8 C
Czech
Neděle 3. března 2024

Ruské útoky na Sumskou oblast si vyžádaly další dva životy a osm zraněných

Ruské útoky na ukrajinskou Sumskou oblast si v úterý vyžádaly další dva životy a osm zraněných. S odvoláním na zdejší vojenskou správu to dnes napsal ruskojazyčný server BBC. Systémy ukrajinské protivzdušné obrany přitom zničily všech deset útočných dronů, které Rusko v průběhu noci poslalo na Ukrajinu, oznámily dnes ráno ukrajinské vzdušné síly.

Přes 30.000 zaměstnanců hodnotilo své zaměstnavatele. Které firmy mají nejspokojenější zaměstnance?

Sledujte nás na sítích

Praha 27. června 2022 (PROTEXT) – Žebříček TOP Zaměstnavatelé podle více než třiceti tisíc zaměstnanců jasně ukazuje, kde jsou zaměstnanci spokojení a kam se mají kandidáti hlásit. Tyto firmy mají významné předpoklady k tomu, aby byly na trhu úspěšnější než ostatní zaměstnavatelé. Spokojení zaměstnanci dokáží generovat firmám větší zisk než zaměstnavatelé, kteří mají nespokojené zaměstnance.

Studie eNPS TOP Zaměstnavatelé Česká republika je sesterským projektem studie TOP Zaměstnavatelé. eNPS Česká republika probíhá mezi zaměstnanci firem v České republice. Projekt je realizován ve spolupráci se zaměstnavateli. Cílem studie je poskytnout jedinečné údaje celému pracovnímu trhu i firmám samotným, kdo jsou TOP Zaměstnavatelé podle zaměstnanců pracujících v hodnocených firmách a kde by se kandidáti měli ucházet o práci.

Studie zároveň naznačuje zaměstnavatelům, o kolik může firma zvýšit výkonnost firmy zvýšením spokojenosti zaměstnanců v práci, tedy nakolik by mohla být firma ziskovější, kdyby její zaměstnanci byli více spokojení, motivovaní a angažovaní.

„Většina firem v Česku zapomíná na spokojenost svých zaměstnanců, která umí být významným zdrojem efektivity a zisku firmy, pokud se se spokojeností, motivací a angažovaností zaměstnanců správně pracuje. Z celosvětových zkušeností mám prokázáno a spočítáno, že firmy správnou prací se zaměstnanci dokážou zvýšit zisk až o stovky procent. Nebo také naopak mohou zisk snížit až po úplný krach firmy,“ říká Michal Novák, ředitel eNPS TOP Zaměstnavatelé ČR.

„V případě nespokojenosti zaměstnanců totiž významně rostou firmě náklady na odchodovost z firmy, nábor nových lidí, jejich školení a zaučení do úrovně, na jaké byl odchozí zaměstnanec. S odchodem zaměstnance často také odchází know-how, projekty se zpožďují, a tím i investic. Klesá produktivita ostatních zaměstnanců. Zaučení nového zaměstnance často trvá mnoho měsíců a produktivita firmy je po takovou dobu nižší, než kdyby zkušený zaměstnanec zůstal ve firmě,“ dodává Novák.

„Na základě eNPS jsme provedli několik akčních kroků k tomu, aby se zaměstnanci cítili ve firmě lépe z krátko, středně a dlouhodobého pohledu. Už po první vlně vidíme velký vliv následných kroků na spokojenost zaměstnanců, jejich výkonnost a tím i výkonnost celé firmy,“ říká Eva Vinšová, HR ředitelka skupiny J&T.

„Průzkum eNPS jsme využili poprvé. Je to skvělá zpětná vazba ze strany našich zaměstnanců, která nás motivuje k tomu, abychom neusnuli na vavřínech a stále naše pracovní prostředí a firemní kulturu zlepšovali, aby nás tu práce bavila a byla v souladu s osobním životem našich zaměstnanců,“ říká k vítězství v jedné z kategorií manažerka HR v innogy Lenka Kružíková.

„My používáme eNPS již delší dobu právě pro jeho rychlost a jednoduchost, dává nám okamžitou zpětnou vazbu na to, jak se spokojenost našich zaměstnanců vyvíjí v čase a ve kterých oblastech a odděleních se potřebujeme zlepšovat. Pro naše zaměstnance je to zase skvělý signál toho, že jejich názory jsou slyšet, vidět a management s nimi pracuje,“ potvrzuje i Zita Václavíková, HR ředitelka skupiny Srovnejto.

Speciální kategorie podle velikosti firmy

VELIKOST FIRMY

NÁZEV VÍTĚZE

malá firma (do 100 zaměstnanců)

ABPLAST

střední firma (do 250 zaměstnanců)

Devoteam

velká firma (do 1 000 zaměstnanců)

Karvinská hornická nemocnice

největší firma (nad 1 000 zaměstnanců)

innogy

Tabulka: výsledky hlasování více než 30 tisíc zaměstnanců podle velikosti firmy bez ohledu na obor podnikání na základě eNPS (employee Net Promoter Score) metodologie.

Jednotlivé oborové kategorie

OBOROVÁ KATEGORIE

NÁZEV VÍTĚZE

Administrativa

Vlková Partners

Automobilový průmysl

Tawesco Automotive

Bezpečnost a ochrana majetku

ELZY servis

Cestovní ruch

ABF

Doprava

DUKO

Elektrotechnika

KYOCERA Document Solutions Czech

Energetika

innogy

Farmacie, kosmetický průmysl

Glenmark Pharmaceuticals

Finance, bankovnictví, pojišťovnictví

Česká spořitelna – penzijní společnost

Gastronomie, pohostinství

HELAN

Chemický průmysl

FONTANA WATERCOOLERS

IT

Pipedrive Prague

Logistika

LogEx logistics

Marketing, reklama

DDB

Media, žurnalistika

Sportnet Data

Obchod, prodej, nákup

IKEA Česká republika

Ochrana životního prostředí

H – REKULTIVACE

Ostatní

Technické služby města Duchcova

Personalistika

CBL TW

Polygrafie

HART PRESS

Poradenství

VGD

Poštovní a zásilková služba

Postkom

Potravinářství

AKCIOVÝ PIVOVAR DALEŠICE

Právní služby

Advokátní kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři

Reality

CTP Invest

Sklářská a keramická výroba

Saint-Gobain Sekurit ČR

Služby

LE CYGNE SPORTIF GROUPE

Sociální péče

Domov třetího věku

Sport

Sportplex Frýdek-Místek

Stavebnictví

Casta

Strojírenství

Hořické strojírny

Telekomunikace

STARNET

Textilní průmysl

Kümpers Textil

Těžební průmysl

Austin Powder Service CZ

Umění a kultura

Divadla Kladno

Věda a výzkum

Agrotest fyto

Veterinářství

VETCENTRUM Duchek

Vrcholový management

PROMET GROUP

Výroba

ABPLAST

Vzdělávání

Základní škola, Praha 4, Bítovská 1

Zdravotnictví a lázeňství

Nemocnice Dačice

Zemědělství

POLABÍ Vysoká

Zprostředkovatelská činnost

Alpha Supplies

Tabulka: výsledky hlasování více než 30 tisíc zaměstnanců podle oborového zaměření firmy na základě eNPS (employee Net Promoter Score) metodologie.

Jak probíhal průzkum

Sběr dat se konal od 19. ledna do 2. února 2022 on-line a zapojit se do něj mohli všichni zaměstnanci tisícovek firem třemi způsoby:

1. Firma si poslala odkaz na dotazník sama.

2. Firmu si našel zaměstnanec na webu hlasování a potvrzením na zaměstnancův pracovní mail byl ověřen a jeho hlas započítán.

3. Firmu hodnotil bývalý zaměstnanec firmy, který musel prokázat, že ve firmě opravdu pracoval (např. fotografií části výplatní pásky).

Účast: více než 30 tisíc respondentů.

Dotazník byl připraven organizátory podle celosvětové Net Promoter Score metodologie. Při přípravě dotazníku byly využity zkušenosti organizátorů a know-how z předchozích 11 ročníků studie TOP Zaměstnavatelé podle studentů VŠ.

O řediteli projektu eNPS TOP Zaměstnavatelé Česká republika

Ing. Michal Novák, CIPD, expert na HR oblast s celosvětovou zkušeností. Pomáhá českým firmám zvyšovat produktivitu práce. Pracoval osm let pro entity investiční skupiny PPF po celém světě. Řídil tým 800 personalistů v mnoha zemích světa. Implementoval desítky HR systémů, digitalizoval HR procesy do úrovně kompletně bezpapírového HR a se svým týmem nabíral 7000 zaměstnanců měsíčně. Před příchodem do skupiny PPF pracoval šest let v konzultační firmě PwC Česká republika.

.

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Americká armáda svrhla do Gazy 38 000 jídel v reakci na hrozbu hladomoru

Americká armáda zahájila sérii leteckých shozů pomoci do Pásma Gazy, regionu čelícího hrozbě hladomoru kvůli pokračující bombardovací kampani Izraele. V sobotu americké nákladní letouny shodily do obléhaného území 38 000 jídel. Tento krok je součástí plánované série leteckých shozů v rámci pomoci ze strany Washingtonu, zatímco nadále podporuje Izrael.

Lavrov se v Turecku na okraj diplomatického fóra sešel se slovenským protějškem

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se dnes na okraj diplomatického fóra v tureckém městě Antalya setkal se svým slovenským protějškem Jurajem Blanárem. Na schůzku, o které informovala ruská diplomacie, upozornil slovenský Denník N.

Německo vyšetřuje závažný únik informací z armády, oznámil kancléř Scholz

Německo vyšetřuje závažný únik informací z jednání vysoce postavených příslušníků svého letectva, oznámil dnes kancléř Olaf Scholz. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru v pátek uveřejnila šéfredaktorka ruské televize RT Margarita Simonjanová. Záznam se mimo jiné týkal toho, jak Ukrajina ve válce s Ruskem využívá německé zbraně, píše agentura DPA.

Nigerijská vláda požaduje po Binance 10 miliard dolarů

Nigerijská vláda požaduje od společnosti Binance 10 miliard poté, co guvernér centrální banky Olayemi Cardoso uvedl, že největší kryptoměnová burza podle objemu obchodů umožnila odliv 26 miliard dolarů nedohledatelných finančních prostředků ze země. Nigérie čelí devizové krizi a hledá způsoby, jak omezit odliv kapitálu.

„Český“ protiletadlový systém pro Ukrajinu?

Protiletadlový systém Saab RBS 70 je podle oficiálních dokumentů Armády České republiky „určen k ničení prostředků vzdušného napadení a taktických vzdušných prostředků protivníka typu střel s plochou dráhou letu". Pomohl by Ukrajině?

DOPORUČUJEME

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Americká armáda svrhla do Gazy 38 000 jídel v reakci na hrozbu hladomoru

Americká armáda zahájila sérii leteckých shozů pomoci do Pásma Gazy, regionu čelícího hrozbě hladomoru kvůli pokračující bombardovací kampani Izraele. V sobotu americké nákladní letouny shodily do obléhaného území 38 000 jídel. Tento krok je součástí plánované série leteckých shozů v rámci pomoci ze strany Washingtonu, zatímco nadále podporuje Izrael.

Lavrov se v Turecku na okraj diplomatického fóra sešel se slovenským protějškem

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se dnes na okraj diplomatického fóra v tureckém městě Antalya setkal se svým slovenským protějškem Jurajem Blanárem. Na schůzku, o které informovala ruská diplomacie, upozornil slovenský Denník N.

Německo vyšetřuje závažný únik informací z armády, oznámil kancléř Scholz

Německo vyšetřuje závažný únik informací z jednání vysoce postavených příslušníků svého letectva, oznámil dnes kancléř Olaf Scholz. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru v pátek uveřejnila šéfredaktorka ruské televize RT Margarita Simonjanová. Záznam se mimo jiné týkal toho, jak Ukrajina ve válce s Ruskem využívá německé zbraně, píše agentura DPA.

Nigerijská vláda požaduje po Binance 10 miliard dolarů

Nigerijská vláda požaduje od společnosti Binance 10 miliard poté, co guvernér centrální banky Olayemi Cardoso uvedl, že největší kryptoměnová burza podle objemu obchodů umožnila odliv 26 miliard dolarů nedohledatelných finančních prostředků ze země. Nigérie čelí devizové krizi a hledá způsoby, jak omezit odliv kapitálu.

„Český“ protiletadlový systém pro Ukrajinu?

Protiletadlový systém Saab RBS 70 je podle oficiálních dokumentů Armády České republiky „určen k ničení prostředků vzdušného napadení a taktických vzdušných prostředků protivníka typu střel s plochou dráhou letu". Pomohl by Ukrajině?

Po útoku na Oděsu se zřítila část několikapodlažní budovy, dva lidé zemřeli

Na ukrajinské město Oděsa v noci na dnešek zaútočily drony, v důsledku čehož se zřítila část několikapodlažního bytového domu. Nejméně dva lidé přišli o život a několik dalších je zraněno. Úřady se obávají, že další lidé jsou pod sutinami. Informují o tom ruskojazyčný server BBC a také agentura Ukrinform.

Rusové na pohřbu Navalného byli dojatí, ale ne odevzdaní, řekl český diplomat

Na dnešním pohřbu ruského opozičníka Alexeje Navalného panovala atmosféra smutku, dojetí, přítomní lidé ale nebyli odevzdaní, řekl ČTK současný vedoucí českého velvyslanectví v Moskvě Jiří Čistecký. Ten se pohřbu na Borisovském hřbitově na jihovýchodním okraji ruské metropole zúčastnil spolu s několika málo dalšími představiteli zastupitelských úřadů. Podle Čisteckého rozsah bezpečnostních opatření kolem hřbitova potvrzuje, že ruský režim má strach z vlastních občanů.