Reklama

Po Belgii je v Haasu dusno. Ruský blázen ohrozil Schumachera, ten málem najel do zdi

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Dramatickou dohru má belgická Grand Prix vozů formule 1. Řeší se incident mezi Mickem Schumacherem a Nikitou Mazepinem, tedy jezdeckými kolegy ze stáje Haas.

Vedení stáje Haas má zase plnou hlavu starostí. Může za to manévr, který předvedl Nikita Mazepin v úvodu Grand Prix Belgie na legendárním okruhu ve Spa. Ve chvíli, kdy se před Rusa snažil dostat parťák Mick Schumacher, strhl Mazepin volant doprava.

Po divokém manévru Schumacher málem skončil ve zdi, která odděluje trať od boxů. Bez následků se to ale neobešlo. Ruský pilot poškodil synovi legendárního Michaela Schumachera přední křídlo a Němec následně musel ke svým mechanikům.

Šlo o život, zlobil se Mickův strýc Ralf

Mohlo to ale dopadnout mnohem hůř. Naštěstí však Schumacher dokázal zareagovat a Rusovi se vyhnul. „Vzhledem k rychlosti, kterou oba jeli, šlo o život,“ zlobil se Mickův strýc Ralf Schumacher, který pracuje jako odborník pro televizi Sky. Muž, který ovládl šest závodů F1, si myslí, že by měl zasáhnout šéf stáje Günther Steiner a sjednat si v týmu pořádek.

Do Mazepina se pustil i Nicko Rosberg. „Kdybych jel v tu chvíli za Mazepinem, měl bych opravdu nahnáno. Není možné, aby se takhle choval,“ podivoval se šampion z roku 2016.

Následně komentoval situaci i sám Mick Schumacher. „Pokud se jezdec snaží někoho zablokovat, aby uhájil svoji pozici, tak je to v pořádku, ale jen do určité chvíle. V momentu, kdy už jsem byl na jeho úrovni, tak je to pozdě,“ zlobil se Němec.   

„Nejsem prvním jezdcem, kterému něco podobného provedl. Doufám, že se na to někdo podívá a vyvodí z toho důsledky,“ zuří mladý jezdec.

A zase ten Mazepin. Nebylo to poprvé a nejspíš ani naposledy

Jedno je jisté, v týmu Haas je znovu dusno. Podobnou atmosféru měli v této stáji už před třemi měsíci. Při Grand Prix Azerbajdžánu vyváděl na trati opět Mazepin.

V posledním kole se Schumacher přiblížil k Mazepinovi a na cílové rovince ho předjel. Zdaleka to ale neproběhlo bez problémů. Když se Schumacher dostal za stájového kolegu a chystal se ho předjet, tak Mazepin udělal podobný manévr jako teď v Belgii. Zkřížil Schumacherovi cestu.

„Co to bylo, do p*dele? Chce nás snad zabít?“ reagoval tehdy Schumacher v týmovém rádiu. 

Šéf týmu Steiner zahrál konflikt do autu. „Na rovince nastala určitá situace. Všechno bylo vyřešeno a my jsme vyčistili vzduch,“ řekl Steiner. „Došlo k nedorozumění, ale jsme v pořádku a všichni jdeme dál,“ prohlásil.

A podobně to nejspíš dopadne i teď. K významným chlebodárcům stáje Haas patří Mazepinův otec a Steiner má tak trochu svázané ruce. 

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Sha’Carri Richardsonová

Marihuana ve sportu? Agentura WADA zváží její vyřazení z listu zakázaných...

Sportovní svět se kvůli dopingu často otřásá v základech. Sportovci musejí odevzdávat své medaile, není jim umožněn start na mítincích a dostávají stopky. Prohřešků je až až a zakázaných látek ještě víc. Marihuana by se ale ze seznamu mohla vymanit. Komise WADA začne v roce 2022 s přezkumem.
Cristiano Ronaldo

Sídlo za 180 milionů Ronaldovi nevoní. Portugalec se i s rodinkou...

Hvězdný portugalský kanonýr se přestěhoval do Anglie teprve před pár dny. Panství, které mu Manchester pronajmul, už ale opouští. Důvod? Ten vás možná trochu překvapí. Ronaldovi vadí hluk, který v okolí domu za téměř 180 milionů korun vydávají ovce. Fotbalista kvůli nim prý nemůže pořádně spát.
Anna Serme

Čeští squashisté na turnaji u pyramid. Účast na poslední chvíli, zážitek...

Pro squashisty jde o ikonický turnaj. Skleněný kurt je postavený přímo u pyramid, v něm se prohánějí nejlepší hráči světa. Letošního ročníku Egyptian Open se poprvé účastnili dva čeští hráči – Anna Serme a Martin Švec. Oba se dostali do programu na poslední chvíli jako náhradníci. „Seděl jsem doma s připravenými taškami a čekal na email od organizátorů. Ten přišel a já jsem byl za hodinku v autobuse na letiště,“ popisoval Švec, hráč první světové stovky. „Měla jsem obrovskou radost, že jsem se tam dostala. Letenku se mi podařilo koupit v den odletu,“ doplnila Serme.
Manchester United

Další edice Ligy mistrů je tady. Jsme na ni připravení, hlásí...

Fotbaloví nadšenci z celého světa se tohoto dnes nemohli dočkat. Dnes startuje zbrusu nový ročník Ligy mistrů, tedy nejprestižnější klubové soutěže v Evropě. Na úvod nás čeká spoustu zajímavých zápasů, mezi kterými vyčnívá třeba souboj Barcelony a Bayernu Mnichov či bitvy šampionů z Chelsea proti Zenitu.
Donald Trump

Show po americku. Holyfield míří zpět do ringu, jeho návrat bude...

Legendární boxer Evander Holyfield se vrací do ringu a v mnoha ohledech to bude zajímavá podívaná. Bude to show jako hrom. Těžká váha čeká fanoušky v ringu, ale i za mikrofonem. Bude to nevídaná věc, která se může stát asi jenom v Americe.
Alisson Becker

Víkend v PL bez Brazilců. FIFA vyhověla požadavku, v bráně City...

Reprezentační pauza pomalu končí a jednotliví hráči se vracejí zpět do svých klubů. To však neplatí pro některé Brazilce, kteří si na svůj pobyt na hřišti ještě počkají. Nejeli na sraz, kluby je nepustily a o víkendu si nezahrají. Premier League čeká velice zvláštní ligové kolo.
Reklama

3 KOMENTÁŘE

  1. Autor článku se asi moc na F1 nedívá, že? Protože jinak by věděl, že k incidentu došlo v Zandvoortu, tedy v Nizozemsku. A také by jistě věděl, že v Belgickém Spa se de facto vůbec nejelo.

  2. Příště se podívejte alespoň na to, kde se závod jede než něco napíšete. Článek je špatně napsaný už od začátku. Kdyby jste si alespoň přečetl Tweety, které dáváte do článku. Je tam jasně napsáno, že se jede v Zandvoortu v Nizozemsku a ne ve Spa v Belgii (ve Spa se ani závod nejel). Myslím si, že víckrát na tuto stránku nezavítám.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama