Protext ČTKPalladium získalo ocenění Superbrands 2023

Palladium získalo ocenění Superbrands 2023

Praha 17. března 2023 (PROTEXT) – Velice si vážíme toho, že nákupní centrum Palladium již podruhé ve své historii získalo prestižní ocenění Superbrands 2023 (Czech Republic´s choice) v kategorii nákupní centra. Superbrands je nejuznávanější nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek. Zisk tohoto ocenění je důkazem, že Palladium patří k nejoblíbenějším zastávkám návštěvníků Prahy i Pražanů směřujících do centra za prací, studie nebo schůzkami. Zároveň se jedná o potvrzení, že se tradiční nakupování v kamenných obchodech i nadále těší velké důvěře zákazníků.

Historie místa, na kterém dnes nákupní centrum stojí, sahá až do 12. století, doby románské, kdy zde vznikly první kamenné stavby. Pozůstatky kamenných románských paláců se staly součástí interiéru dnešní budovy a můžete je obdivovat například v prostoru knihkupectví Luxor. Na konci 18. století byl zdejší areál upraven pro potřeby armády a vznikl rozsáhlý kasárenský komplex s unikátní jízdárnou, který sloužil armádě až do roku 1993. Místo má významné postavení v historii České republiky. Při své službě v armádě zde totiž Josef Kajetán Tyl složil českou hymnu. Jízdárnu dnes připomíná původní strop u vstupu do nákupního centra nebo reliéf koňské hlavy v malé dvoraně při vstupu z ulice Na Poříčí. Vedle historie návštěvníky upoutá nové řešení vstupu z náměstí Republiky, kde mezidveří oživil výrazný designový prvek – světelná instalace z dílny světoznámé severočeské společnosti Preciosa. Jedná se o instalaci složenou z více než 500 skleněných trubic, která je naprogramována a vytváří unikátní světelnou show.

V loňském roce byla dokončena modernizace části centra věnované gastronomii ve druhém patře. Nabídka občerstvení s novou obchodní značkou Tasty Garden představuje široké spektrum gastronomických lákadel pro zákazníky na jednom místě, od klasických restaurací (indická, thajská, česká) až po fastfoodové restaurace, kavárnu a speciality, jako jsou čerstvě připravené wafle, trdelník nebo ovocné šťávy a zmrzliny. Těsně před Velikonocemi se návštěvníci mohou těšit na otevření pravé neapolské pizzerie „Rossopomodoro“, jež otevírá svou první restauraci v ČR právě v Palladiu.

V patře +2 (vedle fitness centra) mohou zákazníci navštívit „relaxační Zónu“. Naleznou zde pohodlné sezení, možnost nabít si svůj mobilní telefon, vypůjčit a přečíst si knihu z knihovny nebo si prohlédnout výstavu fotoobrazů Oto Sládka. Milovníci moderních technologií mohou v Zóně proniknout do tajů virtuální reality a prožít dech beroucí simulaci letu dravce nad Alpami, chytit kořist v roli leoparda, v týmu zabránit zničení galaxie jako Obránci vesmíru či ochránit svoji pevnost před desítkami nepřátel jako Stateční lukostřelci a zahrát si spoustu dalších her. Součástí instalace je i edukativní část, kde si zájemci mohou prostřednictvím virtuální reality prohlédnout například lidské tělo nebo sluneční soustavu. Návštěvníci mohou hrát na třech stanovištích pro jednotlivce nebo na jednom ve skupince dva až čtyři hráčů. Zóna je otevřena denně od 11 do 18 hodin.

Palladium však neláká pouze na dobré jídlo či relax, představuje především bohaté nákupní možnosti v téměř 200 obchodech. Mezi nově otevřené obchody patří prodejna značky Hugo, české fashion značky SAM 73, prodejna pánského oblečení Celio, rekonstruovaná prodejna Apple Premium Partner nebo nová vlajková prodejna Under Armour. Zákazníci se mohou těšit na otevření prodejen Eden Park a Smarty.

Nákupní centrum je otevřeno sedm dní v týdnu, po celý rok včetně svátků. Do Palladia se každý dostane suchou nohou metrem ze stanice metra linky B Náměstí Republiky, tramvají anebo lze pohodlně zaparkovat v podzemní garáži s 600 prostornými místy.

Více informací o nákupním centru Palladium naleznete na webu www.palladiumpraha.cz nebo na sociálních sítích nákupního centra @Facebook

@Instagram

Palladium na náměstí Republiky v Praze je oblíbeným místem nákupů a setkávání. Součástí komplexu je 170 obchodů, 30 restaurací, prvotřídní kanceláře a garáže s kapacitou pro veřejnost 600 míst.

www.palladiumpraha.cz

@Facebook

@Instagram

Doporučujeme

EasyJet souhlasil s převzetím za 5,7 miliardy liber

Britská nízkonákladová letecká společnost easyJet přijala nabídku na převzetí od americké investiční skupiny Apollo Global Management. Transakce oceňuje aerolinku na 5,7 miliardy liber, tedy přibližně 162 miliard korun.

Ukrajina a Rusko pokračují ve vzájemných útocích, terčem byly sklady i lodě

Ukrajina a Rusko v noci na dnešek pokračovaly ve vzájemných útocích. V ruském Jekatěrinburguzachvátil po ukrajinském útoku požár logistické centrum ruského internetového prodejce Wildberries. Společnost o tom informovala bez podrobností na síti Telegram. Naopak ruské dronové útoky podle ukrajinských úřadů způsobily požár zemědělských skladů v obci Balaklija v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny, napsal Reuters.

Meta škodí dětem, rozhodl soud. Společnost musí zaplatit tučnou pokutu

Soud v americkém státě Nové Mexiko uložil společnosti Meta Platforms pokutu v celkové výši 567 milionů dolarů (téměř 12 miliard korun) za újmu, kterou její platformy Facebook a Instagram působí mladým lidem. Firma musí změnit způsob ověřování věku.

Japonsko nařídilo evakuace kvůli blížícímu se tajfunu, zrušilo 500 letů

Japonsko nařídilo evakuaci statisíců lidí v jihozápadní části země a zrušilo více než 500 letů kvůli pomalu postupujícímu tajfunu Dolphin. Podle meteorologů přinese tajfun do oblasti silný vítr, prudký déšť a vysoké vlny, píše agentura Reuters. Dolphin je tajfunem první, tedy nejslabší kategorie s maximální rychlostí větru 144 kilometrů v hodině a s nárazy dosahujícími téměř 200 kilometrů v hodině. Blíží se k řetězci ostrovů mezi oblasti Kjúšú a prefekturou Okinawa, uvedla japonská meteorologická agentura (JMA).

Trump zavedl minimální ceny výrobků z polykřemíku, uvalil na ně 15procentní clo

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek zavedl minimální dovozní ceny výrobků z polykřemíku a na jejich dovoz uvalil 15procentní clo. Polykřemík se používá při výrobě polovodičů a je hlavní složkou fotovoltaických panelů, jeho největším světovým producentem je Čína. Trump chce opatřeními podpořit domácí dodavatelské řetězce pro výrobu čipů a solárních panelů, a posílit tak pozici Spojených států v soupeření s Čínou v oblasti umělé inteligence (AI) a energetiky, uvedla agentura Reuters.

Britský hit láme rekordy, přesto ho mnozí nikdy neslyšeli

Skladba Rein Me In od Sama Fendera a Olivie Dean strávila na vrcholu britského žebříčku rekordních 19 týdnů. Její úspěch však vyvolal nečekanou reakci. Řada lidí tvrdí, že píseň nikdy neslyšela. Hudební svět se totiž rozdělil do menších skupin, které poslouchají úplně jiné hity.

Student v Thajsku zabil své prarodiče, šest lidí ve své škole a nakonec sám sebe

Nejméně devět mrtvých včetně útočníka si vyžádala dnešní střelba v thajské provincii Nontchaburí. Student místní školy nejprve zastřelil pistolí svého dědečka oba prarodiče a pak se vydal do školy, kde zabil tři učitele a tři žáky, dalších 15 lidí zranil a nakonec spáchal sebevraždu. Jeho motiv zatím není znám, informovaly tiskové agentury s odvoláním na thajskou policii a úřady.

Trump opět posunul termín dohody s Íránem. Teď tvrdí, že bude podepsána brzy

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek prohlásil, že nebyla uzavřena dohoda o otevření Hormuzského průlivu, ale že by k tomu mohlo dojít brzy. Írán je mezitím nadosah dohody o tranzitu v úžině s Ománem, která může pro Trumpa představovat problém.

Coinbase v Británii spouští obchodování s americkými akciemi

Kryptoměnová burza Coinbase rozšiřuje nabídku ve Velké Británii. Uživatelé získají přístup k téměř čtyřem tisícům amerických akcií přímo v aplikaci, ve které spravují kryptoměny a běžné peníze.

Trump podepsal nová nařízení omezující získání občanství narozením v USA, navzdory rozhodnutí Nejvyššího soudu

Americký prezident Donald Trump podepsal dva nové exekutivní příkazy, které mají omezit automatické získání občanství narozením na území Spojených států. Přichází s nimi jen několik týdnů poté, co Nejvyšší soud odmítl jeho předchozí pokus.

Izrael obžaloval osadníka kvůli smrti palestinského aktivisty

Izraelská prokuratura obžalovala osadníka Yinona Leviho kvůli loňskému zastřelení palestinského aktivisty Awdaha Hathaleena na okupovaném Západním břehu Jordánu. Levi vinu odmítá a tvrdí, že jednal v sebeobraně.

Ester Geislerová odkrývá rodinný příběh svého otce

Ester Geislerová natočila intimní dokument o svém zesnulém otci Petru Geislerovi. Ve filmu otevírá rodinné archivy a společně se sestrou Aňou skládá portrét talentovaného muže, který měl v sobě vřelost i temnější stránku.

Ohnivý mrak nad Francií může usnadnit šíření lesních požárů

Rozsáhlé lesní požáry na jihozápadě Francie dál ohrožují okolí města Bordeaux. Úřady kvůli rychle se šířícím plamenům evakuovaly desetitisíce lidí a nevylučují ani další rozšiřování bezpečnostních opatření. Hasiči zároveň čelí neobvyklému jevu, který podle nich situaci výrazně komplikuje. Nad požáry se totiž vytvořily takzvané pyrokumulonimby, tedy oblaka vznikající přímo působením intenzivního ohně.

Ruské údery na obec v Charkovské oblasti zabily tři lidi

Nejméně tři lidé zemřeli při nočních ruských útocích na obec Balaklija v ukrajinské Charkovské oblasti, uvedl dnes šéf městské vojenské správy Vitalij Karabanov. Ukrajinské letectvo ráno oznámilo, že Rusko v noci útočilo na Ukrajinu čtyřmi střelami a 101 bezpilotními letouny, přičemž obrana zneškodnila 66 dronů. Informuje také o zásazích 18 blíže neupřesněných míst 29 ruskými drony a jednou střelou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama