Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Opravdový hrdina! Pracovník železnice zachránil dítě z cesty jedoucímu vlaku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dramatické video ze sobotního dne zachycuje okamžik, kdy pracovník železnice v Indii riskoval svůj život, aby zachránil dítě před jedoucím vlakem, které spadlo na koleje.

  Dítě bylo na vlakovém nádraží v indickém Bombaji se svou slepou matkou, když vyklouzlo a spadlo na koleje. Vlak se v ten stejný okamžik blížil velkou rychlostí ke stanici.

  Video zveřejněné v pondělí na Twitteru ukazuje, jak pracovník stanice Mayur Shelkhe doslova sprintuje k dítěti, aby ho zachránil před přijíždějícím vlakem. Jakmile k němu doběhl, zvedl ho na nástupiště a sám vyskočil z kolejí. Díky Mayurovi nebylo dítě nijak zraněno.

  Indické ministerstvo železnic, které video zveřejnilo, ocenilo Mayura za jeho statečný čin. „Riskoval svůj život, aby zachránil život dítěte. Oslavujeme jeho příkladnou odvahu a maximální oddanost ke svým povinnostem.“ uvedlo ministerstvo na svém Twitterovém účtu.

  Shelke byl také oceněn divizním železničním manažerem a všemi kolegy z Bombajské centrální železnice.

  Je to opravdový hrdina. Rozhodl se během okamžiku a ani nezaváhal v obavách o svůj život. Mít možnost s takovým člověkem pracovat je nyní pro nás všechny velkou inspirací“ dodal kolega Mayura.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS