Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Naše vláda covid nezvládla, byla to tragédie, přiznala bývalá Trumpova mluvčí

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Stephanie Grisham, někdejší mluvčí Bílého domu a jedna z klíčových spolupracovnic exprezidenta Donalda Trumpa, zkritizovala bývalého prvního muže USA. Jeho administrativa podle ní nezvládla pandemii covidu. Informuje o tom CNN.

  Grisham poskytla interview CNN v pořadu Good Morning, America. V něm padla ostrá slova na adresu jejího bývalého šéfa. „To, jak jsme řídili pandemii, byla tragédie. Myslím, že v tom hrála roli prezidentova ješitnost. Nepracoval pro tuto zemi, pracoval pro svoje fanoušky,“ řekla bývalá Trumpova mluvčí. Exprezidentovi vyčetla například, že dlouho odmítal roušky.

  Popel na hlavu si sypala i sama. „Byla jsem toho součástí. Myslím, že si to nikdy neodpustím, tenhle dluh asi už nedokážu splatit,“ řekla v rozhovoru. Podotkla také, že pracovat pro Trumpa byla chyba. Přesto u něj vydržela dlouho: pracovala jako ředitelka komunikace Východního křídla Bílého domu, prezidentova mluvčí a posléze jako hlavní sekretářka první dámy Melanie Trump. Nedávno vydala paměti nazvané I’ll Take Your Questions Now, v níž svou práci pro nejvyšší americký úřad bez obalu popisuje.

  Řekla také, že pokud se Trump zúčastní prezidentského klání (jak už avizoval) a uspěje v něm, USA čeká „skutečně drakonická politika“. Podle ní se exprezident, který byl v úřadu jen jedno volební období a posléze prohrál s Joe Bidenem, rozhodně nebude ostýchat znovu se o Bílý dům ucházet. „Udělá všechno proto, aby se pomstil, řekla.

  Ti, kteří mu pomáhali šířit lež o tom, že volby byly zmanipulované a ti, kdo stáli za událostmi ze 6. ledna, pro něj budou podle Grisham v budoucnu pracovat. 6. ledna Trumpovi příznivci vtrhli na Kapitol, několik lidí přitom zemřelo.

  Hlavně aby neječel“

  „Mám neblahé tušení, že lidé z davu 6. ledna by mohli v roce 2024 pracovat přímo v Bílém domě, řekla. Zmínila se také o dalších Trumpových poradcích, jako byl jeho zeť Jared Kushner. Ten si vzal za ženu Trumpovu dceru Ivanku. Jaredovi nikdo nikdy neodporoval. To nešlo. Byl to prezidentův zeť, takže se cpal i do témat, kterým absolutně nerozuměl, a pak vždy odešel s pocitem, že všechny zachránil, vzpomínala. Ivanka si podle ní dá hodně záležet na image. „Na rozdíl od svého otce je velmi klidná, řekla.

  Trump byl prý na své spolupracovníky zlý a ječel na ně. „Trvalo mi nějaký čas, než mi došlo, že nás všechny zneužívá. Dělali jsme všechno proto, aby byl šťastný a aby na nás neřval. Museli jsme mu dát vždycky tu odpověď, jakou chtěl, jinak nás vyhodil. A když na mě řval, tak to bylo opravdu strašné. On je opravdový Newyorčan, řekla.

  Pětačtyřicetiletá Stephanie Grisham je od roku 1997 registrovanou voličkou Demokratů, ale ještě před Trumpem dlouho pracovala pro republikánské politiky.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS