-0.6 C
Czech
Čtvrtek 15. ledna 2026
e-SportsOrganizace Hanwha Life Esports rozšiřuje svůj League of Legends supertým o další...

Organizace Hanwha Life Esports rozšiřuje svůj League of Legends supertým o další legendy

Nyní se zdá nepravděpodobné, že by organizace Hanwha Life Esports skončila v LCK v roce 2023 opět poslední.

Poté, co organizace před dvěma dny oznámila návrat bot lanera Park „Viper“ Do-hyeona, dnes potvrdila, že se k ní pro novou sezónu připojili vítězové Worlds 2022, bývalý mid laner DRX Kim „Zeka“ Geon-woo a top laner a MVP finále Hwang „Kingen“ Seong-hoon.

HLE skončili na 8. místě v LCK Spring 2021 a na posledním místě během Summeru a v obou splitech se jim nepodařilo kvalifikovat do play-off.

„Upřímně vítáme Kingena, který má silné týmové bojové schopnosti, a Zeka, který je všestranným hráčem se super hrou,“ napsala organizace na Twitteru.

Soupiska nabitá velkými jmény

Smlouvy všech hráčů DRX vypršely 20. listopadu 2022, čímž se celý tým pro mistrovství světa 2022 stal volnými hráči.

Bývalá hvězda DRX na botové dráze Kim „Deft“ Hyuk-kyu jako první oznámil svůj nový domov v týmu DWG KIA, který získal titul na MS 2020.

Kingen i Zeka si přinesou další zkušenosti získané během působení v LPL, stejně jako bývalý vítěz Edward Gaming Worlds 2021 Viper. Tento top laner začínal svou kariéru v týmech APK Prince a KT Rolster, než se v roce 2020 přesunul do Číny, kde se připojil k bojujícímu týmu Bilibili Gaming. Toho léta skončil tým na 12. místě ze 17 týmů a nepostoupil do play-off.

Zeka se k Bilibili Gaming připojil o rok později v roce 2021, kdy odešel z Vici Gaming. I když se jim podařilo kvalifikovat do play-off, jejich cesta skončila předčasně poté, co je smetl tým WE a skončili na 7.-8. místě.

Spojením sil na DRX se týmu podařilo nemožné, vyškrábal se přes regionální kvalifikaci a zapsal se do historie jako první čtvrtý nasazený tým Play-Ins, který se kvalifikoval do finále Worlds. Porážkou týmu T1 v poměru 3:2 si vysloužili nejvyšší ocenění v esportu League of Legends.

Top laner Lee „DuDu“ Dong-ju má stále smlouvu s HLE a pravděpodobně bude plnit roli náhradního top lanera.

Kromě toho organizace oznámila, že s týmem podepsal smlouvu bývalý jungler Gen.G a FunPlus Phoenix Kim „Clid“ Tae-min a také jeho bývalý spoluhráč z Gen.G a support Kim „Life“ Jeong-min.

Reklama

Doporučujeme

Grónská vláda uvedla, že Dánsko a spojenci zvýší vojenskou přítomnost u ostrova

Grónská vláda oznámila, že Dánsko ode dneška společně se spojenci z NATO zvyšuje vojenskou přítomnost v okolí Grónska v rámci slibu posílit obranu v Arktidě, píše agentura Reuters. Vojenské jednotky v oblasti absolvují výcvik, který je má připravit na operace v arktických podmínkách. Cílem cvičení je posílit akceschopnost Severoatlantické aliance v regionu a zvýšit jeho bezpečnost. Švédský premiér Ulf Kristersson na síti X následně oznámil, že někteří důstojníci švédské armády na arktický ostrov už přicestovali.

Oteplování zrychluje. Rok 2025 byl toho dalším důkazem

Loňský rok byl podle Světové meteorologické organizace (WMO) třetím nejteplejším v historii měření. Klimatičtí vědci očekávají, že tempo oteplování může překročit hranici 1,5 stupně Celsia stanovenou Pařížskou dohodou ještě před koncem desetiletí. To znamená o deset let dříve, než světoví lídři před 30 lety v Paříži při podpisu revolučního dokumentu předpokládali.

KOMENTÁŘ: Mise metaverse pohořela, otěže přebírá AI. Změní Meta zase název?

Společnost Meta oznámila další vyhazovy zaměstnanců. Práci ztratí přes tisíc lidí, a to zejména těch, kteří pracovali kolem virtuální reality a metaversu Horizon. Přitom právě metaverse měl být hlavní pýchou nové éry společnosti, teď ale Mark Zuckerberg znovu mění směr.

Trump ukázal prostředníček člověku, který na něj při návštěvě továrny pokřikoval

Americký prezident Donald Trump při návštěvě závodu automobilky Ford ve městě Dearborn v Michiganu reagoval na urážlivé pokřikování muže tím, že mu ukázal prostředníček a bezhlesně mu vulgárně odpověděl. Prezident takto podle deníku The Washington Post (WP) reagoval na pokřikování člověka, který ho označoval za "ochránce pedofilů". Bílý dům Trumpovu reakci považuje za odpovídající s ohledem na incident, který jí předcházel.

Írán: USA a Izrael mohou za smrt demonstrantů, USA hledají záminku k intervenci

Íránská mise při OSN v úterý obvinila Spojené státy a Izrael, že nesou odpovědnost za oběti protivládních protestů v Íránu. Americký prezident Donald Trump podle ní také podněcuje k násilí, ohrožuje suverenitu a bezpečnost Íránu a snaží se destabilizovat vládu, napsaly dnes agentury. Protivládní protesty si podle lidskoprávních organizací citovaných agenturou AP dosud vyžádaly více než 2570 obětí. Přes 18.100 lidí úřady zadržely, některým hrozí trest smrti.

Rusko znovu útočilo na Kyjev, v Rostově jedna oběť a ranění po ukrajinském útoku

Ruské drony během noci na dnešek zaútočily na Kyjev. Starosta hlavního města Vitalij Kličko nejprve informoval, že zásah dronu způsobil požár v jednom z bytů v šestnáctipodlažní obytné budově. Šéf kyjevské vojenské správy Tymur Tkačenko ale později upřesnil, že požár s náletem nesouvisí a že příčiny se zjišťují. Ruský útok na ukrajinskou metropoli pokračoval i ráno, úřady vybízejí obyvatele, aby setrvali v úkrytech. Nálet ukrajinských dronů na Rostov na jihozápadě Ruska si vyžádal jednu oběť a čtyři raněné, oznámil gubernátor regionu.

Po pádu jeřábu na vlak zemřelo na severu Thajska 28 lidí, dalších 80 je zraněno

Nejméně 25 lidí dnes zemřelo a více než 80 dalších utrpělo zranění při železniční nehodě na severovýchodě Thajska, kde velký stavební jeřáb spadl na vlak, který vykolejil a začal hořet. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na úřady, podle nichž pokračuje pátrání po dalších obětech.

EU zavádí přísnější kontrolu látek PFAS v pitné vodě

Evropská unie spouští první systematické sledování látek PFAS v pitné vodě. Tyto takzvané věčné chemikálie ohrožují zdraví lidí i přírodu, přesto se dosud běžně používaly v každodenních výrobcích. Nová pravidla mají přinést zlom.

Hrozí šok na trzích, varují odborníci. Ceny ropy rostou

Analytici a ekonomové varují před šokem na trzích z rostoucích cen ropy v důsledku geopolitického napětí. Tato komodita zaznamenala růst po americkém útoku na Venezuelu. Odborníci však mají obavy hlavně ze situace v Íránu. Pád režimu by mohl poškodit tamní produkci ropy a spustit inflační růst. Ceny ropy v posledních letech klesají kvůli nadprodukci.

Lukáš Dostál proměnil sázku z Instagramu ve splněný sen o NHL

Na začátku to vypadalo jako obyčejná internetová výzva, která má pobavit pár sledujících. Dva mladí Češi, Adam a Ondřej, si totiž vsadili na komentář od hráče NHL pod video z rozbruslení. Jenže místo rychle zapomenuté legrace z toho nakonec byla letenka, lístky na zápas a příběh, který se v hokejovém světě šíří s chutí dál.

Počet obětí protestů v Íránu roste, americký úder je na spadnutí

Masivní protesty v Íránu si vyžádaly už přes 2 500 obětí, uvedla aktivistická agentura Human Rights Activists News Agency. Hovoří se o možném pádu režimu. Americký prezident Donald Trump vyzval k pokračování protestů a prohlásil, že „pomoc už je na cestě". Teherán varoval před odvetou, Izrael je kvůli možnému americkému útoku ve stavu nejvyšší pohotovosti.

Exprezidentovi Jižní Koreje Jun Sok-jolovi hrozí trest smrti

Jihokorejští státní zástupci formálně požádali soud o uložení trestu smrti bývalému prezidentovi Jun Sok-jolovi. Ten stojí před soudem v Soulu a obžaloba jej viní z vedení povstání. Toho se měl dopustit, když se pokusil vyhlásit stanné právo.

Mattel představil první panenku Barbie, která přibližuje život s autismem

Do řady Fashionistas vstupuje novinka, která odráží rozmanitost dětských světů. Panenka s fidget spinnerem, sluchátky a komunikačním tabletem vznikla ve spolupráci s autistickou komunitou a má pomoci dětem připomenout, že být jiný je naprosto v pořádku.

Stovky traktorů blokovaly ulice Paříže při dalším zemědělském protestu

Okolo 350 traktorů dnes přijelo do ulic Paříže, kde francouzští zemědělci protestuj í proti dohodě Evropské unie s jihoamerickými zeměmi spolku Mercosur, která podle nich ohrozí jejich příjmy a potenciálně i dodávky potravin pro obyvatele. Farmáři v ranní špičce blokovali ulice metropole a požadovali okamžité kroky vlády ke zlepšení situace, informovala agentura AFP. Mluvčí vlády ve francouzské televizi uvedla, že kabinet brzy představí nová opatření na pomoc zemědělcům.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama