MagazínNetflix plánuje zdražit měsíční předplatné

Netflix plánuje zdražit měsíční předplatné

Netflix plánuje zvýšit ceny svých předplatných, jakmile skončí probíhající stávka hollywoodských filmařů. Mělo by se jednat především o balíčky bez reklam. Informoval o tom například servis Reuters.

Netflix diskutuje o možném zvýšení cen na několika trzích po celém světě, s největší pravděpodobností ale začne ve Spojených státech a Kanadě, uvedly agentura Reuters nebo deník Variety. První zprávu o tématu zveřejnil The Wall Street Journal s odkazem na osoby obeznámené s touto záležitostí. Tento krok vystřelil akcie streamovací společnosti o více než tři procenta.

Žádný ze zdrojů zatím nemá údaje o tom, kolik sledující budou nově platit nebo odkdy mohou s navýšením počítat. Nejbližší informace, které se na veřejnost dostaly, hovoří o změnách za několik měsíců od ukončení stávky SAG. Ta narušuje nahrávání mnoha filmů, seriálů i talkshows. Probíhající stávka začala v polovině července.

Paradoxem je, že v únoru tohoto roku omezila platforma v některých zemích včetně České republiky nabídku svých plánů předplatného. Nabídla například levnější balíčky obsahující reklamy. Ve stejném měsíci představila taktiku na potlačení sdílení hesel na více zařízeních, aby předešla prozrazování přihlašovacích údajů mimo rodinu. Tato strategie byla v květnu zavedena ve více než stovce zemí.

V USA stojí standardní plán Netflixu na dvou zařízeních a bez reklam aktuálně okolo 15 dolarů měsíčně (zhruba 350 korun), zatímco prémiová služba stojí téměř 20 dolarů (470 korun). Letos v létě Netflix odstranil základní úroveň bez reklam ve snaze přivést zákazníky k plánu s podporou reklam nebo těm dražším. Finanční ředitel Netflixu Spence Neumann uvedl, že „většina růstu našich tržeb v tomto roce pochází z růstu objemu prostřednictvím nových placených členství. A to je z velké části způsobeno naším zaváděním placeného sdílení.“

Zdražuje i Disney nebo Warner Bros. Discovery

Podle Yahoo Finance je Netflix jedinou platformou, která v letošním roce dosud nezdražila. Poslední změna pro předplatitele přišla v roce 2022. Mezitím mnoho dalších streamovacích služeb, mezi nimi i Disney, Amazon nebo Hulu, už mají vyšší platby dávno zavedené. V některých případech jde především o to, že ceny zpočátku podhodnotily, aby přilákaly nové sledující. Například od poloviny října společnost Disney navyšuje platby za samostatné prémiové úrovně Disney+ nebo Hulu.

NBCUniversal zavedl první nárůst pro kanál Peacock letos v létě, stejně jako Paramount Global za svůj nově sloučený balíček Paramount+. A v úterý společnost Warner Bros. Discovery oznámila zdražení balíčku Discovery+ bez reklam o téměř 30 procent, a to s okamžitou platností.

Doporučujeme

Hrdinu filmu Whalefall spolkne velryba. Kyslík mu vydrží hodinu

Austin Abrams se v novém survival thrilleru ocitne na místě, odkud zdánlivě není úniku. Při pátrání po ostatcích svého otce ho spolkne obrovský vorvaň. Potápěči zbývá jediná hodina kyslíku, během níž musí najít cestu ven.

CSG bude sedm let dodávat munice policejní sborům pěti skandinávských zemí

Zbrojařský a strojírenský holding Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada bude po dobu sedmi let dodávat munice pro policejní sbory Finska, Dánska, Islandu, Norska a Švédska. Konkrétně dodá 35 milionů nábojů ráže Federal .223 Remington firma Federal ze společnosti The Kinetic Group, která patří pod CSG. Federal byla také vybrána jako dodavatel výcvikové munice ráže 5,56 milimetru. ČTK to dnes sdělila CSG v prohlášení, cenu dodávek ale neuvedla.

Demokratická republika Kongo dostane 70 tisíc dávek vakcíny proti ebole

Demokratická republika Kongo získá 70 tisíc dávek vakcíny Ervebo kvůli rozsáhlému ohnisku eboly. Současnou epidemii však způsobuje varianta Bundibugyo, proti které zatím není schválená vakcína ani cílená léčba. Část dodávky proto poslouží ke klinickému hodnocení.

Bangladéš zvolil za prezidenta veterána vládní strany Alamgira

Bangladéš má nového prezidenta. Poslanci ve čtvrtek zvolili dlouholetého politika vládní Bangladéšské nacionalistické strany Mirzu Fakhrula Islama Alamgira. Hlasování bylo výjimečné tím, že šlo o první skutečně soutěžní prezidentskou volbu v zemi od roku 1991.

KLDR podle Soulu vypálila desítku balistických raket krátkého doletu

Severní Korea dnes vypálila desítku balistických raket krátkého doletu směrem na východ od Korejského poloostrova. Informovala o tom jihokorejská armáda, kterou citovala agentura AP. Odpálení neupřesněné rakety z KLDR dříve potvrdila také japonská vláda a pobřežní stráž, podle níž už střela spadla do moře, uvedla agentura Reuters.

Princ Harry a Meghan se chystají po šesti letech vrátit do Británie

Princ Harry a Meghan se ještě tento měsíc přestěhují z Kalifornie zpět do Británie. Spolu s nimi se vrátí i jejich děti Archie a Lilibet, které mají od září nastoupit do britské školy. Pár ale neobnoví své role pracujících členů královské rodiny a bude bydlet mimo královská sídla.

Ruská obrana v noci zničila 726 ukrajinských dronů, oznámila Moskva

Ruská protivzdušná obrana v noci na dnešek zničila 726 ukrajinských dronů nad dvěma desítkami ruských regionů, anektovaným poloostrovem Krym a Černým i Azovským mořem, oznámilo ministerstvo obrany v Moskvě. O škodách se nezmiňuje. Tisková služba šéfa Tatarstánu Rustama Minnichanova podle státní agentury TASS uvedla, že v Nižněkamsku jsou po útoku zranění a narušena je práce průmyslových zařízení.

Tygr kaspický se vrací do Kazachstánu po více než 70 letech

Tygr kaspický, který byl po desetiletí považován za vyhynulého, se vrací do oblasti, kde kdysi žil. Kazachstán zahájil jeho reintrodukci vypuštěním samice Umit do přírodní rezervace u jezera Balchaš. Do budoucna chce v této oblasti vytvořit životaschopnou populaci přibližně 50 tygrů.

Nad Německem se ve středu přehnala dvě tornáda, poničila desítky domů

Nad okolím Wetzlaru v německé spolkové zemi Hesensko se ve středu večer přehnalo tornádo, informuje dnes agentura DPA odvoláním na Německou meteorologickou službu (DWD). Poničilo asi 60 domů. V Porýní-Falci při bouřce zemřela žena.

Trump vyhlásil Íránu „ekonomickou válku“. Hovoří o operaci, jakou svět ještě neviděl

Americký prezident Donald Trump vyhlásil Íránu „ekonomickou válku“. Také pohrozil tvrdými následky zemím, které by Teheránu pomáhaly. Írán hovoří o „ekonomickém terorismu“, zatímco ztrácí kontrolu nad Hormuzským průlivem.

Ruský útok na Kyjev a okolí zabil 13 lidí, desítky zranil

Nejméně 12 lidí zabil ruský vzdušný útok na ukrajinskou metropoli Kyjev. Na platformě Telegram to dnes ráno uvedl kyjevský starosta Vitalij Kličko a Státní služba pro mimořádné situace (DSNS). Jeden člověk zahynul v Kyjevské oblasti. Zraněny jsou nejméně čtyři desítky lidí. Protivzdušná obrana zneškodnila desítky ruských střel. Podle ukrajinského premiéra Serhije Koreckého byly zasaženy sklady s potravinami a objekty Červeného kříže. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že jeho armáda útočila na podniky vojenského průmyslu, dopravní a logistické centrum a na sklady v Kyjevě a Kyjevské oblasti.

USA: Nejde jen o zničené domy. V plamenech mizí i kulturní dědictví

Když v lednu udeřil na Los Angeles lesní požár Palisades, plameny nezničily jen obytné domy. Popelem lehl i Will Rogers Ranch House, v Kalifornii oblíbená historická památka. O šest měsíců později požár Dragon Bravo zachvátil Národní park Grand Canyon a zničil turistickou chatu Grand Canyon Lodge, původně postavenou v roce 1927.

Snyder představil film, který připravoval téměř dvacet let

Zack Snyder představil první krátkou ukázku ze svého nového filmu The Last Photograph. Temný thriller bude výrazně komornější než jeho předchozí velkofilmy. V hlavních rolích se objeví Stuart Martin a Fra Fee.

Ukrajinec podezřelý z účasti na výbuchu ropovodu Nord Stream byl zadržen v Chorvatsku

Chorvatské úřady zadržely ukrajinského občana podezřelého z účasti na sabotáži plynovodů Nord Stream v Baltském moři. Němečtí vyšetřovatelé ho podezírají, že patřil k potápěčům, kteří v září 2022 umístili na potrubí výbušniny. Německo nyní usiluje o jeho vydání.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama