Reklama

Pokus o překročení hranic přes hory v Norsku stál muže málem život. Chtěl se vyhnout karanténě

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

O víkendu se v Norsku do potíží dostal muž, který se ve špatném počasí pokusil na lyžích přejít přes hory hranice ze Švédska do Norska. Zachránil ho pastýř sobů, informuje web The Guardian.

Nor se překonáním hor snažil obejít vládní opatření proti šíření koronaviru, které nařizují cestujícím směřujícím do Norska předložit negativní test a následně absolvovat desetidenní karanténu v hotelu.

„Muž se chtěl vydat do Norska pro své dokumenty a pak se zase vrátit zpět do Švédska, kde se podílí na stavebním projektu,“ uvedl Trond Helge Ronning ze záchranářské skupiny Norske Folkehjelp. 

„Aby se vyhnul karanténě, rozhodl se zkusit překročit hranice přes hory,“ dodal Ronning z vesnice Tydal, která leží u hranic se Švédskem. 

Celkově měl zmíněný muž ve věku 50 let v plánu absolvovat 40 kilometrů v těžkém terénu. Po 25 kilometrech cesty ho v sobotu zastihlo špatné počasí. 

Nakonec ho zachránil místní chovatel sobů, který ho předal dvěma rybářům u nedalekého jezera. Ti se o něj postarali, dokud nepřišli záchranáři. 

„Byl promočený a nachlazený,“ prohlásil jeden z rybářů. Nor se za své jednání nijak neomluvil a působil rozzlobeně. Kvůli porušení pandemických pravidel ho zadržela policie. 

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama