ZajímavostiPřeživší odhalila hrůzy kultu, který týral novorozence a vítal pedofily

Přeživší odhalila hrůzy kultu, který týral novorozence a vítal pedofily

Vennie Kocsis, která přežila nechvalně proslulý kult „The Move“ vedený Samem Fifem, se odvážně přihlásila a podělila se o své otřesné zážitky. V sektě strávila 11 let, kdy byla vystavena rituálním vymítáním, mučení a sexuálnímu zneužívání. O jejím příběhu napsal britský deník The Sun.

Kocsis byly pouhé tři roky, když byla její matka v sedmdesátých letech naverbována do sekty, zatímco její otec sloužil na vojenské základně. Rodina byla přestěhována do Ware ve státě Massachusetts, kde Kocsis a jejím dvěma starším sourozencům odebrali věci a spálili jejich fotografie z dětství. Bylo jim řečeno, že začínají znovu pro Boha a připojují se k desítkám tisíc členů sekty, kteří žijí na dvou desítkách „divokých“ farem po celé Americe.

Ústřední učení „The Move“ bylo apokalyptické, varovalo před blížícím se koncem světa a nabádalo stoupence, aby se izolovali od většinové společnosti a žili bez hříchu. Sekta věřila, že všechny problémy jsou způsobeny démony, které je třeba vyhnat pomocí exorcismu a duchovního uzdravování.

Děti byly považovány za hříšné

Tato víra však údajně vedla k systematickému a děsivému zneužívání dětí, včetně Kocsis. Fife a jeho nejbližší okolí považovali děti za od přírody hříšné, mající „starou Adamovu přirozenost“, kterou je třeba vymýtit.

„Věřili, že pedofilie, jakákoli vaše zkaženost, je duchem démona,“ řekl Kocsis deníku The Sun. „Takže vítali pedofily, kteří přicházeli na farmu, aby se uzdravili, aby vyhnali démona.“

Kocsis prozradila, že její zneužívání začalo, když jí byly pouhé tři roky. Žila v pokoji s tuctem dalších dívek pod dohledem krutého dozorce. Sexuální zneužívání bylo většinou utajováno, a když bylo náhodou odhaleno, jeho oběti byly často obviňovány.

Od dětí se očekávalo, že budou bezpodmínečně poslouchat, protože neposlušnost byla považována za hřích. Kocsis popsala Fifeho víru v démonickou povahu dětí a jeho zneužívající metody výchovy jako „naprosto příšerné“.

Novorozenci byli fackováni od tří dnů věku

„Věřil, že kojence je třeba začít bít už ve třech dnech,“ řekla. „Když říkám bít, myslím tím energicky fackovat po celém těle.“

Kromě fyzického a sexuálního zneužívání byly děti podrobovány vymítání, ledovým koupelím, spánkové deprivaci, veřejnému ponižování, nedostatku jídla a často byly přivazovány k židlím a bity řemeny či pádly.

Vzdělávání bylo omezené a děti byly nuceny k práci, dlouhé hodiny pracovaly na polích a v kuchyních. „Pracovala jsem 13 hodin denně. Obdělávali jsme pole, hodně jsme pracovali v kuchyni,“ vzpomíná Kocsis.

Fife, který se prohlašoval za proroka a tvrdil, že je nesmrtelný, vedl sektu až do své smrti při leteckém neštěstí v Guatemale v roce 1979. Ačkoli Fifeho hrůzovláda skončila, jizvy po jeho hrůzných praktikách zůstávají u přeživších, jako je Kocsis, dodnes.

Doporučujeme

Vítěz bulharských voleb Radev byl pověřen sestavením nové vlády

Vítěz nedávných bulharských parlamentních voleb Rumen Radev dnes získal mandát k sestavení nové vlády, uvedla agentura Reuters. Ihned poté předložil bulharské prezidentce Ilianě Jotovové svůj seznam ministrů, o kterém bude v pátek hlasovat parlament.

Rusko letos nikoho ze zahraničí na oslavy Dne vítězství nezvalo, řekl Ušakov

Rusko letos do zahraničí zvláštní pozvánky na oslavy výročí konce druhé světové války neposílalo, někteří politici z cizích zemí ale sami vyjádřili přání přijet do Moskvy. Dnes to řekl zahraničněpolitický poradce ruského prezidenta Vladimira Putina Jurij Ušakov. V této souvislosti zmínil slovenského premiéra Roberta Fica nebo běloruského autoritářského lídra Alexandra Lukašenka.

Čína odsoudila dva bývalé ministry obrany k trestu smrti s odkladem

Čína v rámci pokračujících čistek v armádě potrestala dva bývalé ministry obrany za korupci. Wej Feng-che a Li Šang-fu dostali trest smrti s dvouletým odkladem, který se má po uplynutí této lhůty změnit na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.

Pašinjan nepřijede na oslavy do Moskvy, ta ostře kritizovala Jerevan

Arménský premiér Nikol Pašinjan dnes oznámil, že se 9. května nezúčastní moskevských oslav vítězství nad nacistickým Německem ve druhé světové válce. Vysvětlil to začínající kampaní před červnovými volbami. Moskva na oplátku kritizovala sbližování Jerevanu se Západem.

Máme se bát pandemie hantaviru? Experti ujišťují, že ne

Vypuknutí hantavirové infekce na palubě expedice MV Hondius vyvolalo rozsáhlou mezinárodní reakci zdravotnických úřadů. Přesto přední odborníci ujišťují, že se lidé nové pandemie, podobné té covidové před šesti lety, obávat nemusí.

Bílý dům chystá novinky ke strategické bitcoinové rezervě

Spojené státy se chystají zveřejnit další informace ke strategické bitcoinové rezervě. Bílý dům řeší, jak sjednotit a zabezpečit kryptoměny držené federálními úřady. Nové oznámení má přijít v příštích týdnech.

Rusko hlásí 347 sestřelených ukrajinských dronů v průběhu noci

Rusko tvrdí, že od středečního večera nad svým územím sestřelilo 347 ukrajinských dronů. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany. Podle agentury AFP jde o obzvlášť vysoký počet hlášených ukrajinských dronů. Válčící strany přitom tento týden vyhlásily jednostranná příměří s odlišnými daty. Jednu ženu podle ruských úřadů zabil ukrajinský dron při útoku na mikrobus v Belgorodské oblasti na západě země, další člověk byl těžce zraněn. Čtyři raněné si v noci podle místních úřadů vyžádaly ruské útoky na Dněpropetrovskou oblast na jihovýchodě Ukrajiny, dalších devět raněných oznámily dnes úřady z Charkova.

Odklon od dieselu v Číně zrychluje. Z drahé nafty těží elektrické trucky

Růst cen nafty po začátku války s Íránem může letos urychlit elektrifikaci čínské flotily těžkých nákladních vozů. Analytici i automobilky očekávají, že dražší provoz dieselových tahačů posílí zájem dopravců o elektrické modely a zároveň přispěje k rychlejšímu poklesu spotřeby pohonných hmot.

Americký ministr zahraničí Rubio jednal s papežem ve Vatikánu

Americký ministr zahraničí Marco Rubio dnes dopoledne jednal ve Vatikánu s papežem Lvem XIV. Uvedl to Vatikán. Jednání provázela očekávání po nedávných rozepřích mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a hlavou katolické církve ohledně války v Íránu. Americké ministerstvo zahraničí uvedlo, že jednání ukázalo silné vztahy mezi USA a Vatikánem.

Útok na předměstí Bejrútu: Izrael hlásí zabití velitele Hizballáhu

Izrael ve čtvrtek oznámil, že při středečním úderu na jižní předměstí Bejrútu zabil Ahmada Gháliba Balúta, velitele elitních jednotek Radván libanonského hnutí Hizballáh. Šlo o první izraelský útok na libanonskou metropoli od dohody o příměří z minulého měsíce.

Do Lotyšska pronikly dva drony z Ruska, jeden poškodil sklad ropy

Ve čtvrtek ráno do lotyšského vzdušného prostoru pronikly z ruského území dva drony, které se následně zřítily ve východním regionu Latgalsko. Jeden z nich dopadl v Rēzekne, zhruba 40 kilometrů od hranice s Ruskem, kde poškodil skladovací areál s nádržemi na ropu.

Norský chov lososů zatěžuje fjordy odpadem

Norské rybí farmy vypouštějí do fjordů a dalších pobřežních vod velké množství dusíku, fosforu a organického odpadu. Nová analýza upozorňuje, že znečištění z akvakultury odpovídá nečištěným splaškům od desítek milionů lidí ročně. Pro zemi, která je největším producentem chovaného lososa na světě, jde o nepříjemnou ekologickou vizitku.

Izrael bez varování zaútočil na Bejrút

Izraelská armáda dnes večer zasáhla jižní předměstí Bejrútu. Podle libanonské agentury NNA útok dopadl na hustě obydlenou oblast v libanonské metropoli. Izrael podle agentury AFP zaútočil bez předchozího varování poprvé od příměří, které vstoupilo v platnost 16. dubna.

Macron hovořil s íránským prezidentem o Hormuzském průlivu

Írán by měl využít příležitosti, kterou nabízí mnohonárodní mise pro Hormuzský průliv vedená Francií a Británií. V telefonickém rozhovoru to dnes francouzský prezident Emmanuel Macron řekl svému íránskému protějšku Masúdu Pezeškjánovi. Podle Macrona by Teherán i Washington měly koordinovaně přispět k obnovení volné plavby v průlivu a jeho okolí. Francie dnes oznámila, že v rámci příprav na misi zaměřenou na zajištění svobody plavby vysílá do Rudého moře letadlovou loď Charles de Gaulle.

Trump Íránu opět hrozí bombardováním, chce otevření Hormuzského průlivu

Americký prezident Donald Trump dnes na své sociální síti znovu pohrozil Íránu bombardováním, pokud Teherán neuzavře dohodu, jež povede k otevření Hormuzského průlivu. Bulvárnímu deníku New York Post šéf Bílého domu mezitím řekl, že je příliš brzy na jeho přímá osobní jednání s Teheránem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama