Protext ČTKOMODA C5 dosáhla nejvyššího skóre v hodnocení bezpečnosti ASEAN

OMODA C5 dosáhla nejvyššího skóre v hodnocení bezpečnosti ASEAN

Praha 16. září 2024 (PROTEXT) – Nedávno byly oficiálně zveřejněny výsledky pětihvězdičkového bezpečnostního testu ASEAN NCAP a OMODA opět nezklamala. Její první globální model OMODA C5 si v tomto testu vedl výborně. S celkovým skóre 88,64 bodů dosáhl nejvyššího skóre ve své třídě, čímž získal pětihvězdičkovou bezpečnostní certifikaci a prokázal svou sílu.

OMODA C5 již dříve získala prestižní pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti od evropského E-NCAP i australského A-NCAP, což jsou dvě nejautoritativnější a nejpřísněji hodnocené bezpečnostní certifikace nových vozů na světě. Nově OMODA C5 úspěšně obstála v jednom z nejpřísnějších bezpečnostních standardů ASEAN – v prvním společném testu Číny a Malajsie. Vůz exceloval, když dosáhl perfektního skóre v 11 z 18 dílčích kategorií testu. Těmito skvělými výsledky vytvořil několik historických rekordů. Zejména v kategoriích Ochrana dospělých cestujících (AOP) a Bezpečnostní asistent (SA) dosáhla OMODA C5 výjimečných výsledků a s celkovým skóre 88,64 bodu získala nejvyšší skóre ve své třídě. Stanovila tak nové měřítko pro bezpečnost.

Pro automobily je bezpečnost základní priorita a rozhodující standard, který společně dodržují země po celém světě. OMODA C5 si od počátku svého vývoje zachovává přístup zaměřený na uživatele a soustředí se na každý detail – od materiálů a konstrukčního řešení až po inteligentní konfigurace. Vozidlo bylo pečlivě zkonstruováno tak, aby splňovalo celosvětové pětihvězdičkové bezpečnostní normy a zajišťovalo tak nejvyšší úroveň bezpečnosti jeho uživatelů po celém světě.

Základem pro zajištění bezpečnosti jsou robustní materiály. OMODA C5 má tyto vlastnosti díky 78% podílu pokrytí vysokopevnostní ocelí. Zejména v kritických oblastech možného nárazu využívá OMODA C5 ultrapevnou ocel a ocel tvářenou za tepla o tlaku 1500 MPa, což zvyšuje tuhost karoserie na mimořádně vysokou úroveň ochrany. Tato konstrukce výrazně zvyšuje index bezpečnosti uživatelů při jízdě.

Konstrukce karoserie vozidla má zásadní význam pro zajištění komplexní bezpečnostní ochrany vozidla. OMODA C5 je vybavena inovativní konstrukcí „klecové absorpce energie“, která vytváří klecovou konstrukci prostorové kapsle pohlcující energii. V porovnání s tradičními strukturami karoserie vozidla má klecová struktura vozidla OMODA C5 zásadní výhody: je lehká, vysoce pevná a dostatečně odolná. Za zmínku v rámci konstrukce stojí také „třícestné rozložení tlaku + čtyři oboustranné schránky pohlcující energii“. Tyto dvě vlastnosti karosérie účinně pohlcují a rozptylují energii při čelním i bočním nárazu a zároveň zajišťují integritu kabiny. Kromě toho je OMODA C5 vybavena zádržnými systémy, jako jsou bezpečnostní pásy s omezovačem síly a airbagy, které společně minimalizují zranění cestujících, čímž zvyšují bezpečnost řidiče i cestujících. Kromě toho OMODA C5 také vyniká vysokou ochranou cestujících na zadních sedadlech, zejména kojenců a malých dětí. Dosáhla vynikajících výsledků v crash testech s instalací kojeneckých a dětských sedaček, což dokazuje její komplexní přístup a promyšlenou konstrukci v oblasti bezpečnostních parametrů.

Kromě prvků pasivní bezpečnosti vyniká OMODA C5 také v oblasti aktivní bezpečnosti. Je vybavena celou řadou pokročilých inteligentních asistenčních technologií, včetně 360° panoramatické kamery, adaptivního tempomatu (ACC) s plným rozsahem rychlosti, systému automatického brzdění (AEB), systému detekce mrtvého úhlu (BSD), systému varování před křižovatkou vzadu (RCTA), systému varování při vybočení z jízdního pruhu (LDW), systému prevence vybočení z jízdního pruhu (LDP) a 16 dalších inteligentních bezpečnostních technologií. Tyto technologie společně výrazně zvyšují stabilitu a ovladatelnost vozidla, čímž snižují riziko nehod.

Působivé výsledky vozu OMODA C5 a získání 5hvězdičkového hodnocení v tomto testu jsou nejen výrazným potvrzením jeho bezpečnostních parametrů, ale také uznáním inovativního ducha společnosti OMODA a jejího závazku k maximální kvalitě. Jako vycházející hvězda na světovém automobilovém trhu OMODA důsledně dodržuje svůj závazek ke kvalitě, snaží se dodávat uživatelům vysoce kvalitní výrobky a vytvářet hodnoty pro zákazníky po celém světě prostřednictvím obětavého a praktického úsilí!

 

Zdroj: Grand Automotive Central Europe Kft. – odštěpný závod

 

 

 

Doporučujeme

Je čas ukončit válku, dokud jsme vůči USA v silné pozici, řekl íránský prezident

Íránský prezident Masúd Pezeškján dnes uvedl, že je čas ukončit válku se Spojenými státy, dokud je Teherán podle něj vůči Washingtonu v silné pozici. Informovaly o tom agentury DPA a AFP. Spojené státy jsou kvůli válce nenáviděny po celém světě, prohlásil také íránský prezident, který ale kategoricky odmítl kapitulaci.

Danone rozšiřuje byznys s funkční výživou

Francouzská potravinářská skupina Danone získala souhlas s převzetím britské značky Huel, známé především díky nutričně kompletním nápojům a práškovým směsím. Britský antimonopolní úřad rozhodl, že transakci nebude posílat do další, podrobnější fáze vyšetřování. Hodnota obchodu se podle médií pohybuje kolem 1,2 miliardy dolarů.

Útočník s mečem zaútočil na švédskou střední školu a zranil několik lidí

Útočník ozbrojený mečem dnes zranil několik lidí při útoku na střední škole ve švédském městě Fagersta severozápadně od Stockholmu, uvedly podle agentury Reuters tamní úřady. Radnice dále uvedla, že policie pachatele postřelila a zadržela. Počet zraněných úřady zatím nezveřejnily, ale podle místního deníku Aftonbladet zranění utrpěli alespoň dva lidé.

Téměř 100 dní od zmizení. Rodiče v Nigérii protestují za unesené děti

Téměř sto dní čekají rodiny v severovýchodní Nigérii na návrat dětí unesených ze školy. Desítky z nich stále zůstávají v zajetí a jejich rodiče ve čtvrtek vyšli do ulic města Uba. Po vládě žádají jediné: aby děti našla a přivedla domů.

Po požáru ve Švýcarských Alpách se pohřešuje pět lidí

Pět lidí se pohřešuje a dalších osm utrpělo zranění při požáru budovy s restaurací a byty ve švýcarském Thusisu. Plameny objekt podle policie zcela zničily. Dva ze zraněných jsou ve vážném stavu.

Ruský noční útok dronů zasáhl i hranici s Moldavskem, dvě ženy zemřely

Ruské drony v noci na dnešek zasáhly jeden z hraničních přechodů mezi Ukrajinou a Moldavskem, informovala ukrajinská pohraniční stráž. Provoz na něm byl zastaven. Dvě ženy zemřely a dvě utrpěly zranění při nočním ruském dronovém útoku na vesnici v ukrajinské Charkovské oblasti. Na telegramu to oznámil velitel regionální vojenské správy Oleh Syněhubov. Cílem náletu ruských dronů byly také severoukrajinské Sumy. Ukrajina podle ruskojazyčných telegramových kanálů zaútočila na rafinérii v ruském Permu. Kyjev útok potvrdil.

USA si pro Írán připravily nejtvrdší sankce v historii. Raději to, než další údery, řekl Bessent

Chystáme pro Írán nejtvrdší sankce v historii, uvedl americký ministr financí Scott Bessent. Další podrobnosti slíbil v pondělí. Viceprezident J. D. Vance označil ekonomický nátlak za nejefektivnější nástroj v konfrontaci s Íránem.

USA vyhostily na Haiti přes 160 lidí poprvé od zrušení ochrany před deportací

Spojené státy ve čtvrtek deportovaly více než 160 lidí na Haiti. Stalo se tak podle agentury AP poprvé od chvíle, kdy administrativa prezidenta Donalda Trumpa vyhrála soudní bitvu o odebrání ochrany před deportací přibližně 350.000 Haiťanům. Deportační let přistál v městě Cap-Haitien na severu Haiti, jelikož hlavní mezinárodní letiště v Port-au-Prince je považováno za příliš nebezpečné. Americká vláda v současnosti zakazuje komerční lety do haitské metropole kvůli násilí gangů.

Ruská FSB zadržela devět lidí kvůli údajné špionáži pro Kyjev a plánování útoku

Ruská tajná služba FSB podle agentur zadržela osm lidí, které podezřívá, že na objednávku ukrajinských tajných služeb plánovali dronový útok na blíže neurčený podnik strategického významu v Moskevské oblasti. V jiném případě byl zadržen také cizinec, který údajně sledoval různé objekty v Moskvě, aby Ukrajině pomohl připravit teroristický útok.

Devět měsíců na misi a stovky dní bez přístavu. USS Abraham Lincoln se vrací domů

Americká letadlová loď USS Abraham Lincoln po téměř devíti měsících opouští Blízký východ, potvrdil nejmenovaný americký úředník. Vystřídat ji má letadlová loď USS George Washington, která dorazila z japonských vod. K rotaci došlo po zprávách o krizi duševního zdraví na palubě.

Panamský průplav od září kvůli suchu omezí počet proplouvajících lodí

Panamský průplav od září kvůli suchu omezí provoz, oznámila ve čtvrtek správa průplavu ACP. Počet lodí, které touto strategickou vodní cestou spojující Atlantský a Tichý oceán budou moci proplout, se od 3. září sníží z 36 na 34 denně, od 15. září pak na 32 denně. Provozovatel nevyloučil další snížení v závislosti na počasí v příštích týdnech. Méně srážek způsobuje klimatický jev El Niňo, který je letos výrazně silnější než jindy.

V Německu prošli výcvikem a zmizeli. Dezertovaly stovky ukrajinských vojáků

Nechtěli bojovat a vycítili příležitost k útěku. Týdeník Die Zeit informoval o případech dezerce ukrajinských vojáků v Německu. Od začátku invaze na Ukrajinu v roce 2022 uprchly během výcviku v zemi stovky vojáků. Tito muži mohou být považováni za dezertéry a hrozí jim až 12 let za mřížemi.

Trump chce do roku 2030 šestkrát zvýšit počet amerických vzletů do vesmíru

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek podepsal memorandum, které počítá s téměř šestinásobným ročním zvýšením počtu amerických vzletů do vesmíru. Do roku 2030 by ze Spojených států mělo být prováděno 1000 startů a návratů do atmosféry ročně, napsala agentura Reuters. Trumpův dokument rovněž nařizuje úřadům hledat nová místa vhodná pro starty raket.

Apokalypsa hmyzu v některých regionech již začala. Pocítí to i lidé

Všimli jste si, že vám do bytu létá méně otravných much? Nebo že kolem květin poletuje méně včel? Nová studie potvrzuje, že se děje něco, před čím vědci dlouho varovali. Vymírání hmyzu již začalo. Když bude málo včel, motýlů a dalšího hmyzu, klesnou výnosy plodin a dostupnost potravy.

USA označily zadržení amerického akademika v Číně za neoprávněné

Spojené státy označily amerického akademika Min Zina za neprávem zadržovaného v Číně. Peking ho podezírá ze špionáže a ohrožování národní bezpečnosti, americká vláda však obvinění odmítá. Jeho propuštění se nyní stalo jednou z priorit Washingtonu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama