MagazínNaomi Campbell o mateřství v 50 letech: Nejlepší rozhodnutí, které jsem kdy...

Naomi Campbell o mateřství v 50 letech: Nejlepší rozhodnutí, které jsem kdy udělala

Naomi Campbell světu představila svou dceru osobitým způsobem. Zapózovala s ní na fotografii, která se objeví na obálce březnového vydání britské verze časopisu Vogue. Topmodelka, která se stala matkou v 50 letech, rodičovství hodnotí jako to nejlepší, k čemu se kdy odhodlala. Napsal o tom list The Guardian a server CNN.

Supermodelka se nechala vyfotografovat se svou devítiměsíční dcerou pro březnové číslo módního magazínu. V rozhovoru se zamýšlí nad mateřstvím, rozmanitostí v módním průmyslu a svou kariérou.

Ačkoli Campbell dosud neprozradila okolnosti narození svého potomka, v interview řekla: „Nebyla adoptovaná. Je to moje dítě.“

„Počet těch, kteří věděli, že ji budu mít, mohu spočítat na prstech jedné ruky. Ale ona je tím největším požehnáním, jaké jsem si kdy dokázala představit. Je to to nejlepší, co jsem kdy udělala,“ sdělila jednapadesátiletá Britka, která se proslavila na přehlídkových molech.

https://www.youtube.com/watch?v=BLcfi6RssB4

Campbell příchod na svět svého prvního dítěte oznámila v příspěvku na sociálních sítích v květnu loňského roku, čímž fanoušky šokovala. Snímek, který sdílela, zachycoval nožky její novorozené dcery.

„Krásné malé požehnání si mě vybralo za svou matku. Je mi ctí mít tuto jemnou duši ve svém životě. Neexistují žádná slova, která by popisovala celoživotní pouto, které teď s tebou mám, můj andílku. Neexistuje větší láska,“ napsala tehdy na svůj instagramový účet.

Topmodelka o své dceři promluvila pouze v září loňského roku, kdy ji popsala jako „vysněné dítě“. Pro BBC tehdy prozradila: „Je úžasná. Už je hodně samostatná, velmi chytrá, ostražitá, spí 12 hodin. Je to hodná holčička.“

V rozhovoru se vrátila i k tématu rasismus

Campbell debutovala na přehlídkovém mole v roce 1986 a zůstává na vrcholu módního průmyslu. Svou kariéru odstartovala jako teenagerka a zúčastnila se přehlídek pro ikonické módní domy jako Versace, Chanel, Prada či Dolce & Gabbana.

V minulosti několikrát hovořila o rasismu, kterému čelila jako černošská modelka zejména v prvních letech své kariéry.

„Mnohokrát se stalo, že jsem šla módní přehlídku, ale nikdy mě nevybrali pro reklamní kampaně, což bolelo. Opravdu to bolelo. Musela jsem to zkousnout a jít dál,“ řekla pro britský Vogue.

„Samozřejmě by bylo skvělé mít tu podporu kolem sebe tehdy, ale jsem hrdá na to, že se to děje nyní. Jsem hrdá na to, že teď vidím tu rozmanitost,“ poznamenala.

https://www.youtube.com/watch?v=sybSft0V4cA

Campbell také zavzpomínala na úspěch, který sdílela s ikonami 90. let Lindou Evangelistou, Cindy Crawford a Christy Turlington.

„Byla to neuvěřitelná doba, ale tvrdě jsme pracovaly. A bez ohledu na to, kolik kolikrát jsme se převlékaly nebo kolik přehlídek jsme měly, nikdy jsme neřekly, že jsme unavené,“ podotkla. „Někdy si říkám, jestli by s námi současná generace modelek tehdy dokázala udržet krok,“ uzavřela módní ikona.

Doporučujeme

Život Julie Andrews přiblíží nový dokument plný archivních záběrů

Julie Andrews se ve svých devadesáti letech ohlédne za kariérou, která začala v britských varieté a přivedla ji až mezi největší filmové hvězdy. Připravovaný dokument nabídne nové rozhovory i dosud nepublikované archivní záběry.

Britská firma prodala 178 bitcoinů. Penězi předčasně splatila dluh

Britská společnost Smarter Web Company prodala téměř 178 bitcoinů a získané peníze použila na předčasné splacení svého závazku. Transakce měla hodnotu přibližně 11,7 milionu dolarů. Firma se tím zároveň vyhnula možnému vydání více než 7,7 milionu nových akcií.

Indie: Levhart zaútočil v obchodě s alkoholem. Pohotový prodavač ho uvěznil uvnitř

Do obchodu s alkoholem v severoindickém státě Rádžasthán nečekaně vnikl leopard a zaútočil přímo na prodavače. Zraněnému muži se nakonec podařilo šelmu uvěznit přímo uvnitř obchodu.

Demonstranti se střetli s albánskou policií při protestech proti resortu Jareda Kushnera v Albánii

Albánské protesty proti plánovanému luxusnímu resortu spojenému s Jaredem Kushnerem přerostly v otevřený střet s policií. Demonstranti kritizují možné poškození chráněné přírody, nejasnosti kolem vlastnictví pozemků i celkově korupční poměry v zemi. Hnutí, které si říká "plameňáková revoluce", už téměř dva měsíce tlačí na vládu premiéra Ediho Ramy.

V Kongu si ebola vyžádala už více než 1000 obětí, počet nakažených přesáhl 2500

Počet potvrzených obětí eboly v Kongu vzrostl na 1033 a počet nakažených dosáhl 2536, uvedla dnes agentura Reuters s odvoláním na oficiální údaje zveřejněné ve středu v noci. Předchozí bilance uváděla 999 mrtvých a 2423 nakažených. Podle Reuters jde o nejrychleji se šířící epidemii eboly v historii.

Sněmovna USA schválila návrh obranného rozpočtu ve výši 1,15 bilionu dolarů

Americká Sněmovna reprezentantů ve středu těsnou většinou schválila návrh obranného rozpočtu v rekordní výši 1,15 bilionu dolarů (24,4 bilionu Kč). Návrh rovněž zahrnuje ustanovení o užší spolupráci Pentagonu s Izraelem či přejmenování amerického ministerstva obrany na ministerstvo války. Opatření navzdory výhradám demokratů prošlo dolní komorou Kongresu v poměru 216 ku 212 hlasům. Píší o tom agentury Reuters a AP.

Milan Petržela ukončil profesionální fotbalovou kariéru

Milan Petržela po více než dvou desetiletích uzavřel profesionální fotbalovou kariéru. Rekordman v počtu ligových startů odehrál v nejvyšší soutěži 537 zápasů a získal řadu trofejí. Ve 43 letech se rozhodl skončit, protože podle svých slov už mu fotbal nepřinášel stejnou radost jako dříve.

Francouzské úřady kvůli požáru u Bordeaux evakuovaly tisíce lidí

Francouzské úřady kvůli lesnímu požáru na pobřeží Atlantiku u Bordeaux preventivně evakuovaly 10.000 turistů a asi 1000 obyvatel. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na prohlášení departementu Gironde z dnešního rána. Server regionálních rozhlasových stanic ici.fr s odvoláním na své zdroje uvedl, že evakuovaných je celkem takřka 12.000 a že požár u obce Saumos západně od Bordeaux se rozšířil na 2400 hektarů. Portál departementu je v současné době nedostupný.

Zástupci států EU podpořili 21. balík sankcí proti Rusku, Řecko stáhlo blokaci

Zástupci států EU dnes podpořili přijetí 21. balíku sankcí proti Rusku za jeho agresi vůči Ukrajině, potvrdil unijní diplomat. Nová omezení se dlouho nedařilo schválit zejména kvůli výhradám, které mělo Řecko v souvislosti s omezením přepravy ruského zkapalněného plynu (LNG), což by podle Atén citelně zasáhlo řeckou lodní dopravu. Nakonec si Řecko podle informací ČTK vyjednalo určité ústupky.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvé po útocích protivníka i útoky na infrastrukturu

Ruský útok v ukrajinské Sumské oblasti si v noci na dnešek vyžádal jednoho mrtvého. Rozsáhlému útoku čelila také Oděsa. V Rusku a na okupovaném poloostrově Krym zemřeli tři lidé, v Uljanovské oblasti zasáhl dron objekt infrastruktury. Informovaly o tom dnes ukrajinské a ruské úřady.

Válka s Íránem už USA stála 37,5 miliardy dolarů. Hegseth požádal Kongres o další finance

Válka s Íránem už USA vyšla přibližně na 37,5 miliardy dolarů (zhruba 794 miliard korun), odhadl v úterý na dotaz zákonodárců americký ministr obrany Pete Hegseth. Ve skutečnosti však mohou být výdaje ještě vyšší, odhad totiž nezahrnuje náklady na opravu poškozených vojenských základen na Blízkém východě. Hegseth navíc vyvolal pobouření, když Kongres požádal o dalších 87 miliard dolarů (asi 1,84 bilionu korun).

Ministři zahraničí USA a Ruska jednali o konfliktu na Ukrajině i vztazích

Americký ministr zahraničí Marco Rubio dnes ve filipínské Manile jednal se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem o válce na Ukrajině, ale také o normalizaci vztahů jejich zemí. Rusko je podle Lavrova připravené na urovnání konfliktu, ministr ale zároveň varoval před americkými dodávkami zbraní na Ukrajinu, napsaly dnes agentury.

Trump vzdal hold vojákům padlým na Blízkém východě. Ještě předtím pohrozil Íránu

Těla čtyř amerických vojáků zabitých na Blízkém východě se ve středu vrátila do Spojených států v rakvích pokrytých vlajkami. Takzvaného důstojného převozu se účastnil i prezident Donald Trump, který se soukromě setkal s rodinami padlých. Přiznal, že to bylo „velmi těžké“. Ještě předtím přitom hrozil Íránu eskalací, která by ohrozila další tisíce amerických vojáků na Blízkém východě. Šéf Bílého domu trval na tom, že Američaům válka nevadí. Průzkumy však ukazují něco jiného.

USA provedly další vlnu útoků na Írán, podle Teheránu zahynuli dva lidé

Spojené státy dokončily další vlnu vzdušných úderů na Írán. Na síti X to oznámilo oblastní velitelství amerických sil na Blízkém východě (CENTCOM). Útok začal ve středu v 17:30 východoamerického času (23:30 SELČ) a trval pět hodin. Výbuchy byly dosud hlášeny z oblastí jihoíránských měst Búšehr, Ahváz a Sírík, uvedla agentura Reuters s odvoláním na íránská média. Při americkém vzdušném úderu na hraniční přechod Šalamčeh mezi Íránem a Irákem zahynuli dva lidé. S odkazem na bezpečnostní zdroj to sdělila íránská agentura SNN. Kuvajt mezitím sdělil, že čelil íránskému dronovému útoku.

Hútíové udeřili na saúdské tankery, v Hormuzu explodovala loď

Jemenští povstalci Hútíové v Rudém moři zaútočili na dva saúdské ropné tankery, které podle nich narušily jejich blokádu. Americký prezident Donald Trump pohrozil, že pokud rebelové zablokují Rudé moře, tak se „o ně postará“. Jeden ze tří tankerů, který se snažil proplout Hormuzským průlivem, explodoval. USA mezitím zahájily další vlnu úderů na Írán, na což ropa reagovala růstem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama