Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Řecké ostrovy do 2 hodin od Atén. Rychlý únik z městského shonu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Atény jsou nádherným městem a oblíbenou destinací. Pokud po jejich prohlídce toužíte po relaxu na ostrově, do dvou hodin plavby jich můžete navštívit dokonce několik. Jeden je hezčí než druhý.

  Aegina

  Aegina je součástí Saronských ostrovů a leží jen 37 km od Atén. Po 40 minutách jízdy trajektem z Pirea můžete objevovat mnohá kouzla ostrova. Prozkoumejte chrám Aphaia, který pochází z doby kolem roku 500 před naším letopočtem. Neměli byste si nechat ujít kláštěr Saint Nektarios ani Paleohoru, bývalé středověké hlavní město.

  Aegina má také několik krásných pláží – vyrazte třeba na Marathony či Kleidi.

  Hydra

  Další ostrov v Sarónském zálivu, Hydra, je balzámem na duši po shonu řeckého hlavního města. Platí zde totiž zákaz motorových vozidel. Nádherné vily z 18. století zaplňují nábřeží vedle kaváren, restaurací a několika muzeí. Odlehlé pláže Bisti, Limnioniza a Agios Nikolaos jsou ideální pro odpočinkový plážový den.

  Spetses

  Spetses je okouzlující zelený ostrov známý svými neoklasicistními domy a rolí v řecké válce za nezávislost. Toto je další místo, kam auta nesmějí, takže si půjčte skútr a vydejte se na průzkum, abyste našli svůj malý kousek ráje. Pláže Agia Anarghiri a Agia Paraskevi, každá pár kilometrů od hlavního města, jsou ideální v horkých letních dnech.

  Poros

  Poros se skládá ze dvou ostrovů (Sferia a Kalavria) spojených umělým kanálem a je oddělen od Peloponésu úzkým mořským kanálem. Sferia má krásné neoklasicistní domy, zatímco borovicemi porostlá Kalavria je místo, kde najdete odlehlé pláže a hotely. Poros, který přitahuje mnoho lidí z Athén na víkendový nebo jednodenní výlet, je domovem ruin Poseidonova chrámu. Vyšplhejte na věž s hodinami a vychutnejte si všeobjímající výhledy na záliv.

  Agistri

  Ostrov Agistri je vzdálené jen krátkou jízdu trajektem z Atén, což z něj dělá oblíbenou víkendovou destinaci. Je to malý ráj, kde můžete relaxovat na oblázkových plážích jako je Aponisos nebo Dragonera. Nádherné vody jsou ideální pro koupání, potápění a šnorchlování poblíž malých klidných vesniček.

  Andros

  Andros je ideální pro milovníky pěší turistiky, vodních sportů a umění. Najdete tu muzeum současného umění, stejně jako archeologické muzeum a muzeum olivovníků. Může se také pochlubit pozoruhodnými plážemi: ​​Agios Petros, Ormos, Batsi, Korthi a Tis Grias To Pidima jsou neuvěřitelné. Návštěva byzantského kláštera nabízí panoramatický výhled na hluboké modré moře.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS