Protext ČTKNové nebe nová země, Shincheonji, zahájila sérii světových seminářů Slova na Filipínách

Nové nebe nová země, Shincheonji, zahájila sérii světových seminářů Slova na Filipínách

Praha 26. dubna 2024 (PROTEXT) – Předseda církve Nové nebe nová země, Shincheonji, pan Lee Man Hee, zahájil 20. dubna 2024 na Filipínách sérii seminářů Slova, které se budou konat po celém světě včetně Evropy. Přednášky začnou v Asii, poté bude následovat Evropa, Afrika, Amerika a Oceánie, poslední seminář se vrátí zpátky na asijský kontinent. 

Pastoři a věřící žádají o semináře

Semináře Slova zorganizovala církev pro žádosti pastorů a věřících z celého světa. 

V sobotu 20. dubna navštívil předseda církve Shincheonji Filipíny, kde vedl seminář ve filipínském mezinárodním kongresovém centru v přeplněném přednáškovém sále pro 4000 lidí.

Akce se zúčastnili pastoři, novináři a lidé ze všech společenských vrstev. Více než 90 000 lidí vidělo seminář prostřednictvím živého přenosu na YouTube. 

„Viděla jsem a slyšela jsem, jak se v dnešním projevu předsedy naplnila skutečnost Zjevení. Na tento den nikdy nezapomenu,“ sdílela filipínská pastorka, která se zúčastnila semináře Slova s názvem „Svědectví o naplněných skutečnostech knihy Zjevení“.

Předseda místním obyvatelům řekl: „Mám k Filipínám hluboký vztah, Filipíny byly prvním místem, kam jsem přijel, a kde jsem svědčil po obdržení poselství. V srdci jsem se cítil šťastný, stejně jako naše země je jedna rodina.“  

Naplnil Bůh své sliby? 

Snahou předsedy Shincheonji je zprostředkovat to, co viděl a slyšel o událostech Zjevení z kapitol 1 až 22. „Předávám vám to, co jsem viděl, slyšel, čeho jsem se dotkl a co je realita. Toto je jiná doba, kdy člověk nemůže jen tak něco pronést a prostě říkat ‚Amen‘. Opravdu, musíte znát dobu. Toto je éra, ve které se Boží sliby naplnily,“ řekl.

Válka, kde nemohlo přežít ani stéblo trávy

V úvodu předseda církve přiblížil posluchačům svůj život. Narodil se v Cheongdo-gun, Gyeongsangbuk-do v roce 1931. Kvůli dopadům druhé světové války se Korea dostala pod japonskou koloniální nadvládu, protože následovala korejská válka, zažil tragédii občanské války jako voják na frontě. Každý večer se modlil k Bohu z vděčnosti za to, že přežil na místě, kde ani jediné stéblo trávy nemohlo přežít, neboť tam dopadaly bomby z obou stran fronty.

Poté pod vedením hvězdy (velkého světla) složil slib Bohu a vstoupil na cestu víry. Pod vedením hvězdy začal žít život víry v církvi 7 poslů, ale poté, co byl svědkem korupce, se vrátil do svého rodného města a sedm let se účastnil hnutí Nová vesnice (Saemaul).

Po setkání s duchovní bytostí z nebe začal svou cestu víry znovu. Od doby skromných bohoslužeb, které se konaly v přírodě na hoře, se po doručování svědectví o naplnění Zjevení, které předseda přijal a kterého byl svědkem, shromáždili věřící do církve Shincheonji.

Je Zjevení kniha, o které se v církvích nemluví? 

Filipínský novinář, který se zúčastnil semináře, řekl: „Povědomí o druhém příchodu Ježíše je v mnoha církvích (na Filipínách) tabu. Každou neděli mluví pouze o Novém zákoně a nezmiňují knihu Zjevení. Nyní je čas, aby ostatní náboženství hovořila o knize Zjevení. Poselství předsedy je velmi aktuální.“

Ten, kdo dosvědčuje

„Když dnes Ježíš naplňuje Zjevení, ukáže a řekne jednomu člověku (co se naplnilo) a řekne tomuto člověku, aby šel a svědčil církvím o tom, co viděl a slyšel. Když se mě zeptáte (na skutečnost proroctví), mohu vám to říct tisíckrát a desetitisíckrát na základě biblických veršů. Mohu svědčit, protože jsem viděl všechno, co se objevilo,“ řekl.

Předseda zejména několikrát vysvětlil pasáž, která říká, že pokud přidáte nebo uberete z knihy Zjevení, nevstoupíte do nebe, a zdůraznil, že knihu Zjevení musíte znát a učit se.

„V 6000leté historii Boha nikdy nenastala situace, kdy by se to, co slíbil, nenaplnilo. V současné době se kniha Zjevení naplnila až do 17. kapitoly. Potřebujeme vědět, co se naplnilo a co se nenaplnilo, abychom dosáhli cíle víry, kterým je nebe a věčný život,“ řekl.

Poté znovu zdůraznil, že „jedna osoba viděla Zjevení od kapitoly 1 až po 22“ a dodal: „To, co Ježíš prorokoval, se dnes naplnilo, a když se to naplnilo, nebyl to Ježíš, kdo svědčil. Ježíš řekl tomu, kdo to viděl, aby svědčil církvím,“ vysvětlil a citoval verše Zjevení 22:16 a 8.

Ve Zjevení 22:16 Ježíš posílá ‚svého posla‘ do církví, a ve verši 8 je osoba, která viděla a slyšela události Zjevení, označována jako ‚já, Jan‘.

Co svět neví

Předseda připomenul evangelium skrze Ježíšova slova v Jan 14:29: „Je čas, kdy jsou proroctví dána a je čas, kdy se naplní. Když se to naplní, musíte to vidět a věřit tomu, a proto bylo proroctví dáno předem.“

„Cestoval jsem po celém světě a kázal Boží slovo s myšlenkou: ‚Měl bych o tom všem říct, ne si to nechat pro sebe.‘ Procestoval jsem 32krát celý svět, abych svědčil o tom, co jsem viděl a slyšel. Svět je v hlubokém spánku a neví, zda se Boží kniha Zjevení naplňuje nebo ne. Více než polovina knihy Zjevení se naplnila,“ dodal.

Ověřit a rozhodnout se 

Předseda řekl, že pokud někdo touží po nebi a věčném životě, musí se v případě potřeby vydat až na konec světa, aby zjistil, zda je to podle Bible skutečnost. „Víra není pro vydělávání peněz. Není čas na víru se starou mentalitou. Člověk si to musí ověřit. Po ověření se člověk musí rozhodnout, zda věřit, nebo ne,“ řekl.

Zdůraznil, že musíme Boží slovo vrýt do našich srdcí a stát se ‚chodící Biblí‘ a ‚živým slovem‘, a řekl, že tito lidé se stávají těmi, kteří jsou označeni dle 7. kapitoly Zjevení. 

Náboženští představitelé se sjednocují pro mír a zastavení mezináboženských konfliktů

Po semináři podepsala církev Nové nebe nová země, Shincheonji a přítomní náboženští představitelé dohodu o solidaritě. Cílem dohody je zastavit mezináboženské konflikty a pronásledování a usilovat o mír na základě Písma. Do dohody se zapojilo společně s předsedou církve Shincheonji pět náboženských vůdců z křesťanství, islámu, hinduismu a dalších náboženství.

Zjevení: rychlý vítr, který silně fouká do křesťanského světa

Doposud bylo podepsáno MOU (memorandum o porozumění) se 443 církvemi v Koreji a 9 462 církvemi v 77 zemích ve světě. Uzavření MOU umožňuje to, aby lektor Shincheonji chodil do daných církví vyučovat slovo Zjevení. Aktuálně je 1382 církví v 38 zemích, které změnili svůj název na Shincheonji, dané církve mají 1 572 pastorů a 90 793 členů.

Plánované semináře budou vysílány skrze živý přenos v několika jazycích na YouTube, kde je také ke zhlédnutí záznam ze semináře

 

Zdroj: Shincheonji ČR Praha

 

Doporučujeme

Vláda Rovníkové Guineje podala demisi. Nepodařilo se jí naplnit stanovené cíle

Vláda Rovníkové Guineje podala demisi. Podle vedení země nedokázala naplnit většinu stanovených cílů. Oznámil to viceprezident Teodoro Nguema Obiang Mangue, syn prezidenta Teodora Obianga Nguemy Mbasoga.

Binance může přijít o povolení v Evropské unii

Největší kryptoburza světa Binance může od příštího měsíce přijít o možnost obsluhovat klienty v Evropské unii. Důvodem má být očekávané odmítnutí její žádosti o licenci podle nových evropských pravidel MiCA. Osud zákazníků Binance v unijních zemích tak zůstává nejistý.

KOMENTÁŘ: SpaceX zažívá silný první týden na burze. Legendární investor ale před jejími akciemi varuje

Ačkoli od burzovního debutu vesmírné společnosti SpaceX uplynulo jen pár dní, už teď doručila svým akcionářům výkonnost, na kterou leckterá firma potřebuje celý rok. Legendární investor Michael Burry, který předpověděl pád hypotečního trhu v USA v roce 2008, ale před investicí do SpaceX varuje.

Aljašské ledovce reagují na oteplování rychleji, než se čekalo

Aljašské ledovce reagují na růst teplot citlivěji, než se dosud předpokládalo. Každý stupeň Celsia navíc prodlouží letní období tání přibližně o tři týdny. Výrazný dopad mají i krátkodobé vlny veder, které urychlují úbytek ochranné sněhové pokrývky a odkrývají led mnohem dříve než obvykle.

Vietnamská policie rozbila síť obchodující s kradenými kočkami

Na 40 koček se vrátilo majitelům poté, co vietnamská policie rozbila gang zlodějů a obchodníků s těmito domácími zvířaty, která byla nabízena na maso. Informovala o tom podle agentury AFP místní pobočka organizace na ochranu zvířat Humane World for Animals. Policie našla dohromady více než 400 živých a 80 mrtvých koček, které byly uloženy u ledu, stojí v policejním věstníku.

Ukrajina hlásí čtyři mrtvé po ruských útocích na Slovjansk a Záporoží

Čtyři lidé zahynuli po ruských útocích na východoukrajinská města Slovjansk a Záporoží. Informovaly o tom místní úřady s tím, že další lidé utrpěli zranění. O raněných v pohraničních regionech na západě Ruska v důsledku ukrajinských útoků informovaly i ruské úřady.

Po uzavření mírové dohody Hormuzem proplouvá minimum lodí

Lodě po oznámení rámcové mírové dohody mezi USA a Íránem pomalu proplouvají Hormuzským průlivem. Návrat k dopravě na předválečnou úroveň však bude trvat minimálně dva měsíce a roli v něm bude hrát psychologický faktor. Pokud vše půjde tak, jak má, v následujících týdnech uvidíme prudký pokles cen ropy. Dohodu nicméně ohrožuje konflikt Izraele s libanonským hnutím Hizballáh.

Jennifer Lopez promluvila o rozvodu s Benem Affleckem

Jennifer Lopez se vrátila k rozvodu s Benem Affleckem a popsala ho jako zlom, který ji donutil zastavit se. Zpěvačka a herečka přiznala, že po konci manželství začala víc přemýšlet nad vlastními rozhodnutími. Místo hledání viníků podle svých slov potřebovala nejdřív pochopit sama sebe.

Izrael několikrát zaútočil na jih Libanonu i přes dohodu mezi USA a Íránem

Izrael dnes ráno několikrát zaútočil na jih Libanonu, uvedla agentura AFP s odvoláním na libanonskou agenturu NNA. Stalo se tak podle ní navzdory nedělní dohodě mezi Spojenými státy a Íránem, která má být zásadním krokem k ukončení války v Íránu. Teherán po jejím oznámení opakovaně zdůrazňuje, že její součástí musí být i ukončení bojů v Libanonu.

Macron se Zelenským řešil, jak se vypořádat s Trumpem. Zachytila je kamera

Kamera na summitu G7 ve francouzském Évian-les-Bains podle serveru Politico zachytila hovor ukrajinského a francouzského prezidenta Volodymyra Zelenského a Emmanuela Macrona. Probírali spolu amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ukazuje to, jak vřelý vztah panuje mezi těmito hlavami státu a jak se evropští lídři snaží najít společný postup vůči šéfovi Bílého domu, především v otázce Ukrajiny. Obávají se, že po skončení války s Íránem se Trump opět vloží do debaty o Ukrajině, a naruší tak dosavadní strategii tlaku na Rusko a podpory Kyjeva.

Manuel vyhrála Zlatou tretru a znovu posunula svůj osobní rekord

Lurdes Gloria Manuel potvrdila skvělou formu a na Zlaté tretře v Ostravě ovládla závod na 400 metrů. Česká reprezentantka zaběhla čas 49,74 sekundy, čímž si o tři setiny vylepšila osobní maximum. Mítink přinesl také světové maximum Noaha Lylese na 150 metrů a český rekord Jakuba Dudychy na kilometru.

Lídři G7 se shodli na posílení sankcí proti Rusku a navýšení podpory Ukrajiny

Čelní představitelé ekonomicky vyspělých zemí G7 se na summitu ve Francii shodli na posílení sankcí proti Rusku a navýšení vojenské podpory Ukrajiny, která se už pátým rokem brání rozsáhlé ruské vojenské agresi. Vyplývá to ze společného prohlášení lídrů Spojených států, Německa, Británie, Francie, Itálie, Japonska a Kanady, které bylo zveřejněno v noci na dnešek.

SpaceX po vstupu na burzu kupuje Anysphere

SpaceX oznámila akvizici společnosti Anysphere, která stojí za populárním nástrojem Cursor pro programování s pomocí umělé inteligence. Hodnota transakce dosahuje 60 miliard dolarů. Firma Elona Muska tím posiluje své ambice na trhu podnikových nástrojů s umělou inteligencí.

FBI zmařila údajný útok na UFC u Bílého domu

Americká FBI oznámila, že zmařila plánovaný útok na nedělní akci UFC v areálu Bílého domu. Turnaj se konal na jižním trávníku sídla prezidenta Donalda Trumpa jako součást oslav 250. výročí Spojených států. V souvislosti s případem skončilo ve vazbě několik podezřelých.

Nově objevená houba ničí invazní mech a dává naději britské přírodě

Vědci ve Velké Británii objevili dosud neznámou houbu, která napadá invazní mech známý jako heath-star moss. Ten se v britské krajině rychle šíří už několik desetiletí a vytlačuje původní druhy mechů. Nový objev vzbuzuje naději, že si příroda dokáže s vetřelcem poradit sama, bez nákladných zásahů člověka.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama