e-SportsOrganizace The Guard se nejspíše neobjeví na VCT

Organizace The Guard se nejspíše neobjeví na VCT

Necelé tři dny poté, co severoamerický VALORANT tým zvedl nad hlavu trofej šampionů roku 2023, otřásla regionem šokující zpráva. The Guard se nezúčastní sezóny VCT Americas 2024 poté, co tým promeškal termín pro uzavření dohody o účasti.

Leo Faria, globální šéf VALORANT esportu, v reakci na opětovnou reakci komunity vydal dlouhé prohlášení. V něm poskytl více informací o problémech s týmem The Guard a jeho soupiskou. Pokusil se vysvětlit, proč některá z nejvíce požadovaných alternativních řešení nebudou proveditelná.

Pokud jde o tým The Guard, Faria uvedl, že každý tým, který se kvalifikoval do Ascensionu, podepsal před začátkem turnaje dohodu o účasti týmu. Podpisy byly uloženy k úschově s tím, že týmy, které vyhrají Ascension, podpisy uvolní. To, aby mohly dokončit svůj postup do mezinárodních lig VCT.

Kde tedy nastala chyba?

Organizace tento proces ale nikdy nedokončila, uvedl Faria, a dokonce ani po dvou měsících a několika následných urgencích nereagovala.

Toto prohlášení je však v rozporu s prohlášením, které organizace vydala. V něm uvádí, že je zklamána, že k tomuto výsledku dospěla nečekaně.

V návaznosti na neúčast The Guard mnozí členové komunity volali po tom, aby hráči mohli vzhledem ke svému triumfu v Ascension stále soutěžit, i když pod jinou organizací.

Faria tvrdí, že vzhledem k tomu, že hráči nebyli v době soutěže volnými agenty, nemohou si najít organizaci, která by je podporovala tak, jak by to dělal tým volných agentů. „Povolení akvizice hráčů jinou organizací otevírá dveře k prodeji slotů ve VCT. To nedovolujeme,vysvětlil Faria.

Zaměstnanec společnosti Riot, který hovořil s Dot Esports na pozadí, poskytl k tomuto rozhodnutí další kontext. Uvedl, že společnost nemůže a neměla by činit obchodní rozhodnutí jménem hráčů, jako je potenciální přidělení hráčů jiné organizaci.

„Pokud nevybíráme organizaci, je velmi těžké si být jistý, že při migraci nedošlo k výměně peněz mezi stranami,“ uvedl dodatečně zaměstnanec společnosti Riot Games.

Co bude následovat?

Vypadá to, že veškeré možnosti, jak by se organizace mohla ukázat ve VCT, jsou vyčerpané. Nejspíše ji tedy nebudeme mít šanci tuto sezónu vidět, ale je možné, že se karty ještě obrátí.

Doporučujeme

Zelenskyj udělil vysoké ukrajinské vyznamenání Elonu Muskovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj udělil jedno z nejvyšších státních vyznamenání majiteli společnosti SpaceX Elonu Muskovi, oznámila dnes média s odvoláním na prezidentův výnos.

Blesková povodeň a sesuv půdy v Nepálu a Tibetu si vyžádaly desítky obětí

Nejméně 17 lidí zemřelo při přívalových povodních a sesuvu půdy na hranici Nepálu a Tibetu, uvedla stanice BBC s odvoláním na nepálskou policii. Nepálská správa cestovního ruchu zároveň eviduje 384 pohřešovaných cestovatelů, z nichž 291 jsou cizinci. Záchranné práce pokračují, uvedla agentura Reuters.

Ceny ropy klesly. Investoři s nadějí sledují íránsko-ománská jednání

Ceny ropy ve středu klesly o více než dva dolary za barel na dvoutýdenní minimum. Důvodem jsou pokračující jednání mezi Íránem a Ománem, která oživila naděje, že by Hormuzský průliv mohl být znovu otevřen bez omezení, která ovlivňují dodávky ropy, zemního plynu a dalších komodit na Blízkém východě.

Bitcoin se po třech měsících vrátil nad 80 tisíc dolarů

Bitcoin v úterý krátce překonal hranici 80 tisíc dolarů, na kterou se nedostal od května. Růst podpořil návrat peněz do spotových burzovně obchodovaných fondů i lepší nálada mezi investory.

Angola má až pětkrát více rašelinišť, než se dosud odhadovalo

Rozsáhlé rašeliniště v centrální Angole je mnohem větší, než naznačovaly dosavadní odhady. Mokřady zadržují uhlík, regulují průtok významných afrických řek a pomáhají udržovat zásoby vody pro miliony lidí.

Zaměstnanec letiště ve Frankfurtu zemřel na „letištní malárii“

V Německu na malárii zemřel zaměstnanec letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, jehož nakazil komár, který se do země dostal v letadle. Informují o tom dnes server hessenschau.de a agentura DPA.

KOMENTÁŘ: Chcete po AI zázračné tipy na akcie? Vědecké studie ukazují smutnou pravdu

Lidé implementují AI do každodenních aktivit a investování není výjimkou. Investoři věří, že jim umělá inteligence díky přístupu k ohromnému množství dat předá zaručené tipy na skryté akciové klenoty. Krátká praxe ale ukazuje, že vydělávání na trzích díky AI snazší není.

Útoky dronů zabíjely v Rusku i na Ukrajině, hořel také obří sklad

Nejméně dva lidé přišli o život při ruském útoku na Černihiv na severu Ukrajiny, oznámily dnes místní úřady. O dvou obětech útoku ukrajinského dronu informoval gubernátor ruské Lipecké oblasti. Ukrajinské drony znovu napadly a zapálily sklad největšího ruského internetového prodejce Wildberries v Tambovské oblasti. Útok potvrdila společnost.

Putin přitvrzuje: Stát nově může převzít jakoukoli soukromou firmu

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret, který dá vládě pravomoc dočasně převzít správu a kontrolu nad kritickou infrastrukturou, kterou soukromí vlastníci dostatečně nechrání před ukrajinskými dronovými útoky a jinými hrozbami.

Velitel kurdských Syrských demokratických sil oznámil jejich rozpuštění

Velitel kurdských Syrských demokratických sil (SDF) Mazlúm Abdí dnes oznámil jejich rozpuštění a plné začlenění do státních institucí. Učinil tak v televizním projevu vysílaném z prezidentského paláce v Damašku. Podle agentury AFP jde o naplnění dohody s prozatímním prezidentem Sýrie Ahmadem Šarou, který usiluje o sjednocení země. Zvláštní vyslanec USA pro Sýrii Tom Barrack označil rozhodnutí za "naprosto historické".

Pákistán vyšetřuje požár nemocnice, při němž zemřelo 14 novorozenců

Nejméně 14 novorozenců zemřelo při středečním požáru ve státní nemocnici v pákistánském Islámábádu. Oheň zachvátil oddělení šestinedělí v největší veřejné nemocnici ve městě. Jedno dítě se podařilo zachránit, premiér Šáhbáz Šaríf nařídil okamžité vyšetření tragédie.

Požár v plynochemickém závodě na ruském Dálném východě zabil nejméně sedm lidí

Požár v plynochemickém závodě v Amurské oblasti na ruském Dálném východě zabil nejméně sedm lidí, včetně šesti Číňanů. Dalších devět Číňanů se pohřešuje. Přes 150 lidí zdravotníci ošetřili, 36 bylo převezeno do nemocnic. Informují o tom dnes agentury TASS a Reuters. Požár vypukl v úterý odpoledne a už se ho podařilo uhasit. Jeho příčinu agentury neuvedly.

Při požáru v pákistánské nemocnici zemřelo 14 novorozenců

Při požáru nemocnice v pákistánské metropoli Islámábádu zemřelo nejméně 14 novorozenců, informují agentury AFP či AP s odvoláním na místní úřady. Některá pákistánská média dříve psala o 15 obětech. Příčinou tragédie byla závada na klimatizaci.

Čtyři mrtvé si vyžádaly ruské útoky na Ukrajině

Dva mrtvé si vyžádal ruský útok na ukrajinské Záporoží. Město zasáhla řízená letecká bomba, informoval brzy ráno náčelník oblastní správy Ivan Fedorov. Další člověk zahynul při ostřelování průmyslové zóny Charkova ruskými raketami, napsal na sociální síti starosta druhého největšího ukrajinského města Ihor Terechov. V Chersonu ruský dronový útok zabil muže, oznámil pak odpoledne šéf městské správy Jaroslav Šaňko.

Zemřela Dolly Parton, legendě country hudby bylo 80 let

Ve věku 80 let zemřela americká zpěvačka, skladatelka a herečka Dolly Parton. Jedna z nejvýraznějších osobností country hudby proslula skladbami Jolene, I Will Always Love You nebo 9 to 5 a během více než šesti desetiletí kariéry se stala celosvětovou kulturní ikonou. Příčina její smrti zatím zveřejněna nebyla.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama