Více
  1.7 C
  Czech
  Středa, 26 ledna, 2022

  První televizní rozhovor od tragédie: Spoušť jsem nestiskl, řekl Baldwin o výstřelu na place

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už to bude šest týdnů od chvíle, kdy při natáčení filmu Rust v Novém Mexiku přišla o život kameramanka Halyna Hutchins. Nyní herec Alec Baldwin, který při tragickém výstřelu držel zbraň v ruce, podle ukázek z emotivního rozhovoru na kanálu ABC News prohlásil, že spoušť nezmáčkl. Informoval o tom server CNN a list The Guardian.

  Baldwin v říjnu během natáčení westernu dostal do ruky zbraň, kterou asistent režie označil jako bezpečnou slovy „cold gun“. Rekvizita však podle vyšetřování v okamžiku výstřelu obsahovala ostrou munici. Střela na ranči Bonanza Creek usmrtila dvaačtyřicetiletou kameramanku a zranila osmačtyřicetiletého režiséra filmu Joela Souzu.

  Úmrtí na place otřáslo Hollywoodem a vyvolalo otazníky nad dodržováním bezpečnostních předpisů při natáčení. Hollywoodský herec Dwayne „The Rock“ Johnson se v reakci na incident zavázal, že ve svých filmech nebude používat skutečné zbraně.

  George Stephanopoulos Baldwina v rozhovoru požádal, aby potvrdil, že zmáčknutí spouště nebylo ve scénáři. „Ke stisknutí spouště nedošlo. Nestiskl jsem spoušť,“ reagoval americký herec. „Takže vy jste vůbec nestiskl spoušť?“ ujišťoval se moderátor. „Ne, ne, ne, ne. Nikdy bych na nikoho nemířil zbraní a nestiskl spoušť. Nikdy,“ odvětil Baldwin.

  Herec také prohlásil, že nemá ponětí, jak se ostrý náboj do zbraně dostal. „Někdo dal do zbraně ostrý náboj, kulku, která ani na tom místě neměla co dělat,“ uvedl v interview.

  Když mluvil o Halyně Hutchins, jen těžko zadržoval pláč. „Byla někým, koho miloval každý, kdo s ní pracoval…, a koho každý obdivoval,“ prohlásil Baldwin a dodal, že mu situace stále připadá neskutečná.

  Když se ho Stephanopoulos zeptal, zda byla střelba tou nejhorší věcí, která se mu kdy stala, Baldwin okamžitě odpověděl, že ano, „protože vzpomínám a přemýšlím o tom, co jsem mohl udělat“.

  Interview bylo podle moderátora drsné a intenzivní

  Stephanopoulos ve středu ráno v pořadu Good Morning America popsal 80minutové posezení jako „drsné“ a „intenzivní“.

  Novinář o třiašedesátiletém Baldwinovi řekl, že působil zničeně, ale byl také velmi upřímný a sdílný. Herec podle něj odpověděl na každou otázku a mluvil o Hutchins a setkání s její rodinou. Zároveň popsal, co se z jeho pohledu toho dne na natáčení stalo.

  „Musím vám říct, že během té hodiny a dvaceti minut, kdy jsme si včera sedli, mě řada věcí překvapila,“ konstatoval Stephanopoulos. „Za posledních 20 let jsem v ABC udělal tisíce rozhovorů,“ uvedl. „Tohle bylo to nejintenzivnější, co jsem kdy zažil,“ podotkl podle deníku The Guardian moderátor.

  Speciál Alec Baldwin Unscripted odvysílá stanice ABC ve čtvrtek ve 20:00 ET (v pátek ve 2:00 SEČ).

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Jacinda Ardern

  Novozélandská premiérka Ardern ruší svatbu kvůli šíření varianty omikron

  Předsedkyně vlády Nového Zélandu Jacinda Ardern zrušila svou svatbu poté, co oznámila zavedení nových opatření proti šíření koronaviru. Celá země se totiž momentálně potýká s nakažlivější variantou omikron.
  Pilotka Zara Rutherford obletěla svět jako nejmladší žena v historii

  Zara Rutherford (19) si splnila sen. Sólo obletěla svět jako nejmladší pilotka v historii

  Belgicko-britská teenagerka se ve čtvrtek stala nejmladší ženou, která sama obletěla svět. Je zároveň první osobou, jíž se to podařilo v ultralehkém letadle. Náročná cesta přes pět kontinentů devatenáctileté rekordmance zabrala pět měsíců.
  Gaspard Ulliel

  Ve 37 letech zemřel po nehodě na lyžích herec Gaspard Ulliel známý jako Hannibal Lecter

  Francouzský herec Gaspard Ulliel, známý z filmů Hannibal Rising či Saint Laurent, zemřel ve věku 37 let po nehodě na lyžích v Alpách v oblasti Savoie.
  Předávání hudebních cen Grammy 2022

  Letošní předávání cen Grammy se přesouvá na duben do Las Vegas

  Slavnostní předávání hudebních cen Grammy se uskuteční 3. dubna v Las Vegas, týden po udílení Oscarů, uvedly v úterý Recording Academy a televizní stanice CBS ve společném prohlášení. Ceremoniál měl původně proběhnout koncem tohoto měsíce v Los Angeles, ale kvůli šíření koronaviru jej organizátoři odložili.
  Céline Dion se potýká se zdravotními problémy

  Céline Dion ruší zbývající koncerty své tour. Zpěvačku trápí zdravotní problémy

  Kanadská zpěvačka Céline Dion oznámila zrušení zbývajících 16 koncertů svého světového turné kvůli přetrvávajícím zdravotním obtížím. Umělkyně se podle svého sobotního vyjádření na Instagramu potýká s „těžkými a přetrvávajícími svalovými křečemi“, které jí v koncertování brání.
  Denzel Washington jako Macbeth

  Denzel Washington v hlavní roli aneb Macbeth, jak ho neznáte

  Americký herec Denzel Washington ztvárnil jednu z nejslavnějších postav z děl Williama Shakespeara ve filmu The Tragedy of Macbeth. Jedná se o novou adaptaci 400 let staré hry, jejíž inscenaci oscarový herec podle svých slov nikdy neviděl.
  Reklama
  Reklama
  Reklama