6.9 C
Czech
Pátek 19. dubna 2024

Izrael zasáhl Írán odvetným úderem, potvrdili američtí představitelé

Američtí představitelé potvrdili, že Izrael zahájil vojenskou operaci proti Íránu, přičemž o chystaném úderu již dříve informoval Bidenovu administrativu. Izraelská vláda ujistila USA, že íránská jaderná zařízení nebudou v rámci operace cílem útoku.

Rusko útočilo na Dněpropetrovskou oblast, zemřelo osm lidí včetně dvou dětí

Rusko v noci na dnešek zaútočilo raketami na Dněpropetrovskou oblast na východě Ukrajiny a zabilo nejméně osm lidí, včetně dvou dětí, informoval šéf vojenské správy druhého největšího ukrajinského regionu Serhij Lysak. Dalších 25 lidí je podle něj zraněno. Ukrajinské dráhy informovaly, že zasažena byla železniční infrastruktura, nádraží v Dnipru přerušilo provoz.

Na trh vstupuje nová psí mince – předčí Scotty AI cenové predikce dogecoinu a shiba inu?

Sledujte nás na sítích

Dva vývojáři kdysi vytvořili první meme coin s logem psa, aby si udělali legraci z bláznivého světa kryptoměn – dogecoin. V důsledku úspěchu DOGE přišly na trh další varianty, z nichž některé jako shiba inu, zaznamenaly masivní pumpy. Během posledního býčího trhu zažily psí mince nečekaně rychlý růst cen, dokud je zemětřesení na trhu opět nesrazilo dolů. Nyní se ale chuť některých investorů riskovat evidentně vrací. 

Začátkem ledna vtrhla na trh neznámá kryptoměna Bonk, rovněž s logem psa, a během několika hodin zaznamenala nárůst o 5 000 %, čímž opět vyvolala zájem o meme coiny. Lídři tohoto sektoru stále čekají na počáteční dynamiku, ale mezitím se na trhu objevil nový psí meme coin Scotty AI, který zdánlivě patří do stejné kategorie, přesto se však liší svým případem použití – jde o jedinou psí minci poháněnou AI.

SHIB získává zpět dynamiku

SHIB dnes zaznamenal 7,5% nárůst ceny na 0,0000104 USD poté, co trh s kryptoměnami jako celek za posledních 24 hodin vzrostl o 4,5 %. SHIB tak vylepšil své skóre na +6,5 % za týden a +14 % za posledních 30 dní. Přesto jeho neschopnost zaznamenat zisk v posledních 12 měsících (v současnosti je to pokles o 19 %) znamená, že SHIB je stále velmi podhodnocený. To by mohlo směřovat k odrazu ceny meme coinu na nová roční maxima.

Foto: Inzerce

SHIB se v poslední době trochu vzpamatoval a vypadá to, že jeho dobrý výkon by mohl pokračovat. Jeho 30denní klouzavý průměr (červená linie) se opět vzdálil od 200denního (modrá linie), což signalizuje obnovu dynamiky. Aktuálně se index relativní síly SHIB (fialová linie) zvýšil ze 40 na dnešních 80, což naznačuje, že o token je velký zájem, ale zároveň je zde riziko překoupení. To znamená, že by mohla přijít mírná korekce. Také 24hodinový obchodní objem SHIB výrazně vzrostl na aktuálních 313 milionů dolarů. Takový vývoj podporuje býčí výhled pro SHIB, přičemž cena pravděpodobně poroste se širším trhem.

DOGE našel pevnou půdu pod nohama

U Dogecoinu je situace podobná. Doge po 5,3% nárůstu v posledních 24 hodinách dosáhl ceny 0,009 USD. Za posledních 7 dní je stále v zisku 1,75 % a co se týče meziročního přírůstku, nepatří ani zdaleka mezi nejvýkonnější kryptoměny, přičemž je v plusu o necelých 10 %. Může to tedy předznamenávat velký odraz?

Foto: Inzerce

Pohled na graf DOGE odhaluje, že 30denní klouzavý průměr (červená) se opět začal vzdalovat od 200denního (modrá), což lze stejně jako u SHIB připsat obnovené rostoucí dynamice. Index relativní síly (fialová) se blíží k 80, což naznačuje silnou podporu kupujících, ale s dosažením překoupené oblasti zájem pravděpodobně v krátkodobém horizontu ochladne. Je však velmi nepravděpodobné, že cena DOGE klesně nějak výrazně, ale na 1 USD si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Scotty AI – umělá inteligence a blockchainová analytika v jedné službě

Meme coiny nemají v drtivé většině žádnou užitnou hodnotu. V tomto případě máme také co do činění s meme coinem se psí tématikou, ale s významným případem použití. Legrační pes v podobě skotského teriéra, který je symbolem tokenu $SCOTTY, má zajistit bezpečnost blockchainu pomocí AI. Skutečnost, že skotský teriér byl vybrán jako ikona této psí mince, není náhodná, protože se jedná o psy vysoké inteligence a neochvějné loajality. 

Token pro jeho užitečnost nelze chápat pouze jako vtipný meme coin. Primárním cílem projektu Scotty AI ​​je okamžitě odhalit podvody v blockchainové síti. Průběžné monitorování transakcí pomůže odhalit potenciální hrozby, což zajistí větší spolehlivost sítě. Pomohou s tím pokročilé algoritmy poháněné umělou inteligencí.

Obrázek
Obrázek

Chatbot i směnárna – platforma Scotty AI přináší reálné využití 

Ekosystému Scotty AI se bude opírat především o čtyři typy produktů založených na umělé inteligenci. Některé z nich pomohou investorům pochopit blockchain, což povede k efektivnějšímu investování do kryptoměn, ale je zde také možnost generování pasivního příjmu. Základními pilíři ekosystému Scotty AI jsou:

  • Scotty Swap – Bezproblémova a bezpečná směnárna tokenů. Transakce budou maximálně bezpečné a investoři budou moci využívat pokročilé funkce AI, které umožní například zadávat objednávky předem.
  • Scotty Chat – Chatbot poháněný umělou inteligencí. Tento AI asistent odpoví na jakékoli otázky uživatelů prostřednictvím technologie NLP (zpracování přirozeného jazyka) a zároveň bude fungovat jako takové komunitní centrum pro výměnu názorů o budoucích krypto trendech. Lidé používající chatbota také získají přístup k analýzám trhu.
  • Scotty Picks – Premiéra tohoto produktu je naplánována v budoucnu. Pomocí umělé inteligence nástroj pomůže při výběru nejslibnějších připravovaných projektů.
  • Mechanismus stakingu – Nesmíme zapomenout na možnost generování pasivního příjmu prostřednictvím stakingu. Tento mechanismus mohou investoři využít již nyní, přičemž aktuální roční procentní výnos (APY) činí 143 %.
Foto: Inzerce

To vše může vzbudit zájem v komunitě a povzbudit lidi, aby investovali do tokenu. To se již děje, protože v aktuální fázi předprodeje už tvůrci vybrali přes 830 000 USD. Jedinečné funkce dávají dobré cenové vyhlídky na budoucí výkonnost této psí mince.

Obrázek
Obrázek

Scotty předprodej vydělal 500 tisíc během prvních dvou dnů

$SCOTTY byl vytvořen v ekosystému Ethereum podle standardu ERC-20. Celková nabídka je 1 734 567 890 tokenů, z nichž celých 30 % bylo zpřístupněno ve fázi předprodeje. Zbylých 70 % je rozděleno mezi vývoj projektu, staking, budoucí zalistování na burzách a marketingové aktivity. Všimněte si, že stejně jako skotský teriér Scotty chtějí být tvůrci také loajální ke komunitě, a proto si projektový tým odmítl přidělit jakékoli tokeny.

Foto: Inzerce

Co se týče samotného vývoje projektu Scotty AI, byl rozdělen do tří fází. Aktuálně se nacházíme v první fázi, která obsahuje audit smart kontraktů, vygenerování tokenů, marketingovou kampaň, budování komunity a zahájení předprodeje. Poté dojde ke spuštění Scotty Swapu a chatu, v plánu je také spuštění vlastního blockchainu a informační kampaň Scotty. V prozatím závěrečné fázi vývoje se můžeme těšit na debut tokenu na DEX a CEX, uvedení na CoinGecko a Coinmarketcap a spuštění digitálního newsletteru Community Partnerships Scotty Times.

Foto: Inzerce

V současné době lze tokeny $SCOTTY zakoupit v předprodeji na oficiálních stránkách projektu, přičemž aktuální cena je pouhých 0,00605 USD. Stačí připojit kryptoměnovou peněženku s ETH, BNB, USDT nebo MATIC. Další podporovanou metodou jsou platební karty. 

Obrázek
Obrázek

Závěr

Scotty AI se zdá být projektem s růstovým potenciálem. Spojení umělé inteligence s blockchainem k vytvoření bezpečného prostředí pro investice může přinést úspěch. Zvláště nyní, kdy je kryptotrh ve stavu oživení v očekávání halvingu bitcoinu. Vzhledem k tomu, že Scotty AI je na trhu novinkou, můžeme očekávat, že na rozdíl od zavedených psích mincí jako SHIB nebo DOGE se u něj cenové výkyvy směrem vzhůru budou projevovat dramatičtěji, takže má v tomto smyslu širší pole působnosti.

Obrázek
Obrázek

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Litevské úřady uvedly, že v Polsku byli zadrženi podezřelí z útoku na Volkova

Ve Varšavě byli 3. dubna zadrženi dva lidé podezřelí z útoku na Leonida Volkova, spolupracovníka ruského opozičníka Alexeje Navalného, informovali dnes litevští vyšetřovatelé. Jde o polské občany, kteří údajně Volkova přepadli v březnu v blízkosti jeho bydliště ve Vilniusu. Podle litevských vyšetřovatelů za tímto násilným činem zřejmě stojí Rusko. Polská policie uvedla, že dvojici zadržela na základě evropského zatykače a že případem se zabývá prokuratura ve varšavské čtvrti Praga.

Čečenského ministra zadrželi v ruském Dagestánu za řízení pod vlivem alkoholu, osvobodilo ho ozbrojené komando

Čečenského ministra pro mimořádné situace zadrželi v sousedním Dagestánu kvůli řízení auta v opilosti. Ministra Alichana Cakajeva ale vzápětí z vězeňské cely osvobodilo čečenské komando speciálních sil a odvezlo jej i s autem, které v opilosti řídil a po kterém vyhlásila pátrání kanadská pobočka policejní centrály Interpol. Napsal to zpravodajský server Meduza s odvoláním na informace ze sociálních sítí v obou autonomních republikách na severním Kavkaze i v samém Rusku.

Na jihozápadě Ruska se zřítil bombardér Tu-22M3, přihlásila se k tomu Ukrajina

Ve Stavropolském kraji na jihozápadě Ruska se zřítil ruský strategický bombardér Tu-22M3, který se vracel na základnu po splnění bojového úkolu, informovalo dnes podle agentury Interfax ruské ministerstvo obrany. Důvodem podle něj byla zřejmě technická závada. Ukrajinské letectvo mezitím informovalo o zničení ruského letounu, akci podle svého velitele Mykoly Oleščuka podniklo ve spolupráci s vojenskou rozvědkou HUR.

V Íránu se ozvaly exploze, podle NYT Izrael zasáhl leteckou základnu

Izraelský útok na Írán dnes brzy ráno podle listu The New York Times (NYT) zasáhl leteckou základnu poblíž středoíránského města Isfahán. Íránská média informovala o explozích v důsledku práce protivzdušné obrany. Případný rozsah škod zatím není znám. Blízkovýchodní země v některých oblastech dočasně pozastavily provoz letišť.

Michail Antonio vyjádřil nespokojenost po vypadnutí West Hamu z Evropské ligy

Michail Antonio, hráč West Hamu United, vyjádřil nespokojenost s výkonem rozhodčích během druhého čtvrtfinále Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Zápas, který se odehrál na londýnském stadionu, skončil remízou 1:1, což vedlo k vypadnutí West Hamu z turnaje kvůli porážce 2:0 z prvního zápasu.

USA vetovaly palestinskou žádost o členství v OSN

Spojené státy zablokovaly svým vetem v Radě bezpečnosti palestinskou žádost o členství v Organizaci spojených národů (OSN), což uvítal Izrael a odsoudila palestinská samospráva. Američtí představitelé navíc opět vyjádřili obavy z plánované izraelské invaze do Rafáhu.

DOPORUČUJEME

Úklid Domácnosti v Praze: Proč Je Důležité a Jak Na To

Úklid domácnosti praha je neodmyslitelnou součástí péče o naše domovy. Zajištění čistoty a pořádku nejenom vytváří příjemné prostředí pro život, ale má také pozitivní...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Obyvatele Sahelu obcházel během ramadánu tichý zabiják způsobený klimatickými změnami

K extrémní vlně veder, která naplnila márnice v oblasti Sahelu a západní Afriky začátkem tohoto měsíce, by nedošlo nebýt klimatických změn způsobených člověkem, ukázala analýza mezinárodního týmu vědců. Jejich práce odhalila, jak nebezpečným zabijákem horko je.

Litevské úřady uvedly, že v Polsku byli zadrženi podezřelí z útoku na Volkova

Ve Varšavě byli 3. dubna zadrženi dva lidé podezřelí z útoku na Leonida Volkova, spolupracovníka ruského opozičníka Alexeje Navalného, informovali dnes litevští vyšetřovatelé. Jde o polské občany, kteří údajně Volkova přepadli v březnu v blízkosti jeho bydliště ve Vilniusu. Podle litevských vyšetřovatelů za tímto násilným činem zřejmě stojí Rusko. Polská policie uvedla, že dvojici zadržela na základě evropského zatykače a že případem se zabývá prokuratura ve varšavské čtvrti Praga.

Čečenského ministra zadrželi v ruském Dagestánu za řízení pod vlivem alkoholu, osvobodilo ho ozbrojené komando

Čečenského ministra pro mimořádné situace zadrželi v sousedním Dagestánu kvůli řízení auta v opilosti. Ministra Alichana Cakajeva ale vzápětí z vězeňské cely osvobodilo čečenské komando speciálních sil a odvezlo jej i s autem, které v opilosti řídil a po kterém vyhlásila pátrání kanadská pobočka policejní centrály Interpol. Napsal to zpravodajský server Meduza s odvoláním na informace ze sociálních sítí v obou autonomních republikách na severním Kavkaze i v samém Rusku.

Na jihozápadě Ruska se zřítil bombardér Tu-22M3, přihlásila se k tomu Ukrajina

Ve Stavropolském kraji na jihozápadě Ruska se zřítil ruský strategický bombardér Tu-22M3, který se vracel na základnu po splnění bojového úkolu, informovalo dnes podle agentury Interfax ruské ministerstvo obrany. Důvodem podle něj byla zřejmě technická závada. Ukrajinské letectvo mezitím informovalo o zničení ruského letounu, akci podle svého velitele Mykoly Oleščuka podniklo ve spolupráci s vojenskou rozvědkou HUR.

V Íránu se ozvaly exploze, podle NYT Izrael zasáhl leteckou základnu

Izraelský útok na Írán dnes brzy ráno podle listu The New York Times (NYT) zasáhl leteckou základnu poblíž středoíránského města Isfahán. Íránská média informovala o explozích v důsledku práce protivzdušné obrany. Případný rozsah škod zatím není znám. Blízkovýchodní země v některých oblastech dočasně pozastavily provoz letišť.

Michail Antonio vyjádřil nespokojenost po vypadnutí West Hamu z Evropské ligy

Michail Antonio, hráč West Hamu United, vyjádřil nespokojenost s výkonem rozhodčích během druhého čtvrtfinále Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Zápas, který se odehrál na londýnském stadionu, skončil remízou 1:1, což vedlo k vypadnutí West Hamu z turnaje kvůli porážce 2:0 z prvního zápasu.

USA vetovaly palestinskou žádost o členství v OSN

Spojené státy zablokovaly svým vetem v Radě bezpečnosti palestinskou žádost o členství v Organizaci spojených národů (OSN), což uvítal Izrael a odsoudila palestinská samospráva. Američtí představitelé navíc opět vyjádřili obavy z plánované izraelské invaze do Rafáhu.

Rusko útočilo na Dněpropetrovskou oblast, zemřelo osm lidí včetně dvou dětí

Rusko v noci na dnešek zaútočilo raketami na Dněpropetrovskou oblast na východě Ukrajiny a zabilo nejméně osm lidí, včetně dvou dětí, informoval šéf vojenské správy druhého největšího ukrajinského regionu Serhij Lysak. Dalších 25 lidí je podle něj zraněno. Ukrajinské dráhy informovaly, že zasažena byla železniční infrastruktura, nádraží v Dnipru přerušilo provoz.

Nové album Taylor Swift „The Tortured Poets Department“ odhaluje zlomené srdce a novou lásku

Taylor Swift, legendární laureátka básnických romancí pro teenagery, vydala rok po ukončení šestiletého vztahu své nejnovější album The Tortured Poets Department. Album, které je výrazným odklonem od její předchozí tvorby, se zabývá složitostí zlomeného srdce a romantiky dospělých.