-0.4 C
Czech
Sobota 3. ledna 2026
Protext ČTKProhlášení společnosti Kaspersky k rozhodnutí ministerstva obchodu USA

Prohlášení společnosti Kaspersky k rozhodnutí ministerstva obchodu USA

Praha 21. června 2024 (PROTEXT) – Společnost Kaspersky si je vědoma rozhodnutí ministerstva obchodu USA zakázat používání softwaru Kaspersky ve Spojených státech. Toto rozhodnutí neovlivňuje schopnost společnosti prodávat a propagovat v USA služby a školení v oblasti kybernetické bezpečnosti. Navzdory návrhu systému, ve kterém by bezpečnost produktů Kaspersky mohla být nezávisle ověřena důvěryhodnou třetí stranou, se Kaspersky domnívá, že ministerstvo obchodu učinilo své rozhodnutí na základě současného geopolitického klimatu a teoretických obav, spíše než na základě komplexního hodnocení integrity produktů a služeb společnosti Kaspersky.

Kaspersky se nezapojuje do aktivit, které by ohrožovaly národní bezpečnost USA, a naopak významně přispěl svými zjištěními a ochranou před různými hrozbami, které cílily na zájmy USA a jejich spojenců. Společnost má v úmyslu využít všech zákonně dostupných možností k zachování svých současných aktivit a vztahů.

Již více než 26 let Kaspersky úspěšně plní své poslání budovat bezpečnější budoucnost tím, že chrání víc než miliardu zařízení. Kaspersky poskytuje špičkové produkty a služby zákazníkům po celém světě, aby je chránil před všemi typy kybernetických hrozeb, a opakovaně prokázal svou nezávislost na jakékoli vládě. Kromě toho Kaspersky zavedl významná opatření pro transparentnost, která nemají v odvětví kybernetické bezpečnosti obdoby, aby prokázal svůj závazek k integritě a důvěryhodnosti. Rozhodnutí Ministerstva obchodu tato fakta nespravedlivě ignoruje.

Hlavním dopadem těchto opatření bude jejich přínos pro kyberzločin. Mezinárodní spolupráce mezi odborníky na kybernetickou bezpečnost je v boji proti malwaru klíčová, a přesto toto rozhodnutí tyto snahy omezí. Navíc to odnímá svobodu, kterou by spotřebitelé a organizace, velké i malé, měli mít při výběru ochrany, kterou chtějí používat a v tomto případě je nutí odklonit se od nejlepší technologie proti malwaru v oboru, podle nezávislých testů. To způsobí výrazné potíže našim zákazníkům, kteří budou nuceni urychleně nahradit technologii, kterou preferují a na kterou se léta spoléhali.

Společnost Kaspersky je i nadále odhodlána chránit svět před kybernetickými hrozbami. Obchodní činnost společnosti zůstává stabilní a odolná, což se odráží v 11% nárůstu objednávek v roce 2023. Těšíme se na to, co přinese budoucnost, a budeme se i nadále bránit proti krokům, které se snaží nespravedlivě poškodit naši pověst a obchodní zájmy.

 

Zdroj: Taktiq

 

 

Reklama

Doporučujeme

Zelenskyj do funkce šéfa prezidentské kanceláře jmenoval Budanova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes do funkce šéfa své kanceláře jmenoval dosavadního ředitele ukrajinské vojenské rozvědky HUR Kyryla Budanova. Hlava státu na síti X zdůraznila, že Ukrajina se nyní musí více zaměřit na svou bezpečnost a obranu. Předchozího vlivného vedoucího prezidentské kanceláře Andrije Jermaka vloni Zelenskyj odvolal v souvislosti s vyšetřováním korupce v ukrajinské energetice.

Saúdská Arábie podnikla údery proti separatistům v jižním Jemenu

Saúdská Arábie, která je spojencem jemenské vlády, dnes provedla údery proti separatistům podporovaným Spojenými arabskými emiráty na jihu Jemenu, uvedl podle agentury AP zástupce separatistů. Podle agentury AFP při útoku zahynulo sedm lidí a několik dalších bylo zraněno. Cílem operace vedené Rijádem je převzít kontrolu nad tábory Jižní přechodné rady (STC) v provincii Hadramaút u hranic se Saúdskou Arábií.

Ukrajinské úřady informují o raněných po ruských nočních náletech

Ruské útoky si během noci vyžádaly dva zraněné v Záporožské a dva zraněné v Dněpropetrovské oblasti, v Chersonské oblasti ruský dron zranil řidiče sanitky jedoucí pro dva zraněné po předchozím útoku, uvedly úřady v těchto regionech na jihovýchodě Ukrajiny. Ruské úřady naopak tvrdí, že počet obětí ukrajinského útoku na ves Chorly v okupované části Chersonské oblasti stoupl z 24 na 27; Kyjev popírá, že by zaútočil na civilní cíl, a ruská tvrzení odmítá jako dezinformaci. Ukrajinské drony podle médií během noci opět zaútočily na rafinerii v Novokujbyševsku v ruské Samarské oblasti.

Trump pohrozil Íránu intervencí na ochranu pokojných demonstrantů

Americký prezident Donald Trump dnes uvedl, že pokud Írán bude střílet a zabíjet pokojné demonstranty, přispěchají jim Spojené státy na pomoc. Šéf Bílého domu se takto vyjádřil na své sociální síti Truth Social.

Nezvykle čistý start roku. Novoroční ovzduší bylo nejlepší za 22 let

Silvestrovská půlnoc obvykle přináší prudký nárůst znečištění. Letos ale data ukázala jiný obraz. Ovzduší na Nový rok bylo nezvykle čisté a meteorologové mluví o nejlepších hodnotách za víc než dvě dekády. Co se změnilo a proč tentokrát pyrotechnika nezanechala takovou stopu?

Venezuela propustila přes 80 lidí uvězněných po povolebních protestech

Venezuelská vláda dnes oznámila, že nechala propustit v uplynulých hodinách 88 lidí zadržených po prezidentských volbách v roce 2024. Venezuelské nevládní organizace informovaly dříve o propuštění 87 lidí, píší agentury. Jedná se o druhý podobný krok v krátké době, poté co v prosinci úřady nařídily propustit 99 lidí.

Venezuela je připravena jednat s USA o boji proti drogám, řekl Maduro

Venezuela je připravená jednat se Spojenými státy o boji proti drogám či o investicích do ropného sektoru. V noci na dnešek to řekl venezuelský prezident Nicolás Maduro, napsala agentura AFP. Madura americká vláda považuje za jednoho z vůdců venezuelského Kartelu sluncí. Maduro také jednoznačně nepotvrdil úder na venezuelské území, o kterém v minulých dnech informovala americká média.

Rozsáhlé protesty v Íránu si již vyžádaly nejméně šest mrtvých

Pokračující střety mezi demonstranty a bezpečnostními složkami v Íránu si vyžádaly první oběti na životech, podle tiskových agentur zemřelo nejméně šest lidí. Zemi kvůli prudce rostoucí inflaci zasáhly největší protesty za poslední tři roky, které se v několika regionech změnily v násilí.

Ceny ropy za rok 2025 spadly nejvíc od pandemie covidu

Ropný trh má za sebou nejprudší roční pokles od covidové pandemie. Cena ropy v roce 2025 klesla zhruba o pětinu a podle části analytiků může tlak na zlevňování pokračovat i v prvních měsících roku 2026.

Zelenskyj v novoročním projevu: Mírová dohoda je z 90 procent hotová, Donbasu se nevzdáme

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v novoročním projevu oznámil, že mírová dohoda o ukončení války s Ruskem je podle něj hotová z devadesáti procent. Zároveň však varoval, že zbývající část jednání bude zásadní nejen pro budoucnost Ukrajiny, ale i celé Evropy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama