0.4 C
Czech
Pátek 2. ledna 2026
SportPo stopách slavného táty. Ronaldinhův syn se má stěhovat do Barcelony

Po stopách slavného táty. Ronaldinhův syn se má stěhovat do Barcelony

Jistě si ho pamatují i lidé, kteří se nedají označit za fotbalové fanatiky. Ronaldinho zářil v dresu Paříže, milánského AC nebo Barcelony. Právě ve třetím jmenovaném klubu si udělal skvělé jméno, vyhrál tam Zlatý míč a zařadil se po bok klubových legend. Podobně jako on teď bude chtít uspět také jeho syn Joao Mendes.

V roce 2005 získal Zlatý míč, kromě toho vyhrál dvakrát španělskou ligu, jednou Ligu mistrů, mistrovství světa klubů nebo mistrovství světa. Ronaldinho patřil na začátku nového tisíciletí mezi největší fotbalové hvězdy a fandové na něj vzpomínají s obrovským úsměvem na tváři. Není se vůbec čemu divit.

Ronaldinhovy geniální fotbalové geny zřejmě podědil jeho syn Joao Mendes. Odchovanec brazilského Cruzeira, které z 90 procent vlastní kamarád jeho otce a bývalý parťák Ronaldinho, se teď poprvé v kariéře chystá na přesun do Evropy. A nemá jít jen tak o něco menšího, ale rovnou o Barcelonu a slavnou akademii La Masia.

„Můžu potvrdit, že Barcelona podepíše Joaa, Barca bude navždy součástí mého srdce a života, a to bude pokračovat díky mému synovi,“ řekl Ronaldinho podle Fabrizia Romana pro RAC1. „Kamkoliv jdu, beru s sebou i Barcelonu. S příchodem mého syna do Barcelony budu součástí více než kdy jindy,“ doplnil Ronaldinho.

207 zápasů za áčko

Ronaldinho se stal v Barceloně legendou. Odehrál zde 207 zápasů, ve kterých nasázel 94 gólů a na dalších 70 přihrál. Vzpomíná se zejména na jeho galapředstavení proti Realu Madrid v roce 2005. Když dal druhý gól a rozložil celou obranu, ve stoje mu tleskali i fanoušci soupeře. Zkrátka viděli fotbalového velikána v největší parádě.

Jestli bude Joao podobně nadaný? To se zatím neví. Vzhledem k tomu, že po něm ale Barcelona sáhne, by se dalo tušit, že ano. 17letý a 178 centimetrů vysoký útočník zatím hrál pouze za mládežnické výběry klubu ze své domoviny v Brazílii. Sám jeho otec Ronaldinho ale věří, že se jeho synek prosadí mezi elitu.

La Masia přeci jen vychovala ty nejlepší z nejlepších. Xavi, Iniesta, Lionel Messi. A pokračovat bychom mohli dál a dál.

Reklama

Doporučujeme

Ukrajinské úřady informují o raněných po ruských nočních náletech

Ruské útoky si během noci vyžádaly dva zraněné v Záporožské a dva zraněné v Dněpropetrovské oblasti, v Chersonské oblasti ruský dron zranil řidiče sanitky jedoucí pro dva zraněné po předchozím útoku, uvedly úřady v těchto regionech na jihovýchodě Ukrajiny. Ruské úřady naopak tvrdí, že počet obětí ukrajinského útoku na ves Chorly v okupované části Chersonské oblasti stoupl z 24 na 27; Kyjev popírá, že by zaútočil na civilní cíl, a ruská tvrzení odmítá jako dezinformaci. Ukrajinské drony podle médií během noci opět zaútočily na rafinerii v Novokujbyševsku v ruské Samarské oblasti.

Trump pohrozil Íránu intervencí na ochranu pokojných demonstrantů

Americký prezident Donald Trump dnes uvedl, že pokud Írán bude střílet a zabíjet pokojné demonstranty, přispěchají jim Spojené státy na pomoc. Šéf Bílého domu se takto vyjádřil na své sociální síti Truth Social.

Nezvykle čistý start roku. Novoroční ovzduší bylo nejlepší za 22 let

Silvestrovská půlnoc obvykle přináší prudký nárůst znečištění. Letos ale data ukázala jiný obraz. Ovzduší na Nový rok bylo nezvykle čisté a meteorologové mluví o nejlepších hodnotách za víc než dvě dekády. Co se změnilo a proč tentokrát pyrotechnika nezanechala takovou stopu?

Venezuela propustila přes 80 lidí uvězněných po povolebních protestech

Venezuelská vláda dnes oznámila, že nechala propustit v uplynulých hodinách 88 lidí zadržených po prezidentských volbách v roce 2024. Venezuelské nevládní organizace informovaly dříve o propuštění 87 lidí, píší agentury. Jedná se o druhý podobný krok v krátké době, poté co v prosinci úřady nařídily propustit 99 lidí.

Venezuela je připravena jednat s USA o boji proti drogám, řekl Maduro

Venezuela je připravená jednat se Spojenými státy o boji proti drogám či o investicích do ropného sektoru. V noci na dnešek to řekl venezuelský prezident Nicolás Maduro, napsala agentura AFP. Madura americká vláda považuje za jednoho z vůdců venezuelského Kartelu sluncí. Maduro také jednoznačně nepotvrdil úder na venezuelské území, o kterém v minulých dnech informovala americká média.

Rozsáhlé protesty v Íránu si již vyžádaly nejméně šest mrtvých

Pokračující střety mezi demonstranty a bezpečnostními složkami v Íránu si vyžádaly první oběti na životech, podle tiskových agentur zemřelo nejméně šest lidí. Zemi kvůli prudce rostoucí inflaci zasáhly největší protesty za poslední tři roky, které se v několika regionech změnily v násilí.

Ceny ropy za rok 2025 spadly nejvíc od pandemie covidu

Ropný trh má za sebou nejprudší roční pokles od covidové pandemie. Cena ropy v roce 2025 klesla zhruba o pětinu a podle části analytiků může tlak na zlevňování pokračovat i v prvních měsících roku 2026.

Zelenskyj v novoročním projevu: Mírová dohoda je z 90 procent hotová, Donbasu se nevzdáme

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v novoročním projevu oznámil, že mírová dohoda o ukončení války s Ruskem je podle něj hotová z devadesáti procent. Zároveň však varoval, že zbývající část jednání bude zásadní nejen pro budoucnost Ukrajiny, ale i celé Evropy.

Ukrajinský útok v Chersonské oblasti zabil 24 lidí, tvrdí Ruskem dosazené úřady

Ukrajinský útok na novoroční oslavy v Ruskem obsazené části Chersonské oblasti zabil 24 lidí a 50 dalších zranil, uvedl dnes Moskvou dosazený gubernátor Vladimir Saldo. Podle něj v přímořské obci Chorly zasáhly tři drony kavárnu a hotel. Informace nebylo možné ověřit z nezávislých zdrojů, ukrajinská strana se k věci zatím nevyjádřila.

Trump Media rozdá akcionářům vlastní kryptoměnu

Trump Media and Technology Group, firma stojící za sociální sítí Truth Social, oznámila, že akcionářům rozdá nový digitální token. Jde o další krok rodiny Trumpových směrem ke kryptoměnám, který znovu otevírá otázky možného střetu zájmů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama