Reklama

Podél pobřeží „svištěl“ v hypersportu přes 200 km/hod, pak se šel udat na policii

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Jeden z potencionálních budoucích majitelů elektrického hypersportu Rimac Nevera přijal pozvání do Chorvatska, aby si ho na tamních silnicích vyzkoušel. S žihadlem, které ženou kupředu čtyři elektromotory o celkovém výkonu 1914 koní, jel za běžného provozu podél pobřeží rychlostí přes 200 kilometrů za hodinu. Chyba. Strach z případného trestu ho přiměl k nečekanému kroku. Šel se udat na policii.

Do chorvatského Dubrovníku dorazila početná skupina potencionálních zákazníků, spolupracovníků a distributorů, kteří chtěli jediné. Posadit se za volant nového hypersportu Rimac Nevera a na vlastní kůži zažít, jaké to je, když řídíte čistokrevný elektrický vůz s neuvěřitelným výkonem skoro dvou tisíc koní.

Jenže jeden z nich se nechal strhnout více, než bylo zdrávo a v běžném provozu na úzké silnici to podél pobřeží sypal rychlostí přes 200 km/hod. Na videu můžete spatřit, že v jednu chvíli svítí na displeji číslice 232 km/hod. Bohužel se u tohoto svého nebezpečného a navíc legislativně nepovoleného činu nechal natočit. Z obav, že by pro něj tahle jízda mohla mít negativní následky, se raději přiznal. A to nejen lidem z automobilky, ale i policii.

Policisté postupovali, jako kdyby ho u činu chytili

Podle dostupných informací bylo s hříšníkem postupováno jako kdyby byl při nebezpečné jízdě přistižen. O výši trestu ale žádné médium neinformuje. Ze situace pochopitelně nebyl nadšený šéf automobilky.

„Navzdory omezením kvůli pandemii koronaviru k nám dorazilo více než 80 lidí z celého světa. Z USA, Japonska, Velké Británie i dalších zemí Evropské unie. Dali jsme jim možnost vyzkoušet něco, co ještě nezažili. Všichni byli informováni, že jízda probíhá na veřejných komunikacích a je potřeba dodržovat pravidla silničního provozu. Zejména tedy maximální povolené rychlosti. Řidič z videa nás o svém činu informoval a zavolal sám i policii, která ho potrestá jako kohokoli jiného. U ostatních jízd budeme opatrnější a vše bude pod naším pečlivějším dohledem. Omlouvám se za nepříjemnosti,“ píše v prohlášení Mate Rimac.

Ale takhle vážení čtenáři. Ruku na srdce. Dovedete si představit, že si sednete za volant takovéhoto super auta a alespoň na chvíli si nevyzkoušíte něco podobného? Protože kolikrát budete mít pod kapotou sílu, která dokáže auto dostat z nuly na stovku za 1,85 vteřiny.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Kim Kardashian
Celebrita toho největšího světového formátu Kim Kardashian opět udělala něco, co lze bez nadsázky označit za šokující. Kvůli propagaci své nové kolekce oblékla sebe i své luxusní SUV Lamborghini Urus do sněhově bílého plyšového materiálu. Kdyby se o této proměně měla natočit pohádka, mohla by se jmenovat „Jak se z drsného vlka stal krotký beránek“.
Tesla Cybertruck
Podívejte se na trio elektrických pickupů, které by se soudě podle vzhledu rozhodně neztratily na vesmírné misi na planetu Mars. Nejvíc kosmicky působí Tesla Cybertruck, ale i Rivian R1T a Bollinger B2 v člověku vyvolávají pocit něčeho nadpřirozeného.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama