2.9 C
Czech
Sobota 13. prosince 2025
Protext ČTKNedokonalé, zato šetrné a “naše”. Holešovická tržnice nabídne vánoční stromky z prořezávek...

Nedokonalé, zato šetrné a “naše”. Holešovická tržnice nabídne vánoční stromky z prořezávek českých lesů a Hala 22 nákupy čerstvých potravin i na Štědrý den

Praha 12. prosince 2022 (PROTEXT) – Holešovická tržnice nabídne v rámci letošních předvánočních nákupů originální a zároveň k přírodě šetrné vánoční stromky, a to díky spolupráci s obchodem Bezobalu. Smrky a borovice pocházejí z lesů v Jihočeském kraji, kde lesníci prořezávají stromky, které brání v růstu svým silnějším sousedům. Místo aby však takové stromky skončily v drtičce na dřevo nebo na kompostu, mohou letos udělat velkou radost v mnoha domovech za jednotnou cenu 399 Kč. V Hale 22 pak mohou návštěvníci nakupovat kvalitní potraviny až do 24.12. do 12.00 hodin. Ve venkovních prostorách nebude chybět prodej kaprů.

„Holešovická tržnice přeje nejen všem svým návštěvníkům šťastné, šťavnaté, šetrné a Bezobalu Vánoce!“

Stromky budou k dostání v běžných velikostech zhruba od 1 m do 2,5 m. Nejsou to dokonalé kousky jako z plantáží, zato mají své osobité křivky a jedinečný charakter. Jedná se o stromky, které překážely v růstu starším a silnějším stromům, proto je lesníci při péči o les odstraňují. Proč je ale sešrotovat a nevyužít je dále? V nabídce budou letos smrky a borovice a největší výběr bude k dispozici na počátku zahájení prodeje, tedy od 16. prosince.

Již nyní si svůj stromek můžete objednat online a po spuštění prodeje si jej přijít jen vyzvednout. V Holešovické tržnici budou stromky k dostání naproti vstupu do Haly 22 od 16. prosince do 23. prosince každý den kromě neděle. Parkování v Holešovické tržnici je na jednu hodinu zdarma. Kromě Tržnice jsou stromky k vyzvednutí také v pražských prodejnách Bezobalu.

„V tržnici rádi dáváme příležitost podnikání ‚s přesahem‘ a udržitelnost je pro nás důležité téma. Současně chceme, aby u nás měly české tradice své místo. Spojili jsme se proto s obchodem Bezobalu, abychom před Vánoci podpořili možnost pořízení ‚ekologických‘ stromků z lesnických prořezů. Živý stromek si díky tomu mohou u nás pořídit i ti, kdo přemýšlejí nad dopadem vánočních příprav na naši přírodu, navíc za velmi příjemnou cenu,” komentuje Michal Tošovský, programový ředitel tržnice.

Jelikož jde o spolupráci s bezobalovým obchodem, přišla na řadu samozřejmě také otázka, do čeho stromeček ne-zabalit. A tak budou stromky svázané přírodním provázkem, který lze po rozbalení znovu použít, třeba i na balení dárků.

„Díky spolupráci s Holešovickou tržnicí můžeme letos šetrné stromky nabídnout ještě více zákazníkům. Naše prodejny mají omezenou kapacitu a tržnice přece jen nabízí více prostoru a také lepší podmínky těm, kteří si pro stromek přijedou autem. Zároveň se s Holešovickou tržnicí rádi propojíme a podpoříme tak i místní oblíbený zeleninový trh v Hale 22,“ říká ke spolupráci Jiří Sedlák, spoluzakladatel a ředitel z Bezobalu.

V tržnici bude prodej stromků umístěn přímo naproti vstupu do zeleninového trhu v Hale 22. Zájemci tak mohou své nákupy pořídit na jednom místě. V Hale 22 jsou v nabídce ryby i mořské plody, čerstvé ovoce a zelenina nebo vyhlášené pečivo včetně cukroví a vánoček ve slovenské pekárně vedle Haly 22. Od 21.12. pak najdou návštěvníci Tržnice u Haly 22 i venkovní prodej živých kaprů.

Vánoce v klidu a pohodě

🎄Od 16. 12. zahájení prodeje vánočních stromků.

Kde a kdy si stromek vyzvednete?

V Holešovické tržnici od 16. do 23. prosince, po-pá 11-19, sobota 9-19, neděle zavřeno.

Online objednání stromků: https://bit.ly/setrne_vanocni_stromky

🎄Od 21. 12. zahájení prodeje vánočních kaprů.

🎄Hala 22 – každý čtvrtek otevřeno do 19.00 hodin (jinak každý všední den do 17.00 hod., v sobotu do 14.00 hod., neděle zavřeno).

Vánoční otevírací doba Haly 22:

24.12. – do 12.00 hodin

25.12. a 26.12. – zavřeno

27.12. – 30.12. – standardní otevírací doba

31.12. – do 14.00 hodin

1.1. – zavřeno

www.holesovickatrznice.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama

Doporučujeme

FDA zvažuje umístit na covidové vakcíny varování, že po očkování můžete zemřít

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) podle dvou zdrojů zvažuje, že na vakcíny proti covivu umístí „černý rámeček“ – nejzávažnější typ varování, který se běžně používá u léčiv s rizikem smrti či vážných reakcí.

Medvěd v Japonsku zabil turistu, GPS hodinky zachytily poslední pohyb

GPS hodinky turisty, který zemřel po útoku hnědého medvěda v Japonsku, zachytily jeho poslední pohyb. Záznam ukazuje, že prudce odbočil ze stezky a skončil v hustém porostu. Data naznačují i to, že se zvíře k tělu vrátilo další den.

Německo si předvolalo ruského velvyslance, důvodem jsou ruské hybridní útoky

Německo zaznamenalo prudký nárůst počtu ruských hybridních útoků, které se snaží destabilizovat zemi. Dnes to podle agentury Reuters oznámil mluvčí německé diplomacie Martin Giese a dodal, že Berlín si kvůli tomu předvolal ruského velvyslance Sergeje Nečajeva. Mluvčí poznamenal, že ruské aktivity zahrnují dezinformace, špionáž, kybernetické útoky i pokusy o sabotáže. Ruské velvyslanectví v Berlíně dnes podle agentury AFP německá obvinění označilo za nepodložená a absurdní.

U Oděsy hoří turecká loď, Ankara volá po zastavení bojů mezi Ruskem a Ukrajinou

Při útoku na ukrajinský přístav Čornomorsk byla zasažena turecká loď, uvedlo dnes turecké rejdařství. Přístav je vzdálen asi 20 kilometrů od Oděsy, která se i s přilehlou oblastí stala podle ukrajinských úřadů terčem ruských raket a dronů. Ankara následně vyzvala k okamžitému zastavení bojů mezi Ruskem a Ukrajinou, incident podle ní ohrožuje bezpečnost lodní dopravy v Černém moři. O ruském útoku na Oděskou oblast a zasažení civilního plavidla v Čornomorsku se zmínil také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Írán údajně zadržel nositelku Nobelovy ceny Narges Mohammadi

Nositelku Nobelovy ceny míru Narges Mohammadi podle jejích podporovatelů v pátek v Íránu zadržely bezpečnostní složky. K zatčení mělo dojít ve městě Mašhad na pietní akci za právníka a obhájce lidských práv Khosrowa Alikordiho, který byl nedávno nalezen mrtvý za nejasných okolností. Íránské úřady se k případu bezprostředně nevyjádřily.

Křetínský kupuje AAA Auto a Mototechnu

Daniel Křetínský rozšiřuje své české portfolio. Jeho investiční skupina EP Equity Investment kupuje Aures Holdings, tedy provozovatele autobazarů AAA Auto a Mototechna. Cenu transakce strany nezveřejnily.

Vonn vyhrála sjezd ve Svatém Mořici, Ledecká skončila 22.

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká vstoupila do sezony Světového poháru 22. místem ve sjezdu ve Svatém Mořici. Na vítězku Lindsey Vonn ztratila 2,20 sekundy. Pro českou reprezentantku šlo o první rychlostní závod zimy a výsledek zůstal za očekáváním, zvlášť po slibném výkonu v tréninku.

Adamczyková při návratu vyhrála kvalifikaci v Cervinii

Eva Adamczyková se po mateřské pauze vrátila do Světového poháru ve snowboardcrossu a hned v prvním startu ukázala, že rychlost neztratila. V italské Cervinii vyhrála kvalifikaci a do sobotního závodu půjde s výhodou volby startovní brány. Vedle ní postoupili i dva čeští muži, naopak Karolína Hrůšová mezi nejlepší neprošla.

Lední medvědi mění svou DNA. Snaží se přizpůsobit klimatickým změnám

Nová vědecká studie přináší překvapivý závěr. Lední medvědi v jedné části Grónska vykazují genetické změny, které souvisejí s oteplováním. Naznačuje to snahu reagovat na rychle se měnící podmínky.

Slovenský parlament přehlasoval prezidentovo veto a zrušil úřad pro whistleblowery

Slovenský parlament dnes hlasy vládních poslanců přehlasoval veto prezidenta Petera Pellegriniho a opět schválil zákon o zrušení současného úřadu na ochranu oznamovatelů protispolečenské činnosti. Od ledna tento úřad podle schválené normy nahradí nová instituce, jejíž vedení dosadí vládní koalice.

Bouře Byron v Pásmu Gazy zabila nejméně 11 lidí a několik dalších zranila

Pásmo Gazy zasáhla silná bouře Byron, která si v posledních 24 hodinách vyžádala nejméně 11 obětí a několik dalších zranila, informovala dnes palestinská agentura Wafa. Kvůli silným dešťům, které v Gaze vypukly ve středu, se zřítila řada budov a záplavy se rozšířily do více částí oblasti.

Jednotlivé státy už nebudou rozhodovat o AI, podepsal Trump nařízení

Americký prezident Donald Trump podepsal výkonný příkaz, který zakazuje prosazování předpisů týkajících se umělé inteligence (AI) na úrovní států. Tohle opatření může zvýšit konkurenceschopnost USA v tomto odvětví, současně však podle kritiků vezme jednotlivým státům možnost bránit se proti škodlivým dopadům této technologie.

Ruský útok na ukrajinský Pavlohrad zabil seniora, v Tveru dron zranil sedm lidí

Jeden senior přišel o život a další čtyři lidé utrpěli zranění při ruském dronovém útoku v Pavlohradu ležícím východně od ukrajinského Dnipra. Informoval o tom šéf vojenské správy Dněpropetrovské oblasti Vladyslav Hajvanenko na svém telegramovém účtu. Cílem rozsáhlého útoku bezpilotními stroji byla Oděsa a její okolí, oznámil dnes ráno šéf její správy Oleh Kiper. V ruském Tveru se sestřelený dron podle úřadů zřítil na výškový obytný dům a sedm lidí utrpělo zranění.

Chile v neděli zvolí prezidenta, favoritem je krajně pravicový politik Kast

Chilané si v neděli vyberou prezidenta, který v březnu vystřídá v nejvyšším úřadu levicového politika Gabriela Borice. Favoritem je podle průzkumů krajně pravicový právník José Antonio Kast, který se utká s Boricovou exministryní sociálních věcí Jeannette Jaraovou. Klíčové budou hlasy takzvané generace Z, asi třetina voličů je totiž mladší 30 let. Volební účast je letos po 13 letech opět až na výjimky povinná.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama