-0.9 C
Czech
Sobota 9. prosince 2023

Portugalský prezident přiznal, že se zabýval nákladnou léčbou po děti známých

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa přiznal, že se jeho kancelář zabývala žádostí o nákladnou péči, kterou podle tisku za nestandardních podmínek obdržely děti známých jeho syna. Píše to dnes server Público a další portugalská média. Prezident však tvrdí, že se zachoval jako v případě mnohých dalších žádostí, které dostává od občanů. Pro rezignaci nevidí důvody.

Vláda po útoku na ukrajinskou elektrárnu vyzývá občany k úsporám energie

Ve čtvrtek odpoledne došlo k vážnému incidentu, když nepřítel zaútočil na jednu z tepelných elektráren u frontové linie na Ukrajině. Informovalo o tom ukrajinské ministerstvo energetiky. V důsledku ostřelování bylo zařízení vážně poškozeno a dva energetické bloky přestaly pracovat. Tato situace vedla k dočasnému nedostatku elektřiny v rozvodové síti.

Pantum představuje na 134. kantonském veletrhu nejžhavější produktové a technologické inovace

Sledujte nás na sítích

Kuang-čou (Čína) 18. října 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Pantum, přední dodavatel tiskových řešení, který se specializuje na vývoj, výrobu a distribuci laserových tiskáren a tonerových kazet, odhalí v rámci svého debutu na 134. čínském veletrhu dovozu a vývozu (známém také jako Kantonský veletrh) své nejnovější produkty a špičkové inovace. Akce byla zahájena 15. října 2023 v čínském Kuang-čou.

V současné chvíli již společnost Pantum dokonale ovládla technologie a produkty na všech úrovních, které jí umožňují uspokojit potřeby různých uživatelů. Pantum disponuje kompletní nabídkou produktů – od základní úrovně po nejvyšší, od jednofunkčních po multifunkční, od černobílých po barevné, od A4 po A3, od laserových tiskáren po multifunkční produkty. Na letošním kantonském veletrhu se pak uživatelé seznámí s vývojem jejích novinek.

Při své premiéře na Kantonském veletrhu představí značka Pantum dvě nové, vysoce výkonné produktové řady navržené pro jednoduchost a snadné použití: CM2100, řadu barevných laserových tiskáren A4 s rychlostí 20 stran za minutu, a BM2300, řadu černobílých laserových tiskáren A4 s rychlostí 22 stran za minutu. V Kantonském veletržním komplexu se nachází na stánku B32-34 v hale 6.1.

Leon Zhang, zástupce marketingového manažera společnosti Pantum, uvedl: „Pětidenní Kantonský veletrh má jakožto nejvýznamnější výstava v Číně a největší veletrh dovozu a vývozu obrovský vliv v celosvětovém měřítku. Účast na této významné mezinárodní události poskytuje společnosti Pantum nejen příležitost představit naše stěžejní výrobky a sílu značky globálním kupujícím, ale je také klíčovým krokem při urychlování našeho růstu na globálním trhu. Doufáme, že díky spolupráci s partnery na domácím i mezinárodním trhu dosáhneme oboustranného úspěchu.“

Řada CM2100 nabízí bezkonkurenční tiskový zážitek s vynikajícími barvami a rychlostí až 20 stran za minutu (ppm) při tisku na formát A4. Je také vybavena funkcí slučování skenování s automatickým podavačem dokumentů (automatic document feeder, ADF) a plochým skenerem, která uživatelům umožňuje skenovat vícestránkové dokumenty a spojit je do jediného dokumentu pro zvýšení efektivity práce. Tato řada je také kompatibilní se systémem ChromeOS, přičemž model s Wi-Fi podporuje síťovou konfiguraci Bluetooth a model s ADF je vybaven 3,5palcovým dotykovým displejem.

Řada BM2300, vyvinutá pro snadnou obsluhu, nabízí instalaci bez ovladačů pro systémy Win8.1/Win10/Win11. Model s Wi-Fi nabízí konfiguraci sítě Bluetooth a podporuje dvoupásmovou Wi-Fi 2,4G/5G se softwarem Pantum PiPMe Management Software.

Současně Pantum na Kantonském veletrhu prezentuje i dvě nové černobílé vysokorychlostní laserové tiskárny, které jsou se svou výjimečnou efektivitou a bezproblémovým provozem navrženy speciálně pro kancelářský provoz. Řada BM5200 nastavuje novou laťku produktivity díky bleskovému tisku rychlostí až 42 stran za minutu pro papíry formátu A4, jednoprůchodovému oboustrannému skenování (duplexing automatic document feeder, DADF), době vytištění první strany (first page out time, FPOT) pod 5,9 sekundy a maximální kapacitou vstupního zásobníku papíru až 1410 stran. Model BM5200ADW podporuje dvoupásmovou Wi-Fi 2,4G/5G, konfiguraci Bluetooth a software Pantum PiPMe Management Software.

Barevná laserová tiskárna CM270ADN formátu A3 nabízí rychlost tisku 25 stran za minutu a podporuje automatický oboustranný tisk, kopírování a skenování. Díky funkci přímého skenování nebo tisknutí z disku USB podporuje zabezpečený a důvěrný tisk. O příjemnější interakci a větší uživatelský komfort se postará barevný displej s úhlopříčkou 7 palců.

Součástí expozice společnosti Pantum na veletrhu v Kantonu je také řada barevných a černobílých laserových tiskáren pro formáty A3 a A4 s rychlostí tisku od 20 do 42 stran za minutu, tiskárny štítků či skenery.

Cílem společnosti Pantum je stále přinášet nové zajímavé produkty, které uspokojí potřeby podniků i individuálních uživatelů. Všichni návštěvníci kantonského veletrhu jsou zváni na stánek Pantum, kde se mohou na vlastní oči přesvědčit o špičkové technologii a mimořádném výkonu tiskáren, štítkovačů i skenerů. Sledujte i další zajímavé novinky společnosti Pantum!

O společnosti Pantum

Společnost Pantum, která byla založena v roce 2010, nabízí komplexní portfolio tiskáren, tiskových materiálů, tiskových řešení a služeb. Od roku 2011 pokračuje v zahraniční expanzi, díky níž v současnosti pokrývá více než 110 zemí. Společnost Pantum se snaží prostřednictvím své patentované technologie uspokojovat vyvíjející se potřeby v oblasti tisku nabídkou finančně výhodných, uživatelsky přívětivých a energeticky úsporných produktů a spolehlivých tiskových řešení. Dnes společnost Pantum již tradičně přináší svým zákazníkům vysokou hodnotu díky finančně dostupným produktům a prvotřídním službám.

Pro více informací navštivte naše webové stránky, Facebook, Instagram a YouTube.

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/2247390/1.jpg

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/2247388/2.jpg

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/2247389/3.jpg

KONTAKT: S dotazy médií se laskavě obracejte na adresu [email protected].

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Za pokus o puč má zvolený guatemalský prezident Arévalo snahy prokuratury

Za pokus o puč označil zvolený guatemalský prezident Bernardo Arévalo snahu nejvyšší státní zástupkyně anulovat výsledky prvního kola prezidentských voleb. Informuje o tom dnes agentura Reuters, podle níž se ale proti zrušení výsledků postavil nejvyšší volební soud.

Evropská unie dosáhla předběžné dohody na regulaci umělé inteligence

Evropská unie v pátek pozdě večer dosáhla předběžné dohody na regulaci umělé inteligence (AI), kterou však bude ještě třeba doladit. Tuto "přelomovou" informaci zprostředkovala agentura Reuters.

Abbás chce ukončení bojů v Gaze a svolání mezinárodní mírové konference

Šéf palestinské samosprávy Mahmúd Abbás požaduje okamžité ukončení bojů v Pásmu Gazy a svolání mezinárodní mírové konference, která by pomohla najít trvalé politické řešení a cestu k vytvoření palestinského státu. Abbás to řekl v pátek v rozhovoru s agenturou Reuters.

Snahy o regulaci AI nezvládají držet krok s technologickým vývojem

Státy po celém světě činí razantní opatření ve snaze odpovědět na potenciální úskalí umělé inteligence (AI), regulátoři a zákonodárci ve Washingtonu, v Bruselu a jinde však tento souboj prohrávají. Evropské činitele zaskočil rozvoj technologie, zatímco američtí politici otevřeně přiznávají, že jen stěží chápou, jak vlastně funguje, uvádí v rozsáhlé analýze deník The New York Times (NYT).

Girkin se bojí Putinovy milosti, Rusko podle něj čeká buď vítězství, anebo chaos

Ruský nacionalista, bývalý vojenský velitel proruských separatistů v Donbasu na východě Ukrajiny a kritik ruského prezidenta Vladimira Putina Igor Girkin, známý také jako Strelkov, předpokládá, že jej ruský soud pošle do vězení kvůli smyšlenému obvinění. Více se však obává, aby jej "neomilostnili" jako vůdce ruských žoldnéřů Jevgenije Prigožina, který přesně dva měsíce po neúspěšné vzpouře proti Moskvě zahynul v troskách vlastního letadla. Na Girkinovo vyjádření z vazební věznice upozornil dnes běloruský opoziční server Naša Niva.

Portugalský prezident přijal demisi premiéra Costy, volby budou v březnu

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa přijal demisi premiéra Antónia Costy, kterou tento socialistický politik podal na začátku listopadu kvůli podezření ze zneužití veřejné funkce. Portugalsko tak bude mít přinejmenším do března, kdy se uskuteční předčasné parlamentní volby, vládu v demisi, informovala dnes místní média. Kabinet bude mít v příštích měsících jen omezené pravomoci.

DOPORUČUJEME

Společnost CHINT vyhlášena časopisem Forbes China „inovativním podnikem v oblasti ESG"

Šen-čen (Čína) 8. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - V Šen-čenu se nedávno konala konference Forbes China ESG Innovation Enterprise Selection. Akce se zúčastnili vládní představitelé,...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Za pokus o puč má zvolený guatemalský prezident Arévalo snahy prokuratury

Za pokus o puč označil zvolený guatemalský prezident Bernardo Arévalo snahu nejvyšší státní zástupkyně anulovat výsledky prvního kola prezidentských voleb. Informuje o tom dnes agentura Reuters, podle níž se ale proti zrušení výsledků postavil nejvyšší volební soud.

Evropská unie dosáhla předběžné dohody na regulaci umělé inteligence

Evropská unie v pátek pozdě večer dosáhla předběžné dohody na regulaci umělé inteligence (AI), kterou však bude ještě třeba doladit. Tuto "přelomovou" informaci zprostředkovala agentura Reuters.

Abbás chce ukončení bojů v Gaze a svolání mezinárodní mírové konference

Šéf palestinské samosprávy Mahmúd Abbás požaduje okamžité ukončení bojů v Pásmu Gazy a svolání mezinárodní mírové konference, která by pomohla najít trvalé politické řešení a cestu k vytvoření palestinského státu. Abbás to řekl v pátek v rozhovoru s agenturou Reuters.

Snahy o regulaci AI nezvládají držet krok s technologickým vývojem

Státy po celém světě činí razantní opatření ve snaze odpovědět na potenciální úskalí umělé inteligence (AI), regulátoři a zákonodárci ve Washingtonu, v Bruselu a jinde však tento souboj prohrávají. Evropské činitele zaskočil rozvoj technologie, zatímco američtí politici otevřeně přiznávají, že jen stěží chápou, jak vlastně funguje, uvádí v rozsáhlé analýze deník The New York Times (NYT).

Girkin se bojí Putinovy milosti, Rusko podle něj čeká buď vítězství, anebo chaos

Ruský nacionalista, bývalý vojenský velitel proruských separatistů v Donbasu na východě Ukrajiny a kritik ruského prezidenta Vladimira Putina Igor Girkin, známý také jako Strelkov, předpokládá, že jej ruský soud pošle do vězení kvůli smyšlenému obvinění. Více se však obává, aby jej "neomilostnili" jako vůdce ruských žoldnéřů Jevgenije Prigožina, který přesně dva měsíce po neúspěšné vzpouře proti Moskvě zahynul v troskách vlastního letadla. Na Girkinovo vyjádření z vazební věznice upozornil dnes běloruský opoziční server Naša Niva.

Portugalský prezident přijal demisi premiéra Costy, volby budou v březnu

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa přijal demisi premiéra Antónia Costy, kterou tento socialistický politik podal na začátku listopadu kvůli podezření ze zneužití veřejné funkce. Portugalsko tak bude mít přinejmenším do března, kdy se uskuteční předčasné parlamentní volby, vládu v demisi, informovala dnes místní média. Kabinet bude mít v příštích měsících jen omezené pravomoci.

Prezidentka Čaputová hrozí vetem proti změnám trestních kodexů, nevyloučila ani podnět k ústavnímu soudu

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se dnes vyjádřila k plánovaným změnám trestních kodexů, které chce prosadit vládní koalice premiéra Roberta Fica. Prezidentka je připravena tyto změny vetovat a nevyloučila ani možnost podnětu k ústavnímu soudu, pokud by vláda prosadila novely zákonů ve zrychleném režimu.

Putin uvedl, že bude kandidovat v nadcházejících ruských prezidentských volbách

Vladimir Putin dnes uvedl, že se ve volbách v březnu 2024 bude opět ucházet o prezidentský úřad. Informovaly o tom ruské tiskové agentury. Podle nich to novinářům sdělili účastníci rozhovoru s hlavou státu, který se uskutečnil po ceremonii v Kremlu při příležitosti Dne hrdinů vlasti.