Protext ČTKNa vlně novinek v červených barvách

Na vlně novinek v červených barvách

Praha 10. dubna 2025 (PROTEXT) – Parťáku, letos to je přímo smršť novinek, ale slyšel jsi už tu o nové rychlostní prémii přímo do cíle? Nebo o té nejvymakanější analýze tvého výsledku, ve které už neschováš žádnou svou stopu na Běhej lesy? Že ne? Tak teď si pojď přečíst o tom, co si letos připravil náš hlavní partner Generali Investments pro všechny závodníky.

Generali Investments CEE je jedním z našich parťáků už 7 let, za tu dobu jsme společně uběhli pořádný kus cesty a v letošním roce jsme naše partnerství obohatili o pořádný výčet novinek, aby si celá lesní smečka odnesla ze závodů ještě lepší a kvalitnější zážitek.

Řeč je v první řadě o Generali Investments analýze, kterou čeká nejen nový kabátek, ale celá řada vylepšení. V analýze najde každý závodník nejrůznější zajímavosti ze svého výkonu včetně porovnání s ostatními, ale také porovnání sám se sebou. Prostudovat si tady totiž nově mohou všichni svoje běžecké statistiky do minulosti i v průběhu celé aktuální sezóny. Jeden z důvodů, proč se vyplatí být lesním stezkám věrný po celý rok i v dalších sezónách. Odkaz na ni dorazí každému závodníkovi v SMS večer po závodě. Stejně tak ji najde ve svém SportID nebo u svého výsledku na webu.

Cílovou rovinku vidí všichni rádi, tak jsme si společně s Generali Investments říkali, proč toho nevyužít. Protáhli jsme ji na 500 m a nazvali ji jako Generali Investments FINISH. Ten bude dalším rychlostním zpestřením pro účastníky všech dospělých tras. Začátek měřeného úseku bude vždy označený červenými vlajkami, aby ji žádný parťák ani v té nejvyšší rychlosti nepřehlédl.

Svůj výsledek z cílového doběhu najde každý ve vylepšené verzi Generali Investments analýzy, kde kromě jiného uvidí i porovnání s vítězným časem Generali FINISHERA #1. Tak zní titul, který si odnese nejrychlejší žena a muž celkově ze všech tras, kteří se za odměnu obléknou do běžeckého trička značky Craft právě s tímto nápisem. Výsledky se budou odměňovat online v týdnu po závodě.

Z cílové rovinky většina závodníků míří pro svůj výsledek. Výsledkový servis bude nově právě na stánku Generali Investments, kde bude pohodlně zobrazen na dotykových obrazovkách. Před závodem si tady závodníci mohou nastudovat trasu a kdyby to nestačilo, nově tu bude probíhat tzv. race brief od nového patrona tras Tomáše Burdy, protože nikdo nezná naše lesní stezky lépe než právě on. Během 15 minut popíše každý kámen na trase, zodpoví dotazy nebo poradí ohledně vybavení.

A když už tady budeš zapoj se do nové výzvy “Překonej své limity”. Ve stánku kromě výsledkového servisu najdeš stěnu, kde si můžeš napsat svůj závodní cíl i závazek za jeho splnění. Prvních sto běžců, kteří se nebudou bát ozdobit stěnu svým cílem, si za odměnu odnesou praktické magnetky na startovní čísla. Díky těm bude dobře držet na triku i bez použití špendlíků. Splníš si svůj cíl? Nezapomeň se tím po závodě pochlubit pod příspěvkem, který najdeš na sociálních sítích Běhej lesy a můžeš vyhrát hodnotnou odměnu. A co když ho nesplníš? Nevadí, přijedeš příště a napravíš to. Na závodě se navíc neztratíš díky možnosti tetování trasy a lesní mláďátka zabaví speciální dětské tetovačky.

Těšíme se už tuto sobotu 12. 4. na naší první společné zastávce na Karlštejně, kde si všechny novinky vyzkoušíš.

 

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Doporučujeme

Zemřel ugandský král Oyo, nejmladší vládnoucí monarcha světa

Tradiční ugandský panovník Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV., který se ve světě proslavil jako nejmladší vládnoucí monarcha, zemřel ve věku 34 let. O jeho úmrtí informoval předseda vlády království Tooro v západní Ugandě.

Trump místo vojenských operací sází na sankce. Írán to podle expertů zlomit nemusí

Šest měsíců po zahájení americko-izraelských úderů proti Íránu je rychlé ukončení konfliktu v nedohlednu. Americký prezident Donald Trump omezil přímé vojenské eskalace a vsadil na sankce, blokádu a tlak na obchodní partnery Teheránu. Analytici však pochybují, že ekonomická válka Írán přiměje ke kapitulaci.

USA omezí odběr vody z vysychající řeky Colorado

Kalifornie, Nevada a Arizona budou muset v příštích dvou letech výrazně omezit odběr vody z řeky Colorado. Zásoby klíčové vodní tepny amerického západu dál klesají kvůli dlouhodobému suchu, rostoucím teplotám a nadměrné spotřebě.

Trump odmítá návrat k dohodě s Íránem. Sází na sankce a tlak na Teherán

Americký prezident Donald Trump podle zdrojů obeznámených se situací ztratil zájem obnovit červnovou prozatímní dohodu s Íránem. Washington chce místo toho dál utahovat ekonomické šrouby a přimět Teherán k ústupkům v otázce jaderného programu i znovuotevření Hormuzského průlivu.

Zemřel norský král Harald V., bylo mu 89 let

Po vleklých zdravotních problémech zemřel nejstarší evropský panovník, norský král Harald V., který byl od minulého pondělí v nemocnici v Oslu. Bylo mu 89 let. Oznámil to dnes podle agentur královský palác. Po jeho smrti se jeho syn Haakon VIII. stává novým norským králem.

Ukrajina a Rusko informují o mrtvých a raněných po nočních útocích

Noční ruské útoky zabily nejméně dva lidi v Dněpropetrovské oblasti na jihovýchodě Ukrajiny, uvedl šéf oblastní správy Oleksandr Hanža. V Chersonu ruský dron zabil 61letého muže, oznámil náčelník městské správy Jaroslav Šaňko. Ve městě Sumy ruské letecké bomby zabily stejně starého muže a zranily sedm lidí, uvedl náčelník regionální správy Oleh Hryhorov. Ruský dron ve městě Zmijiv u Charkova zabil ženu a zranil její dceru a další ženu, informovala prokuratura. Ruskem dosazená správa zase hlásí čtyři zraněné po dronovém útoku na obytný dům v Sevastopolu na okupovaném Krymu.

Katastrofa v Nepálu a Číně má už 472 obětí. Hrozí další ničivá povodeň

Jezero, které se vytvořilo po středečním sesuvu části ledovce na hranici mezi Čínou a Nepálem, dnes začalo přetékat. Hrozí další povodeň, která může zasáhnout oblasti, jež už před dvěma dny poničil příval vody, varovala čínská stanice CCTV. Čínské úřady přerušily záchranné práce v postižené oblasti. Stoupající hladiny řek už potvrdily také nepálské úřady, které rovněž přerušily záchranné práce, napsala agentura Reuters.

Trump nařídil přejmenovat Ontarijské jezero na Americké jezero

Americký prezident Donald Trump podepsal výnos nařizující přejmenování Ontarijského jezera na Americké jezero, informují agentury AP a Reuters. Se změnou názvu jezera na hranici s Kanadou přišel v době vyhrocující se obchodní války se sousední zemí. Nový název bude závazný pro americké úřady, nikoli pro Kanadu, uvedla AP.

Írán a Katar jednaly o obnovení diplomatických vztahů s USA

Íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí se včera v Teheránu setkal s katarským premiérem a ministrem zahraničí Muhammadem bin Abdarem Rahmánem Sáním ve snaze oživit diplomatická jednání mezi Íránem a Spojenými státy, v nichž Katar dlouhodobě působí jako klíčový zprostředkovatel. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na katarské ministerstvo zahraničí. Klíčovým tématem rozhovorů byla také otázka Hormuzského průlivu.

V Petrohradu vybuchl automobil, na místě zahynul ruský důstojník

V Petrohradu dnes zahynul při výbuchu auta vysoce postavený ruský důstojník, jeho manželka byla těžce raněna, oznámil místní server Fontanka. Totožnost oběti úřady neupřesnily. Podle očitých svědků kolem desáté hodiny ráno explodovala ve voze nastražená nálož, když za volantem seděl podplukovník. Výbuch utrhl obětem nohy; voják zahynul na místě, jeho ženu převezli do nemocnice, kde bojují o její život, napsal portál. Podle Fontanky šlo o důstojníka letectva a protivzdušné obrany. Telegramový kanál 112 píše, že obětí se stal vojenský pilot.

Rusko zasáhlo nákupní středisko v Charkově, úřady hlásí jednu oběť a raněné

Nejméně jednoho mrtvého a pět raněných si vyžádal ruský útok na nákupní středisko v Charkově na východě Ukrajiny, oznámil náčelník oblastní správy Oleh Syněhubov. Raněné po ruských útocích hlásí úřady dalších ukrajinských regionů, včetně hlavního města.

Světová zdravotnická organizace oznámila konec výskytu eboly v Ugandě

Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila konec výskytu eboly v Ugandě. V zemi se nový případ nákazy neobjevil už 42 dní, což je mezinárodně uznávaná lhůta pro potvrzení konce přenosu viru. Ugandské úřady podle WHO zároveň pokračují v dohledu nad nemocí.

Zdravotní stav norského krále se zhoršil a je velmi vážný, oznámil palác

Zdravotní stav devětaosmdesátiletého norského krále Haralda V. se v nemocnici nadále zhoršil a jeho stav je nyní velmi vážný, oznámil podle agentur královský palác. Nejstarší evropský panovník je v péči lékařů už od minulého pondělí. Norský premiér Jonas Gahr Störe kvůli špatnému zdravotnímu stavu monarchy zrušil dnešní cestu do Německa, kde se měl setkat s kancléřem Friedrichem Merzem, oznámila později jeho kancelář.

Nvidia válcuje technologický trh. Zdvojnásobila tržby i zisk

Americký výrobce čipů Nvidia ve druhém čtvrtletí svého finančního roku 2026 více než zdvojnásobil tržby i čistý zisk. Tyto výsledky ukazují nezastavitelný boom umělé inteligence (AI), za jehož ukazatel je Nvidia považována.

USS Abraham Lincoln po 250 dnech na moři zamíří do Thajska

Letadlová loď USS Abraham Lincoln po náročném nasazení na Blízkém východě zakotví v Thajsku. Důvodem je odpočinek posádky před návratem na americkou základnu. Během zastávky se nebudou konat žádná vojenská cvičení.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama