Protext ČTKPlzeňské veletrhy úspor i pohody

Plzeňské veletrhy úspor i pohody

Plzeň 17. října (PROTEXT) – Plzeňské veletrhy MODERNÍ DŮM A BYT a ŽENA A DOMOV sice letos slaví 15. výročí, ale čas slavit není. Oblíbená dvojice veletrhů v hale TJ Lokomotiva Plzeň otevře své brány od pátku 21. října do neděle 23. října. Namísto oslav nabídne reakci na aktuální trendy. Jaké to jsou?

Každý z nás se letos musí zamyslet nad úsporami. Řešením není jen nižší teplota v místnosti, ale celkový nový životní přístup. Moderní úsporné způsoby vytápění, zateplení, rekonstrukce nebo výstavby vystavovatelé představí na 15. ročníku stavebního veletrhu MODERNÍ DŮM A BYT.

Není nutné strávit nekonečné hodiny brouzdáním po internetu a hledáním, jak vyřešit energetické úspory. Přímo na veletrhu poradí odborníci, kteří instalují tepelná čerpadla, fotovoltaiku, kotle či kamna na pelety. Na místě vše vysvětlí u vystavených exponátů. Jistě najdou to nejvhodnější řešení pro každý dům.

Často drahé teplo uniká mimo jiné všemi nezaizolovanými stěnami a spárami. Firmy představí, jakou úsporu budete mít při zateplení foukanou izolací. Také nová okna a dveře zabrání úniku tepla. To platí i o nových garážových vratech. Hydroizolace a vyřešení vlhkosti také přinese velkou úsporu.

Rodiny řeší i instalaci dodatečného zdroje vytápění – kamen na dřevo. K tomu je potřeba instalovat i nerezové komínové systémy.

Kdo se bojí zlodějů, na veletrhu najde ukázky bezpečnostních dveří a celého zabezpečovacího systému pro dům nebo byt.

Ti, kdo tráví rádi volný čas na zahradě, si vyberou nový gril, různé zahradnické nářadí nebo bezúdržbový plot.

Nebudou chybět i developerské nabídky rodinných domů, dřevostaveb a montovaných domů.

Na zájemce o nová auta budou před halou čekat i vystavená auta zn. Mazda, Hyundai a Fiat.

Mohlo by se zdát, že pořadatelé při přípravě veletržní akce mysleli jen na muže. Ale není tomu tak. Pro ženy připravili ve stejné hale veletrh ŽENA A DOMOV. Jedná se o veletrh kosmetiky, módy, zdravého životního stylu a všeho, co vykouzlí útulný domov.

Na jednom místě mohou návštěvnice vyřešit nákup vánočních dárků. Není potřeba čekat až na předvánoční čas, kdy bude mnohem více stresu a ceny budou jistě vyšší.

Využití veletržních slev přijde vhod při nákupu dámské konfekce české výroby, spodního prádla, módních doplňků, rukavic, peněženek, italské obuvi, kabelek a opasků.

Každá žena touží být krásná. K tomu jí dopomůže mnoho značek kosmetiky, které si může přímo na veletrhu vyzkoušet. Zručné kosmetičky ženy nalíčí a poradí i s péčí o vlasy.

Jako dárek jsou vhodné šperky Swarowski, ručně vyráběné šperky z pryskyřice nebo drobné bytové doplňky. Jistě si lze z nabízeného zboží vybrat kouzelný dárek.

Všichni víme, že je nutné dbát i o naše zdraví. Na veletrhu si návštěvníci vyberou z novinek v léčbě kůže, z potravinových doplňků, bylinných čajů nebo se seznámí s Irisdiagnostikou – odhalení nemocí z oční duhovky.

Pro děti vystavovatelé připravili logické hry a knihy. A pro domácí psí mazlíčky pamlsky a oblečky.

Při odchodu si lze před halou nechat nakreslit i svoji karikaturu nebo si nakoupit cukrovinky. Také se lze zúčastnit losování o pravý diamant.

Z výčtu nabídky největší veletržní a prodejní akce v Plzni vyplývá, že se jedná o veletrhy pro celou rodinu, kde si každý najde něco pro sebe a svůj domov. I proto jako každoročně zamíří tisíce návštěvníků 21. – 23. října do haly TJ Lokomotiva v Plzni na dvojici veletrhů MODERNÍ DŮM A BYT & ŽENA A DOMOV – letos již popatnácté.

www.omnis.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Doporučujeme

Thajská princezna zemřela po letech v komatu

Thajská princezna Bajrakitiyabha Narendira Debyavati, nejstarší dcera krále Mahy Vajiralongkorna, zemřela ve věku 47 let. Oznámil to v pátek thajský královský palác. Princezna byla podle oficiálního prohlášení dlouhodobě vážně nemocná a téměř čtyři roky strávila v bezvědomí.

Evropa mizí pod betonem. Přírodu ztrácí rychleji, než se myslelo

Evropa přichází o krajinu výrazně rychleji, než ukazují oficiální statistiky. Nová studie odhalila, že skutečný rozsah úbytku půdy je téměř dvojnásobný oproti dosavadním odhadům. Vědci upozorňují, že pod betonem, asfaltem a novou zástavbou každoročně mizí mnohem více přírody i zemědělské půdy, než si evropské státy dosud uvědomovaly.

Ukrajinské a ruské úřady hlásí mrtvé a zraněné po dronových útocích nepřítele

Ruské útoky v ukrajinské Sumské oblasti v noci na dnešek zabily železničářku a další zranily. Dva mrtvé hlásí úřady v ruské Brjanské oblasti. Ukrajinské drony útočily také v Tatarstánu a zranily tři lidi, informoval šéf regionu Rustam Minnichanov. Ukrajinská armáda ohlásila zásah dvou ruských rafinérií a chemičky.

Nigerijská armáda za rok zabila přes 13.000 teroristů, tvrdí prezident Tinubu

Nigerijská armáda v uplynulém roce zabila více než 13.000 teroristů, prohlásil dnes prezident země Bola Tinubu. Zároveň podle něj od jeho nástupu do funkce v roce 2023 klesl počet obětí islamistického povstání o 81 procent. Informovala o tom agentura AFP.

Velké solné jezero skrývá podzemní zásoby sladké vody

Pod vysychajícím Velkým solným jezerem v americkém Utahu se nachází mnohem větší zásoba sladké vody, než se dosud předpokládalo. Vědci nově zmapovali podzemní systém, který sahá několik kilometrů pod dno jezera a může významně ovlivnit pohled na fungování této unikátní krajiny i možnosti boje s prachovým znečištěním.

Dohoda USA a Íránu otevře Hormuzský průliv a umožní prodej íránské ropy

Americko-íránské memorandum o porozumění, které by podle prezidenta Donalda Trumpa mohlo být podepsáno již o víkendu, zahrnuje prodloužení příměří o 60 dnů, okamžité znovuotevření Hormuzského průlivu, dočasnou výjimku umožňující prodej sankcionované íránské ropy či základní rámec pro řešení otázky íránských zásob vysoce obohaceného uranu. Dnes to uvedl server Axios s odvoláním na diplomata ze zprostředkovatelské země a amerického činitele. Text dohody podle zdrojů serveru schválilo íránské vedení, nicméně pravděpodobně ne přímo sám nejvyšší vůdce Modžtaba Chameneí.

Hormuzský průliv se může brzy otevřít. Lodě se vrátí rychle, tvrdí šéf dopravního giganta

Provoz v Hormuzském průlivu by se měl rychle do jisté míry obnovit, pokud USA s Íránem dosáhnou důvěryhodné mírové dohody, která zlepší bezpečnost na této klíčové vodní trase, míní Lars Barstad, generální ředitel přepravní společnosti Frontline. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa může k podpisu dohody dojít už tento víkend.

Dohodu s Íránem podepíšeme o víkendu v Evropě, prohlásil Trump. Teherán to popírá

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek večer prohlásil, že ke slavnostnímu podepsání mírové dohody s Íránem by mohlo dojít o víkendu někde v Evropě. Mluvčí íránské diplomacie Esmáíl Baghájí však uvedl, že Teherán zatím žádnou dohodu neschválil. Vysoce postavený íránský představitel zase varoval před podvodem. Zdroj obeznámený se situací nicméně ubezpečil, že v rozhovorech došlo ke skutečným průlomům.

Muskovo jmění může po vstupu SpaceX na burzu přesáhnout bilion dolarů

Elon Musk se po vstupu SpaceX na burzu stal na papíře prvním člověkem s majetkem přesahujícím jeden bilion dolarů. Rekordní nabídka akcií ukázala, jak silně investoři věří jeho firmám, i když část hodnoty stojí na plánech, které se mohou naplnit až za mnoho let.

Policie vyšetřuje záhadný nápis „8647“ na trávníku v centru Washingtonu

Americké úřady vyšetřují velký nápis "8647", který se objevil v trávě na National Mall ve Washingtonu. Čísla bývají spojována s odpůrci prezidenta Donalda Trumpa, jeho spojenci je ale považují za možnou výzvu k násilí.

Jihokorejský exprezident dostal dalších 30 let vězení

Bývalý jihokorejský prezident Jun Sok-jol dostal dalších 30 let vězení za vyslání vojenských dronů nad Severní Koreu. Soud dospěl k závěru, že akce měla vyvolat napětí na Korejském poloostrově a pomoci vytvořit záminku pro pozdější vyhlášení stanného práva.

Taylor Swift se stala nejmladší ženou uvedenou do Songwriters Hall of Fame

Taylor Swift zažila v New Yorku další výrazný milník své kariéry. Během slavnostního večera Songwriters Hall of Fame poděkovala rodině, která se kvůli jejímu hudebnímu snu kdysi přestěhovala z Pensylvánie do Nashvillu. Při projevu neudržela emoce a připomněla, že bez podpory nejbližších by na pódiu nestála.

Po 26 letech identifikovali muže nalezeného ve spacáku v národním parku

Američtí vyšetřovatelé po více než čtvrtstoletí zjistili totožnost muže, jehož ostatky byly nalezeny v odlehlé části národního parku Olympic ve státě Washington. Pomohly moderní forenzní testy a genetická genealogie, díky nimž se podařilo najít příbuzné zemřelého.

Helen Mirren se vyjádřila k Izraeli i budoucnosti MobLandu

Helen Mirren na filmovém festivalu v Taormině promluvila o svém vztahu k Izraeli i o současném dění na Blízkém východě. Herečka, která má s Izraelem dlouhodobé osobní vazby, zároveň zdůraznila, že neschvaluje postup země vůči Palestincům. Vedle toho se vyjádřila také k seriálu MobLand a k možnému návratu Toma Hardyho.

ECB poprvé od roku 2023 zvýšila úrokové sazby

Evropská centrální banka zvýšila úrokové sazby poprvé od roku 2023. Reaguje tak na dražší energie a nové inflační tlaky, které v eurozóně vyvolala válka na Blízkém východě. Zároveň zhoršila výhled hospodářského růstu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama