Reklama

Obyčejná smůla! Stačilo jen málo, a svět by se o SARS-COV2 vůbec nedozvěděl

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Studie zveřejněná v časopise Science ukazuje, že k rozšíření nového koronaviru do rozměrů světové pandemie přispěla obyčejná smůla. Podle ní stačilo jen málo, a svět by se o SARS-COV2 vůbec nedozvěděl, informuje CNN.

Studie použila molekulární data k výpočtu, jak dlouho už virus koluje v populaci. Vědci využili také počítačové simulace, aby modelovali, jak a kde se vlastně rozšířil.

Naše studie měla odpovědět na otázku, jak dlouho mohl virus SARS-COV2 v Číně cirkulovat, než byl vůbec objeven,“ řekl Joel Wertheim z kalifornské univerzity. „Abychom tuto otázku zodpověděli, museli jsme získat tři důležité informace: jak se vůbec virus šířil ve Wu-chanu ještě před lockdownem, genetickou odlišnost čínské mutace viru, a vůbec první případy infekce covid-19 v Číně. Kombinací těchto zjištění jsme došli k tomu, že se virus do provincie Chu-pej dostal až v říjnu 2019,“ uvedl Wertheim.

Byl virus nejdřív v Evropě? Podle vědců spíš ne

Podle některých spekulací se v evropských zemích, například v Itálii, mohl nový koronavirus šířit ještě dříve, než v říjnu. Ale vědci nyní uvádějí, že mají nezvratné důkazy o tom, že do té doby mohl virus zasáhnout maximálně jednotky lidí. „Vůči tvrzení, že se koronavirus objevil už dříve v zemích mimo Čínu, jsem velmi skeptický,“ uvedl Wertheim v prohlášení.

Naše zjištění také vyvrací nepravdivé zprávy o tom, že v provincii Chu-pej muselo být ještě před prosincem 2019 kvůli covidu hospitalizováno mnoho lidí,“ dodal. Existují spekulace, že Čína věděla o viru mnohem dříve, ale tajila to.

Studie se nezabývala tím, které zvíře koronavirus na člověka přeneslo. Vědci se už dlouho shodují, že došlo k tzv. zoonotickému přenosu, tedy ze zvířete na člověka. Podle genetiků byl takovým původcem zřejmě netopýr, koronavirus se mohl množit i v luskounech.

Existují také teorie, že SARS-COV2 vznikl v laboratořích wu-chanského virologického institutu. Laboratoř nedávno zkoumala i expedice Světové zdravotnické organizace (WHO), která ale nenašla k tomuto tvrzení žádné důkazy a spíš se přiklonila k teorii zvířecích tržišť. Ta samá expedice ovšem razila teorii, že koronavirus byl už v prosinci 2019 v Číně silně rozšířen, a musel se tedy objevit mnohem dříve.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Jistá uživatelka sociální sítě TikTok zveřejnila video, ve kterém upozorňuje ženy, aby si pravidelně kontrolovali obsah svých kabelek. Nepříjemně ji totiž překvapilo zjištění, že v té své našla nenápadný lokalizátor. Vůbec netuší, jak a kdy se jí tam dostal.
Aducanumab je název nové účinné látky proti Alzheimerově demenci. Přípravek společnosti Biogen schválily Spojené státy, následovat bude zřejmě Velká Británie. Jde o první nový lék proti této zákeřné chorobě po dvaceti letech, informuje BBC.

39 KOMENTÁŘE

 1. No tak vzhledem k tomu, ze v ty labce pul roku uklizeli nez tam vpustili dozorovanou dobre sponzorovanou bandu z who, tak asi neni moc o cem jeste spekulovat. Jinak temto „smulam“, „co by kdyby“ apod se obecne rika urcujici udalosti a primo souvisi s dalsimi vecmi, ktere zde neni nutno nyni rozebirat. Napr. mnohem silnejsi urcujici udalosti je treba takove dobyti Bastily. Dalo by se rici, ze dokonce i tato vzdalena udalost ma na sireni cov-19 take vliv. Nebyt toho, zrejme by vypadal svet jinak, neexistoval by komunismus (mozna jina forma, tezko rict jestli lidstejsi vice nebo mene), tedy ani ty rude zrudy a vir by se podchytil mnohem drive.

  • Dedukce je proces, kterym se dobirate meritu veci, aka urcujici udalosti. Jiste ze by Cina existovala, nic takoveho jsem ani nenaznacil, ale nemusela by bejt v rudejch sra*kach. Americky soudruzi se mi nikam neztratili, muj prispevek byl primarne miren k objasneni urcujicich udalosti a zabyvat se jasnou veci mi prijde zbytecne (desitky neprimych dukazu staci, nelze asi cekat ze komunista zacne vykrikovat pravdu u neceho, co neni na prvni pohled delnickym okem videt a na co potrebujete mikroskop a serii slozitejsich analyz). A je mi v tuto chvili uplne ukradeny jestli jim to zdrhnul vyrobek na kterym pracovali treba i v mezinarodni spolupraci, nebo zkoumanej original z netopejra. Podstata tkvi v tom, ze jim to tam behalo uz mesice a klidne to nechali mnozit a navic tech par lidi co se to snazilo ohlasit a varovat pekne po vzoru rudych svini odstranili. Ale kdyz uz to chcete tak prosim – to je presne ta vase ruda vychova. Soudruhu, ted zcela obecne mysleno, pokud neco poserete, laskave to priznejte (nebo opravte bez nasledku pro ostatni a pak si to klidne tutlejte) a ucinte kroky k naprave a prestante ukazovat prstem na druhy s vykonstruovanejma pololzima „oni taky“. To delaji jen jedinci retardovani a mdleho ducha. Bude to do budoucna min bolestivy a budete mit aspon rovnou pater (je to fajn pocit, zkuste to nekdy). Takhle se nedivte, ze si kazdej kdo umi do peti pocitat pred vami akorat uplivne. A neberte to osobne, myslim to zcela obecne.

 2. Žerou to tam celou dobu a najednou se z toho nakazí svět. Prostě netopýre uleťel z laborky. Teď zda byl záměr vyhladit pár Mega lidí nebo blbá náhoda.

 3. „Stačilo kdyby třeba ten první člověk, který to na tržiště přinesl, na něj ten den vůbec nešel. Kdyby byl například příliš nemocný a zůstal by doma, tak by tu lavinu třeba vůbec nespustil,“ uvedl Worobey.“
  „Podle některých spekulací se v evropských zemích, například v Itálii, mohl nový koronavirus šířit ještě dříve, než v říjnu. Ale vědci nyní uvádějí, že mají nezvratné důkazy o tom, že do té doby mohl virus zasáhnout maximálně jednotky lidí.“
  To jsou citace z článku. Je to zajímavé porovnání. Podle prvního citátu by stačilo, kdyby jeden nemocný Číňan nešel na tržiště a nemoc by nemusela vůbec propuknout. Podle druhé citace by jednotky Italů nemohly zavinit další nákazy. Závěr vědců je opravdu takový, že jeden nakažený Číňan může způsobit pandemii a jednotky Italů ne?

  • Jan Mohler Přesně, jak píšete. Kromě toho – tento článek číst i psát byla ztráta času. Mého volného a neplaceného, pisálkova jistě pěkně zaplaceného. Nechápu takovou zbytečnou „práci“. O ničem, jen bla bla…

  • Dejte si už kafe…..aspoň; vy literární fantasto; obdivuji hlavně váš čas na to pelemele; asi jste hodně sám a hodně dlouho

 4. …a kdyby Končita Suarez, která nastydla v roce 1917 ve Španělsku u moře, když foukal studený mořský pasát roznášející do Evropy závadné viry…a kdyby pak nejela na rande s francouzským vojákem do Paříže co dostal opušťák, tak by od Končity nechytil Španělskou chřipku a po návratu na frontu by ji nezavlek mezi vojáky a navrátivší se Končita roznesla svoji chřipku po celém Madridu….a na to přišli Evropští vědci…a díky této okolnosti zahynulo na 100 milionů nemocných a způsobil ji virus chřipky A subtyp H1N1, kterou roznesla po Evropě Končita Suarez….a vo vo votomto je

 5. kdyby pes nes… nekakal dál by doběhl,kdyby nebyly ryby nemusely by být rybníky dá se to řict i jinak tak asi tak

 6. Kdyby byly v érdeli ryby, nemusely by být rybníky. Na KDYBY nebo STAČILO BY se dnes živí 9 z 10 pisálků 🙂

 7. Izrael – Pompeo – povedal, že má mnoho dôkazov, že výrus je z WUhanského labu – to samé osebe je dôkaz že ho tam Izrael zavliekol.

  • Pozrieť umiestnenie izraelskej = US army na hrách – počet versus medaile a ostatné krajiny, dôkaz, že tam neboly športovať.

 8. žid pýše že „Existují spekulace, že Čína věděla o viru mnohem dříve, ale tajila to.“
  chápeš

 9. Není to historicky tak dávno, kdy bolševici psali o tom, jak Amíci vypouštění do naší žemě amerického brouka – mandelinku a spousta lidí tupých té propagandě věřila. Moc se od těch dob evidentně nezměnilo, jen zacíle í pomluv a propagandy na opačnou světovou stranu….

  • tiše, produkty biologických válek se vyvíjejí v naprostém utajení.. jen občas se v laboratoři neco po*ere a pak ti čumilové na Batmeny apod. nenapadne nic jiného a vtipnějšího, že to přeskočilo z Bata 🙂 a nejlíp někde čínské tržnici .. vzpomínám, kdy ještě nebyli pevně rozhodnuti, které zvíře vylosují jako viníka, že se psalo i o luskounech

 10. Covidem jsem onemocněl v listopadu 2019, nezvaklá chřipka s nepřetržitým kašlem a všemi popisovanými příznaky později u Covidu mě vyhnaly k obvodákovi a spravila to antibiotika.

  • Mě to potrefilo prosinec/leden 2019/2020. Kašel na protržení plic, ztráta chuti atd. Covid odešel tak, jak přišel – po měsící.Přežila jsem i druhý v únoru t.r. Teď už přežiji všechno.

   • Po týdnu zhoršování stavu velmi podobnému tomu, co popisujete, jsem se vydal k doktoru v pátek, 29.11.2019. Normálně bych v pátek k doktoru nikdy nešel, ale pracovat jsem už skutečně nemohl. Následující tři týdny horečky přes 38, každé ráno úplně propocená peřina, stav naprosté fyzické vyčerpanosti, antibiotika bez účinku, negativní bakteriologické rozbory a krčení rameny všech „specialistů“, ke kterým jsem se následně dostal. To opravdu nebyl „běžný“ zápal plic, jehož průběh bohužel opravdu dobře znám. Dával jsem se pak dohromady třičtvrtě roku. Dnes už také vůbec nepochybuji o tom, proč mi pak v lednu 2020 během 14 dnů vypadaly téměř všechny vlasy. Za mě tedy, jestli někdo tvrdí, že se ta potvora objevila v Číně až v prosinci 2019, tak buď lže, nebo prostě a jednoduše nevznikla tam. A klidně si říkejte, že jsem blázen. Mimochodem – od té doby jsem nebyl marod ani trochu, přesto protilátky prokazatelně mám. Tak nazdar, vy všichni „odborníci“! Dejte nám už konečně pokoj, když evidentně víte úplný kulový!

 11. Uplné blaboly nikdo se nikdy nedozví pravdu je to Čína ….. a opet budou trpet jen obycejní lide , ty bohati se na vsem jeste budou priživovat … Aktualně všechno míří do stadia kdy se snaží donutit lidi k ockovaní / naprosto rasistické omezi a rozlisovaní lidí podle toho jesti jsou nebo nejsou naockovaní / . Dříve nebo pozdeji se konecně někdo zacně bránit / obetuje se pro ostatní / a tím tenhle nesmysl zkončí už na to cekám snad to bude brzo …

 12. No tak mozná jsem to poslouchal spatne,nebo to spatne rekl tlumocník,ale Trump jasne rekl,ze sars se vyvíjel za Obami v USA,pozdeji byl výzkum predan do Číny a kazdý rok putovaly 2 miliony dolaru z USA na tento výzkum,pokud by to byla pravda tak co dodat,netopýr ci koza ,vse jedno….

 13. Chlapci a děvčata, vědci a vědkyně – všichni jste na omylu. Ten vir se přenesl z netopýra na člověka již v roce 2012 v celkově neškodné podobě. Od roku 2012 koloval v populaci a postupně mutoval do dnešní podoby. V roce 2013 jsem stejně jako mnoho jiných lidí prodělal podivný zápal plic s úplně stejnými symptomy (ztráta chuti, čichu, strašný suchý kašel) a nějak jsem se kupodivu neudusil. Ten vir ale zřejmě bude mutovat dál a mnoho z vás chytrolínů nejspíš pošle ke svým prarodičům a s tím nenadělá nikdo nic.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama