Protext ČTKPrague Sweet Festival – nejsladší akce roku

Prague Sweet Festival – nejsladší akce roku

Praha 15. října 2024 (PROTEXT) – Sladký svět plný cukrářského umění a zážitků přichází do Prahy! 

První ročník Prague Sweet Festivalu 2024 se blíží! Od 21. do 23. listopadu se výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech promění v ráj všech milovníků sladkostí, cukrářských skvostů a pekařského umění.

Během tří dnů plných lahodných zážitků se můžete těšit na setkání s nejlepšími cukráři z Česka i ze zahraničí, ochutnávky sladkých delikates a inspirativní workshopy. Na festivalu nebudou chybět profesionální show, kde si na své přijdou i ti největší gurmáni a milovníci cukrářského umění.

Festival není určen jen pro nadšené cukráře, ale i všechny, kteří mají rádi sladké a dobrou kávu! Mezi hlavní hvězdy festivalu patří „Besky„, vítězka pořadu MasterChef, která předvede své mistrovské umění v pečení dortů. „Na festivalu mě čeká hlavně moje cooking show, kde si ukážeme, jak na základy nebeského dortu, jak správně postavit dort, jaké krémy používám a jak ho finálně zahladit,“ vzkazuje Besky příznivcům všeho sladkého. Kromě ní se můžete těšit i na Mirku van Gils a Vojtěcha Vrtišku, vítěze soutěže Peče celá země, kteří budou předvádět moderní techniky tvorby dezertů.

Jednou z moderátorek festivalu bude Markéta Hrubešová, pro kterou je vaření více než koníček. Je autorkou několika kuchařek, uvádí pořady o vaření a bývá i porotkyní v gastronomických soutěžích. „Na Prague Sweet Festival se moc těším, protože tam budou 3 dny úžasných workshopů, předváděček a rozhovorů. Setkáte se s top elitou všech cukrářů a pekařů a neuvěřitelnou škálou cukrářských výrobků. Tak všichni, kteří mate rádi sladké přijďte. Já tam budu moderovat celé tři dny a budu se moc těšit na všechny, kteří přijdete, “ říká natěšená Markéta Hrubešová. Druhým moderátorem bude Lukáš Hejlík, jehož jméno ve spojení s gastronomií také silně rezonuje a dočkat se prý také nemůže a potvrdil: „Strašně se těším na tuhle sladkou akci! Těším se na všechny ty cukrářské a pekařské osobnosti, ale i na Prague Sweet Festival samotný!“ Dvojici doplní ostřílený moderovat Petr Říbal a společně vás provedou bohatým programem plným soutěží, přednášek a autogramiád.

Zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 21. listopadu v 10:30, kdy slavnostní start uvede Petr Říbal za přítomnosti Vojtěcha Vrtišky a Terezy Olbrichtové.

Manažerka festivalu Tereza Olbrichtová k tomu říká: „Program je věnován široké veřejnosti. Děti a studenti se mohou těšit na soutěže o zajímavé ceny, zatímco dospělí si užijí neuvěřitelné cukrářské show a diskuze s oblíbenými osobnostmi. Určitě si nenechte ujít ve čtvrtek od dvou hodin základy vysokého dortu s Veronikou Besky nebo každý den tvorbu moderních dezertů s Vojtou Vrtíškou.“

Festival probíhá souběžně s tradiční akcí FOR GASTRO & HOTEL, a tak máte jedinečnou příležitost objevit také to nejlepší z oblasti gastronomie.

Nepropásněte Prague Sweet Festival 2024! Více informací o programu a předprodej vstupenek najdete na www.praguesweetfestival.cz

 

Určitě stojí za to, navštívit nejsladší akci roku!

 

Foto: archiv Prague Sweet Festival

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Doporučujeme

Zemřel ugandský král Oyo, nejmladší vládnoucí monarcha světa

Tradiční ugandský panovník Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV., který se ve světě proslavil jako nejmladší vládnoucí monarcha, zemřel ve věku 34 let. O jeho úmrtí informoval předseda vlády království Tooro v západní Ugandě.

Trump místo vojenských operací sází na sankce. Írán to podle expertů zlomit nemusí

Šest měsíců po zahájení americko-izraelských úderů proti Íránu je rychlé ukončení konfliktu v nedohlednu. Americký prezident Donald Trump omezil přímé vojenské eskalace a vsadil na sankce, blokádu a tlak na obchodní partnery Teheránu. Analytici však pochybují, že ekonomická válka Írán přiměje ke kapitulaci.

USA omezí odběr vody z vysychající řeky Colorado

Kalifornie, Nevada a Arizona budou muset v příštích dvou letech výrazně omezit odběr vody z řeky Colorado. Zásoby klíčové vodní tepny amerického západu dál klesají kvůli dlouhodobému suchu, rostoucím teplotám a nadměrné spotřebě.

Trump odmítá návrat k dohodě s Íránem. Sází na sankce a tlak na Teherán

Americký prezident Donald Trump podle zdrojů obeznámených se situací ztratil zájem obnovit červnovou prozatímní dohodu s Íránem. Washington chce místo toho dál utahovat ekonomické šrouby a přimět Teherán k ústupkům v otázce jaderného programu i znovuotevření Hormuzského průlivu.

Zemřel norský král Harald V., bylo mu 89 let

Po vleklých zdravotních problémech zemřel nejstarší evropský panovník, norský král Harald V., který byl od minulého pondělí v nemocnici v Oslu. Bylo mu 89 let. Oznámil to dnes podle agentur královský palác. Po jeho smrti se jeho syn Haakon VIII. stává novým norským králem.

Ukrajina a Rusko informují o mrtvých a raněných po nočních útocích

Noční ruské útoky zabily nejméně dva lidi v Dněpropetrovské oblasti na jihovýchodě Ukrajiny, uvedl šéf oblastní správy Oleksandr Hanža. V Chersonu ruský dron zabil 61letého muže, oznámil náčelník městské správy Jaroslav Šaňko. Ve městě Sumy ruské letecké bomby zabily stejně starého muže a zranily sedm lidí, uvedl náčelník regionální správy Oleh Hryhorov. Ruský dron ve městě Zmijiv u Charkova zabil ženu a zranil její dceru a další ženu, informovala prokuratura. Ruskem dosazená správa zase hlásí čtyři zraněné po dronovém útoku na obytný dům v Sevastopolu na okupovaném Krymu.

Katastrofa v Nepálu a Číně má už 472 obětí. Hrozí další ničivá povodeň

Jezero, které se vytvořilo po středečním sesuvu části ledovce na hranici mezi Čínou a Nepálem, dnes začalo přetékat. Hrozí další povodeň, která může zasáhnout oblasti, jež už před dvěma dny poničil příval vody, varovala čínská stanice CCTV. Čínské úřady přerušily záchranné práce v postižené oblasti. Stoupající hladiny řek už potvrdily také nepálské úřady, které rovněž přerušily záchranné práce, napsala agentura Reuters.

Trump nařídil přejmenovat Ontarijské jezero na Americké jezero

Americký prezident Donald Trump podepsal výnos nařizující přejmenování Ontarijského jezera na Americké jezero, informují agentury AP a Reuters. Se změnou názvu jezera na hranici s Kanadou přišel v době vyhrocující se obchodní války se sousední zemí. Nový název bude závazný pro americké úřady, nikoli pro Kanadu, uvedla AP.

Írán a Katar jednaly o obnovení diplomatických vztahů s USA

Íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí se včera v Teheránu setkal s katarským premiérem a ministrem zahraničí Muhammadem bin Abdarem Rahmánem Sáním ve snaze oživit diplomatická jednání mezi Íránem a Spojenými státy, v nichž Katar dlouhodobě působí jako klíčový zprostředkovatel. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na katarské ministerstvo zahraničí. Klíčovým tématem rozhovorů byla také otázka Hormuzského průlivu.

V Petrohradu vybuchl automobil, na místě zahynul ruský důstojník

V Petrohradu dnes zahynul při výbuchu auta vysoce postavený ruský důstojník, jeho manželka byla těžce raněna, oznámil místní server Fontanka. Totožnost oběti úřady neupřesnily. Podle očitých svědků kolem desáté hodiny ráno explodovala ve voze nastražená nálož, když za volantem seděl podplukovník. Výbuch utrhl obětem nohy; voják zahynul na místě, jeho ženu převezli do nemocnice, kde bojují o její život, napsal portál. Podle Fontanky šlo o důstojníka letectva a protivzdušné obrany. Telegramový kanál 112 píše, že obětí se stal vojenský pilot.

Rusko zasáhlo nákupní středisko v Charkově, úřady hlásí jednu oběť a raněné

Nejméně jednoho mrtvého a pět raněných si vyžádal ruský útok na nákupní středisko v Charkově na východě Ukrajiny, oznámil náčelník oblastní správy Oleh Syněhubov. Raněné po ruských útocích hlásí úřady dalších ukrajinských regionů, včetně hlavního města.

Světová zdravotnická organizace oznámila konec výskytu eboly v Ugandě

Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila konec výskytu eboly v Ugandě. V zemi se nový případ nákazy neobjevil už 42 dní, což je mezinárodně uznávaná lhůta pro potvrzení konce přenosu viru. Ugandské úřady podle WHO zároveň pokračují v dohledu nad nemocí.

Zdravotní stav norského krále se zhoršil a je velmi vážný, oznámil palác

Zdravotní stav devětaosmdesátiletého norského krále Haralda V. se v nemocnici nadále zhoršil a jeho stav je nyní velmi vážný, oznámil podle agentur královský palác. Nejstarší evropský panovník je v péči lékařů už od minulého pondělí. Norský premiér Jonas Gahr Störe kvůli špatnému zdravotnímu stavu monarchy zrušil dnešní cestu do Německa, kde se měl setkat s kancléřem Friedrichem Merzem, oznámila později jeho kancelář.

Nvidia válcuje technologický trh. Zdvojnásobila tržby i zisk

Americký výrobce čipů Nvidia ve druhém čtvrtletí svého finančního roku 2026 více než zdvojnásobil tržby i čistý zisk. Tyto výsledky ukazují nezastavitelný boom umělé inteligence (AI), za jehož ukazatel je Nvidia považována.

USS Abraham Lincoln po 250 dnech na moři zamíří do Thajska

Letadlová loď USS Abraham Lincoln po náročném nasazení na Blízkém východě zakotví v Thajsku. Důvodem je odpočinek posádky před návratem na americkou základnu. Během zastávky se nebudou konat žádná vojenská cvičení.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama