Protext ČTKPřijďte si doplnit výbavu na veletrh Running Expo a zažijte předstartovní atmosféru...

Přijďte si doplnit výbavu na veletrh Running Expo a zažijte předstartovní atmosféru ½Maraton Praha ze světové série SuperHalfs

Praha 28. března 2024 (PROTEXT) – Veletrh Running Expo, tradiční předskokan pražského půlmaratonu, se po roce vrací na Výstaviště, které je opět spolupořadatelem akce. Návštěvníky čeká téměř 30 vystavovatelů, kteří nabídnou sportovní obuv, oblečení, doplňky i výživu. Zejména běžci se mohou těšit na testování bot z nových kolekcí značek Mizuno, Salming a On. Pro účastníky 1/2Maraton Praha je Running Expo místem pro vyzvednutí startovních balíčků.

První jarní dny na Výstavišti letos opět patří tradičnímu veletrhu sportovního vybavení Running Expo, který od 4. do 5. 4. nabídne návštěvníkům sportovní vybavení nejrůznějších značek, doprovodný program i načerpání motivace. Pozvánka letos ale nemíří jen do Křižíkových pavilonů na Výstaviště, ale i do Holešovické tržnice, před kterou v sobotu 6. dubna odstartuje navazující 1/2Maraton Praha.

Veletrh Running Expo na Výstavišti

Veletrh Running Expo je skvělou příležitostí nejen pro půlmaratonce, kteří si sem přijdou vyzvednout své startovní číslo, ale i pro ty, kdo si jen občas rádi zaběhají pro radost, nebo s během teprve začínají. Na své si tady přijdou ale i ostatní sportovní nadšenci, milovníci outdooru a obecně aktivního životního stylu, a to díky široké nabídce sportovního vybavení, výživových doplňků i doprovodnému programu. Chybět nebudou zajímavé rozhovory nebo letošní novinka – testování běžecké obuvi: „Pro návštěvníky Running Expa je připravena skutečná lahůdka, a to premiéra modelu Cloudboom Echo 3 značky On. Poprvé v ČR budou mít sportovci možnost vyzkoušet na vlastní nohy boty, které jejich distributor, firma Sprint, popisuje jako ultimátní závodní zbraň s karbonovým Speedboardem,“ zve na akci projektová manažerka akce Andrea Daňkovská z Výstaviště Praha a dodává: „Návštěvníci se mohou ale samozřejmě těšit také na řadu stánků se sportovním oblečením a dalším vybavením, nebudou chybět značky adidas, Garmin, Cep, Enervit, Compressport, brýle Polarized, Mizuno, Salming, On, letos poprvé máme na veletrhu Jim Jerky a spoustu dalších značek.“

Testování běžeckých bot v hlavní roli

Přemýšlíte o koupi běžeckých bot značek Mizuno, Salming nebo ON? Přijďte si svůj vysněný model vyzkoušet a proběhněte se v něm na 22 metrů dlouhé dráze v Křižíkově pavilonu D. K testování bude cca 60 párů obuvi Mizuno, 5 různých modelů. Boty z aktuální kolekce si pořídíte se slevou, výprodejové modely potěší cenou zlevněnou až o polovinu! Hlavní prodejní expozici značky najdete v pavilonu D.

Salming vám na otestování přiveze několik desítek párů bot z nejnovější kolekce SS24 – modely PRIME 2, LYTE 2, TRAIL 2 a TRAIL WARRIOR. Opět vás potěší speciální výprodejové ceny na starší kolekce i slevy na boty z kolekcí nejnovějších. Hlavní prodejní stan najdete v pavilonu E.

Ve stánku Try-On se můžete těšit na novinku Cloudmonster 2 a na oblíbené modely Cloudeclipse, Cloudflow 4, Cloudstratus 3 nebo Cloudsurfer. Hlavním lákadlem však bude výše zmíněná premiéra Cloudboom Echo 3. Prodejní expozici značky On najdete hned vedle testovací zóny v pavilonu D.

‼️Testování probíhá ve čtvrtek i v pátek 4. a 5. dubna.‼️

Pokud si budete chtít zakoupené novinky rovnou vyzkoušet, nebo si sportovní den na Výstavišti prodloužit o další aktivity, v areálu najdete spoustu dalších možností: fitness a workout hřiště, parkour, boulder stěnu, bazén se saunami, cesty pro brusle, koloběžky i kola. A nemusíte se bát zapotit, protože vedle Skateplazy jsou vám k dispozici kontejnery s uzamykatelnými skříňkami, toaletou a sprchou. Otevřena budou samozřejmě bistra se spoustou dobrot pro malé i velké jedlíky.

Půlmaraton se startem v Holešovické tržnici

Sobotní půlmaraton, který navazuje na dvoudenní veletrh Running Expo na Výstavišti, startuje letos poprvé u hlavní brány Holešovické tržnice. Běžci najdou v areálu zázemí, mobilní toalety a sprchy. Všichni ti, co přijdou fandit a podpořit „své“ favority, si mohou během dne dopřát vybrané dobroty a drinky ve Food Truck Pointu, který opět začal svoji sezónu vedle Haly 22, anebo si zajít na nákup přímo do Haly 22 pro čerstvé potraviny, květiny, zeleninu a ovoce. Otevřené budou samozřejmě i další obchody a cukrárna, užít si tady můžete i výstavu Lovci znaků a pak vítat běžce po jejich sportovním výkonu. A že někde zabloudíte? Není se čeho bát, po areálu budou k dispozici navigační cedule.

‼️DŮLEŽITÉ: ve dnech 4.-6.4. 2024 doporučujeme sledovat dopravní uzávěrky a informace v okolí Výstaviště a Holešovické tržnice!‼️

 

Spolupořadatelem akce je Výstaviště Praha, a.s.

Partnery akce jsou RunCzech, Svět běhu a Svět Outdooru

www.navystavisti.cz / www.holesovickatrznice.cz

 

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Doporučujeme

Sophie Adenot jako první Francouzka vystoupila do volného vesmíru

Francouzská astronautka Sophie Adenot se zapsala do historie. Jako první Francouzka opustila Mezinárodní vesmírnou stanici a vydala se do volného prostoru. Společně s americkým kolegou Anilem Menonem pracuje na výměně důležité komunikační antény.

Kultovní komedie Deset důvodů, proč tě nenávidím míří na Broadway

Romantická komedie, která pomohla odstartovat kariéru Heatha Ledgera a Julie Stiles, dostane muzikálovou podobu. Tvůrci nyní oznámili datum prvního představení i složení hlavního kreativního týmu.

V londýnském královském parku zaútočil jelen na člověka. Strážci museli zvíře zastřelit

Jelen v londýnském Richmond Parku zranil muže, který si v parku dělal piknik. Zvíře následně museli strážci zastřelit, protože ohrožovalo návštěvníky. Správci parku zároveň varují veřejnost, aby jeleny nekrmila a nepřibližovala se k nim.

Menšík a Nosková postoupili v Cincinnati do osmifinále

Čeští tenisté slavili na turnaji v Cincinnati dvě vítězství. Jakub Menšík přehrál Australana Rinkyho Hijikatu 6:3, 6:4 a Linda Nosková zdolala Dánku Claru Tausonovou 7:6, 6:2. Jiří Lehečka naopak podlehl Francouzi Arthuru Filsovi 1:6, 7:6, 3:6. Pozornost poutal také společný návrat Sereny a Venus Williamsových.

Na moskevský region mířilo přes 600 dronů, uvedl starosta ruské metropole

Na moskevský region útočilo v noci na dnešek 620 dronů, uvedl podle agentury AFP starosta Moskvy Sergej Sobjanin. Ruská protivzdušná obrana podle něj přes 180 bezpilotních prostředků v oblasti hlavního města zničila, zraněni byli tři lidé.

Kanada se snaží na poslední chvíli odvrátit americká cla

Kanada se na poslední chvíli snaží odvrátit nová americká cla, která mají vstoupit v platnost už ve středu. Vyjednavači obou zemí vedou ve Washingtonu intenzivní rozhovory, dohoda ale zatím nevznikla. Premiér Mark Carney označil jednání za velmi citlivá a odmítl zveřejňovat podrobnosti.

Hamás podle AFP potvrdil dodržování mírové dohody v Gaze, Izrael ji zatím odmítá

Teroristická organizace Hamás dnes podle agentury AFP potvrdila, že bude dodržovat mírovou dohodu v Pásmu Gazy. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu však dohodu, která má zahájit druhou fázi plánu amerického prezidenta Donalda Trumpa na ukončení války v Pásmu Gazy, odmítá, připomíná agentura. V pondělí uvedl, že hodlá pokračovat v útocích na dosavadními boji zpustošenou oblast.

Mořské želvy na Floridě překonaly rekord v počtu hnízd

Na floridských plážích letos vzniká rekordní množství hnízd mořských želv. Karety obecné se rozmnožují ve vyšších počtech než kdy dříve, ochránci přírody ale upozorňují, že jejich návrat z kritického stavu ještě není u konce. Budoucnost populací navíc může ovlivnit oslabování ochrany ohrožených druhů ve Spojených státech.

Pokus o převzetí Hugo Boss nevyšel. Frasers přesto získala téměř polovinu firmy

Britská maloobchodní skupina Frasers Group zvýšila svůj podíl v německé módní společnosti Hugo Boss téměř na 48 procent. Nabídka na úplné převzetí však nezískala dostatečnou podporu ostatních akcionářů.

Hasičí se na východě Belgie snaží obklíčit nejhorší lesní požár v dějinách země

Hasiči, kteří na východě Belgie bojují s nejhorším lesním požárem v historii země, doufají, že se jim dnes podaří zasaženou lokalitu definitivně uzavřít tak, aby se oheň nemohl dál šířit. Požár v belgickém regionu Hautes Fagnes v blízkosti německých hranic od pátku spálil přibližně 3000 hektarů přírodního parku a stále se jej nepodařilo dostat plně pod kontrolu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

Americký torpédoborec zůstal v Jihočínském moři čtyři dny bez proudu

Americký raketový torpédoborec USS Benfold zůstal koncem července čtyři dny bez elektřiny v Jihočínském moři. Technická závada vyřadila nejen pohon plavidla, ale také klimatizaci, toalety, kuchyň a zásobování pitnou vodou. K incidentu došlo v době, kdy sílí obavy z tlaku na americké námořnictvo kvůli válce s Íránem a dalším globálním závazkům.

Sýrie obvinila Izrael z útoku na vojenské letiště v syrském Idlibu

Sýrie obvinila Izrael z útoku na opuštěné vojenské letiště Abú Zuhúr na severozápadě země v provincii Idlib, kde se nacházejí ozbrojené složky ministerstva obrany. Uvedl to podle agentury AFP blíže neupřesněný vojenský zdroj citovaný syrskou stanicí Al-Ichbáríja.

Ruský opoziční politik dostal 11 let vězení za kritiku války

Ruský opoziční politik Lev Shlosberg dostal trest 11 let a jeden měsíc v trestanecké kolonii. Soud ho uznal vinným z diskreditace armády a šíření údajně nepravdivých informací o válce na Ukrajině. Shlosberg vinu odmítá a tvrdí, že jde o politický proces.

Při ruském útoku v Charkovské oblasti zemřelo nejméně deset lidí

Při ruském raketovém útoku v obci Pečenihy v ukrajinské Charkovské oblasti zahynulo nejméně deset lidí, uvedl náčelník oblastní vojenské správy Oleh Syněhubov. Dalších osm osob bylo podle něj zraněno, poškozeno bylo deset rodinných domů. Ukrajina se pátým rokem brání rozsáhlé ruské invazi.

Vybombardujeme je, vyhrožuje Trump spojenci USA Ománu

Americký prezident Donald Trump odmítl prodloužit prozatímní dohodu s Íránem a prohlásil, že Teherán nepřistoupí na podmínky, které podle něj mohou ukončit válku. Zároveň pohrozil bombardováním Ománu, pokud bude podle něj překážet jednáním o obnovení dopravy v Hormuzském průlivu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama