí opustit zemi, čelí obvinění z korupce

Manželka španělského premiéra Pedra Sáncheze, Begoña Gómez, bude čelit soudnímu procesu kvůli obviněním z korupce. Rozhodl o tom soudce Juan Carlos Peinado, který jí zároveň zakázal opustit území Španělska.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama