Reklama

Nejlepší destinace pro pomalé cestování – část 2

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Přečtěte si naše tipy pro fanoušky pomalého cestování. Ty nejlepší destinace! Užívejte si procházky v přírodě, ubytování u místních či kulturu pouličního stravování.

Pokračování článku Nejlepší destinace pro pomalé cestování – část 1.

Kjóto, Japonsko

Japonské hlavní město kultury Kjóto může být jednou z více turistických destinací na tomto seznamu. Nicméně v celém městě si můžete vybrat z mnoha ubytování, která vám umožní žít jako místní. Od tradičního ryokanu po luxusní moderní hotely s lázeňským vybavením onsen. Najdete tu skvělou scénu pouličního jídla, na kterou by žádný návštěvník neměl spěchat.

Kjóto je nezbytnou zastávkou, pokud plánujete cestovat po Japonsku vlakem. Možná ale budete překvapeni, až se stane vaší hlavní destinací. Protože odsud se těžko odjíždí…

Kostarika

Rozmanitý ekosystém země umožnil v posledních letech organický rozvoj řady inovativních řešení v oblasti nemovitostí. Výsledkem je pro návštěvníky široká škála ekologicky šetrných lóží. Kostarika totiž svůj posun k zelenému turismu provedla ve velkém a podařilo se jí udržet nízké náklady. Vyberte si z bohaté nabídky ubytování v kouzelné přírodě a uvidíte, že zde moc rádi zůstanete na delší dobu.

Kappadokie, Turecko

Střední Turecko je turisty často přehlíženo ve prospěch pobřežních měst na severu a jihu. Tento region ovšem stojí za bližší prozkoumání. Kappadokie je domovem úchvatných přírodních parků, pozoruhodných geologických rysů a bezpočtu jeskynních obydlí, ve kterých dodnes žijí místní obyvatelé. Mnoho z těchto míst nyní funguje také jako hotely.

Kappadokie je polosuchá oblast se spoustou přírodních skalních útvarů, takže je to místo, kde se můžete snadno odreagovat a strávit tu času, kolik jen budete chtít.

Wanaka, Nový Zéland

Díky svým horám a pobřeží je jižní ostrov Nového Zélandu celoročním magnetem pro outdoorové dobrodruhy. Wanaka díky přísným pravidlům ochrany zůstává krásně nedotčená. Historicky byla tato oblast místem lovu a rybolovu pro maorské obyvatele. A to je něco, co zde můžete zažít i dnes.

Poznávejte pomalu scenérie z Pána prstenů a užívejte si neopakovatelnou krajinu.

Vancouver Island, Kanada

Pokud odvrátíte zrak od městských mrakodrapů, Vancouver Island na západním pobřeží Kanady se cítí na míle daleko od hlavního města. Chcete-li se sem dostat, můžete využít komerční lety do měst, jako je Victoria a Nanaimo, nebo se za dobrodružstvím vydat hydroplánem. Ať už se sem dostanete jakkoli, budete zde mít na výběr mnoho aktivit. Od návštěv vinařství až po turistiku v rezervaci národního parku Pacific Rim a pozorování velryb na moři.

Granada, Španělsko

Granada je nejlépe známá svým okouzlujícím palácem Alhambra, staletou maurskou citadelou, která se nachází na kopci s výhledem na město. Pohoří Sierra Nevada, domov nejjižnějšího evropského lyžařského střediska, se rozprostírá na obzoru, aby dotvořilo nádherný obraz s El Mirador de San Nicolas na druhé straně údolí. Klid najdete v úzkých labyrintových uličkách bělostného Albaycinu, který se vine pod svahem níže.

Chcete-li přijít na chuť regionu Andalusie a jeho severoafrického dědictví, udělejte si čas na prohlídku měst Sevilla a Cordoba, která jsou domovem úchvatných památek islámské éry.

Singapur

Existuje nespočet důvodů, proč navštívit Singapur, od jeho barevných ulic až po moderní architekturu. Ale nejlepší ze všeho je kultura pouličního jídla. Tato scéna je ve skutečnosti tak legendární, že dosáhla uznání UNESCO. V zásadě stačí jíst pod širým nebem v jednom z mnoha hawker center. Je to jeden z nejlepších místních zážitků – fantastický způsob, jak ochutnat autentické singapurské jídlo a podpořit malé místní podniky.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mramorové jeskyně, Chile

Místa, která vidělo jen málo cestovatelů

V dnešní době může být skutečně těžké najít místo, kde ještě žádný z vašich přátel zapálených do cestování nebyl. Přinášíme vám pár tajných tipů.
Boracay

Boracay. Příběh o devastaci ráje na zemi

Filipínský ostrov se kvůli „rehabilitaci“ musel na šest měsíců zavřít. Ale vzpamatuje se vůbec někdy z extrémního nárůstu turistického ruchu?
Icukušima

Icukušima. Nejlepší tipy pro výlet do Miyajimy

Svatyně Icukušima, známá svou nápadnou červenou bránou torii, která jako by se vznášela v moři, je v Japonsku nezbytnou návštěvou. Abyste si výlet do Miyajimy opravdu užili, přečtěte si naše tipy a nenechte si ujít žádnou z hlavních atrakcí ostrova.
Ait Ben Haddou, Maroko

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Draky tu bohužel nepotkáte. Naštěstí ani Bílé chodce. Přesto si na těchto místech budete připadat jako v seriálu Hra o trůny. Kde se nacházejí lokality natáčení?
pláže v Itálii

Nejlepší pláže v Itálii

V zemi, kde je pobřeží doslova přecpané plážovými lehátky, jsme vybrali deset krásných pláží a zátok, kde téměř nikdy nepotkáte davy výletníků. Objevte zde ruiny hradu či potopené sochy a užívejte si klid na italských plážích.
Hra o trůny

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Kdo by neznal seriál Hra o trůny! Pamatujete si všechny ty nádherné krajiny, hrady a města, ve kterých se drama odehrávalo? Některá z nich můžete navštívit i ve skutečnosti.
Reklama

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama