Více
  10.8 C
  Czech
  Čtvrtek 23. března 2023

  Paříž: Demonstranti se střetli s policií, na náměstí zapálili oheň

  V Paříži došlo k velkému střetu demonstrantů s policií. Francouzi, které pobouřilo prosazení důchodové reformy bez hlasování v parlamentu, zapálili na náměstí oheň. Tento krok však vyvolal hlučnou nevoli i v parlamentu. Opozice zvažuje podání návrhu na vyslovení nedůvěry vládě Élisabeth Borne. Odbory mezitím plánují další stávky.

  Sodapoppin reaguje na propouštění zaměstnanců Twitche

  Společnost Twitch prošla mnoha šokujícími změnami. Jednou z nich bylo i propuštění 400 zaměstnanců poté, co se novým generálním ředitelem stal Dan Clancy. Streamer Thomas Chance "Sodapoppin" Morris nedávno kritizoval způsob, jakým Twitch propouštění řešil, a o situaci hovořil na svém streamu.

  Přes 30.000 zaměstnanců hodnotilo své zaměstnavatele. Které firmy mají nejspokojenější zaměstnance?

  Praha 27. června 2022 (PROTEXT) – Žebříček TOP Zaměstnavatelé podle více než třiceti tisíc zaměstnanců jasně ukazuje, kde jsou zaměstnanci spokojení a kam se mají kandidáti hlásit. Tyto firmy mají významné předpoklady k tomu, aby byly na trhu úspěšnější než ostatní zaměstnavatelé. Spokojení zaměstnanci dokáží generovat firmám větší zisk než zaměstnavatelé, kteří mají nespokojené zaměstnance.

  Studie eNPS TOP Zaměstnavatelé Česká republika je sesterským projektem studie TOP Zaměstnavatelé. eNPS Česká republika probíhá mezi zaměstnanci firem v České republice. Projekt je realizován ve spolupráci se zaměstnavateli. Cílem studie je poskytnout jedinečné údaje celému pracovnímu trhu i firmám samotným, kdo jsou TOP Zaměstnavatelé podle zaměstnanců pracujících v hodnocených firmách a kde by se kandidáti měli ucházet o práci.

  Studie zároveň naznačuje zaměstnavatelům, o kolik může firma zvýšit výkonnost firmy zvýšením spokojenosti zaměstnanců v práci, tedy nakolik by mohla být firma ziskovější, kdyby její zaměstnanci byli více spokojení, motivovaní a angažovaní.

  „Většina firem v Česku zapomíná na spokojenost svých zaměstnanců, která umí být významným zdrojem efektivity a zisku firmy, pokud se se spokojeností, motivací a angažovaností zaměstnanců správně pracuje. Z celosvětových zkušeností mám prokázáno a spočítáno, že firmy správnou prací se zaměstnanci dokážou zvýšit zisk až o stovky procent. Nebo také naopak mohou zisk snížit až po úplný krach firmy,“ říká Michal Novák, ředitel eNPS TOP Zaměstnavatelé ČR.

  „V případě nespokojenosti zaměstnanců totiž významně rostou firmě náklady na odchodovost z firmy, nábor nových lidí, jejich školení a zaučení do úrovně, na jaké byl odchozí zaměstnanec. S odchodem zaměstnance často také odchází know-how, projekty se zpožďují, a tím i investic. Klesá produktivita ostatních zaměstnanců. Zaučení nového zaměstnance často trvá mnoho měsíců a produktivita firmy je po takovou dobu nižší, než kdyby zkušený zaměstnanec zůstal ve firmě,“ dodává Novák.

  „Na základě eNPS jsme provedli několik akčních kroků k tomu, aby se zaměstnanci cítili ve firmě lépe z krátko, středně a dlouhodobého pohledu. Už po první vlně vidíme velký vliv následných kroků na spokojenost zaměstnanců, jejich výkonnost a tím i výkonnost celé firmy,“ říká Eva Vinšová, HR ředitelka skupiny J&T.

  „Průzkum eNPS jsme využili poprvé. Je to skvělá zpětná vazba ze strany našich zaměstnanců, která nás motivuje k tomu, abychom neusnuli na vavřínech a stále naše pracovní prostředí a firemní kulturu zlepšovali, aby nás tu práce bavila a byla v souladu s osobním životem našich zaměstnanců,“ říká k vítězství v jedné z kategorií manažerka HR v innogy Lenka Kružíková.

  „My používáme eNPS již delší dobu právě pro jeho rychlost a jednoduchost, dává nám okamžitou zpětnou vazbu na to, jak se spokojenost našich zaměstnanců vyvíjí v čase a ve kterých oblastech a odděleních se potřebujeme zlepšovat. Pro naše zaměstnance je to zase skvělý signál toho, že jejich názory jsou slyšet, vidět a management s nimi pracuje,“ potvrzuje i Zita Václavíková, HR ředitelka skupiny Srovnejto.

  Speciální kategorie podle velikosti firmy

  VELIKOST FIRMY

  NÁZEV VÍTĚZE

  malá firma (do 100 zaměstnanců)

  ABPLAST

  střední firma (do 250 zaměstnanců)

  Devoteam

  velká firma (do 1 000 zaměstnanců)

  Karvinská hornická nemocnice

  největší firma (nad 1 000 zaměstnanců)

  innogy

  Tabulka: výsledky hlasování více než 30 tisíc zaměstnanců podle velikosti firmy bez ohledu na obor podnikání na základě eNPS (employee Net Promoter Score) metodologie.

  Jednotlivé oborové kategorie

  OBOROVÁ KATEGORIE

  NÁZEV VÍTĚZE

  Administrativa

  Vlková Partners

  Automobilový průmysl

  Tawesco Automotive

  Bezpečnost a ochrana majetku

  ELZY servis

  Cestovní ruch

  ABF

  Doprava

  DUKO

  Elektrotechnika

  KYOCERA Document Solutions Czech

  Energetika

  innogy

  Farmacie, kosmetický průmysl

  Glenmark Pharmaceuticals

  Finance, bankovnictví, pojišťovnictví

  Česká spořitelna – penzijní společnost

  Gastronomie, pohostinství

  HELAN

  Chemický průmysl

  FONTANA WATERCOOLERS

  IT

  Pipedrive Prague

  Logistika

  LogEx logistics

  Marketing, reklama

  DDB

  Media, žurnalistika

  Sportnet Data

  Obchod, prodej, nákup

  IKEA Česká republika

  Ochrana životního prostředí

  H – REKULTIVACE

  Ostatní

  Technické služby města Duchcova

  Personalistika

  CBL TW

  Polygrafie

  HART PRESS

  Poradenství

  VGD

  Poštovní a zásilková služba

  Postkom

  Potravinářství

  AKCIOVÝ PIVOVAR DALEŠICE

  Právní služby

  Advokátní kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři

  Reality

  CTP Invest

  Sklářská a keramická výroba

  Saint-Gobain Sekurit ČR

  Služby

  LE CYGNE SPORTIF GROUPE

  Sociální péče

  Domov třetího věku

  Sport

  Sportplex Frýdek-Místek

  Stavebnictví

  Casta

  Strojírenství

  Hořické strojírny

  Telekomunikace

  STARNET

  Textilní průmysl

  Kümpers Textil

  Těžební průmysl

  Austin Powder Service CZ

  Umění a kultura

  Divadla Kladno

  Věda a výzkum

  Agrotest fyto

  Veterinářství

  VETCENTRUM Duchek

  Vrcholový management

  PROMET GROUP

  Výroba

  ABPLAST

  Vzdělávání

  Základní škola, Praha 4, Bítovská 1

  Zdravotnictví a lázeňství

  Nemocnice Dačice

  Zemědělství

  POLABÍ Vysoká

  Zprostředkovatelská činnost

  Alpha Supplies

  Tabulka: výsledky hlasování více než 30 tisíc zaměstnanců podle oborového zaměření firmy na základě eNPS (employee Net Promoter Score) metodologie.

  Jak probíhal průzkum

  Sběr dat se konal od 19. ledna do 2. února 2022 on-line a zapojit se do něj mohli všichni zaměstnanci tisícovek firem třemi způsoby:

  1. Firma si poslala odkaz na dotazník sama.

  2. Firmu si našel zaměstnanec na webu hlasování a potvrzením na zaměstnancův pracovní mail byl ověřen a jeho hlas započítán.

  3. Firmu hodnotil bývalý zaměstnanec firmy, který musel prokázat, že ve firmě opravdu pracoval (např. fotografií části výplatní pásky).

  Účast: více než 30 tisíc respondentů.

  Dotazník byl připraven organizátory podle celosvětové Net Promoter Score metodologie. Při přípravě dotazníku byly využity zkušenosti organizátorů a know-how z předchozích 11 ročníků studie TOP Zaměstnavatelé podle studentů VŠ.

  O řediteli projektu eNPS TOP Zaměstnavatelé Česká republika

  Ing. Michal Novák, CIPD, expert na HR oblast s celosvětovou zkušeností. Pomáhá českým firmám zvyšovat produktivitu práce. Pracoval osm let pro entity investiční skupiny PPF po celém světě. Řídil tým 800 personalistů v mnoha zemích světa. Implementoval desítky HR systémů, digitalizoval HR procesy do úrovně kompletně bezpapírového HR a se svým týmem nabíral 7000 zaměstnanců měsíčně. Před příchodem do skupiny PPF pracoval šest let v konzultační firmě PwC Česká republika.

  .

  Sledujte nás na sítích

  Virus marburg podobný ebole zabil v Tanzanii pět lidí

  V severozápadním regionu Kagera v Tanzanii zemřelo pět lidí po nákaze virem marburg, uvedlo tamní ministerstvo zdravotnictví. Běžným příznakem onemocnění podobného ebole je vysoká horečka, po které mnohdy následuje krvácení a selhání orgánů.

  Macron v televizi obhajoval důchodovou reformu, chce dialog a návrat k normálu

  Francouzská důchodová reforma musí vstoupit v platnost do konce roku. Prosazována přitom bude demokratickou cestou, ujistil dnes v rozsáhlém televizním rozhovoru prezident Emmanuel Macron. Ve Francii mezitím pokračují protesty a stávky namířené proti reformě, prezident ale prohlásil, že vláda se pokusí vrátit zemi co nejdříve k normálnímu životu.

  Decentralizovaná burza SushiSwap obdržela předvolání od SEC

  Společnost Sushi, tvůrce decentralizované burzy SushiSwap založené na ethereu, v úterý zveřejnila, že obdržela předvolání od Komise pro cenné papíry. To naznačuje, že by mohla být brzy předmětem regulačních opatření.

  Zelenskyj navštívil vojáky bojující u Bachmutu a odsoudil útok v Záporoží

  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navštívil vojáky na přední bojové linii poblíž ukrajinského Bachmutu, který Ukrajina už měsíce brání proti intenzivním ruským útokům. Zelenskyj o své cestě informoval v příspěvku na sociálních sítích, v němž také ocenil hrdinství ukrajinských bojovníků. Na twitteru upozornil na útok v Záporoží, kde ruská raketa zasáhla panelový dům. Útok si podle prvních zpráv vyžádal nejméně jednoho mrtvého a 25 zraněných.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Virus marburg podobný ebole zabil v Tanzanii pět lidí

  V severozápadním regionu Kagera v Tanzanii zemřelo pět lidí po nákaze virem marburg, uvedlo tamní ministerstvo zdravotnictví. Běžným příznakem onemocnění podobného ebole je vysoká horečka, po které mnohdy následuje krvácení a selhání orgánů.

  Macron v televizi obhajoval důchodovou reformu, chce dialog a návrat k normálu

  Francouzská důchodová reforma musí vstoupit v platnost do konce roku. Prosazována přitom bude demokratickou cestou, ujistil dnes v rozsáhlém televizním rozhovoru prezident Emmanuel Macron. Ve Francii mezitím pokračují protesty a stávky namířené proti reformě, prezident ale prohlásil, že vláda se pokusí vrátit zemi co nejdříve k normálnímu životu.

  Decentralizovaná burza SushiSwap obdržela předvolání od SEC

  Společnost Sushi, tvůrce decentralizované burzy SushiSwap založené na ethereu, v úterý zveřejnila, že obdržela předvolání od Komise pro cenné papíry. To naznačuje, že by mohla být brzy předmětem regulačních opatření.

  Zelenskyj navštívil vojáky bojující u Bachmutu a odsoudil útok v Záporoží

  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navštívil vojáky na přední bojové linii poblíž ukrajinského Bachmutu, který Ukrajina už měsíce brání proti intenzivním ruským útokům. Zelenskyj o své cestě informoval v příspěvku na sociálních sítích, v němž také ocenil hrdinství ukrajinských bojovníků. Na twitteru upozornil na útok v Záporoží, kde ruská raketa zasáhla panelový dům. Útok si podle prvních zpráv vyžádal nejméně jednoho mrtvého a 25 zraněných.