Více
  0.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Německý parlament bude hlasovat o zavedení povinného očkování

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Německo, podobně jako některé další státy, čelí nejhorší vlně, jakou během pandemie zažilo. Dosluhující kancléřka společně se svým nástupcem Olafem Scholzem dnes uvedla, že německý parlament bude hlasovat o povinném očkování. Země také zavádí další omezení pro neočkované. Informuje o tom BBC a agentura Reuters.

  Angela Merkel dnes společně se svým nástupcem Olafem Scholzem, který úřad formálně převezme příští týden, oznámila nová opatření. Dle Scholze je Německo ve velmi obtížné situaci a pro zastavení nové vlny je zásadní dostat neočkované lidi k očkování. O jeho povinnosti dle nich bude hlasovat parlament.

  Merkel naznačila, že pokud bude povinné očkování schváleno, mohlo by být zavedeno do února příštího roku. Ona sama však byla odpůrkyní a tvrdila, že je povinností vlády občany přesvědčit. Dnes ale uvedla, že kdyby byla poslankyní, hlasovala by pro, uvádí Jenny Hill pro BBC.

  Tisková konference přinesla také větší restrikce pro neočkované. Většina odborníků se totiž dle BBC shoduje, že částečně je situace způsobena miliony Němců, kteří dosud nebyli očkováni. Těch je více než 30 %.

  Neočkovaní lidé nově nebudou moci do mnoha podniků, ale i obchodů. Dovolen mají pouze vstup do míst jako jsou obchody s potravinami a lékárny. Zakázáno budou mít setkávat se s více než dvěma lidmi z jiné domácnosti.

  V restauracích a ostatních obchodech bude platit takzvané pravidlo 2G – prodělání nemoci v rámci posledních šesti měsíců (forgenesen) nebo očkování (orgeimpft).

  Mezi další oznámené změny patří uzavření klubů v oblastech, kde bylo zaznamenáno 350 případů onemocnění na 100 tisíc obyvatel v posledních sedmi dnech. Ohňostroje na Nový rok budou zakázány v celé zemi.

  Počet se stabilizoval na vysoké úrovni

  Opatření jsou dle kancléřky „aktem národní solidarity“ s cílem „snížit míru infekce a snížit tlak na zdravotní systém.“

  Německo ve čtvrtek zaznamenalo 73 tisíc nových případů onemocnění covid-19 a 388 úmrtí. Merkel uvedla, že se počet stabilizoval, ale na příliš vysoké úrovni.

  Varianta omikron hýbe světem a opatření zavádí i další země. Británie nově požaduje, aby kdokoliv, kdo vstupuje do země, a to včetně očkovaných, po příletu do 48 hodin absolvoval PCR test a do výsledku se izoloval. Švýcarsko pak zavedlo list zemí, kde se varianta vyskytuje, ze kterých se musí přijíždějící pasažéři mimo jiné na deset dní izolovat v karanténě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Darius Sessoms zastřelil pětiletého syna svých sousedů před domem

  Muž zastřelil pětiletého syna svých sousedů před domem. Stát pro něj nyní žádá trest smrti

  Darius Sessoms (26) stanul v pondělí před soudem za to, že znenadání zastřelil pětiletého chlapce, syna svých sousedů. Státní zástupce Severní Karolíny požaduje trest smrti.
  Saúdská Arábie ukončila třicetiletý spor s Thajskem

  Saúdská Arábie ukončila třicetiletý spor s Thajskem o ukradené drahokamy, píše BBC

  Saúdská Arábie a Thajsko ukončily třicetiletý spor, který rozpoutala krádež šperků a série vražd. Obnovení diplomatických vztahů země oznámily, když Rijád navštívil thajský premiér Prajutch Čan-Oča.
  Další pomoc pro Tongu

  Další pomoc pro Tongu: Australská loď po výskytu koronaviru na palubě předala zásoby bezkontaktně

  Rozsah humanitární pomoci poskytované souostroví Tonga po odklizení sopečného popela z letiště postupně roste, uvedl ve středu Červený kříž. Na místo dorazila i australská válečná loď, která po zjištění nákazy koronavirem u desítek členů posádky prostředky předala bezkontaktně.
  Britská policie zadržela další dva muže v souvislosti s útokem v synagoze v USA

  Britská policie zadržela další dva muže v souvislosti s útokem v synagoze v USA

  Britská policie dnes oznámila, že zadržela v Manchesteru další dva muže v souvislosti s útokem v texaské synagoze z poloviny ledna. Policie v Anglii zadržela už dříve jiné čtyři lidi, dva z nich však byli bez obvinění opět propuštěni.
  Nedaleko thajských břehů do moře uniklo až 160.000 litrů surové ropy

  Nedaleko thajských břehů do moře uniklo až 160.000 litrů surové ropy

  V Thajském zálivu do moře uniklo až 160.000 litrů surové ropy z ropovodu. K pomoci s odstraněním skvrny bylo povoláno i thajské námořnictvo.
  Karl Nehammer

  Rakousko ukončí lockdown pro neočkované, přibylo rekordních 34.011 nakažených

  Rakousko příští pondělí ukončí plošnou uzávěru pro lidi neočkované proti covidu-19. Oznámili to dnes kancléř Karl Nehammer a ministr zdravotnictví Wolfgang Mückstein. Experti z krizové koordinační skupiny už podle nich opatření nepovažují za smysluplné. Devítimilionové Rakousko přitom zaznamenalo poprvé více než 30.000 nově nakažených za 24 hodin. Oficiálně jich úřady hlásí 34.011. Podle Nehammera jsou nynější počty nakažených v souladu s předpovídanými čísly.
  Reklama
  Reklama
  Reklama