Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 28 května, 2022

  Otec dvou dětí chtěl prokázat hrdinství v býčím výběhu. Zemřel po útoku ostrými rohy do slabin

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Muž byl během španělského festivalu před zraky své rodiny brutálně napaden býkem. Stoupnul si totiž přímo do výběhu. Lékaři ho nedokázali zachránit. Informoval o tom Daily Star.

  Tragédie se odehrála v neděli 1. května na každoročním festivalu Fiesta del Verdejo ve španělské provincii Valladolid. Při té příležitosti se vpouští divocí býci přímo do ulic. Lidé je mají možnost pozorovat z bezpečí zátaras, odkud nadšeně skandují. Někteří však chtějí ukázat svou odvahu a na nebezpečné zvíře čekají přímo na vozovce. Jedním z nich byl i muž jménem Oscar Rodriguez Calleja.

  Jakožto chovatel greyhoundů měl asi pocit, že to se zvířaty umí a cítil se neohrožený. Postavil se jen pár metrů od brány, ze které měl býk jménem Rodillero vyběhnout. Zvíře si to však namířilo z boxu, kde bylo zavřené, přímou čarou k němu. Svou mohutnou hlavou s ostrými rohy muži namířil do slabin, přirazil ho ke zdi, a poté jej pod kopyty vláčel po zemi.

  Zděšení manželky a dcery

  Hrůzostrašnost situace ještě umocňovalo to, že všemu přihlížela jeho rodina – žena a jedna z jeho dvou dcer. Padesátiletý Oscar Rodriguez byl převezen s vážnými poraněními do nedaleké nemocnice Medina del Campo, kde měl podstoupit urgentní operaci. Než se ale dostal na sál, zemřel. Jeho manželce a dceři otřeseným drastickým zážitkem musela být také poskytnuta lékařská pomoc přímo na místě v městečku La Seca.

  Radnice La Seca akci okamžitě pozastavila. „Jeden muž byl zabit hned na začátku slavností,“potvrdila v prohlášení hned poté, co se ukázalo, že muž svůj boj o život prohrál. „Rádi bychom vyjádřili upřímnou soustrast jeho rodině a přátelům.“uvedla. Lidé však litují nejen lidského života. „Tyto festivaly s býky by měly být zakázány. Pro zvířata je to mučení. Je to jen týrání zvířat,“ objevují se na internetu různorodé komentáře.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  3 KOMENTÁŘE

  1. JJ, bejkum jsem vzdy fandil. Protoze co mi jim delame v tech koridach je zrudnost !!!!

  2. Bohužel mohl si za to sám, tyhle slavnosti kde se mučí a zneužívání zvířata by se měli okamžitě zakázat. Ať se potom nediví když se stane něco takového. V takových případech vždy fandím těm zvířatům.

  3. Vítězství týraného zvířete nad hloupým člověkem….

   Jakou že hrůzu zažily ty dvě? Šly tam snad dobrovolně a dokonce se pobavit nad tím, jak že se manžílek a otec v jednom stane hrdinou svého momentu. Tak co teď ty krávy truchlí. Však mají přesně to, co chtěly.

  Comments are closed.