Více
  11.3 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Decentralizovaná burza SushiSwap obdržela předvolání od SEC

  Společnost Sushi, tvůrce decentralizované burzy SushiSwap založené na ethereu, v úterý zveřejnila, že obdržela předvolání od Komise pro cenné papíry. To naznačuje, že by mohla být brzy předmětem regulačních opatření.

  Zkušený stratég Hodgson. V 75 letech bude koučovat Crystal Palace

  Roy Hodgson se znovu vrací mezi elitu, oslovilo ho vedení Crystal Palace, aby tým udržel v Premier League. Je to zajímavá výměna. Právě u tohoto týmu Hodgson v červenci 2021 skončil a nahradil ho Patrick Vieira. Teď si role zase vyměnili poté, co Vieira prodloužil sérii bez výher ve všech soutěžích už na dvanáct zápasů.

  Můj muž si smí užívat s jinými, zatímco já doma uklízím. Žena prozradila, jak si zajišťuje šťastné manželství

  Zvláštní způsob udržení věčně spokojeného manželství má Američanka Monica Huldt. Aby byl její muž šťastný, dovoluje mu nevěru. Nedělá jí problém vědomí, že zatímco ona se stará o domácnost, on si užívá s jinými ženami.

  Rada ČT vyhověla stížnosti na 168 hodin Nory Fridrichové

  Praha 17. února 2023 (PROTEXT) – Ve čtvrtek 16. 2. 2023 obdržela Aliance pro rodinu od předsedy Rady ČT, Karla Nováka, posouzení stížnosti na reportáž “Pro všechny“. Tu odvysílala ČT v pořadu 168 hodin dne 12. 6. 2022. Rada ČT dala zcela za pravdu Alianci pro rodinu a rozcupovala vysvětlení Nory Fridrichové, kterou Rada ČT obdržela jako stanovisko vedení ČT.

  Aliance pro rodinu opírala svou stížnost zejména o to, že ačkoli jsou ve společnosti významně zastoupeny dva odlišné názorové proudy, z nichž jeden chce ústavní zakotvení manželství jako svazku muže a ženy a druhý přijetí tzv. stejnopohlavního manželství, zmíněná reportáž byla zpracována pouze jednostranně ve prospěch názorového proudu, který prosazuje uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry. Na obhajobu dramaturgie pořadu, který stoprocentně protežoval zastánce redefinice manželství se Nora Fridrichová vyjádřila tak, že daná reportáž neměla za cíl znovu a dokola popisovat známé postoje obou táborů. To je podle ní dnes už mediálním evergreenem: „vše zaznělo mnohokráte od uzákonění registrovaného partnerství v roce 2006.„

  Rada ČT takovou obhajobu zcela odmítla tvrzením, že: “není možné argumentovat tím, že postoje obou táborů jsou známé a jsou mediálním evergreenem, proto se reportáž nezabývala stanovisky odpůrců. Jednak při použití této logiky mohla reportáž stejně tak dobře mapovat pouze stanovisko odpůrců a nezabývat se argumenty příznivců. Ale hlavně, a to je to nejpodstatnější: takové zpracování se jeví zcela v rozporu s Kodexem ČT, konkrétně s článkem 5.1., který hovoří o tom, že: „(ČT) poskytuje divákům informace důležité pro jejich všestrannou orientaci a svobodné utváření názorů.“

  Další nekompetentností ze strany ČT, kterou Rada ČT odhalila, bylo pozvání údajně nezávislého sociologa, Zdeňka Slobody, o němž už ČT zapomněla zmínit, že je zakladatelem, aktivistou a LGBT lobbistou za platformu PROUD. Rada ČT závěrem konstatovala, že pohled na svět, který část radních pokládá za konzervativní, nikoliv za ultrakonzervativní, jak Alianci pro rodinu označuje vyjádření ČT, je v euroamerickém kulturním okruhu legitimní součástí společenské diskuze. Jeho vytěsňování by Českou republiku posouvalo k režimům, které svobodnou diskuzi potlačují.

  Kontakt pro média:

  Jana Jochová, předsedkyně Aliance pro rodinu

  e-mail: [email protected]

  ČTK ke zprávě vydává přílohu „celé vyjádření Rady ČT“, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.