Více
  0.5 C
  Czech
  Pátek, 3 prosince, 2021

  Osobní údaje milionů zákazníků společnosti Acer byly ukradeny

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Acer potvrdila, že její servery byly napadeny skupinou hackerů s názvem Desorden. Hackerům se podařilo ukrást více než 60 gigabajtů dat obsahujících citlivé informace o milionech zákazníků společnosti Acer. Ukradena byla data především zákazníků v Indii, kde se nacházejí napadené servery.

  Jako důkaz toho, že data opravdu ukradli, zveřejnila hackerská skupina soukromé údaje více než 10 000 zákazníků. Hackeři zatím jasně neuvedli, zda chtějí data prodat na nelegálním trhu, nebo jen chtějí, aby za ně společnost Acer zaplatila výkupné. K útoku došlo zřejmě 5. října. To je poslední datum s aktuálními informacemi dostupnými v uniklých databázích.

  Desorden je známá hackerská skupina, která v minulosti provedla několik známých kybernetických útoků. Poslední z nich se odehrál 23. září, kdy skupina ukradla více než 200 GB dat z malajské divize společnosti ABX Express Enterprise.

  Nejedná se o ojedinělý incident

  Na začátku tohoto roku se servery společnosti Acer staly obětí útoku ransomwaru, který provedla hackerská skupina REvil. Ukradená data byla citlivá, včetně zůstatků na účtech, bankovní komunikace a dalších finančních informací.

  Skupina REvil požadovala rekordní výkupné ve výši 50 milionů dolarů, které chtěla zaplatit v kryptoměně XMR. Společnost Acer se k situaci nevyjádřila. Tento únik dat byl ve skutečnosti dosud největším známým požadavkem na výkupné.

  Tiskový mluvčí společnosti Acer Steven Chung poskytl společnosti Privacy Affairs následující prohlášení o tomto incidentu:

  „Nedávno jsme zjistili ojedinělý útok na náš místní systém poprodejního servisu v Indii. Po zjištění jsme okamžitě zahájili naše bezpečnostní protokoly a provedli kompletní kontrolu našich systémů. Upozorňujeme všechny potenciálně postižené zákazníky v Indii. Incident byl nahlášen místním orgánům činným v trestním řízení a indickému týmu pro řešení počítačových problémů a nemá žádný podstatný dopad na naše operace a kontinuitu podnikání.“

  Legitimita údajů byla potvrzena

  Společnost Privacy Affairs analyzovala údaje, které hackeři veřejně zveřejnili. Po kontaktování několika postižených osob ze zveřejněných údajů zjistili, že údaje o zákaznících se zdají být přesné a pravé. Hackerská skupina dokonce uvedla, že poskytne vedení společnosti Acer práva na ověření všech odcizených údajů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 3

  Společnost Qualcomm představila Snapdragon 8cx Gen 3: 5nm čip určený pro notebooky

  Společnost Qualcomm uvedla svůj nejnovější špičkový čip pro počítače: Snapdragon 8cx Gen 3, který je nástupcem loňského modelu 8cx Gen 2 a nabízí výrazný nárůst výkonu.
  Microsoft Teams

  Microsoft uvádí Teams Essentials: Samostatná verze Teams určená pro malé firmy

  Společnost Microsoft dnes oznámila uvedení Microsoft Teams Essentials, verzi služby Microsoft Teams určené speciálně pro malé a střední podniky. Teams Essentials poskytuje malým firmám profesionální a cenově dostupné řešení pro schůzky, které podporuje spolupráci, spojení a produktivitu v hybridním pracovním prostředí.
  Sonos Sub třetí generace

  Sonos možná brzy představí menší a cenově dostupnější subwoofer Sub Mini

  Známý výrobce chytrých reproduktorů Sonos pracuje na novém produktu s názvem "Sub Mini", což je v podstatě zmenšená verze samostatného subwooferu Sonos Sub. Očekává se, že zařízení bude nejen cenově dostupnější, ale také se vejde na více míst.
  AirPower

  Apple pracuje na technologii, díky které by se mohla všechna zařízení nabíjet navzájem

  Podle nové zprávy agentury Bloomberg vyvíjí společnost Apple nabíječku, která dokáže nabíjet až tři zařízení najednou a technologii bezdrátového nabíjení na krátkou i dlouhou vzdálenost. Apple má představu o budoucnosti, kde se všechna zařízení "budou moci nabíjet navzájem".
  Apple chystá headset pro rozšířenou realitu

  Apple chystá headset pro rozšířenou realitu. Bude stejně výkonný jako Mac

  Už déle se ví, že Apple plánuje vydat svůj vlastní headset pro rozšířenou realitu. Nevědělo se ale, kdy přijde a jak výkonný bude. To se ale nedávno změnilo, když známý analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti TFI Asset Management uvedl nové informace pro investory.
  Spotify ruší oblíbenou funkci pro řidiče

  Spotify ruší oblíbenou funkci pro řidiče

  Společnost Spotify oznámila, že končí s funkcí Car View. Ta byla představena na začátku roku 2019 jako způsob, jak méně rozptylovat řidiče.
  Reklama
  Reklama
  Reklama