Reklama

Nejčernější den v Barmě. Vojáci zabili přes 90 lidí

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Demonstrace proti vládě vojenské junty v Myanmaru (Barmě) jsou čím dál tím krvavější. Sobotní střet protestujících s armádou byl zatím nejbrutálnější. Nejméně 91 lidí při něm bylo zabito a to včetně dětí, celkový počet mrtvých může ale vzrůst až ke stovce. Informuje o tom BBC a další servery.

V největším městě Rangúnu se v sobotu střílelo i u amerického kulturního centra. Podle vyjádření ambasády USA však tyto střely nikoho nezranily.

Armáda střílela ostrými do protestujících v několika městech, včetně druhého největšího města Mandalay, kde demonstranti nosili vlajky strany Národní liga pro demokracii. Ta drtivě zvítězila v listopadových parlamentních volbách. Armáda však tyto volby označila za zmanipulované a údajně právě proto provedla v první únorový den v zemi puč.

V sobotu také v televizi vystoupil generál Min Aun Hlain, lídr vojenské junty. V proslovu slíbil, že v zemi uspořádá další volby, neřekl ale kdy. „Armáda chce ruku v ruce s celým národem střežit demokracii,“ řekl. „Násilí, které podkopává stabilitu a bezpečnost, je nepřijatelné,“ uvedl. Doplnil, že armáda musela převzít moc v zemi, protože vláda pod vedením Su Ťij porušovala zákon. Vojáci viní Su Ťij z korupce.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Dvojnásobná vražda vyhnala Španěly do ulic
Ve Španělsku lidé demonstrují proti násilí páchanému na dětech. Lidé vyšli do ulic kvůli hrůznému činu: otec zřejmě zavraždil své dvě malé dcery (6 let, 1 rok), aby se pomstil matce. Tělo starší dcery se už našlo, po mladší se stále pátrá.
Rudé náměstí po protestu Pavla Kriseviče
Ruský soud v neděli nařídil, aby byl opoziční aktivista Pavel Krisevič poslán na dva měsíce do vazby pro podezření z výtržnictví. Krisevič byl zatčen na Rudém náměstí, kde předstíral protestní sebevraždu.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama