Reklama

Nejlepší treky ve Slovinsku – část 2

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Slovinsko se v posledních letech dostává do popředí zájmu cestovatelů. Relativně malá země nabízí moře, krasové jeskyně, skvělou kuchyni a nádherné hory. Které treky ve Slovinsku by si žádný milovník hor neměl nechat ujít?

Pokračování článku Nejlepší treky ve Slovinsku – část 1.

Trek na Mt. Krn

Stezka na Mt. Krn začíná u horské chaty na pastvině Kuhinja. Vzhledem k několika strmým svahům na cestě na vrchol je obtížnost této stezky klasifikována jako střední. Většinou vede po pastvinách s malou dostupností stínu, proto si nezapomeňte ochranu před sluncem.

Hřeben Krn nabízí krásný výhled na údolí řeky Soči. Těsně před dosažením vrcholu Mt. Krn se můžete zastavit v chatě Gomišček Krn.

Stezka údolím Logar

Trasa údolím Logar je sedm kilometrů dlouhá přírodní a etnografická stezka. Dvou až tříhodinová túra pastvinami a lesem končí u vodopádu Rinka, druhého nejvyššího vodopádu ve Slovinsku. Kromě neuvěřitelné flóry a fauny podél cesty se turisté mohou zastavit také v chatě dřevorubců či na místě, kde se dodnes tradičním způsobem vyrábí uhlí.

Podél Pohorje

Stezka Pohorje začíná u kostela sv. Bolfenka, kam se z Mariboru dostanete pěšky nebo lanovkou. Odtud vede turisty k vyhlídkovému bodu, kde si mohou užít výhledy na Dravskou dolinu. Poté pokračuje zeleným borovým lesem přes Areh a Žigartovský štít. Stezka Pohorje končí u vodopádu Veliki Šumik, kde se můžete osvěžit v křišťálově čisté vodě. Odtud se vydáte zpět do městečka Ruše, kde 24 km dlouhá trasa končí.

Turistická stezka Brda – Črnica

Turistická stezka Brda začíná a končí v Dobrově. Přesněji na hradě Dobrovo. Je 16,5 km dlouhá a klasifikována jako snadná. Od výchozího bodu vyražte směrem na obec Šlovrenc a rozcestí Petrnel. Čistá voda z potoka Kožbanjšek vám nabídne osvěžení v horkém dni. Později stezka prochází Krčnik, přes kamenný most a přírodní koupaliště Kotline. Část této krásné procházky vede místními vinicemi, jež nabízejí jedinečný zážitek z pěší turistiky.

Stezka Begunje Shepherda

Tato okružní turistická stezka začíná v údolí Draga. Od výchozího bodu směřuje k horským pastvinám Prevalu a odtud dále přes panoramatické svahy k chatě Roblek. Tam si turisté mohou vychutnat výhled na region Carnolia a ochutnat tradiční jídlo slovinských hor. Z chaty mohou ti zkušenější pokračovat až na vrchol Mt. Begunjščica. Kdo se na to necítí, pokračuje po stezce a vydá se na horské pastviny Poljška a Planinica, až se vrátí zpět do údolí Draga.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mramorové jeskyně, Chile

Místa, která vidělo jen málo cestovatelů

V dnešní době může být skutečně těžké najít místo, kde ještě žádný z vašich přátel zapálených do cestování nebyl. Přinášíme vám pár tajných tipů.
Boracay

Boracay. Příběh o devastaci ráje na zemi

Filipínský ostrov se kvůli „rehabilitaci“ musel na šest měsíců zavřít. Ale vzpamatuje se vůbec někdy z extrémního nárůstu turistického ruchu?
Icukušima

Icukušima. Nejlepší tipy pro výlet do Miyajimy

Svatyně Icukušima, známá svou nápadnou červenou bránou torii, která jako by se vznášela v moři, je v Japonsku nezbytnou návštěvou. Abyste si výlet do Miyajimy opravdu užili, přečtěte si naše tipy a nenechte si ujít žádnou z hlavních atrakcí ostrova.
Ait Ben Haddou, Maroko

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Draky tu bohužel nepotkáte. Naštěstí ani Bílé chodce. Přesto si na těchto místech budete připadat jako v seriálu Hra o trůny. Kde se nacházejí lokality natáčení?
pláže v Itálii

Nejlepší pláže v Itálii

V zemi, kde je pobřeží doslova přecpané plážovými lehátky, jsme vybrali deset krásných pláží a zátok, kde téměř nikdy nepotkáte davy výletníků. Objevte zde ruiny hradu či potopené sochy a užívejte si klid na italských plážích.
Hra o trůny

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Kdo by neznal seriál Hra o trůny! Pamatujete si všechny ty nádherné krajiny, hrady a města, ve kterých se drama odehrávalo? Některá z nich můžete navštívit i ve skutečnosti.
Reklama
Reklama
Reklama