Reklama
9.1 C
Czech
Pátek 13. března 2026
e-SportsPuppey vtipně okomentoval šance Secretu dostat se na letošní The International

Puppey vtipně okomentoval šance Secretu dostat se na letošní The International

Cesta týmu Secret na Dota 2 turnaj The International 2022 byla náročná, ale letos je ještě těžší. Po druhém místě na TI11 se Secret propadl do druhé divize a od té doby se nezúčastnil Valve Majoru. Šance pro Secret však stále existuje a kapitán týmu Klement „Puppey“ Ivanov žertem vyhlásil válku proti všem.

Přestože se Secret vrátil do první divize západoevropského okruhu Dota Pro Circuit, trvalo týden, než vyhrál první sérii sezóny. Prohra proti špičkovým týmům jako Liquid, Gaimin Gladiators a OG znamená, že Secret s největší pravděpodobností vypadl z nadcházejícího Majoru, což snižuje jeho téměř neexistující šance na TI.

Poté, co Puppey uznal, že Secret každý rok zlepšuje své umístění na TI, zdůraznil fakt, že dostat se na TI v roce 2023 bude ve srovnání s předchozími pokusy týmu nejtěžší.

„Dostal jsem se do divize dva a nikdy předtím jsem tam nebyl. To znamená, že je opravdu těžké dostat se na TI, ale pokud se tam dostanu, všichni ostatní jsou v háji,“ řekl Puppey.

Vysvětlení prohlášení

Po tomto prohlášení Puppey vysvětlil, koho měl na mysli ve svém původním prohlášení, zatímco účastníci panelu propukli v smích. Puppey obvinil bohy hazardu a poté změnil svůj cíl směrem k Valve, protože každý by si vsadil na Secret, že vyhrají TI12, pokud by se jim povedlo se tam dostat.

Puppey předpovídá, že masové sázení na tým by rozbilo celý svět a jeho banky. To jsou dostatečné důvody pro to, aby Puppey pochopil, jak těžkou sezónu letos v DPC měli.

Secret své výsledky v TI zlepšuje od roku 2018. Po pátém místě na TI8 Secret pokračoval čtvrtým, třetím a druhým místem v následujících letech. Tato série výsledků přiměla fanoušky hry Dota 2 spekulovat o tom, že by Secret mohl vyhrát vše, pokud by se týmu podařilo probojovat na TI12.

Jak řekl Puppey v rozhovoru, dostat se na TI12 nebude pro Secret procházka růžovým sadem. To, protože tým bude muset projít regionální kvalifikací, což se mu loni nepodařilo. Secret si v roce 2022 na poslední chvíli zajistil vstupenku prostřednictvím Last Chance kvalifikace. Ta se ale v této sezóně nemusí uskutečnit.

Reklama

Doporučujeme

Trumpova administrativa zvažuje oslabení ochrany kriticky ohrožené velryby

Americká vláda zvažuje změnu pravidla, které nutí lodě zpomalit v oblastech výskytu severoatlantské pravé velryby. Ochranáři varují, že by to mohlo ohrozit jeden z posledních zbytků tohoto druhu.

Při pádu tankovacího letounu v Iráku zahynuli čtyři američtí vojáci, další dva se pohřešují

Čtyři ze šesti členů posádky amerického tankovacího letounu KC-135 zahynuli při čtvrteční havárii stroje na západě Iráku. Pátrání po zbývajících dvou pokračuje, přičemž okolnosti incidentu vyšetřuje americká armáda. Letadlo bylo nasazeno v operacích Spojených států proti Íránu, které začaly 28. února.

Íránské revoluční gardy hrozí, že tvrdě zakročí proti případným demonstrantům

Íránské revoluční gardy dnes varovaly, že reakce na případné protivládní protesty bude tvrdší než v lednu, kdy byly zabity tisíce lidí, píše agentura AFP. Prohlášení přichází v době pokračujících americko-izraelských úderů na Írán, na které Teherán reaguje útoky na Izrael a na americké základny na Blízkém východě. Podle organizace NetBlocks, která monitoruje kybernetickou bezpečnost a přístup k internetu, je v Íránu internet zablokovaný už 14 dní.

Teroristický režim v Íránu naprosto ničíme, napsal na síti Trump

Spojené státy naprosto ničí teroristický režim v Íránu - vojensky, ekonomicky i jinak. Na své síti Truth Social tak zrekapituloval dosavadní vývoj americko-izraelské války proti islámské republice americký prezident Donald Trump. Ve svém příspěvku v noci na dnešek uvedl, že je mu "ctí zabíjet vyšinuté šmejdy", tedy vysoké představitele íránského teokratického režimu, a postěžoval si přitom na obraz války v části amerických médií.

Bessent: Dočasně rušíme sankce na ruskou ropu

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek dočasně zrušila sankce uvalené na ruskou ropu naloženou na tankerech na moři ve snaze stabilizovat světové trhy s energií, uvedl americký ministr financí Scott Bessent. Rusko z toho podle něj finančně těžit nebude. Ceny ropy mírně klesly.

Ruský dron zasáhl budovu knihovny v Černihivské oblasti

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na centrum města Novhorod-Siverskyj v ukrajinské Černihivské oblasti a zasáhlo budovu knihovny. S odvoláním na místní vojenskou správu to napsal server Ukrajinska pravda. Cílem ruského útoku se znovu stala přístavní infrastruktura na jihu Ukrajiny. Ukrajinské drony útočily ve městě Něvinnomyssk ve Stavropolském kraji na jihu Ruska, vyplývá z hlášení úřadů.

Kuba nečekaně oznámila propuštění 51 vězňů

Kubánská vláda ve čtvrtek oznámila propuštění 51 vězňů. Jde o nečekaný krok, který přišel v době, kdy na latinskoamerickou zemi vyvíjí tlak americký prezident Donald Trump. Začátkem roku tam zakázal vyvážet ropu pod hrozbou sankcí.

Chilský architekt Smiljan Radić získal Pritzkerovu cenu za architekturu

Jedno z nejprestižnějších ocenění ve světě architektury letos putuje do Chile. Pritzkerovu cenu získal architekt Smiljan Radić, jehož práce spojuje experiment, cit pro krajinu i neobvyklé materiály. Jeho stavby často působí křehce, ale zároveň vytvářejí silné a nezapomenutelné prostory.

Synagogu v Michiganu napadl střelec, média informovala o jeho smrti

Muž vyzbrojený puškou dnes ve West Bloomfieldu v americkém státě Michigan najel vozem do budovy synagogy, příslušníci bezpečnostních sborů ho následně zastřelili. Napsala to agentura AP. Ta předtím informovala o přestřelce s policií a o tom, že žádné oběti nejsou hlášeny.

Saudi Aramco jedná o nákupu ukrajinských dronů

Saúdský ropný gigant Saudi Aramco jedná nejméně se dvěma ukrajinskými firmami o nákupu záchytných dronů, které by mohly chránit jeho ropná pole před íránskými útoky. Firma se snaží tyto systémy zajistit co nejrychleji.

Schillerová odmítá snížení daní na paliva

Růst cen pohonných hmot po útoku Spojených států a Izraele na Írán znovu otevřel debatu o tom, jestli má stát zasáhnout přes daně. Zatímco v roce 2022 hnutí ANO tlačilo na jejich snížení, teď jeho ministři podobný krok odmítají.

Izrael silně bombarduje centrum Bejrútu, zabil podle agentur ředitele fakulty

Izraelská armáda intenzivně bombarduje centrum Bejrútu, píše agentura Reuters. Dva údery zasáhly budovu v hustě obydlené čtvrti Bášúra, která leží nedaleko od populárních čtvrtí Ašrafíja a Hamra. Izraelský úder na libanonskou veřejnou univerzitu zabil ředitele přírodovědecké fakulty v Bejrútu Husejna Bazího a jeho asistenta, píše libanonský deník Naharnet. Izraelská armáda dnes podle libanonského deníku L'Orient-Le Jour (OLJ) varovala, že provede rozsáhlé údery proti militantnímu hnutí Hizballáh po celém Bejrútu.

Barbra Streisand získá v Cannes Zlatou palmu za celoživotní přínos kinematografii

Barbra Streisand patří mezi nejvýraznější osobnosti světové kultury posledních desetiletí. Legendární zpěvačka, herečka a režisérka nyní získá další významné ocenění. Festival v Cannes jí letos udělí čestnou Zlatou palmu za celoživotní přínos filmu a umění.

Soud poslal do vězení 19 lidí za teroristický útok na předměstí Moskvy. Většina dostala doživotí

Ruský vojenský soud odsoudil devatenáct lidí v souvislosti s teroristickým útokem na koncertní sál Crocus City Hall nedaleko Moskvy. Při střelbě a následném požáru v březnu 2024 zahynulo 149 lidí a více než 500 dalších utrpělo zranění. Podle ruských úřadů šlo o nejkrvavější masovou střelbu v zemi za posledních dvacet let.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama