Více
  23.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Policista v Keni zastřelil samopalem šest lidí. Neušetřil ani svou manželku.

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Policejní důstojník v Keni zastřelil v úterý ráno šest lidí včetně své manželky. Pak spáchal sebevraždu. Informuje o tom BBC a další servery.

  Policejní konstábl Benson Imbasi nejprve zřejmě samopalem modelu AK-47 (kalašnikov) zastřelil svoji ženu Carol. Poté vyběhl na ulici před dům v Kabete, nedaleko hlavního města Nairobi, a začal zběsile střílet do lidí kolem. Na twitteru to uvedlo uvedlo policejní ředitelství pro vyšetřování trestných činů (DCI), které jej označilo za „zběhlého policistu“. Svědkové nejprve uslyšeli hlasitý výstřel uvnitř jeho domu.

  Nejprve zastřelil tři muže, kteří se venku chystali na pohřeb. Poté obrátil zbraň na dva řidiče tzv. boda boda, motocyklů, které se v Africe používají jako taxi. Jeden zemřel na místě a druhý přišel o život, když mu poskytovali první pomoc. Pak policista zastřelil i sám sebe. Další dvě osoby zranil, jsou v tuto chvíli v nemocnici.

  Francis Wahome, policista zodpovědný za nairobskou oblast Dagoretti, potvrdil, že incident se stal. Motiv vražd je nejasný, ale podle agentury AFP policie uvedla, že se zřejmě jednalo o znesvářené manžele.Bylo nám řečeno, že pár měl problémy a hádal se už dříve,“ řekl agentuře AFP Wahome.

  Vyšetřování je tajné. Nemůžeme detaily z něj prozradit, protože zahrnuje mnoho úkonů,“ řekl novinářům. „Až dosud jsme nikdy neměli žádné problémy s chováním tohoto policisty. Chodil řádně do služby a nikdy se nezapletl do podobného incidentu,“ dodal.

  Rozzuření obyvatelé v blízkosti místa, kde k incidentu došlo, později na protest proti násilí zapálili pneumatiky na silnici, uvedl svědek agentuře Reuters.

  Podobné incidenty se občas dějí. Při incidentu v roce 2010 zastřelil policista ve městě Siakago, 120 km severovýchodně od Nairobi, deset lidí včetně dvou svých kolegů. Policejní mluvčí tehdy uvedl, že policista se pokusil zastřelit sám sebe, ale došla mu munice, což ho donutilo vzdát se policii.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS