Reklama

Podél pobřeží „svištěl“ v hypersportu přes 200 km/hod, pak se šel udat na policii

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Jeden z potencionálních budoucích majitelů elektrického hypersportu Rimac Nevera přijal pozvání do Chorvatska, aby si ho na tamních silnicích vyzkoušel. S žihadlem, které ženou kupředu čtyři elektromotory o celkovém výkonu 1914 koní, jel za běžného provozu podél pobřeží rychlostí přes 200 kilometrů za hodinu. Chyba. Strach z případného trestu ho přiměl k nečekanému kroku. Šel se udat na policii.

Do chorvatského Dubrovníku dorazila početná skupina potencionálních zákazníků, spolupracovníků a distributorů, kteří chtěli jediné. Posadit se za volant nového hypersportu Rimac Nevera a na vlastní kůži zažít, jaké to je, když řídíte čistokrevný elektrický vůz s neuvěřitelným výkonem skoro dvou tisíc koní.

Jenže jeden z nich se nechal strhnout více, než bylo zdrávo a v běžném provozu na úzké silnici to podél pobřeží sypal rychlostí přes 200 km/hod. Na videu můžete spatřit, že v jednu chvíli svítí na displeji číslice 232 km/hod.

Bohužel se u tohoto svého nebezpečného a navíc legislativně nepovoleného činu nechal natočit. Z obav, že by pro něj tahle jízda mohla mít negativní následky, se raději přiznal. A to nejen lidem z automobilky, ale i policii.

Policisté postupovali, jako kdyby ho u činu chytili

Podle dostupných informací bylo s hříšníkem postupováno jako kdyby byl při nebezpečné jízdě přistižen. O výši trestu ale žádné médium neinformuje. Ze situace pochopitelně nebyl nadšený šéf automobilky.

„Navzdory omezením kvůli pandemii koronaviru k nám dorazilo více než 80 lidí z celého světa. Z USA, Japonska, Velké Británie i dalších zemí Evropské unie. Dali jsme jim možnost vyzkoušet něco, co ještě nezažili. Všichni byli informováni, že jízda probíhá na veřejných komunikacích a je potřeba dodržovat pravidla silničního provozu. Zejména tedy maximální povolené rychlosti. Řidič z videa nás o svém činu informoval a zavolal sám i policii, která ho potrestá jako kohokoli jiného. U ostatních jízd budeme opatrnější a vše bude pod naším pečlivějším dohledem. Omlouvám se za nepříjemnosti,“ píše v prohlášení Mate Rimac.

Ale takhle vážení čtenáři. Ruku na srdce. Dovedete si představit, že si sednete za volant takovéhoto super auta a alespoň na chvíli si nevyzkoušíte něco podobného? Protože kolikrát budete mít pod kapotou sílu, která dokáže auto dostat z nuly na stovku za 1,85 vteřiny.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Xavier Novell se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických erotických fikcí

Nejmladší španělský biskup se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických...

Dvaapadesátiletý Xavier Novell se stal v roce 2010 nejmladším španělským biskupem. Teprve nedávno se však vzdal slibu celibátu. Za tímto rozhodnutím má stát jeho vztah se spisovatelkou Silvií Caballolovou, která se dosud prezentovala zejména jako autorka satanistických erotických fikcí. Jeho bývalí kolegové vyjádřili podezření, že je ovlivněn démony.

Žena (62) potřetí otěhotněla s manželem (72), který je po vasektomii....

Jenny, na sociální síti Instagram známá jako The Good Wifey, s tím, že by k jejím dvěma dospělým dětem přibylo v pokročilém věku další, nepočítala ani ve snu. Vždyť už 16 let nemenstruovala a její 72-letý muž je po vasektomii.
influencerka Emmy Russ tvrdí, že ji vyhodili z obchodního centra v Dubaji

Influencerku vyhodili z obchodního centra v Dubaji kvůli tomu, že byla...

Známá německá influencerka Emmy Russ tvrdí, že ji vyhodili z obchodního centra v Dubaji kvůli jejímu vzhledu. Prý vypadala až moc sexy.
Matteo Messina Denaro

Turista obětí policejního omylu! Policie si ho spletla s nejhledanějším bossem...

Italská prokuratura nechala minulý týden v Nizozemsku zatknout muže, o němž se domnívala, že je nejhledanějším bossem sicilské mafie. Britský turista se však zločinci pouze podobal a po několika dnech strávených ve věznici s nejvyšším stupněm ostrahy byl propuštěn na svobodu.
Aspirin jako potenciální léčba agresivní formy rakoviny prsu

Aspirin jako potenciální léčba agresivní formy rakoviny prsu

Aspirin, známý jako lék proti bolestem i horečce, vědci testují jako potenciální léčbu agresivní formy rakoviny prsu. Tento levný a běžně dostupný lék by mohl dobře fungovat v kombinaci s imunoterapií.
Italský pilot, Dario Costa, při svém průletu tunelem překonal hned několik rekordů

Absolutní šílenost! Pilot při průletu tunelem překonal hned několik světových rekordů

Pro drtivou většinu populace nemožné a asi i nepochopitelné. Italský pilot, Dario Costa, při svém průletu tunelem překonal hned několik rekordů. Čeho se nejvíce bál a jaké vlastně byly jeho pocity po tomto parádním činu?
Reklama
Reklama
Reklama