menu

12.4 C
Czech
Úterý 21. května 2024

Německá média si kladou otázku, co stálo ze útokem na premiéra Fica

Německá média si kladou otázku, co stálo za středečním střeleckým útokem na slovenského premiéra Roberta Fica. Zpravodajská relace Tagesschau veřejnoprávní televize ARD uvedla, že slovenská společnost je extrémně polarizovaná. Deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) napsal, že představitelé Ficovy strana Směr-sociální demokracie odpovědnost připsali opozici a liberálním médiím.

Ukrajina ještě ovládá tři pětiny Vovčansku, uvedl vicegubernátor

Ukrajinské síly ještě ovládají tři pětiny pohraničního města Vovčansk v Charkovské oblasti na severovýchodě země, ruské útoky ale neustávají, uvedl dnes v ukrajinské televizi zástupce šéfa oblastní správy Roman Semenucha. Vovčansk ruská vojska okupovala po invazi na Ukrajinu, ale ukrajinská armáda jej osvobodila v září 2022 během své protiofenzivy.

NetJets oznamuje uzavření víceletého partnerství s golfovou asociací The R&A

Sledujte nás na sítích

Troon (Skotsko) 1. května 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost NetJets, světová jednička v oblasti soukromé letecké dopravy, oznámila exkluzivní partnerství s golfovou asociací The R&A v roli oficiálního poskytovatele soukromých letounů pro turnaj The Open. Tato víceletá dohoda umožňuje společnosti NetJets šířit pozvánky na tuto prestižní akci mezi své Owners (vlastníky) – jednotlivce a firmy, kteří jsou klienty modelu vlastnictví soukromých letadel společnosti NetJets.

Reklama

Společnost NetJets má se světem golfu dlouhodobé svazky a novou dohodou znovu zdůrazňuje svou oddanost golfovému sportu v Evropě. Partnerství vstoupí v platnost před zahájením turnaje The Open, který se koná na skotském hřišti Royal Troon od 14. do 21. července. Partnerství, v jehož rámci společnost NetJets zajistí svým vlastníkům bezkonkurenční přístup na nejprestižnější světové sportovní turnaje, také upevní pozici společnosti NetJets jako předního poskytovatele letounů pro exkluzivní golfové zážitky.

Prezident společnosti NetJets pro prodej, marketing a služby Patrick Gallagher k tomu uvedl: „Naším cílem je zajišťovat nejlepším světovým golfistům cestování na nejvyšší úrovni – a partnerství mezi NetJets a The R&A nám jej pomůže naplnit. Navíc nám umožní rozšířit nabídku pro naše vlastníky o vstupy na některé z nejprestižnějších světových akcí, které se stávají další položkou v bohatém výběru benefitů nabízených naším vlastníkům při létání s NetJets. Značka s tak bohatou historií, jakou má The R&A, znamenitě doplňuje bezvadnou pověst společnosti NetJets a výsledné partnerství je skutečně ideální.“

Obchodní ředitel společnosti The R&A Neil Armit doplňuje: „Společnost NetJets je světoznámou špičkou v oblasti letectví a dlouholetá podpora, kterou golfu vyjadřuje, rezonuje s naší vlastní vizí zajistit tomuto sportu úspěch nejen dnes, ale i do budoucna. Těšíme se na naši spolupráci a věříme, že partnerství s NetJets bude pro hráče soutěžící v The Open přínosem.“

Společnosti NetJets dává rok co rok přednost více než 50 profesionálních golfistů – včetně osmi z posledních deseti šampionů turnaje Open. Podpora těchto hráčů je jen jedním z mnoha příkladů oddanosti, kterou tento lídr ve svém oboru projevuje golfovému sportu. Společnost NetJets, celosvětově uznávaná pro svůj revoluční obchodní model sdíleného vlastnictví, změnila podobu soukromých letů a již přes 60 let se těší výborné pověsti. S hrdostí udržuje a provozuje přes 1000 letadel, poskytuje přístup na více než 5000 letišť a pro vynikající úroveň svých služeb zaměstnává více než 8300 profesionálů z oboru soukromého letectví.

Reklama

Více informací najdete zde.

Kontakt pro média:

NetJets/NetJets Europe

[email protected]

O společnosti NetJets

Společnost NetJets, založená v roce 1964 pod názvem Executive Jet Airways, již více než 60 let nastavuje – a překonává – měřítka svého oboru. Dnes je společnost NetJets hrdým členem konglomerátu Berkshire Hathaway, známého svým neochvějným důrazem na bezpečnost a služby. Portfolio specializovaných společností NetJets, které zahrnuje značky NetJets, Executive Jet Management, QS Partners a QS Security nabízí širokou škálu individuálně nastavitelných cestovních řešení, včetně sdíleného vlastnictví letounů, pronájmu a leteckých karet. Kromě toho zajišťuje správu letounů, pronájem soukromých strojů, zprostředkovatelské a akviziční služby či specializované bezpečnostní služby. Tato komplexní nabídka řešení oslovila celou řadu nejnáročnějších světových cestovatelů, kteří již po celé generace volí pro své cesty právě NetJets. Dalším důvodem její obliby je samozřejmě i nejpočetnější a nejrozmanitější flotila soukromých tryskových letounů na světě, umožňující kdykoli navštívit i ty nejodlehlejší světové destinace. Více informací o špičce v oblasti soukromého létání najdete na stránce netjets.com.

O turnaji The Open

152. ročník turnaje Open se odehraje na hřišti Royal Troon od 14. do 21. července 2024.

The Open je tradiční golfový šampionát. Soutěž, pořádaná od roku 1860 na legendárních linksových hřištích, je díky kvalifikačním turnajům na všech kontinentech golfovou událostí s největší mezinárodní účastí. Boj o slavnou trofej Claret Jug se každý rok stane po celý týden středobodem sportovního dění a po celém světě jej sledují miliony fanoušků.

Turnaj The Open, pořádaný asociací The R&A, přináší hostitelskému regionu roční ekonomický přínos ve výši přibližně 100 milionů liber a jeho komerční úspěch přispívá k rozvoji hry po celém světě.

Další informace:

The R&A Communications

+44 (0) 1334 460000

[email protected]

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2400399/NetJets_Flagship_The_Open.jpg 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2400400/NetJets_The_Open_Logo.jpg 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prezidentem Dominikánské republiky se znovu stal Luis Abinader

Prezident Dominikánské republiky Luis Abinader obhájil podle neúplných výsledků nedělních voleb svůj mandát. Se ziskem přes 57 procent hlasů už v prvním kole prezidentských voleb jasně předstihl druhého v pořadí, exprezidenta Leonela Fernándeze, který získal 29 procent hlasů, uvedl dnes odpoledne dominikánský volební úřad. Fernández i třetí v pořadí Abel Martínez už uznali svou porážku, informovala agentura AFP.

Slovenský premiér Robert Fico je podle lékařů stabilizovaný a komunikuje

Slovenský premiér Robert Fico je po pokusu o atentát z minulého týdne ve stabilizovaném stavu a podrobuje se léčbě, informovali představitelé nemocnice F.D. Roosevelt v Banské Bystřici. Vzhledem k tomu, že se země potýká s následky střelby, byla zavedena zvýšená bezpečnostní opatření. Incident výrazně zvýšil politické rozpory a přiměl vládu i opozici k výzvě ke klidu a zodpovědné diskusi při zajištění bezpečnosti veřejnosti.

Prokurátor ICC žádá o zatykač na Netanjahua, Galanta a tři lídry Hamásu

Hlavní prokurátor Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karim Khan dnes oznámil, že soud požádal o vydání zatykačů na lídry palestinského radikálního hnutí Hamás a představitele Izraele, včetně premiéra Benjamina Netanjahua, v souvislosti s jejich činností za sedm měsíců trvající války. Proti prokurátorovu oznámení vystoupili zástupci Izraele i Hamásu. Český premiér Petr Fiala návrh vydat zatykač na představitele izraelské demokraticky zvolené vlády spolu s vůdci islámské teroristické organizace Hamás označil za zcela nepřijatelný.

Zdravotní sestra shledána vinnou ze zabití holčičky, kterou připoutala obličejem dolů k sedacímu vaku

Manchesterská zdravotní sestra Kate Roughley byla odsouzena za neúmyslné zabití devítiměsíční Genevieve Meehan, známé jako Gigi, která se udusila poté, co byla více než hodinu a půl připoutána obličejem dolů k sedacímu pytli. K incidentu došlo v květnu 2022. Porota u manchesterského korunního soudu jednomyslně shledala Roughley vinnou poté, co si vyslechla několik znepokojivých podrobností o jejím chování k nemluvněti.

Íránský viceprezident Mochbar byl pověřen výkonem prezidentské funkce

Íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí dnes výkonem prezidentské funkce dočasně pověřil dosavadního viceprezidenta Mohammada Mochbara. Stalo se tak po pádu vrtulníku, který si vyžádal životy prezidenta Ebráhíma Raísího a ministra zahraničí Hosejna Amírabdolláhján. Toho ve funkci dočasně nahradí jeho dosavadní náměstek a jaderný vyjednávač Alí Bágherí Kaní. Chameneí rovněž po smrti politiků vyjádřil soustrast a vyhlásil pět dní státního smutku.

Julian Assange získal právo odvolat se proti vydání do USA

Dva soudci londýnského vrchního soudu povolili zakladateli WikiLeaks Julianu Assangeovi podat odvolání proti jeho vydání do Spojených států. Rozhodnutí přišlo poté, co Assangeovi obhájci tvrdili, že USA neposkytly dostatečné záruky, že jejich klient nebude v americkém procesu diskriminován kvůli své národnosti.

Ukrajina oznámila zničení všech 29 ruských dronů, kterými v noci útočilo Rusko

Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila všech 29 bezpilotních letounů, kterými na Ukrajinu útočilo Rusko. Informovalo o tom ukrajinské letectvo, podle něhož drony mířily na jih, střed i na západ Ukrajiny. Proti Charkovské oblasti na severu země ruská armáda vystřelila raketu Iskander-M. Výbuchy byly hlášeny z okolí Rusy okupovaného Luhansku na východě Ukrajiny.
Reklama

DOPORUČUJEME

ČTK připravila sérii videí o médiích, ověřování a dezinformacích

ČTK Connect ve spolupráci s Google News Initiative připravila před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu sedmidílnou sérii krátkých vzdělávacích videí Jak na média.Série, kterou...

Jak vznikají zprávy

První video ze série Jak na média, kterou připravila ČTK Connect ve spolupráci s Google News Initiative, se věnuje tomu, jak vznikají zprávy, které...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prezidentem Dominikánské republiky se znovu stal Luis Abinader

Prezident Dominikánské republiky Luis Abinader obhájil podle neúplných výsledků nedělních voleb svůj mandát. Se ziskem přes 57 procent hlasů už v prvním kole prezidentských voleb jasně předstihl druhého v pořadí, exprezidenta Leonela Fernándeze, který získal 29 procent hlasů, uvedl dnes odpoledne dominikánský volební úřad. Fernández i třetí v pořadí Abel Martínez už uznali svou porážku, informovala agentura AFP.

Slovenský premiér Robert Fico je podle lékařů stabilizovaný a komunikuje

Slovenský premiér Robert Fico je po pokusu o atentát z minulého týdne ve stabilizovaném stavu a podrobuje se léčbě, informovali představitelé nemocnice F.D. Roosevelt v Banské Bystřici. Vzhledem k tomu, že se země potýká s následky střelby, byla zavedena zvýšená bezpečnostní opatření. Incident výrazně zvýšil politické rozpory a přiměl vládu i opozici k výzvě ke klidu a zodpovědné diskusi při zajištění bezpečnosti veřejnosti.

Prokurátor ICC žádá o zatykač na Netanjahua, Galanta a tři lídry Hamásu

Hlavní prokurátor Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karim Khan dnes oznámil, že soud požádal o vydání zatykačů na lídry palestinského radikálního hnutí Hamás a představitele Izraele, včetně premiéra Benjamina Netanjahua, v souvislosti s jejich činností za sedm měsíců trvající války. Proti prokurátorovu oznámení vystoupili zástupci Izraele i Hamásu. Český premiér Petr Fiala návrh vydat zatykač na představitele izraelské demokraticky zvolené vlády spolu s vůdci islámské teroristické organizace Hamás označil za zcela nepřijatelný.

Zdravotní sestra shledána vinnou ze zabití holčičky, kterou připoutala obličejem dolů k sedacímu vaku

Manchesterská zdravotní sestra Kate Roughley byla odsouzena za neúmyslné zabití devítiměsíční Genevieve Meehan, známé jako Gigi, která se udusila poté, co byla více než hodinu a půl připoutána obličejem dolů k sedacímu pytli. K incidentu došlo v květnu 2022. Porota u manchesterského korunního soudu jednomyslně shledala Roughley vinnou poté, co si vyslechla několik znepokojivých podrobností o jejím chování k nemluvněti.

Íránský viceprezident Mochbar byl pověřen výkonem prezidentské funkce

Íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí dnes výkonem prezidentské funkce dočasně pověřil dosavadního viceprezidenta Mohammada Mochbara. Stalo se tak po pádu vrtulníku, který si vyžádal životy prezidenta Ebráhíma Raísího a ministra zahraničí Hosejna Amírabdolláhján. Toho ve funkci dočasně nahradí jeho dosavadní náměstek a jaderný vyjednávač Alí Bágherí Kaní. Chameneí rovněž po smrti politiků vyjádřil soustrast a vyhlásil pět dní státního smutku.

Julian Assange získal právo odvolat se proti vydání do USA

Dva soudci londýnského vrchního soudu povolili zakladateli WikiLeaks Julianu Assangeovi podat odvolání proti jeho vydání do Spojených států. Rozhodnutí přišlo poté, co Assangeovi obhájci tvrdili, že USA neposkytly dostatečné záruky, že jejich klient nebude v americkém procesu diskriminován kvůli své národnosti.

Ukrajina oznámila zničení všech 29 ruských dronů, kterými v noci útočilo Rusko

Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila všech 29 bezpilotních letounů, kterými na Ukrajinu útočilo Rusko. Informovalo o tom ukrajinské letectvo, podle něhož drony mířily na jih, střed i na západ Ukrajiny. Proti Charkovské oblasti na severu země ruská armáda vystřelila raketu Iskander-M. Výbuchy byly hlášeny z okolí Rusy okupovaného Luhansku na východě Ukrajiny.

Ukrajina ještě ovládá tři pětiny Vovčansku, uvedl vicegubernátor

Ukrajinské síly ještě ovládají tři pětiny pohraničního města Vovčansk v Charkovské oblasti na severovýchodě země, ruské útoky ale neustávají, uvedl dnes v ukrajinské televizi zástupce šéfa oblastní správy Roman Semenucha. Vovčansk ruská vojska okupovala po invazi na Ukrajinu, ale ukrajinská armáda jej osvobodila v září 2022 během své protiofenzivy.

Klimatičtí vědci: Globální oteplování nám připraví dystopickou budoucnost

Naše planeta se oteplí nejméně o 2,5 stupně Celsia a bude uvržena do klimatického chaosu a dystopie. List The Guardian provedl průzkum mezi stovkami klimatických vědců Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC), přičemž valná většina nevěří, že svět udrží průměrnou teplotu na uzdě.

Rodri z City vysvětluje, proč Arsenalu chybí mentalita potřebná k vítězství v Premier League

Manchester City získal čtvrtý titul v Premier League v řadě díky velkolepému vítězství nad West Hamem a upevnil si tak pozici jednoho z fotbalových velikánů pod vedením Pepa Guardioly. Záložník City Rodri přičítá tento historický úspěch jedinečné mentalitě a hladu po úspěchu, což jsou vlastnosti, které tým odlišují od jeho konkurentů, zejména Arsenalu. Navzdory silné sezóně Arsenalu Rodri poukázal na jeho mentalitu jako na důvod, proč neuspěl, a ukázal tak, jak zásadní roli hraje psychická odolnost při dosahování úspěchů v nejvyšší soutěži.
Reklama
Reklama