Protext ČTKPreventado přichází s novým systémem pro digitalizaci HR agendy

Preventado přichází s novým systémem pro digitalizaci HR agendy

Praha 31. května 2023 (PROTEXT) – Oblast vzdělávání a ochrany zdraví na pracovišti je velmi důležitou složkou HR agendy. Společnost PREVENTADO proto vyvinula zcela novou aplikaci Fabis, která podnikům výrazně zjednoduší proces správy agendy pracovnělékařských prohlídek, školení zaměstnanců a evidence pracovních úrazů.

„Systém Fabis má tři hlavní moduly a je navržený tak, aby firmám vyřešil kompletní agendu školení, lékařských prohlídek i pracovních úrazů. Aplikace obsahuje všechny zákonné povinnosti i termíny a personalisty na ně upozorňuje. Automaticky připravuje náplň a frekvenci zdravotních prohlídek zaměstnanců podle kategorie jejich práce, generuje dokumenty k prohlídce, hlídá termíny a posílá notifikace. Dále systém obsahuje všechna zákonná e-learningová školení, ale usnadní i organizaci prezenčních školení. A v neposlední řadě má Fabis online knihu úrazů, kde firma přehledně eviduje veškeré pracovní úrazy na jednom místě,“ vysvětluje Tomáš Dombek, spolumajitel společnosti PREVENTADO.

Aplikace prošla sedmiletým vývojem. Ten probíhal ve spolupráci s vývojáři, experty na uživatelskou přívětivost a samotnými firmami z různých oborů. Výsledkem je přehledný a intuitivní systém, který umožňuje podnikům digitalizovat HR agendu v oblasti vzdělávání a ochrany zdraví na pracovišti. Fabis navíc společnost PREVENTADO neustále aktualizuje dle platné legislativy a má jednoduchou integraci s ostatními HR systémy.

Systém mohou využívat jak velké firmy o stovkách a tisících zaměstnanců, tak i menší a malé podniky nejrůznějších oborů. „Fabis jsme vyvíjeli ve spolupráci s firmami, kdy jsme zapojili desítky klientů z různých oborů a společně hledali ideální způsob digitalizace HR agendy. Vzhledem k tomu, že se zabýváme ochranou zdraví a bezpečností na pracovišti už více než deset let, troufám si říct, že jsme odvedli velmi dobrou práci a firmám v této oblasti velmi ulevíme,“ dodává druhý majitel společnosti PREVENTADO, Radim Pektor.

E-learning, lékařské prohlídky i pracovní úrazy spojuje velmi propracovaný systém notifikací. Fabis e-mailem či pomocí SMS zprávy upozorňuje na blížící se termíny nebo nesplněné povinnosti, text i design notifikací lze upravit dle potřeb firmy a je možné mít i přehled o tom, zda notifikace přišla nebo zda ji příjemce četl. Aplikace má také špičkové zabezpečení dat, která leží v bezletové zóně s prověrkou od NBÚ.

Více informací naleznete na www.fabis.cz.

O společnosti PREVENTADO

PREVENTADO s.r.o. je přední česká společnost zaměřená na oblast vývoje a implementace technologií a systémů k podpoře Health and Safety ve firmách a podnicích. Založili ji v roce 2010 zlínští podnikatelé a odborníci na ochranu zdraví Tomáš Dombek a Radim Pektor s cílem změnit způsob, jakým jsou v Česku poskytovány služby v této oblasti. Vizí společnosti PREVENTADO je odstranit zbytečnou byrokracii, nesrozumitelné dlouhé směrnice a reporty, a přitom skutečně zlepšit zdravotní stav pracovníků v nejrůznějších oborech průmyslu a služeb. PREVENTADO provozuje síť ordinací pracovnělékařských služeb, laboratoř ergonomie a fyziologie práce, poskytuje služby BOZP a vyvinula vlastní aplikaci Fabis, která digitalizuje HR agendu v oblasti ochrany zdraví a vzdělávání. Mezi uživatele jejích služeb se zařadily stovky v Česku působících firem, mezi nimi například Miele, Nestlé, Škoda Auto či Meopta.

Tiskový servis PREVENTADO s.r.o.

Kontaktní osoba:

Aneta Havlová

aneta.havlova@pppartners.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Doporučujeme

Izrael bez varování zaútočil na Bejrút

Izraelská armáda dnes večer zasáhla jižní předměstí Bejrútu. Podle libanonské agentury NNA útok dopadl na hustě obydlenou oblast v libanonské metropoli. Izrael podle agentury AFP zaútočil bez předchozího varování poprvé od příměří, které vstoupilo v platnost 16. dubna.

Macron hovořil s íránským prezidentem o Hormuzském průlivu

Írán by měl využít příležitosti, kterou nabízí mnohonárodní mise pro Hormuzský průliv vedená Francií a Británií. V telefonickém rozhovoru to dnes francouzský prezident Emmanuel Macron řekl svému íránskému protějšku Masúdu Pezeškjánovi. Podle Macrona by Teherán i Washington měly koordinovaně přispět k obnovení volné plavby v průlivu a jeho okolí. Francie dnes oznámila, že v rámci příprav na misi zaměřenou na zajištění svobody plavby vysílá do Rudého moře letadlovou loď Charles de Gaulle.

Trump Íránu opět hrozí bombardováním, chce otevření Hormuzského průlivu

Americký prezident Donald Trump dnes na své sociální síti znovu pohrozil Íránu bombardováním, pokud Teherán neuzavře dohodu, jež povede k otevření Hormuzského průlivu. Bulvárnímu deníku New York Post šéf Bílého domu mezitím řekl, že je příliš brzy na jeho přímá osobní jednání s Teheránem.

Hantavirus na výletní lodi: WHO potvrdila osmý případ, pacient je ve Švýcarsku

Světová zdravotnická organizace ve středu potvrdila osmý případ hantaviru spojený s výletní lodí MV Hondius, která kotví u Kapverd. Tři lidé s nákazou zemřeli, jeden pacient je v kritickém stavu a tři mají mírné příznaky.

Gibraltar vypouští splašky přímo do Středozemního moře

Gibraltar stále nemá čistírnu odpadních vod. Splašky od téměř 40 tisíc obyvatel, firem a institucí proto míří bez čištění přímo do Středozemního moře. Britské zámořské území tak dlouhodobě čelí problému, který by v Evropě působil jako relikt minulého století.

KOMENTÁŘ: Trpaslík chce koupit giganta. Firma GameStop píše další neuvěřitelný příběh

Společnost GameStop, která se soustředí na prodej videoher, se během covidu neuvěřitelným způsobem zapsala do dějin investování. Teď se znovu pokouší o husarský kousek – chce koupit firmu eBay, která je přitom mnohem hodnotnější, a konkurovat tak Amazonu.

Trump: USA dočasně přestanou chránit lodě v Hormuzském průlivu

Spojené státy nakrátko přerušují operaci, při níž v Hormuzském průlivu doprovázely a chránily lodě ohrožované íránskou blokádou. Uvedl to americký prezident Donald Trump, podle něhož jsou důvodem aktuální velmi pokročilá jednání s Íránem a snaha dosáhnout dohody. Americká blokáda íránských přístavů však pokračuje, dodal Trump. Bílý dům se podle serveru Axios domnívá, že uzavření dohody o jednostránkovém memorandu o porozumění je na dosah, přičemž odpověď Teheránu na několik klíčových bodů by mohla přijít do 48 hodin.

Cole Allen podezřelý z pokusu o atentát na Trumpa čelí dalšímu obvinění

Muž z Kalifornie Cole Tomas Allen, který se podle vyšetřovatelů pokusil zavraždit prezidenta Donalda Trump během slavnostní večeře ve Washingtonu, čelí novému obvinění. Prokuratura jej nově viní z napadení amerického úředníka smrtící zbraní.

Ukrajinské úřady informují o mrtvých a raněných po ruských útocích

Nejméně čtyři lidé byli zabiti a dalších 19 utrpělo zranění při ruských útocích na Dněpropetrovskou oblast na jihovýchodě Ukrajiny, informovali dnes záchranáři. V Sumské oblasti na severovýchodě země ruský dron zaútočil na civilní automobil: pasažérku zabil, řidič vyvázl se zraněním, uvedl náčelník oblastní správy Oleh Hryhorov.

V Hormuzském průlivu byla napadena kontejnerová loď

Kontejnerová loď francouzské rejdařské společnosti CMA CGM se stala terčem útoku při průjezdu Hormuzským průlivem. Incident se odehrál v úterý a podle firmy si vyžádal zranění členů posádky i škody na plavidle.

Německá policie podnikla razie proti mladým pravicovým extremistům

Německá policie dnes brzy ráno podnikla razie proti pravicovým extremistům ve 12 ze 16 spolkových zemí. Podle generálního státního zastupitelství je v případu 36 obviněných, kteří čelí podezření ze založení či členství v organizované zločinecké skupině. Akce je zaměřená proti členům neonacistických mládežnických skupin Jung und Stark (Mladí a silní) a Deutsche Jugend Voran (Německá mládež vpřed).

Premiér Carney jmenoval Arbour kanadskou generální guvernérkou

Kanadský premiér Mark Carney jmenoval novou generální guvernérkou Kanady bývalou komisařku OSN pro lidská práva a soudkyni nejvyššího soudu Louise Arbourovou. Její nominace má podle premiéra reflektovat důležitost globálních institucí. Napsal o tom zpravodajský server The Guardian.

Ropa zlevnila, Trump mluví o pokroku s Íránem

Ceny ropy ve středu v Asii mírně klesly poté, co americký prezident Donald Trump naznačil možnost dohody s Íránem. Spojené státy zároveň dočasně pozastavily operaci Project Freedom, která měla pomáhat lodím proplouvat strategickým Hormuzským průlivem.

Útočník z Bondi Beach čelí 19 novým obviněním

Muž, který podle australských úřadů loni v prosinci spolu se svým otcem zaútočil na účastníky oslav židovského svátku chanuka na pláži Bondi Beach v Sydney, čelí 19 novým obviněním. Při útoku zemřelo 15 lidí. Podle agentur AFP a AP to vyplývá z nově zveřejněných soudních dokumentů. Akram nově čelí mimo jiné obviněním ze střelby s úmyslem zabít a z použití střelné zbraně s cílem zabránit zatčení.

Španělsko přijme loď s nákazou hantavirem na Kanárských ostrovech

Výletní loď s podezřením na hantavirus zamíří na Kanárské ostrovy. Španělsko potvrdilo, že plavidlo přijme a zajistí péči o pasažéry i posádku. Rozhodnutí padlo po zásahu mezinárodních zdravotnických institucí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama