Reklama

Palestinští představitelé dorazili před plánovaným setkáním na jednání do Egypta

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Vůdce palestinského radikálního hnutí Hamás Ismaíl Haníja a zástupci vládnoucí palestinské politické strany Fatah dorazili v úterý do Káhiry na samostatná jednání s egyptskými představiteli. Cílem debat je posílit příměří s Izraelem. Informuje o tom agentura Reuters.

Již v minulosti se Egypt snažil podporovat spolupráci mezi palestinskými frakcemi. Země to považuje za důležité v rámci širšího úsilí o podporu míru v regionu.

Egypt a jeho vliv na příměří mezi Izraelem a Hamásem

Egypt hrál hlavní roli již při zprostředkování příměří mezi Izraelem a Hamásem a zastavení nejhorších bojů mezi nimi za poslední roky. Během 11 dní trvajícího konfliktu, který vypukl 10. května, došlo ke stovkám leteckých útoků.

Přeshraniční boje mezi Izraelem a Pásmem Gazy připravily o život více než 250 Palestinců. Na straně Izraele zemřelo třináct lidí.

Qassem uvedl, že Haníjeh a egyptští představitelé budou jednat o upevnění příměří s Izraelem i o plánech na obnovu Gazy. Egypt sdělil, že na obnovu přidělí 500 milionů dolarů.

Ministr zahraničních věcí Izraele Gabi Aškenazi, jež se vydal do Káhiry na konci května, uvedl, že bude s egyptskými představiteli diskutovat o „navázání trvalého příměří s Hamásem“, spolu se způsoby, jak pomoci při obnově Gazy.

Po setkání Aškenazi označil na Twitteru Egypt za důležitého regionálního spojence zavázaného k bezpečnosti a stabilitě a udržování a rozšiřování míru v této oblasti.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Dvojnásobná vražda vyhnala Španěly do ulic
Ve Španělsku lidé demonstrují proti násilí páchanému na dětech. Lidé vyšli do ulic kvůli hrůznému činu: otec zřejmě zavraždil své dvě malé dcery (6 let, 1 rok), aby se pomstil matce. Tělo starší dcery se už našlo, po mladší se stále pátrá.
Rudé náměstí po protestu Pavla Kriseviče
Ruský soud v neděli nařídil, aby byl opoziční aktivista Pavel Krisevič poslán na dva měsíce do vazby pro podezření z výtržnictví. Krisevič byl zatčen na Rudém náměstí, kde předstíral protestní sebevraždu.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama