-8.5 C
Czech
Pondělí 2. února 2026
ITBoxNintendo poprvé reaguje na úniky o Switch 2

Nintendo poprvé reaguje na úniky o Switch 2

Společnost Nintendo se poprvé vyjádřila k nedávnému úniku ohledně chystané konzole Switch 2. Fotografie a videa údajných maket konzole i příslušenství se objevily na veletrhu CES 2025. Firma však zdůraznila, že tyto informace nejsou oficiální.

Podle japonského deníku Sankei Shimbun označil zástupce Nintenda šířené materiály za „neoficiální“. Server The Direct připomíná, že jde o první veřejnou reakci firmy na tuto sérii úniků. Přestože Nintendo nepotvrdilo ani nevyvrátilo pravost uniklých záběrů, podle odborníků tím nepřímo připouští, že něco podobného skutečně existuje.

Úniky začaly tento týden, kdy výrobce příslušenství Genki na CES představil 3D model konzole označované jako nástupce Switch. Na svém webu také zveřejnil animace, které ukazují údajnou podobu systému a ovladačů. Další firmy se přidaly s vlastními produkty, což úniky ještě více posílilo.

Nintendo však podle The Direct neplánuje měnit své harmonogramy. Oficiální představení konzole by mělo proběhnout do konce fiskálního roku, tedy do 31. března. Přesto někteří spekulují, že firma může termín oznámení uspíšit, aby uniklé informace neovlivnily její marketingové plány.

Podle dosavadních zpráv by konzole Nintendo Switch 2 měla být uvedena na trh během roku 2025. Přesný termín však stále neznáme. Uniklé dokumenty zatím odhalily jen minimum technických podrobností.

Fanoušci mezitím netrpělivě čekají na další informace. V diskusích na sociálních sítích i specializovaných fórech se často objevuje frustrace z pomalého odhalování informací. Jak uvedl server Nintendo Life, „úniky a spekulace jsou už únavné“ a fanoušci doufají, že Nintendo co nejdříve ukáže, na čem pracuje.

Reklama

Doporučujeme

KOMENTÁŘ: Americkou pokladnici povede jestřáb Warsh? Paradoxní volba zatlačila na bitcoin 

Příštím předsedou Fedu se s největší pravděpodobností stane Kevin Warsh, který už v instituci před dvaceti lety působil. Donald Trump si vybírá nového nominanta, aby mohl po vyšachování Jeroma Powella více ovlivňovat monetární politiku. Warsh se ale možná nedá tak lacino zastrašit. Jeho tvrdé postoje zřejmě poslaly bitcoin do červených čísel.

Francouzský gigant Capgemini prodává dceřinou firmu kvůli smlouvě s ICE

Francouzský technologický gigant Capgemini prodává svou americkou dceřinou společnost, která má smlouvu s Imigračním a celním úřadem (ICE). Ten čelí ostré kritice po zabití dvou amerických občanů v Minneapolis.

Írán si předvolal velvyslance EU kvůli označení íránských gard za teroristy

Írán si dnes předvolal všechny velvyslance Evropské unie působící na jeho území. Protestuje tím proti rozhodnutí všech ministrů zahraničí zemí EU, kteří se minulý týden shodli na zařazení íránských revolučních gard na unijní seznam teroristických organizací. Informovala o tom agentura AP.

Íránský nejvyšší vůdce varoval USA před válkou

Íránský duchovní vůdce a faktický vládce islámské republiky Alí Chámeneí prohlásil, že jakýkoli útok Spojených států vyústí v regionální válku a obvinil je ze snahy získat obrovské zdroje ropy a zemního plynu. Americko-íránská jednání pokračují.

Ukrajina hlásí po nočních ruských útocích nejméně šest zraněných

Nejméně šest zraněných si vyžádaly útoky, které Rusko v noci na dnešek podniklo na různých místech Ukrajiny. Vyplývá to z hlášení ukrajinských úřadů. Podle gubernátora ruské Belgorodské oblasti Vjačeslava Gladkova dva lidé zemřeli při požáru v domě, který zasáhl ukrajinský dron.

Čtyři Britové zemřeli po dovolené na Kapverdách, rodiny chystají žaloby

Kapverdy řeší opakované vlny vážných žaludečních onemocnění u turistů. Čtyři Britové zemřeli během několika měsíců poté, co na ostrovech onemocněli. Rodiny mluví o chaosu na místních klinikách a tvrdí, že se o rizicích dozvěděly pozdě.

Fosilní firmy mohou nést náklady klimatických škod podle chystané dohody OSN

Státy znovu otevírají debatu, kdo zaplatí účet za klimatickou krizi. Na stole leží návrh globálních daňových pravidel pod hlavičkou OSN. Míří na zisky fosilních firem i majetek nejbohatších lidí planety. Vyjednávání pokračuje v New Yorku a napětí roste.

BYD po slabých lednových prodejích táhl dolů čínské elektromobilky

Akcie čínských výrobců elektromobilů v Hongkongu v pondělí oslabily poté, co lednové prodeje naznačily, že poptávka na největším automobilovém trhu světa slábne. Největší tlak dopadl na BYD, který spustil vlnu výprodejů v celém sektoru.

Zelenskyj: Další jednání o míru mezi USA, Ukrajinou a Ruskem začne ve středu

Další kolo mírových rozhovorů mezi Spojenými státy, Ukrajinou a Ruskem se uskuteční v Abú Zabí 4. a 5. února, napsal dnes na síti X ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Schůzka zástupců těchto tří zemí se ve Spojených arabských emirátech měla konat už dnes, k tomu ale Zelenskyj nic nesdělil. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv řekl, že po nástupu amerického prezidenta Donalda Trumpa jsou jednání s Američany produktivnější.

Ruský dronový útok zabil v Dnipru dva lidi

Kyjev/Moskva 1. února (ČTK) - Ruský dronový útok v noci na dnešek zabil v Dnipru dva lidi, uvedl na platformě Telegram náčelník vojenské správy Dněpropetrovské oblasti Oleksandr Hanža. Po dvou útocích v Záporoží pak utrpělo zranění šest lidí, uvedl šéf správy Záporožské oblasti Ivan Fedorov. Moskva útočí především na dopravní spoje a na energetiku, napsal na síti X ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Rusko dnes podle agentury Interfax oznámilo dobytí dvou vesnic v Charkovské a Doněcké oblasti.

Republikánům se po doplňovacích volbách v Texasu snížila většina ve sněmovně

Republikánům se po doplňovacích volbách v americkém státě Texas zmenšila už tak těsná většina ve Sněmovně reprezentantů. Křeslo po loni zemřelém kongresmanovi Sylvesteru Turnerovi obsadí demokrat Christian Menefee, informovala dnes agentura AP. Do senátu v Texasu se pak dostal další demokrat Taylor Rehmet.

Írán považuje armády států EU za teroristické

Írán považuje ozbrojené síly zemí Evropské unie za teroristické skupiny, uvedl dnes předseda íránského parlamentu Mohammad Bágher Ghálíbáf. Jde podle něj o odvetný krok za to, že EU zařadila íránské revoluční gardy na unijní seznam teroristických organizací, informují tiskové agentury.

Ficův bezpečnostní poradce Lajčák rezignoval kvůli Epsteinovým dokumentům

Národní bezpečnostní poradce slovenského premiéra Roberta Fica Miroslav Lajčák rezignoval v souvislosti se zveřejněním dokumentů americkým ministerstvem spravedlnosti, které odhalily jeho komunikaci s již zesnulým finančníkem a odsouzeným sexuálním delikventem Jeffreym Epsteinem.

Musk tvrdí, že SpaceX omezila zneužívání Starlinku ruskými drony

Opatření, která SpaceX nasadila proti neautorizovanému využívání Starlinku ruskými drony, podle firmy začínají zabírat. Elon Musk naznačil, že zásah už má konkrétní dopad, a vyzval ukrajinskou stranu, aby dala vědět, pokud bude potřeba přitvrdit.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama